Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Πέμ Ιαν 03, 2019 11:35 am

Ευχαριστώ πολύ Pdiesel για τις πληροφορίες .....Λέω όμως να μην επεκταθώ άλλο αναφορικά με την περίπτωση αυτή,πχ τι πιστεύω ότι ίσως έχει συμβεί, διότι ο κίνδυνος να με μηνύσουν οι του ΑΣΕΠ θαρρώ δεν είναι και τόσο ανύπαρκτος....

ktap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ktap » Τρί Ιαν 08, 2019 4:07 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Και έλεγα να μην γράψω ποτέ ξανά σχόλιο οπουδήποτε στο ίντερνετ αλλά έλα που έχω σημαντικά νέα να αναφέρω....
Σύμφωνα με πρώτες πληροφορίες μου' οι μισθοί ΑΔΜΗΕ για ΔΕ Τεχνίτες είναι κάπου 650 ευρώ ΚΑΘΑΡΆ,ίσως και λίγο παραπάνω, και μάλιστα αν υπάρχει προϋπηρεσία μεγάλη ως ηλεκτρολόγος αυξάνεται!!!Επίσης αν έχεις αποφοιτήσει και από ΤΕΙ σχετικό με ηλεκτρολογία λαμβάνεις και επίδομα πτυχίου άσχετα αν εργάζεσαι ως Τ4,χώρια τα λοιπά επιδόματα ....
Πήρα τηλέφωνο και έμαθα και γι'αυτό τα λέω!!Κάτι δήθεν πληροφορίες για κάτω από 500 ευρώ ο καθαρός μισθός νεοδιόριστου , σε ΔΕΗ και θυγατρικές της, δεν φαίνεται ότι ισχύουν τελικά, διότι αν συνέβαινε ήμουν έτοιμος να την αφήσω την δουλειά, ε δεν θα έλεγε με τίποτε σε τέτοια περίπτωση!

παιδιά καλησπέρα εγώ ειδοποιήθηκα σήμερα ως επιλαχον για θεση τε στον αδμηε στην θεσσαλονικη.εγώ μένω σερρες όποτε θα πηγαινοέρχομαι,άλλα τα λεφτά είναι πάρα πολύ λίγα 730 ευρώ με όλα τα επιδόματα μέσα εκτός βαρδιων φυσικά αν κάνεις συν τροφειο 6 ευρω για κάθε μέρα εργασίας,δηλαδή βάρια 850 ευρώ το μηνά καθαρά συν τα δώρα 500 ευρώ ετησίως για έμενα με δεκαετή προϋπηρεσία έγγαμος με να παιδί αν και την μετράνε μέχρι το 2012.τωρα κατάλαβα γιατί την αρνήθηκαν οι προηγούμενοι

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τετ Ιαν 09, 2019 9:38 am

ktap έγραψε:παιδιά καλησπέρα εγώ ειδοποιήθηκα σήμερα ως επιλαχον για θεση τε στον αδμηε στην θεσσαλονικη.εγώ μένω σερρες όποτε θα πηγαινοέρχομαι,άλλα τα λεφτά είναι πάρα πολύ λίγα 730 ευρώ με όλα τα επιδόματα μέσα εκτός βαρδιων φυσικά αν κάνεις συν τροφειο 6 ευρω για κάθε μέρα εργασίας,δηλαδή βάρια 850 ευρώ το μηνά καθαρά συν τα δώρα 500 ευρώ ετησίως για έμενα με δεκαετή προϋπηρεσία έγγαμος με να παιδί αν και την μετράνε μέχρι το 2012.τωρα κατάλαβα γιατί την αρνήθηκαν οι προηγούμενοι

Φίλε γεια σου και καλή αρχή .....Θα έχεις και επιπλέον μπόνους όποτε και αν, έπειτα από διαταγή της υπηρεσίας, πηγαίνεις εκτός έδρας για κάλυψη αναγκών σε άλλες περιοχές.....
Πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν έχεις παραπάνω μισθό από εμένα' δεν μπορεί βρε φίλε....
Οι καλύτερα αμειβόμενοι είναι οι Τ4/Α της ΔΝΕΜ που είναι όλο εκτός έδρας και λαμβάνουν πολύ υψηλό μισθό αλλά πληρώνουν μεγάλο τίμημα..Μακριά από τους δικούς τους για πολύ συνεχή καιρό, επικίνδυνες συνθήκες εργασίας κτλ... Εκεί δηλαδή που ο ΑΣΕΠ καταχρηστικά ,παράνομα και αδικαιολόγητα ΔΕΝ με κατέταξε , ενώ βάσει βαθμολογίας πετύχαινα ως πρώτη θέση προτίμησης μου....

ktap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ktap » Πέμ Ιαν 10, 2019 4:08 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:
ktap έγραψε:παιδιά καλησπέρα εγώ ειδοποιήθηκα σήμερα ως επιλαχον για θεση τε στον αδμηε στην θεσσαλονικη.εγώ μένω σερρες όποτε θα πηγαινοέρχομαι,άλλα τα λεφτά είναι πάρα πολύ λίγα 730 ευρώ με όλα τα επιδόματα μέσα εκτός βαρδιων φυσικά αν κάνεις συν τροφειο 6 ευρω για κάθε μέρα εργασίας,δηλαδή βάρια 850 ευρώ το μηνά καθαρά συν τα δώρα 500 ευρώ ετησίως για έμενα με δεκαετή προϋπηρεσία έγγαμος με να παιδί αν και την μετράνε μέχρι το 2012.τωρα κατάλαβα γιατί την αρνήθηκαν οι προηγούμενοι

Φίλε γεια σου και καλή αρχή .....Θα έχεις και επιπλέον μπόνους όποτε και αν, έπειτα από διαταγή της υπηρεσίας, πηγαίνεις εκτός έδρας για κάλυψη αναγκών σε άλλες περιοχές.....
Πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν έχεις παραπάνω μισθό από εμένα' δεν μπορεί βρε φίλε....
Οι καλύτερα αμειβόμενοι είναι οι Τ4/Α της ΔΝΕΜ που είναι όλο εκτός έδρας και λαμβάνουν πολύ υψηλό μισθό αλλά πληρώνουν μεγάλο τίμημα..Μακριά από τους δικούς τους για πολύ συνεχή καιρό, επικίνδυνες συνθήκες εργασίας κτλ... Εκεί δηλαδή που ο ΑΣΕΠ καταχρηστικά ,παράνομα και αδικαιολόγητα ΔΕΝ με κατέταξε , ενώ βάσει βαθμολογίας πετύχαινα ως πρώτη θέση προτίμησης μου....[
Αυτό τα ποσά μου τα είπε η διεύθυνση προσωπικοί του αδμηε,τώρα αν μου είπε ψέματα λέω και εγώ ψέματα.εγώ αυτή την στιγμή παίρνω κατά μεσώ όρο 1700 ευρώ χ14 ετησίως καταλαβαίνεις οτι η διάφορα είναι τρομακτική εκτος αν κρύβονται διάφορα κρυφά επιδόματα.η αλήθεια είναι ότι στα 730 ευρώ με τα επιδόματα μέσα κάτι δεν μου κολλάει καλά.εάν ήταν 730 ευρώ και μετά έμπαιναν τα επιδόματα τότε θα το σκεφτόμουνα πολύ σοβαρά.αν επιτρέπεται ένας της δίκης σου κατηγορίας που κυμαίνεται μισθολογικά?

ktap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ktap » Πέμ Ιαν 10, 2019 5:51 pm

Αυτό τα ποσά μου τα είπε η διεύθυνση προσωπικοί του αδμηε,τώρα αν μου είπε ψέματα λέω και εγώ ψέματα.εγώ αυτή την στιγμή παίρνω κατά μεσώ όρο 1700 ευρώ χ14 ετησίως καταλαβαίνεις οτι η διάφορα είναι τρομακτική εκτος αν κρύβονται διάφορα κρυφά επιδόματα.η αλήθεια είναι ότι στα 730 ευρώ με τα επιδόματα μέσα κάτι δεν μου κολλάει καλά.εάν ήταν 730 ευρώ και μετά έμπαιναν τα επιδόματα τότε θα το σκεφτόμουνα πολύ σοβαρά.αν επιτρέπεται ένας της δίκης σου κατηγορίας που κυμαίνεται μισθολογικά?

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Πέμ Ιαν 10, 2019 8:57 pm

ktap έγραψε:Αυτό τα ποσά μου τα είπε η διεύθυνση προσωπικοί του αδμηε,τώρα αν μου είπε ψέματα λέω και εγώ ψέματα.εγώ αυτή την στιγμή παίρνω κατά μεσώ όρο 1700 ευρώ χ14 ετησίως καταλαβαίνεις οτι η διάφορα είναι τρομακτική εκτος αν κρύβονται διάφορα κρυφά επιδόματα.η αλήθεια είναι ότι στα 730 ευρώ με τα επιδόματα μέσα κάτι δεν μου κολλάει καλά.εάν ήταν 730 ευρώ και μετά έμπαιναν τα επιδόματα τότε θα το σκεφτόμουνα πολύ σοβαρά.αν επιτρέπεται ένας της δίκης σου κατηγορίας που κυμαίνεται μισθολογικά?

Δεν νομίζω να σου είπαν ψέμματα..Ό καθρός μισθός του ΤΕ Ηλεκτρολόγου πρέπει να είναι 730 ευρώ , ενώ του ΔΕ Ηλεκτροτεχνίτη 670(Αυτό είναι σίγουρο).....Ξέρω για επιδόματα τέκνου ..Πχ αν έχεις ένα τότε παίρνεις επιπλέον 50 ευρώ...Το τροφείο είναι μέχρι στιγμής 6 ευρώ την ημέρα , δηλαδή περίπου 160 με 180 ευρώ μηνιαίως επιπλέον , με την διαφορά όμως σε σύγκριση με τα υπόλοιπα χρήματα , ότι δεν γίνεται να τα εξαργυρώσεις από ΑΤΜ και πρέπει να τα καταναλώνεις πριν την λήξη της μηνιαίας προθεσμίας αλλιώς χάνονται και στην θέση τους μπαίνουν αυτά του επόμενου μήνα....Εγώ επειδή είμαι Κρυονέρι , εκτός δηλαδή Αθήνας , παίρνω επιπλέον και επίδομα κατανομής 130 ευρώ το μήνα...Άρα συν τα δώρα , συν όλα τα υπόλοιπα που ανέφερα' εγώ προσωπικά φθάνω τα 1000 ευρώ κοντά τον μήνα ΚΑΘΑΡΑ, ίσως και λίγο παραπάνω κατά μέσο όρο....
Υπολογίζουμε λοιπόν εσένα 730+160+50+40=980 περίπου....Αν έχεις και λίγες(Έστω) τριετίες συνολικής εμπειρίας τα προηγούμενα έτη ίσως έχεις 90 με 120 περίπου ευρώ επιπλέον....
Αν όμως έχεις σταθερή και μόνιμη εργασία με τόσο υψηλό μισθό ,1700χ14 ετησίως(Μπράβο) , τότε ΔΕΝ σε συμφέρει ούτε γι αστείο να έρθεις ΑΔΜΗΕ....

thes
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό thes » Σάβ Ιαν 12, 2019 8:25 pm

ktap έγραψε:
Ιωάννης Μπάκας έγραψε:

Οι καλύτερα αμειβόμενοι είναι οι Τ4/Α της ΔΝΕΜ που είναι όλο εκτός έδρας και λαμβάνουν πολύ υψηλό μισθό αλλά πληρώνουν μεγάλο τίμημα..Μακριά από τους δικούς τους για πολύ συνεχή καιρό, επικίνδυνες συνθήκες εργασίας κτλ... Εκεί δηλαδή που ο ΑΣΕΠ καταχρηστικά ,παράνομα και αδικαιολόγητα ΔΕΝ με κατέταξε , ενώ βάσει βαθμολογίας πετύχαινα ως πρώτη θέση προτίμησης μου....[

Πιστεύω τώρα οτι μας τρολάρεις??? Παίρνεις 1700 ευρω το μήνα + δωρα και τι περιμένεις να σου πούμε??? Να πας κάπου με 730 ευρω???Λογικά δουλεύεις στο ιδιωτικό τομέα...Και ξέρεις οτι δουλεύουν άτομα στον ιδιωτικό με 500 ευρώ και 10 ώρες την ημερα και έχουν από πάνω τους τον καθε περίεργο..οπότε λέω να κάτσεις στα 1700 ευρώ και ας ακούς διάφορα.!!!!!!!

ktap
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ktap » Τρί Ιαν 15, 2019 10:02 pm

thes έγραψε:
ktap έγραψε:
Ιωάννης Μπάκας έγραψε:

Πιστεύω τώρα οτι μας τρολάρεις??? Παίρνεις 1700 ευρω το μήνα + δωρα και τι περιμένεις να σου πούμε??? Να πας κάπου με 730 ευρω???Λογικά δουλεύεις στο ιδιωτικό τομέα...Και ξέρεις οτι δουλεύουν άτομα στον ιδιωτικό με 500 ευρώ και 10 ώρες την ημερα και έχουν από πάνω τους τον καθε περίεργο..οπότε λέω να κάτσεις στα 1700 ευρώ και ας ακούς διάφορα.!!!!!!!

στον ιδιωτικό τομέα σύντροφε και συναγωνιστή thes σήμερα είσαι αύριο δεν είσαι.και δεν έκανα τέτοια ερώτηση αν τα λεφτά ήταν 730 .άλλα έμαθα ότι είναι μετις βάρδιες κοντά στα 1300 ευρω ΚΑΘΑΡΑ όποτε μελλοντικά αναρωτιόμουν αν αξίζει η επιλογή.ελπίζω να καταλαβαίνεις ΑΓΑΠΗΤΕ companiero thes

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες