Απόσπαση νοσηλεύτριας με ένστολο στο εξωτερικο

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
Alexandrostdm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Απόσπαση νοσηλεύτριας με ένστολο στο εξωτερικο

Δημοσίευσηαπό Alexandrostdm » Τρί Ιουν 12, 2018 7:43 pm

Καλησπερα,ειμαι ένστολος και θα λάβω απόσπαση για το εξωτερικο και θελω να σας ρωτησω αν μπορω να παρω μαζι και τη συζηγο μου που ειναι νοσηλεύτρια..Ευχαριστω πολυ

IANOS
Δόκιμος
Δόκιμος

Re: Απόσπαση νοσηλεύτριας με ένστολο στο εξωτερικο

Δημοσίευσηαπό IANOS » Τετ Ιουν 13, 2018 12:47 am

Alexandrostdm έγραψε:Καλησπερα,ειμαι ένστολος και θα λάβω απόσπαση για το εξωτερικο και θελω να σας ρωτησω αν μπορω να παρω μαζι και τη συζηγο μου που ειναι νοσηλεύτρια..Ευχαριστω πολυ

Οχι αποσπαση μεταθεση θες να πεις σωστα?
Σε καποια θεση σε πρεσβεια η κοντα σε ΑΚΑΜ
Γιατι αυτο ειναι μεταθεση διετιας και απ οσο γνωριζω ναι δικαιουσαι να την τραβηξεις απλα δεν θυμαμαι ποιο φ ειναι
Ρωτα στο γραφειο προσωπικου σου να στο δωσουν και να κανεις αναφορα με αυτο στα σχετικα

tyra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό tyra » Δευ Ιουν 18, 2018 8:36 am

Αν είσαι για νήσο Κ τότε η γυναίκα σου θα πάρει μετά από υπηρεσιακό άδεια άνευ αποδοχών από Ελλάδα. Ας επικοινωνήσει πρώτα κάτω με το τμήμα Δημόσιας Διοίκησης και Προσωπικού. Διευθύνσεις και τηλέφωνα θα βρείς στο ίντερνετ. Εκείνοι θα την ενημερώσουν για την διαδικασία (έντυπα, βεβαιώσεις,κτλ) και με την άφιξή σας θα την τοποθετήσουν σε υπηρεσία του δημόσιου τομέα τους στην πόλη που θα υπηρετείς. Μπορεί να τοποθετηθεί ακόμα και σε διοικητική θέση, ανάλογα αυτοί τι κρίνουν από τις ανάγκες τους. Εφόσον είναι διορισμένη μόνιμη και νομίζω έχει ήδη κλείσει διετία από το διορισμό της στην Ελλάδα όλα αυτά. Ο μισθός θα είναι με βάσει τον βαθμό που έχει στην Ελλάδα, εντάσσεται στο αντίστοιχο κλιμάκιο εκεί (που σαφώς έχουν καλύτερο μισθολόγιο). Για οποιαδήποτε άλλη μετάθεση εξωτερικού δεν το γνωρίζω με σιγουριά, αλλά νομίζω πως λαμβάνουν το μισθό της Ελλάδας χωρίς τις λοιπές αποζημιώσεις που παίρνουν οι υπάλληλοι του Υπουργείου Εξωτερικών σε θέσεις εξωτερικού. Ελπίζω να βοήθησα.

IANOS
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό IANOS » Τρί Αύγ 14, 2018 1:02 pm

Alexandrostdm έγραψε:Καλησπερα,ειμαι ένστολος και θα λάβω απόσπαση για το εξωτερικο και θελω να σας ρωτησω αν μπορω να παρω μαζι και τη συζηγο μου που ειναι νοσηλεύτρια..Ευχαριστω πολυ

Αληθεια μια και το ανεφερες εξωτερικο πως πας? Με μορια? Και ο μισθος νομιζω απ οτι εχω ακουσει ειναι ο 5πλασιος σωστα?

Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης