Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
merm
Δόκιμος
Δόκιμος

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό merm » Τετ Φεβ 13, 2019 11:04 am

alexisozzy1984 έγραψε:
Anto έγραψε:Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Άρα βλέπουμε μες τη βδομάδα το φεκ κατανομης. Για βουλευτικες εκλογές βλεπω να πηγαίνουμε τον Οκτώβριο. Οπότε μια χαρά. Το αντικείμενο όπως το περιγραφεις φαίνεται πολύ ενδιαφέρον και αν μη τι άλλο βρίσκουμε δουλειά σε άλλους, το οποίο είναι από τη φύση του ικανοποιητικο.

Νομίζω θα επιστρέφουμε σπίτι με μια γλυκιά ικανοποίηση ...πραγματικά κοινωνικό έργο το πιστεύω

alexis, πληροφοριακά το πτυχίο σου είναι πάνω στην ψυχολογία ή κοινωνιολογία;

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Τετ Φεβ 13, 2019 1:36 pm

merm έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:
Anto έγραψε:Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Άρα βλέπουμε μες τη βδομάδα το φεκ κατανομης. Για βουλευτικες εκλογές βλεπω να πηγαίνουμε τον Οκτώβριο. Οπότε μια χαρά. Το αντικείμενο όπως το περιγραφεις φαίνεται πολύ ενδιαφέρον και αν μη τι άλλο βρίσκουμε δουλειά σε άλλους, το οποίο είναι από τη φύση του ικανοποιητικο.

Νομίζω θα επιστρέφουμε σπίτι με μια γλυκιά ικανοποίηση ...πραγματικά κοινωνικό έργο το πιστεύω

alexis, πληροφοριακά το πτυχίο σου είναι πάνω στην ψυχολογία ή κοινωνιολογία;

Έχω και τα δύο Αλλά για ένα λόγο το σύστημα στην αίτηση όταν έκανα επίκληση από το μητρώο δεν μπήκε το πτυχίο ψυχολογίας...Επίσης για ένα περίεργο λόγο δεν ήμουν και στο πίνακα ως γόνος τρίτεκνων (όταν υπάρχει ΑμεΑ δεν υπάρχουν ηλικιακά ορια).Δεν το κηνυγησα με ένσταση δεν είχε νόημα..Στην 1κ που πλησιασα ως επιλαχων και ελεγχθηκε ο φακελος μου μαντεψε κανονικα ολα..Φυσικα.κανενα λαθος στην αιτηση μου ..Δεν έπιανα εξάλλου στη πόλη μου..Επίσης για ακόμα ένα περίεργο λόγο η μια επιτροπή του ΑΣΕΠ όπως προβλεπόταν καθώς είχα θεωρημένα τις βεβαιώσεις γλωσσομάθειας αντίγραφο πρωτοτύπου και μετάφραση αποδέχτηκε τη πιστοποίηση αγγλικών ενώ σε ένσταση για το άσυλο σε σοχ όπου πετάχτηκε έγγραφο από τα αριθμημένα δικαιολογητικά μου και ως δια μαγείας ήταν μόνο η μετάφραση επικυρωμένη φυσικά το ΑΣΕΠ νίπτει τας χείρας του και θεώρησε ότι δεν μπορεί να βγάλει άκρη οποτε η ένσταση απορρίφθηκε ..απάντηση μετά από εναμισι χρονο..μεταπτυχιακο δεν εχω τωρα ειμαι φοιτητης κάνω πάνω στη κοινωνιολογία

dhmosio85
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό dhmosio85 » Τετ Φεβ 13, 2019 1:37 pm

knts έγραψε:
dhmosio85 έγραψε:Έχει κανείς εμπειρία από παραδειγματα που κέρδισαν δικαστική προσφυγη;

Κι εγώ ξέρω περίπτωση που δικαιώθηκε σε προσφυγή.

Αφορούσε συνάφεια προϋπηρεσίας η κάποιο δικαιολογητικο που ξέχασε να αποστείλει;

dioristeoss
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό dioristeoss » Τετ Φεβ 13, 2019 1:42 pm

έχει μάθει κάποιος νεώτερα για χρόνο έκδοσης φεκ ή κάτι σχετικό;

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Τετ Φεβ 13, 2019 1:45 pm

dhmosio85 έγραψε:
alexisozzy1984 έγραψε:
dhmosio85 έγραψε:Έχει κανείς εμπειρία από παραδειγματα που κέρδισαν δικαστική προσφυγη;

Αδερφή φίλου μου έχει κερδίσει και δουλεύει στην υπηρεσία ασύλου...

Τι πρόβλημα υπήρχε στην αρχή; θέμα έλλειψης δικαιολογητικου; συναφεια προϋπηρεσίας;

Υπήρχε κόρη βουλευτού Εδέσσης ...με ότι συνεπάγεται αυτό...μηδενισαν την εμπειρία...προσωρινα επιτυχουσα οριστικα εκτος...αίτηση θεραπείας κρίθηκε ως απαραδεκτη...δικαιωση σε Διοικητικό έπειτα από 2 χρονια...είχε χρήμα να το κυνηγησει....

Επίσης άλλο σκάνδαλο με ασεπ 8κ/2008 με 9κ/2009 επιτυχόντες ασεπ για ατε να κλέβουν τις θέσεις των επιτυχόντων για ΙΚΑ..Και μετά από χρονια στε νατους βάζει ως πλεονάζον προσωπικό και κάποιους να τους στέλνει υπηρεσία ασυλου...Δεν θέλω να πιστεύω ότι ο ασεπ είναι βρώμικος απλα όταν μίλησα με υπάλληλο κάθε επιτροπή ερμηνεύει διαφορετικά τις εμπειρίες και τα έγγραφα..αναφέρθηκε όμως σε άλλες αναρτησεις ότι το ΑΣΕΠ πολλές φορές έχει χάσει αρκετες αγωγές στα δικαστήρια. Και εδώ μπαίνει μια συζήτηση που δεν είναι της παρουσης οτι η ανεξάρτητη αρχή πρέπει να ενισχυθεί με νέα προσωπα

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος

Δημοσίευσηαπό knts » Τετ Φεβ 13, 2019 6:41 pm

dhmosio85 έγραψε:
knts έγραψε:

Κι εγώ ξέρω περίπτωση που δικαιώθηκε σε προσφυγή.

Αφορούσε συνάφεια προϋπηρεσίας η κάποιο δικαιολογητικο που ξέχασε να αποστείλει;

Προϋπηρεσία.

Silvia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Silvia » Πέμ Φεβ 14, 2019 8:07 am

dioristeoss έγραψε:έχει μάθει κάποιος νεώτερα για χρόνο έκδοσης φεκ ή κάτι σχετικό;

Ο κ. Ρέππας μάλλον δεν έχει κάτι νεώτερο να μας πει. Μπορεί να χρειάζονται όσους μήνες έκανε ο ΑΣΕΠ για τα αποτελέσματα, για να κάνουν κατανομή και προχωρήσουν σε έκδοση ΦΕΚ.... Τι να πει κανείς!!!!

merm
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό merm » Πέμ Φεβ 14, 2019 12:37 pm

Silvia έγραψε:
dioristeoss έγραψε:έχει μάθει κάποιος νεώτερα για χρόνο έκδοσης φεκ ή κάτι σχετικό;

Ο κ. Ρέππας μάλλον δεν έχει κάτι νεώτερο να μας πει. Μπορεί να χρειάζονται όσους μήνες έκανε ο ΑΣΕΠ για τα αποτελέσματα, για να κάνουν κατανομή και προχωρήσουν σε έκδοση ΦΕΚ.... Τι να πει κανείς!!!!

Όλα χρειάζονται το χρόνο τους. Προσωπικά, στην παρούσα φάση, υπομονή και τίποτα άλλο. Άλλωστε τα δύσκολα πέρασαν.

dioristeoss
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό dioristeoss » Πέμ Φεβ 14, 2019 12:55 pm

Δεν θέλουμε κάτι συγκεκριμένο, απλά στο περίπου. Αν αργήσει η διαδικασία να ξέρουμε τί να κάνουμε, αν πάει πιο γρήγορα πάλι τα ίδια. Αν υπολογίζουν σε κανα 2μηνο ή σε κανα 6 μηνο υπάρχει διαφορά.

geopol
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό geopol » Πέμ Φεβ 14, 2019 2:55 pm

Είναι νομίζω άκυρη η τοποθέτηση σας και οι εικασίες σας.. Ούτε 10 μέρες δεν πέρασαν και εξισωνετε το διάστημα αυτό με την πολύμηνη αναμονή του ΑΣΕΠ.. Καμία λογική!! Ο κος Ρεππας δεν έχει καμία υποχρέωση να δώσει απαντήσεις στο forum και αν το κάνει είναι προς τιμήν του και μπράβο του! Αλλά μετά από τέτοιες αναρτήσεις αμφιβάλλω αν θα ασχοληθεί ξανά με το forum.. Συγχαρητήρια!!

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Πέμ Φεβ 14, 2019 3:29 pm

Silvia έγραψε:

Καλησπέρα Silvia δεν νομίζω το τρέχουν γρήγορα σύμφωνα με όσα έχουν δείξει δεν νομίζω να κολλήσουν εδώ ..εξάλλου υπάρχουν και ανάγκες στον οργανισμο...στο ΓΛΚ θα παρει ότι καθυστέρηση πάρει για να μας βγάλουν πίστωση...

stellak
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό stellak » Πέμ Φεβ 14, 2019 7:48 pm

Ρε παιδια τι να πει ο άνθρωπος απο τωρα...Αφού μας ειπε τη διαδικασία.σφραγίδα ταχυδρομείου ως 5/2.ώσπου να φτάσουν τα δικαιολογητικά κ να ελεγχθούν,θέλει χρόνο.λογικό είναι.

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Πέμ Φεβ 14, 2019 8:03 pm

Δεν χρειάζεται άγχος όλα θα γίνουν όπως είπε και ο φίλος τα δύσκολα πέρασαν για τους περισσότερους..δυστυχώς παρατείνεται για όσους δεν ήταν στα οριστικά η αγωνία και τους εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία για αναπλήρωση η δικαίωση στον αγώνα τους.
Μόνο για αυτό απολαύστε το είναι γλυκιά η αναμονή παρά τα προβλήματα που ο καθένας έχει ..περιμέναμε τόσο καιρό δεν χρειάζεται να αγχωνόμαστε ..όλα θα γίνουν

Υγ χρόνια πολλά στους ερωτευμένους

aris3
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό aris3 » Πέμ Φεβ 14, 2019 8:14 pm

Silvia έγραψε:

Η υπομονή είναι ένα πικρό δένδρο που έχει όμως γλυκούς καρπούς.
Μάρτιο θα έχει εκδωθεί το πρώτο ΦΕΚ διορισμού .(με τα περισσότερα ονόματα ΠΕ).

aris3
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό aris3 » Πέμ Φεβ 14, 2019 8:17 pm

dioristeoss έγραψε:Δεν θέλουμε κάτι συγκεκριμένο, απλά στο περίπου. Αν αργήσει η διαδικασία να ξέρουμε τί να κάνουμε, αν πάει πιο γρήγορα πάλι τα ίδια. Αν υπολογίζουν σε κανα 2μηνο ή σε κανα 6 μηνο υπάρχει διαφορά.

Στο 2 μηνο θα έχεις παρουσιαστεί κιόλας.

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Exabot [Bot] και 2 επισκέπτες