Πτυχίο ΕΑΠ

Εκπαίδευση σε Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, Πανεπιστήμια, ΑΕΙ, Δια βίου μάθηση. Εργασιακά σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.
ioanna25210
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Πτυχίο ΕΑΠ

Δημοσίευσηαπό ioanna25210 » Πέμ Ιαν 10, 2019 9:30 am

Μπορείτε να μου πείτε ποιο κατά την γνώμη σας είναι το πιο εύκολο και προτεινόμενο προπτυχιακό στο ΕΑΠ; Για εύκολη και γρήγορη απόκτηση.
Όπως και για μεταπτυχιακό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

katpant81
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: Πτυχίο ΕΑΠ

Δημοσίευσηαπό katpant81 » Σάβ Φεβ 02, 2019 9:33 am

ioanna25210 έγραψε:Μπορείτε να μου πείτε ποιο κατά την γνώμη σας είναι το πιο εύκολο και προτεινόμενο προπτυχιακό στο ΕΑΠ; Για εύκολη και γρήγορη απόκτηση.

Από κάποιους γνωστούς μου που έχουν παρακολουθήσει τόσο προπτυχιακά όσο και μεταπτυχιακά στο ΕΑΠ, μου έχουν πεί οτι είναι απαιτητικά. Το γεγονός ότι είναι εξ αποστάσεως δεν σημαίνει ότι είναι και εύκολα. Έχουν διάβασμα, πολλές εργασίες και υψηλές απαιτήσεις. Οπότε διαλεξε κάτι που να σου αρέσει.

ertianos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ertianos » Τρί Φεβ 19, 2019 2:24 pm

ioanna25210 έγραψε:Μπορείτε να μου πείτε ποιο κατά την γνώμη σας είναι το πιο εύκολο και προτεινόμενο προπτυχιακό στο ΕΑΠ; Για εύκολη και γρήγορη απόκτηση.

Για προπτυχιακό, μακράν πιο εύκολο (και βιομηχανία παραγωγής ΠΕ) είναι ο Ελληνικός Πολιτισμός. Για μεταπτυχιακά δεν ξέρω.

ioanna25210
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ioanna25210 » Τετ Φεβ 20, 2019 9:28 am

Σας ευχαριστώ πολύ!
Να υποθέσω ότι το ίδιο ισχύει και για μεταπτυχιακό. Από την κατεύθυνση ανθρωπιστικών σπουδών

katpant81
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό katpant81 » Σάβ Φεβ 23, 2019 12:55 pm

ioanna25210 έγραψε:Σας ευχαριστώ πολύ!
Να υποθέσω ότι το ίδιο ισχύει και για μεταπτυχιακό. Από την κατεύθυνση ανθρωπιστικών σπουδών

Πρόσφατα μίλησα και με μια συνάδελφο που μου επιβεβαίωσε και αυτη το ίδιο περι δυσκολίας του ΕΑΠ. Ολοκλήρωσε το προπτυχιακό Διοικηση Επιχειρήσεων και μετα εκανε μεταταξη σε ΠΕ. Μου ανεφερε πολύ διάβασμα, πολλές και απαιτητικές εργασίες υψηλού επιπέδου. Η ίδια δεν ειχε οικογενειακές υποχρεώσεις μόνο τη δουλειά και κουραστηκε αρκετά με το ΕΑΠ αλλά δεν το εχει μετανιώσει γιατι αποκόμισε γνώσεις ουσιαστικές.

Επιστροφή σε “ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες