Λανθασμένη βαθμολογική κατάταξη

Εκπαίδευση σε Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, Πανεπιστήμια, ΑΕΙ, Δια βίου μάθηση. Εργασιακά σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.
Veta2019
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Λανθασμένη βαθμολογική κατάταξη

Δημοσίευσηαπό Veta2019 » Τετ Μάιος 27, 2020 10:40 pm

Καλησπέρα, έχω το εξής πρόβλημα στην εργασία μου.

Αιτήθηκα μεταταξη σε ανωτερη κατηγορία. Πριν την ολοκλήρωση της μεταταξης η υπηρεσία μου "παρέλειψε" αν και ενημερώθηκε, δυστυχώς προφορικά, την βαθμολογική μου εξέλιξη στον βαθμό Ά.
Επομένως η μεταταξη ολοκληρώθηκε με βαθμό Β. Μάλιστα ενημερώθηκα ότι με την επανακαταταξη θα λάβω τον Α βαθμό σε 3 ή 4 χρόνια περίπου.
Εγγράφως πλέον αιτηθηκα την διόρθωση του λάθους και με ενημέρωσαν ότι θα διορθωθεί, αλλά θέλουν χρόνο για να δουν πως θα γίνει αυτό. Εχουν μεσολαβήσει 2 εβδομάδες και πήρα την ίδια απαντηση.
Με λιγα λόγια δεν έχουν ξεκινήσει καν την διαδικασία.
Από που θα μπορούσα να αντλησω πληροφορίες ώστε να τους ενημερώσω για την διαδικασία....
Οποιαδήποτε συμβουλή ευπρόσδεκτη.

PGG
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: Λανθασμένη βαθμολογική κατάταξη

Δημοσίευσηαπό PGG » Τετ Ιουν 03, 2020 8:34 am

Καταρχήν να πω ότι αν είναι μικρή υπηρεσία ή δεν τους έχει ξανατύχει τέτοια περίπτωση και σε συνδυασμό με τις άδειες ειδικού σκοπού σε όλο το δημόσιο, η καθυστέρηση αυτή ίσως να είναι δικαιολογημένη.
Μπορείτε να απευθυνθείτε είτε στο τμήμα μισθοδοσίας και προσωπικού στο υπουργείο που υπάγεται η υπηρεσία σας είτε στο υπουργείο διοικητικής ανασυγκρότησης και να σας δώσουν κάποιες επιπλέον πληροφορίες.

Επιστροφή σε “ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες