Δόκιμη Υπάλληλος - Φόρτος Εργασίας - Αρμοδιότητες

Εκπαίδευση σε Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, Πανεπιστήμια, ΑΕΙ, Δια βίου μάθηση. Εργασιακά σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.
aspradou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δόκιμη Υπάλληλος - Φόρτος Εργασίας - Αρμοδιότητες

Δημοσίευσηαπό aspradou » Τετ Ιουν 13, 2018 5:42 pm

Καλησπέρα σας,
είμαι νέα δόκιμη υπάλληλος και ενώ δεν έχω κλείσει καλά καλά τους 3 μήνες νιώθω ότι έχω γονατίσει από τη δουλειά. Το θέμα μου είναι ότι ο προιστάμενος με φορτώνει καθημερινώς υποθέσεις και χρεώσεις και έχω φτάσει αισίως στις 100 αδιεκπεραίωτες. Τρεις περατώνω, έξι μου χρεώνει. Και δε θα σταθώ τόσο στο πλήθος των χρεώσεων που είναι τεράστιο όσο και στη σοβαρότητα αυτών που απαιτεί πολλές φορές την εμπειρία και την εξειδίκευση άλλων υπαλλήλων. Σε πολλές περιπτώσεις παρεμβάλονται εισαγγελικές αρχές, δικαστήρια και γενικά υποθέσεις που με τρομάζουν και νιώθω εκτεθιμένη. Ειδικά όταν χρεώνομαι έγγραφα που δεν έχω γνώσεις να τα φέρω εις πέρας (εκτός αντικειμένου) αυτό με ξεπερνά. Δεν έχω πάει ακόμη στο σεμινάριο των νεοδιόριστων (όχι ότι κάτι θα μου κάνει), πρόσφατα πήρα τον πρώτο μου μισθό και είμαι έτοιμη να τα παρατήσω. Έχω παρακαλέσει τον προιστάμενο να χρεώνει ισομερώς και τους υπόλοιπους υπαλλήλους, αλλά με έχει συνδέσει με Κάιρο. Υπάρχει περίπτωση να βγάλω καμία άκρη ή τσάμπα παιδεύομαι;

Επιστροφή σε “ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης