ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΑΕΔ 5.500 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
Poly1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΑΕΔ 5.500 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

Δημοσίευσηαπό Poly1 » Σάβ Μαρ 16, 2019 12:16 pm

Καλησπέρα σε όλους!
Ανήκω στους επιτυχόντες του προγράμματος ΟΑΕΔ για του 5500 πτυχιούχους 22-29, και θα ήθελα να με ενημερώσει κάποιος για το εξής:
Ξεκίνησα από τις 11/2 να εργάζομαι στον φορέα, το λογιστήριο μας ενημέρωσε ότι έστειλε το παρουσιολόγιο κ τα σχετικά έγγραφα στον ΟΑΕΔ, αλλά μέχρι κ χθες (υπολογίζαμε μέχρι τις 15 του επόμενου μήνα, δηλαδή 15/3) δεν καταβλήθηκε τίποτα.
Έχω την απορία-απόγνωση- σχετικά με το πότε θα καταβληθούν (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) οι μισθοί όσων συμμετέχουν!
Επίσης υπάρχει και μια παρερμηνία σχετικά με την συμπλήρωση του ερωτηματολογίου -ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΣΟΔΟΥ- το οποίο πρέπει να συμπληρωθεί απ΄τους ωφελούμενους, και επικοινωνόντας με τον ΟΑΕΔ λένε ότι μπορεί να ανέβει και μετά από 6 μήνες, και δεν έχει καμία σχέση με την πληρωμή μας- αν κ κάποιοι το μετέφρασαν ότι αν δεν γίνει το δελτιο εισόδου δε θα πληρωθούμε.
Εν αντιθέση με το ΔΕΛΤΙΟ ΕΞΟΔΟΥ, το οποίο αναφέρει ρητά πως αν δε συμπληρωθει δεν θα καταβληθει ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ μήνας!
Επλιζω να μπορει να μου απαντησει καποιος που γνωριζει.
Σας ευχαριστω!!!

athina12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΟΙΝΩΦΕΛΟΥΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΑΕΔ 5.500 ΠΤΥΧΙΟΥΧΩΝ

Δημοσίευσηαπό athina12 » Τετ Μαρ 20, 2019 2:04 pm

Καλησπέρα! Είμαι επίσης ωφελούμενη του ίδιου προγράμματος και έχω πάρει αρκετές φορές τον ΟΑΕΔ και η απάντηση είναι πως η πρώτη πληρωμή θα αργήσει. Μια ακόμη ερώτηση, τα χαρτιά σας σε ποιον ΟΑΕΔ τα στείλατε; είναι αλήθεια πως όλοι οι φορείς πρέπει να τα στείλουν στον ΚΠΑ2 Αμπελοκήπων;

Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες