απορίες για κοινωφελή εργασία οαεδ

Κοινωφελής εργασία, Ωρομίσθιοι, Μερική Απασχόληση, Εργασιακή εμπειρία.
sterzin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

απορίες για κοινωφελή εργασία οαεδ

Δημοσίευσηαπό sterzin » Τρί Μάιος 08, 2018 10:48 pm

γειά σας παιδιά, αν γνωρίζετε να μου λύσετε κάποιες απορίες, πρώτη φορά βλέπω το θέμα και δεν έχω ιδέα.
1. κάποιος που είναι άνεργος επιδοτούμενος (ταμείο ανεργίας) μπορεί να κάνει αίτηση ή πρέπει να έχει πάνω από 12 μήνες ανεργία;
2. εάν μπορεί να κάνει αίτηση τελικά και τον πάρουν, το ταμείο διακόπτεται λογικά. Υπάρχει η δυνατότητα συνέχισής του μετά το πέρας της κοινωφελούς ή το χάνει τελείως;
3. ο μισθός πόσο είναι; και πόσες οι ώρες εργασίας; δικαιούσαι άδεια;
ευχαριστώ.

NSNS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: απορίες για κοινωφελή εργασία οαεδ

Δημοσίευσηαπό NSNS » Παρ Μάιος 18, 2018 4:05 pm

sterzin έγραψε:γειά σας παιδιά, αν γνωρίζετε να μου λύσετε κάποιες απορίες, πρώτη φορά βλέπω το θέμα και δεν έχω ιδέα.
1. κάποιος που είναι άνεργος επιδοτούμενος (ταμείο ανεργίας) μπορεί να κάνει αίτηση ή πρέπει να έχει πάνω από 12 μήνες ανεργία;
2. εάν μπορεί να κάνει αίτηση τελικά και τον πάρουν, το ταμείο διακόπτεται λογικά. Υπάρχει η δυνατότητα συνέχισής του μετά το πέρας της κοινωφελούς ή το χάνει τελείως;
3. ο μισθός πόσο είναι; και πόσες οι ώρες εργασίας; δικαιούσαι άδεια;
ευχαριστώ.

1. Ναί μπορεί να κάνει αίτηση όση ανεργία κι αν έχει.
2. Ναί διακόπτεται το ταμείο και επανεξετάζεται αν δικαιούται νέο επίδομα ανεργίας μετά το τέλος του προγράμματος.
3. Ο μισθός είναι 495,25 ευρώ για τους άνω των 25 ετών.Η εργασία είναι 8ωρη και οι άδειες 2 ημέρες τον μήνα.

Επιστροφή σε “ΚΟΙΝΩΦΕΛΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ - ΜΕΡΙΚΗ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες