ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
Tomi83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό Tomi83 » Σάβ Μαρ 07, 2020 5:09 pm

paili έγραψε:
Tomi83 έγραψε:
paili έγραψε:Ναι.την Παρασκευή.. Σεπε..για υπηρεσία της Αττικής

Πόσο καιρό πριν σας ειδοποίησαν; Με email; Στην συνέντευξη τι ερωτήσεις έκαναν ; Χρειάστηκε να έχετε μαζί σας κάποια χαρτιά;

4 μερες πριν με e mail.πολυ γενικα πραγματα ρωτησαν,για ποιο λογο θελω να φυγω απο την υπηρεσια μου,τι εχω κανει στο δημοσιο γενικα και αν εχω κανει αιτηση σε αλλο κυκλο.οχι δεν χρειαζεται τιποτα να εχεις μαζι.

Σε ευχαριστώ πολύ
Να σε ρωτήσω μήπως ξέρεις από την στιγμή που θα πας στην νέα υπηρεσία με τις άδειες που υπάρχουνε τι γίνεται;

filter30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό filter30 » Κυρ Μαρ 08, 2020 8:56 am

Μήπως γνωρίζετε ποια είναι η διαδικασία που κινείται από το φορέα υποδοχής μέχρι να βγεί το ΦΕΚ ? έχει γίνει αποδοχή θέσης έχει λάβει το πιστοποιητικό μεταβολών. Μετά τις ενέργειες χρειάζοντα ?ι και αν είναι χρονοβόρες ... Ευχαριστώ πολύ όποιος γνωρίζει ας μας καθοδηγήσει ..

billkia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό billkia » Δευ Μαρ 09, 2020 6:08 pm

Και εγώ αυτό θα ήθελα να μάθω,πόσο διαρκεί όλο το θέμα.ας μας απαντήσει κάποιος που είναι γνώστης του θέματος.

enik
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό enik » Πέμ Μαρ 12, 2020 10:26 am

Η διαδικασία είναι ο φορέας προέλευσης στέλνει τα χαρτιά στο φορέα υποδοχής, μετά γίνεται μια επεξεργασία από το φορέα προέλευσης, γενικό λογιστήριο, υπογραφή υπουργού, έγκριση από οικονομικές υπηρεσίες και μετά αποστολή για ΦΕΚ. Κανονικά κανά τρίμηνο είναι ο χρόνος.
Όμως τώρα με τον κορωναϊό, άδειες ειδικού σκοπού για γονείς κλπ, όσοι έχουμε προθεσμία μέχρι τις 31 Μαίου από παλιότερους κύκλους κινητικότητας θα αγχωθούμε πολύ πάλι μέχρι να ολοκληρωθούν όλα αυτά...

Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες