Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
alexiast
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2018 11:09 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό alexiast » Τρί Ιαν 08, 2019 1:31 pm

Καλησπερα και καλή χρονιά!
Νομίζω πως η πληροφορία σχετικά με την καθυστέρηση των οριστικών μας έχει αγχώσει όλους, ελπίζω όμως πως διέρρευσε σκόπιμα ώστε να μην τους απασχολούμε με τηλέφωνα κλπ!
Ας ελπίσουμε πως θα βγουν τα οριστικά άμεσα και πως θα τοποθετηθούμε σύντομα στις νέες μας θέσεις...
Η ύπαρξη του φόρουμ είναι πολυ βοηθητική καθώς εκτός από πληροφορίες, μοιραζόμαστε τις ίδιες ανησυχίες και σας ευχαριστώ όλους για αυτό!

econometrician
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:00 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό econometrician » Τρί Ιαν 08, 2019 2:38 pm

Συναδελφε ενώ γενικα συμφωνώ με όλα όσα λέτε εδώ θα διαφωνήσω. Ο διαγωνισμός ήταν γραπτός σε αντίθεση με αυτον του 2015 που συμμετειχατε. Πραγμα που σημαίνει ότι σχεδόν όλοι όσοι ενδιαφέρθηκαν κατέβαλαν κόπο και θυσίες μηνών, δηλαδή επένδυσαν αρκετό χρόνο και άρα είναι συναισθηματικά περισσότερο φορτισμένοι.
Αυτό το συμπεραίνω από προσωπική εμπειρία. Εχω κατεθέσει αίτηση σε διαγωνισμό με σειρά προτεραιότητας στην ειδικότητά μου. Τα αποτελέσματα εκείνου του διαγωνισμού όντως δε μου προκαλούν τόσο άγχος και είμαι βέβαιη πως αυτό οφείλεται στο ότι δεν κατέβαλα τον ίδιο κόπο με αυτόν της 1γ.

IVIRON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Παρ Ιαν 15, 2010 8:44 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό IVIRON » Τρί Ιαν 08, 2019 8:49 pm

econometrician έγραψε:Συναδελφε ενώ γενικα συμφωνώ με όλα όσα λέτε εδώ θα διαφωνήσω. Ο διαγωνισμός ήταν γραπτός σε αντίθεση με αυτον του 2015 που συμμετειχατε. Πραγμα που σημαίνει ότι σχεδόν όλοι όσοι ενδιαφέρθηκαν κατέβαλαν κόπο και θυσίες μηνών, δηλαδή επένδυσαν αρκετό χρόνο και άρα είναι συναισθηματικά περισσότερο φορτισμένοι.
Αυτό το συμπεραίνω από προσωπική εμπειρία. Εχω κατεθέσει αίτηση σε διαγωνισμό με σειρά προτεραιότητας στην ειδικότητά μου. Τα αποτελέσματα εκείνου του διαγωνισμού όντως δε μου προκαλούν τόσο άγχος και είμαι βέβαιη πως αυτό οφείλεται στο ότι δεν κατέβαλα τον ίδιο κόπο με αυτόν της 1γ.


Εγώ για καλό σας το είπα. Τι σημαίνει αυτό που λές ? Ότι για εμάς που δώσαμε με μόρια και όχι γραπτά περάσαμε πιό εύκολα ? Χρόνια μάζευα προυπηρεσία και στα 40 μου έδωσα για αγγλικά ,και στο κάτω κάτω και εμείς περιμέναμε για αποτελέσματα. Και εμείς επενδύσαμε χρόνια από τη ζωή μας , όχι μόνο εσύ. Αν ΔΕΝ κατάλαβες τι ήθελα να πώ στο προηγούμενο μήνυμα , τότε δικαίωμά σου να αγχώνεσαι. Καλά αποτελέσματα και να μήν τρώτε τους συναφέλφους σας !!

econometrician
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:00 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό econometrician » Τρί Ιαν 08, 2019 9:37 pm

Νομίζω πως αναφέρθηκα ξεκάθαρα στη συναισθηματική φόρτιση του διαγωνισμού (είτε λόγω των δύσκολων θεμάτων, είτε λόγω της συναφειας κλπ όπως μπορείτε να δείτε σε παραπάνω ποστ έχουν συζητηθεί αρκετά). Δεν μείωσα τη διαδικασία με σειρά προτεραιότητας ούτε υπονόησα καν ότι περάσατε εύκολα. Ζητω συγνωμη εαν έγραψα κάτι που σας προσέβαλε. Όπως έχω ξαναπεί προσωπικά δε φοβαμαι κατι γιατί είμαι πολύ ψηλά στην κατάταξη, αλλά για δύο πολύ καλούς φίλους που έδωσαν και είναι οριακά ναι αγχώνομαι. Καταλαβαίνω το σκεπτικό "ξέχνα το και ότι είναι να γίνει θα γίνει" αλλά όταν έχεις άτομα στον κοντινό σου κύκλο που αγωνιούν αναγκαστικά είναι το θέμα συζήτησης.


IVIRON έγραψε:
econometrician έγραψε:Συναδελφε ενώ γενικα συμφωνώ με όλα όσα λέτε εδώ θα διαφωνήσω. Ο διαγωνισμός ήταν γραπτός σε αντίθεση με αυτον του 2015 που συμμετειχατε. Πραγμα που σημαίνει ότι σχεδόν όλοι όσοι ενδιαφέρθηκαν κατέβαλαν κόπο και θυσίες μηνών, δηλαδή επένδυσαν αρκετό χρόνο και άρα είναι συναισθηματικά περισσότερο φορτισμένοι.
Αυτό το συμπεραίνω από προσωπική εμπειρία. Εχω κατεθέσει αίτηση σε διαγωνισμό με σειρά προτεραιότητας στην ειδικότητά μου. Τα αποτελέσματα εκείνου του διαγωνισμού όντως δε μου προκαλούν τόσο άγχος και είμαι βέβαιη πως αυτό οφείλεται στο ότι δεν κατέβαλα τον ίδιο κόπο με αυτόν της 1γ.


Εγώ για καλό σας το είπα. Τι σημαίνει αυτό που λές ? Ότι για εμάς που δώσαμε με μόρια και όχι γραπτά περάσαμε πιό εύκολα ? Χρόνια μάζευα προυπηρεσία και στα 40 μου έδωσα για αγγλικά ,και στο κάτω κάτω και εμείς περιμέναμε για αποτελέσματα. Και εμείς επενδύσαμε χρόνια από τη ζωή μας , όχι μόνο εσύ. Αν ΔΕΝ κατάλαβες τι ήθελα να πώ στο προηγούμενο μήνυμα , τότε δικαίωμά σου να αγχώνεσαι. Καλά αποτελέσματα και να μήν τρώτε τους συναφέλφους σας !!

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Τρί Ιαν 08, 2019 11:13 pm

IVIRON έγραψε:Καλή χρονιά σε όλους

Επειδή ήμουν και εγώ στη θέση σας πρίν 3 χρόνια , και ανυπομονούσα πότε να φύγω από τον ιδιωτικό τομέα ( τον οποίο έχουν θεοποιήσει ) , θα σας συμβούλευα να κάνετε υπομονή.

Το δημόσιο καθυστερεί στις διαδικασίες του .Δεν είναι κακό να ανταλλάσετε απόψεις μεταξύ σας , αλλά βγαίνει πολύ άγχος.
Ξεχάστε το διορισμό μέχρι να βγούν τα οριστικά , και μόλις δημοσιευθούν θα αρχίσετε να μιλάτε με τους φορείς.
Επαναλαμβάνω , το δημόσιο πάει με αργές κινήσεις .Χαρείτε το γεγονός ότι είσαστε με το ένα πόδι στο δημόσιο , αλλά συζητήσεις του τύπου - άκουσα , μου είπαν , του είπαν , αύριο , μεθαύριο - θα σας αρρωστήσουν .
Και οι έκλογες είναι στο πρόγραμμα , και οι διαδικασίες ελέγχου εγγράφων είναι χρονοβόρες .
Απλά σκεφτείτε ότι τέτοια εποχή του χρόνου θα χαίρεστε που ήδη θα έχετε ξεκινήσει δουλειά στην ΑΑΔΕ.
Υπομονή ,υπομονή.

Καλή συνέχεια



Iviron, αυτό που ήθελε να σου πει η κατα τ αλλα πολύ αξιόλογη κοπέλα, ειναι ότι στο συγκεκριμένο διαγωνισμό για να είσαι σε καλή κατάταξη έπρεπε να πεθάνεις στο διάβασμα. Ο γραπτός λόγος ειναι ξύλινος, οποτε μπορεί καμια φορά να γινόμαστε κακοί χωρίς λόγο...

Προσωπικά λογιστική δεν ειχα ξαναδεί στη ζωή μου. Πήγα φροντιστήριο, διάβαζα νυχθημερόν, ζήτησα υποβιβασμό στη δουλειά για να γλιτώσω υπερωρίες και κούραση, επέστρεφα μετά απο τραγικό δεκάωρο, έπινα δυο καφεδεσ και ξεκιναγα διάβασμα, έκοψα κάθε είδος εξόδου, γυμναστικής κλπ και λίγο πριν τις εξετάσεις έκανα εμετούς... Αν και βγήκα απ το εξεταστικό κέντρο με κλάματα, το αποτέλεσμα με δικαίωσε - είμαι στην δεύτερη δεκάδα σε γραπτά... ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω!!!

Οσο να πεις, για να μπορεις να γράψεις ψηλά με αυτά τα θέματα, έπρεπε να είχες πεθάνει στο διάβασμα... Οπότε γι αυτό υπάρχει αυτή η ένταση και το άγχος. Κανεις που δεν είχε άμεση ανάγκη να πιαστεί απο κάπου δεν διάβασε τόσο ώστε να γράψει πολύ καλά σε αυτό το διαγωνισμό των οικονομολόγων - για τους άλλους δεν έχω εικόνα...

Σε ευχαριστούμε για τις συμβουλές, ειναι παντα πολυτιμεσ και ειναι η κοινή λογική... κι εγώ όμως είμαι φρικαρισμενη, δε βλέπω την ώρα να φύγω απο τον άθλιο ιδιωτικό τομέα... Αν δεν ειχα ανάγκη απο λεφτά, θα ειχα εξαφανιστεί απ το Δεκέμβριο!!!

Iviron, επειδή νοιωθω την ανάγκη να ξεκουραστώ 1-2 μήνες πριν ξεκινήσω δουλειά ως τα γεράματα, έχεις να μου δώσεις καμια συμβουλή για το ποτε πρέπει να φύγω;

Παντα φιλικά...

Takenardis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Παρ Μάιος 25, 2018 12:52 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Takenardis » Πέμ Ιαν 10, 2019 5:28 pm

Κάθε θέση ή μάλλον κάθε κατηγορία θέσεων έχει το δικό της job description και άρα τις δικές της απαιτήσεις για την κάλυψη. Επίσης είναι παράδοση οι υπάλληλοι του ΥπΟικ να διορίζονται κατόπιν γραπτού διαγωνισμού, ιδίως οι κλάδοι των εφοριακών-τελωνειακών (όταν ανήκαν στη ΓΓΔΕ) και οι παραδόσεις έχουν τη σημασία τους.
Γραπτό διαγωνισμό για πληροφορικάριους (ΠΕ Πληροφορικής) που είναι επίσης ένας πολυπληθής κλάδος του ΥπΟικ δεν έχω ακούσει να έχει γίνει ποτέ. Κάποια εποχή είχαν βάλει αμμιγώς θέματα πληροφορικής στον γραπτό διαγωνισμό της ΕΣΔΔ πριν αρκετά χρόνια για την εισαγωγή σε σχετικό τμήμα.

Σε σχέση με τα οριστικά αποτελέσματα, οι πληροφορίες που έχω από ΑΑΔΕ μεριά λένε πως δεν θα αργήσουν και θα είναι πολύ πριν το ΠΑΣΧΑ. Βάσει στοχοθεσίας της ΑΑΔΕ, επιδιώκεται η στελέχωση εφοριών-τελωνείων ως αρχές του καλοκαιριού το ΑΡΓΟΤΕΡΟ. Μονο οι εκλογές θα καθυστερήσουν κατα ένα μήνα τη διαδικασία.

lasos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Παρ Σεπ 28, 2018 11:12 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό lasos » Σάβ Ιαν 12, 2019 12:14 pm

Μια αποψη θα ηθελα να καταθεσω σχετικα με τον διορισμο μας εως το καλοκαιρι.Θεωρω οτι ετσι οπως διαμορφωθηκαν τα πραγματα πρωτον με την υποθεση της 3κ και τη γενικοτερη σταση του ΑΣΕΠ και κατα δευτερον με την προοπτικη εκλογων ,νομιζω οτι η βαλιτσα θα τραβηξει λιγο μακρυτερα.Επιπλεον το επιχειρημα οτι μας χρειαζονται το καλοκαιρι για ελεγχους κλπ δεν εχει μεγαλη ισχυ δεδομενου ποιος νεοδιοριστος ειναι ετοιμος να χωθει σε ελεγχους που πραγματοποιουνται διχως στοιχειωδη εκπαιδευση που επρεπε να ειχε ξεκινησει υποτιθεται απο τωρα στην ακαδημια,οσο και αν ειναι ψημενος σε προυπηρεσιες του ιδιωτικου τομεα..Αυτα για να ειμαστε λιγο συγκρατημενοι κ απο κει κ περα ο,τι προκυψει γρηγοροτερα με το καλο να ερθει..

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Σάβ Ιαν 12, 2019 8:12 pm

lasos έγραψε:Μια αποψη θα ηθελα να καταθεσω σχετικα με τον διορισμο μας εως το καλοκαιρι.Θεωρω οτι ετσι οπως διαμορφωθηκαν τα πραγματα πρωτον με την υποθεση της 3κ και τη γενικοτερη σταση του ΑΣΕΠ και κατα δευτερον με την προοπτικη εκλογων ,νομιζω οτι η βαλιτσα θα τραβηξει λιγο μακρυτερα.Επιπλεον το επιχειρημα οτι μας χρειαζονται το καλοκαιρι για ελεγχους κλπ δεν εχει μεγαλη ισχυ δεδομενου ποιος νεοδιοριστος ειναι ετοιμος να χωθει σε ελεγχους που πραγματοποιουνται διχως στοιχειωδη εκπαιδευση που επρεπε να ειχε ξεκινησει υποτιθεται απο τωρα στην ακαδημια,οσο και αν ειναι ψημενος σε προυπηρεσιες του ιδιωτικου τομεα..Αυτα για να ειμαστε λιγο συγκρατημενοι κ απο κει κ περα ο,τι προκυψει γρηγοροτερα με το καλο να ερθει..


Συμφωνώ ότι ο ΑΣΕΠ κάνει ό,τι γουστάρει, πέρα τις κυβερνητικές επιταγές, με περιτρανο παράδειγμα την 3Κ!!!

Παρ όλα αυτά , παίζει μεγάλο ρόλο το ότι μας χρειάζονται άμεσα στην ΑΑΔΕ, καθώς με το που βγουν τα οριστικά, οι διαδικασίες απ ότι φαίνεται θα κινηθούν τάχιστα...

Σε ελέγχους θα πηγαίνουμε με παλιούς, όχι μόνοι μας!!! Άλλωστε ακόμα κι οι ορκωτοί δεν ξέρουν τη δουλειά της κάθε υπηρεσίας...

Επίσης, νομίζω ότι εφ όσον βγουν τα οριστικά οι εκλογές δεν παίζουν και μεγάλο ρόλο, αφού υποτίθεται θα κανει η κάθε υπηρεσία τη δουλειά της , ανεξαρτήτως υπουργού...

Καποιος που έχει εσωτερική ενημέρωση ας μας διαφωτίσει...

Tomcat
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 21, 2018 2:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Tomcat » Κυρ Ιαν 13, 2019 11:30 am

Καλημέρα συνάδελφοι. Σε δημοσίευμα του καλοκαιριού, το οποίο δεν μπορώ να το ξαναβρώ, έλεγε ότι μετά τα προσωρινά θα βγουν άμεσα τα οριστικά. Αν το είχε δει και κάποιος άλλος ας βοηθήσει. Πάντως έκαναν ένα μήνα για τις βαθμολογίες και τέσσερις για τα προσωρινά. Προσωπική εκτίμηση μου είναι ότι Φεβρουάριο με Μάρτιο θα έχουμε και τα οριστικά αποτελέσματα.

kav30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2018 10:19 am

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό kav30 » Κυρ Ιαν 13, 2019 1:31 pm

Ξερει κανεις να μας ενημερωσει τι επιπτωση εχουν οι εκλογες στην διαδικασια???
Σταματανε τα παντα, δηλ.δεν προχωραει η διαδικασια για ελεγχο ενστασεων ή εκδοση οριστικου πινακα ή δεν βγαινει το φεκ και τα σχετικα????
Ή απλα προχωρανε τα παντα κανονικα και απλα δεν μας κοινοποιουνται τα διοριστηρια κατα την περιοδο των εκλογων???

econometrician
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:00 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό econometrician » Κυρ Ιαν 13, 2019 1:51 pm

Καλησπέρα συναδελφε, ναι το είχα δει κι εγώ όχι μόνο το καλοκαίρι με τη δημοσίευση των βαθμολογιών αλλά και με την έκδοση των προσωρινών το νοέμβρη σε άλλο άρθρο, το οποίο ανακυκλώθηκε μετά σε διάφορα σάιτ. Μάλλον αυτό θα ήταν το ιδανικό σενάριο σε περίπτωση που δεν γινόταν καμία ένσταση επί των προσωρινών. Εφόσον δεν έχει ακόμα ξεκινήσει ο έλεγχος των ενστάσεων δεν έχει νόημα να μιλάμε για τα οριστικά. Θυμάμαι σε ποστ ενός παλιού πριν αρκετό καιρό μας είχε πει ότι "πρεπει να μαθουμε πότε θα ξεκινήσει ο έλεγχος των ενστάσεων γιατί για το πότε θα τελειώσει θα μας λένε ψέματα".

Tomcat έγραψε:Καλημέρα συνάδελφοι. Σε δημοσίευμα του καλοκαιριού, το οποίο δεν μπορώ να το ξαναβρώ, έλεγε ότι μετά τα προσωρινά θα βγουν άμεσα τα οριστικά. Αν το είχε δει και κάποιος άλλος ας βοηθήσει. Πάντως έκαναν ένα μήνα για τις βαθμολογίες και τέσσερις για τα προσωρινά. Προσωπική εκτίμηση μου είναι ότι Φεβρουάριο με Μάρτιο θα έχουμε και τα οριστικά αποτελέσματα.

Ichabod
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 14, 2018 12:49 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό Ichabod » Κυρ Ιαν 13, 2019 4:15 pm

Να σε διορθώσω συναδελφε... Μετα απο άπειρες προσπαθειες μιλησα με υπαλληλο πουνμου ειπε οτινξεκινησε ο ελεγχος. Αν δεν αλλαξει ο αριθμος των υπαλληλων που ασχολούνται με τα δικα μας οπως χαρακτηριστικα ειπε...τοτε θελουν δυο μηνες και μετα θα κανουν ενα ελεγχο οι συμβουλοινοπως μου ειπε. (Τι ειναι οι σύμβουλοι δεν καταλαβα ουτε και ρωτησα για να μην τον πρηζω). Θα βγουν σιγουρα πριν το πασχα. Πόσο γρήγορα θα εξαρτηθει απο τους συμβούλους και απο το εαν θα βαλουν και αλλους υπαλληλους. Αυτα μου ειπε και ηταν ευγενέστατος και κατατοπιστικός.
econometrician έγραψε:Καλησπέρα συναδελφε, ναι το είχα δει κι εγώ όχι μόνο το καλοκαίρι με τη δημοσίευση των βαθμολογιών αλλά και με την έκδοση των προσωρινών το νοέμβρη σε άλλο άρθρο, το οποίο ανακυκλώθηκε μετά σε διάφορα σάιτ. Μάλλον αυτό θα ήταν το ιδανικό σενάριο σε περίπτωση που δεν γινόταν καμία ένσταση επί των προσωρινών. Εφόσον δεν έχει ακόμα ξεκινήσει ο έλεγχος των ενστάσεων δεν έχει νόημα να μιλάμε για τα οριστικά. Θυμάμαι σε ποστ ενός παλιού πριν αρκετό καιρό μας είχε πει ότι "πρεπει να μαθουμε πότε θα ξεκινήσει ο έλεγχος των ενστάσεων γιατί για το πότε θα τελειώσει θα μας λένε ψέματα".

Tomcat έγραψε:Καλημέρα συνάδελφοι. Σε δημοσίευμα του καλοκαιριού, το οποίο δεν μπορώ να το ξαναβρώ, έλεγε ότι μετά τα προσωρινά θα βγουν άμεσα τα οριστικά. Αν το είχε δει και κάποιος άλλος ας βοηθήσει. Πάντως έκαναν ένα μήνα για τις βαθμολογίες και τέσσερις για τα προσωρινά. Προσωπική εκτίμηση μου είναι ότι Φεβρουάριο με Μάρτιο θα έχουμε και τα οριστικά αποτελέσματα.

econometrician
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τρί Φεβ 06, 2018 2:00 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό econometrician » Κυρ Ιαν 13, 2019 6:48 pm

Αυτό είναι πάρα πολύ ευχάριστο!!!
Οι σύμβουλοι του ΑΣΕΠ είναι αυτοί που υπογράφουν τις τελικές αποφάσεις/διορθώσεις για τους πίνακες διοριστέων (έχουν κι άλλες αρμοδιότητες φυσικά).


Ichabod έγραψε:Να σε διορθώσω συναδελφε... Μετα απο άπειρες προσπαθειες μιλησα με υπαλληλο πουνμου ειπε οτινξεκινησε ο ελεγχος. Αν δεν αλλαξει ο αριθμος των υπαλληλων που ασχολούνται με τα δικα μας οπως χαρακτηριστικα ειπε...τοτε θελουν δυο μηνες και μετα θα κανουν ενα ελεγχο οι συμβουλοινοπως μου ειπε. (Τι ειναι οι σύμβουλοι δεν καταλαβα ουτε και ρωτησα για να μην τον πρηζω). Θα βγουν σιγουρα πριν το πασχα. Πόσο γρήγορα θα εξαρτηθει απο τους συμβούλους και απο το εαν θα βαλουν και αλλους υπαλληλους. Αυτα μου ειπε και ηταν ευγενέστατος και κατατοπιστικός.
econometrician έγραψε:Καλησπέρα συναδελφε, ναι το είχα δει κι εγώ όχι μόνο το καλοκαίρι με τη δημοσίευση των βαθμολογιών αλλά και με την έκδοση των προσωρινών το νοέμβρη σε άλλο άρθρο, το οποίο ανακυκλώθηκε μετά σε διάφορα σάιτ. Μάλλον αυτό θα ήταν το ιδανικό σενάριο σε περίπτωση που δεν γινόταν καμία ένσταση επί των προσωρινών. Εφόσον δεν έχει ακόμα ξεκινήσει ο έλεγχος των ενστάσεων δεν έχει νόημα να μιλάμε για τα οριστικά. Θυμάμαι σε ποστ ενός παλιού πριν αρκετό καιρό μας είχε πει ότι "πρεπει να μαθουμε πότε θα ξεκινήσει ο έλεγχος των ενστάσεων γιατί για το πότε θα τελειώσει θα μας λένε ψέματα".

Tomcat έγραψε:Καλημέρα συνάδελφοι. Σε δημοσίευμα του καλοκαιριού, το οποίο δεν μπορώ να το ξαναβρώ, έλεγε ότι μετά τα προσωρινά θα βγουν άμεσα τα οριστικά. Αν το είχε δει και κάποιος άλλος ας βοηθήσει. Πάντως έκαναν ένα μήνα για τις βαθμολογίες και τέσσερις για τα προσωρινά. Προσωπική εκτίμηση μου είναι ότι Φεβρουάριο με Μάρτιο θα έχουμε και τα οριστικά αποτελέσματα.

dancer
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 10:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό dancer » Τρί Ιαν 15, 2019 12:50 am

Ichabod έγραψε:Να σε διορθώσω συναδελφε... Μετα απο άπειρες προσπαθειες μιλησα με υπαλληλο πουνμου ειπε οτινξεκινησε ο ελεγχος. Αν δεν αλλαξει ο αριθμος των υπαλληλων που ασχολούνται με τα δικα μας οπως χαρακτηριστικα ειπε...τοτε θελουν δυο μηνες και μετα θα κανουν ενα ελεγχο οι συμβουλοινοπως μου ειπε. (Τι ειναι οι σύμβουλοι δεν καταλαβα ουτε και ρωτησα για να μην τον πρηζω). Θα βγουν σιγουρα πριν το πασχα. Πόσο γρήγορα θα εξαρτηθει απο τους συμβούλους και απο το εαν θα βαλουν και αλλους υπαλληλους. Αυτα μου ειπε και ηταν ευγενέστατος και κατατοπιστικός.
econometrician έγραψε:Καλησπέρα συναδελφε, ναι το είχα δει κι εγώ όχι μόνο το καλοκαίρι με τη δημοσίευση των βαθμολογιών αλλά και με την έκδοση των προσωρινών το νοέμβρη σε άλλο άρθρο, το οποίο ανακυκλώθηκε μετά σε διάφορα σάιτ. Μάλλον αυτό θα ήταν το ιδανικό σενάριο σε περίπτωση που δεν γινόταν καμία ένσταση επί των προσωρινών. Εφόσον δεν έχει ακόμα ξεκινήσει ο έλεγχος των ενστάσεων δεν έχει νόημα να μιλάμε για τα οριστικά. Θυμάμαι σε ποστ ενός παλιού πριν αρκετό καιρό μας είχε πει ότι "πρεπει να μαθουμε πότε θα ξεκινήσει ο έλεγχος των ενστάσεων γιατί για το πότε θα τελειώσει θα μας λένε ψέματα".

Tomcat έγραψε:Καλημέρα συνάδελφοι. Σε δημοσίευμα του καλοκαιριού, το οποίο δεν μπορώ να το ξαναβρώ, έλεγε ότι μετά τα προσωρινά θα βγουν άμεσα τα οριστικά. Αν το είχε δει και κάποιος άλλος ας βοηθήσει. Πάντως έκαναν ένα μήνα για τις βαθμολογίες και τέσσερις για τα προσωρινά. Προσωπική εκτίμηση μου είναι ότι Φεβρουάριο με Μάρτιο θα έχουμε και τα οριστικά αποτελέσματα.


Χαίρομαι ιδιαίτερα που το ακούω αυτό, καθώς έβλεπα υπερβολικό το «λίγο πριν το Πάσχα» που μου είπε εμενα... Βέβαια απ ότι καταλαβαίνω στον καθένα μας λένε και κάτι διαφορετικό κάθε φορά, το γιατί... άγνωστο!!!

Αν έχουν ξεκινήσει τώρα και θέλουν δυο μήνες και κάτι απο σήμερα, πάμε για τέλη Μαρτίου... Έμαθες κάτι άλλο όσον αφορά τη διαδικασία; Οι σύμβουλοι τι κοιτάνε και για ποσο καιρό;

ARIEL
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Δευ Απρ 27, 2009 9:13 pm

Re: Γραπτός Διαγωνισμός Εφοριακών

Δημοσίευσηαπό ARIEL » Τετ Ιαν 16, 2019 7:49 am

Καλημέρα συνάδελφοι...Κάλεσα και εγώ στον ΑΣΕΠ και ο υπάλληλος μου είπε περίπου τα ίδια που είπε και στον συνάδελφο Ichabod..Ανέφερε ότι ξεκίνησαν τον έλεγχο των ενστάσεων , για τον οποίο υπολογίζει να διαρκέσει 2 μήνες. Στην συνέχεια τα αποτελέσματα θα διαβιβαστούν στους συμβούλους , οι οποίοι θα χρειαστούν περίπου 1 μήνα. Ανέφερε ότι λίγο πριν το Πάσχα θα βγουν. Εγώ προσωπικά θα ξανακαλέσω κατά τα μέσα του Μάρτη , δεν νομίζω ότι έχει νόημα να ενοχλήσουμε ως τότε.


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες