Μετάταξη απο ΔΕ σε ΠΕ

Εκπαίδευση σε Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, Πανεπιστήμια, ΑΕΙ, Δια βίου μάθηση. Εργασιακά σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.
dimosios2017
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Μετάταξη απο ΔΕ σε ΠΕ

Δημοσίευσηαπό dimosios2017 » Σάβ Φεβ 09, 2019 4:20 am

Πόσο πιθανό ειναι να γίνει μεταταξη απο ΔΕ διοικητικού σε ΠΕ διοικητικού μετά την ληψη πτυχιου ΠΕ ; Υπάρχουν παράγοντες που το καθιστούν αδύνατο ; Ευχαριστω.

katpant81
Δόκιμος
Δόκιμος

Re: Μετάταξη απο ΔΕ σε ΠΕ

Δημοσίευσηαπό katpant81 » Τρί Φεβ 26, 2019 4:51 pm

dimosios2017 έγραψε:Πόσο πιθανό ειναι να γίνει μεταταξη απο ΔΕ διοικητικού σε ΠΕ διοικητικού μετά την ληψη πτυχιου ΠΕ ; Υπάρχουν παράγοντες που το καθιστούν αδύνατο ; Ευχαριστω.

Καλησπέρα. Αδύνατον δεν θα είναι αφού υπάρχουν τα τυπικά προσόντα. Από τη στιγμή που ένας υπάλληλος κάνει αίτηση για μετάταξη σε ανώτερη κατηγορία εντός της ίδιας υπηρεσίας , συνήθως για να μην πω σχεδόν πάντα, το εγκρίνουν.Το έχω δει πολλές φορές στη δική μου υπηρεσία. Από ΔΕ Νοσηλευτών σε ΤΕ ή ΠΕ Νοσηλευτών, από ΔΕ διοικητικού σε ΤΕ ή Πε Διοικητικού. Κάνεις αίτηση και το υπηρεσιακό παιρνει μια απόφαση.

dimosios2017
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: Μετάταξη απο ΔΕ σε ΠΕ

Δημοσίευσηαπό dimosios2017 » Τετ Φεβ 27, 2019 11:47 pm

katpant81 έγραψε:
dimosios2017 έγραψε:Πόσο πιθανό ειναι να γίνει μεταταξη απο ΔΕ διοικητικού σε ΠΕ διοικητικού μετά την ληψη πτυχιου ΠΕ ; Υπάρχουν παράγοντες που το καθιστούν αδύνατο ; Ευχαριστω.

Καλησπέρα. Αδύνατον δεν θα είναι αφού υπάρχουν τα τυπικά προσόντα. Από τη στιγμή που ένας υπάλληλος κάνει αίτηση για μετάταξη σε ανώτερη κατηγορία εντός της ίδιας υπηρεσίας , συνήθως για να μην πω σχεδόν πάντα, το εγκρίνουν.Το έχω δει πολλές φορές στη δική μου υπηρεσία. Από ΔΕ Νοσηλευτών σε ΤΕ ή ΠΕ Νοσηλευτών, από ΔΕ διοικητικού σε ΤΕ ή Πε Διοικητικού. Κάνεις αίτηση και το υπηρεσιακό παιρνει μια απόφαση.

Στον ίδιο οργανισμό το βλέπω πιο πιθανό. Σε άλλο φορέα μέσω κινητικότητας είναι μάλλον πιο δύσκολο ;

Επιστροφή σε “ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης