Επάρκεια γνωστικού αντικειμένου πτυχίου

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
Moutsi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Επάρκεια γνωστικού αντικειμένου πτυχίου

Δημοσίευσηαπό Moutsi » Τετ Μάιος 08, 2019 10:49 am

Γεια σας,

Σε προκήρυξη του ενδιαφέροντός μου αναφέρεται ότι:
"...οι υποψήφιοι που διαθέτουν τίτλο σπουδών που δεν περιλαμβάνεται στους ρητά αναφερόμενους στην οικεία προκήρυξη υποχρεούνται να προσκομίζουν συγχρόνως βεβαίωση του αρμοδίου οργάνου του ΑΕΙ ... στο οποίο ανήκει το Τμήμα που χορήγησε το εν λόγω πτυχίο (...) περί του ότι ο τίτλος αυτός στηρίζεται σε σπουδές που καλύπτουν με πλήρη επάρκεια το γνωστικό αντικείμενο του πτυχίου που ζητείται από την προκήρυξη (π.δ. 50/2001, άρθρο 6 παρ.2). Σε περίπτωση που (...) δεν αναφέρεται σε αυτήν το συγκεκριμένο σύμφωνα με την οικεία προκήρυξη απαιτούμενο πτυχίο, ο επικαλούμενος τίτλος δεν λαμβάνεται υπ' όψη."

Κατόπιν επικοινωνίας μου με το συγκεκριμένο τμήμα της σχολής μου (Παν/μιο Ιωαννίνων), με ενημέρωσαν ότι δεν δύνανται να εκδώσουν βεβαιώσεις στις οποίες θα αναφέρονται άλλα τμήματα ή σχολές ή Πανεπιστήμια, παρά μόνο βεβαίωση η οποία θα πιστοποιεί την επάρκεια στο γνωστικό αντικείμενο που ήδη αναφέρει το πτυχίο μου.
Συγκεκριμένα, το πτυχίο μου είναι Γλωσσολογίας και αιτούμαι βεβαίωση για επάρκεια στη Γλωσσολογία ΝΑ Μεσογείου.

Είναι σύννομη η αδυναμία έκδοσης τέτοιας βεβαίωσης εκ του Πανεπιστημίου?
Εάν ναι, από πού μπορεί να εκδοθεί μια τέτοια βεβαίωση?

Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες