Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
ancha
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 8Κ/2017

Δημοσίευσηαπό ancha » Πέμ Μάιος 17, 2018 5:31 pm

Σε 2-3 βδομάδες δηλαδή...μακάρι να είναι αλήθεια!

Lydia86
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Lydia86 » Παρ Μάιος 18, 2018 9:54 am

Αυτό είναι πολύ καλό νέο... ελπίζω μονάχα να είναι αλήθεια και να μη το είπε έτσι για να μη τους πρήζουμε στα τηλέφωνα!!!!!
Kristal σου βγάζω το καπέλο μπράβο σου!!!! Εγώ όσες φορές επικοινώνησα έπαιρνα κλασικά την ίδια απάντηση "να μπαίνω στο site και να βλέπω"...
Kristal επίσης ήθελα να σε ρωτήσω όταν λέει πολλά λάθη στις αιτήσεις αναφερόταν για την 8κ;

nope
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό nope » Παρ Μάιος 18, 2018 11:11 am

Μόλίς μίλησα με ΑΣΕΠ για την 8Κ/2017 κατηγορία ΔΕ.
Σε ερωτηση που έκανα για το πότε θα βγουν αποτελέσματα η απάντηση ήταν.
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ.ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΘΑ ΚΟΙΤΑΣ.ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΟΗΣΙΑ.

kristal
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό kristal » Παρ Μάιος 18, 2018 6:50 pm

Lydia86 έγραψε:Αυτό είναι πολύ καλό νέο... ελπίζω μονάχα να είναι αλήθεια και να μη το είπε έτσι για να μη τους πρήζουμε στα τηλέφωνα!!!!!
Kristal σου βγάζω το καπέλο μπράβο σου!!!! Εγώ όσες φορές επικοινώνησα έπαιρνα κλασικά την ίδια απάντηση "να μπαίνω στο site και να βλέπω"...
Kristal επίσης ήθελα να σε ρωτήσω όταν λέει πολλά λάθη στις αιτήσεις αναφερόταν για την 8κ;

Στο τηλεφωνικό κέντρο δικαίως δεν μπορούν να πουν κάτι βέβαιο αλλά δεν ανέχομαι πάλι τις απαντησεις "να ενημερώνεστε απο την ιστοσελίδα η θα σας έρθει μύνημα στο κινητό" οπότε πίεσα να μιλήσω με την υπεύθυνη της 8Κ/2017, οχι οτι πήρα σαφή απάντηση διότι μου άρχισε την κλάψα. Της ειπα οτι είναι η μοναδική προκήρυξη χωρίς προσωρινά και κοντεύει 10μηνο, μου αντιπαράθεσε την 7κ/2016, ακρη δεν βγάζουμε λέω. Οσο για τις ενστάνσεις και τα πολλά λάθη στις αιτήσεις μάλλον αναφερόταν γενικά !!! Δεν μπορώ να "φέρω αντίρρηση" γνωρίζοντας οτι οι αιτήσεις στην ΔΕ κατηγορία έφτασαν τις 27.000 περίπου αλλά η κατάσταση είναι τραγική και θα γίνει ακόμη χειρότερη τόσο στην εκδοση αποτελεσμάτων όσο στις ενστανσεις, στους διοριστέους και στους επιλαχόντες με όλο αυτόν τον όγκο των απανωτών προκηρύξεων.Οσο καθυστερούν τα αποτελέσματα και οι προκηρύξεις εκδίδονται τόσο κοντά είναι φυσικό κάθε υποψήφιος να τις δηλώνει όλες και θα υπάρχουν αυτά τα " φαινόμενα". Δεν ξέρω πως και τί αλλά θα πρέπει να μπεί μια δικλείδα , ένας άλλος τρόπος οργάνωσης, σηκώνω τα χέρια ψηλά!!!!

skavs
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό skavs » Δευ Μάιος 21, 2018 2:21 pm

Η αλήθεια παιδιά νομίζω ότι πραγματικά δεν θα σηκώνουν κεφάλι στον ασεπ...και εγω εχω αγωνια φυσικα για τα αποτελέσματα αλλά ο φόρτος φαίνεται πως είναι πολύ μεγάλος...Καλύτερα μέσα σε τόσες προσλήψεις να πάρουν κ στον ασεπ άτομα περισσότερα...τουλάχιστον αυτή η υπηρεσία είναι ωφέλιμη σημαντικά για τους πολίτες.

IANOS
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό IANOS » Παρ Μάιος 25, 2018 1:33 pm

Καλημερα
Παιδια κανενα νεο απο ασεπ για 8κ? Πολυ αργησε μου φαινεται..στο τηλεφωνο το κλασσικο "να κοιτατε το site"
Δεν παει κανενας καμια βολτα απο κει να κοιταξει..?
Οποιος μπορει..

Dkesp
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Dkesp » Παρ Μάιος 25, 2018 2:09 pm

IANOS έγραψε:Καλημερα
Παιδια κανενα νεο απο ασεπ για 8κ? Πολυ αργησε μου φαινεται..στο τηλεφωνο το κλασσικο "να κοιτατε το site"
Οποιος μπορει..

Ίσως βγούνε σύντομα. Μίλησα σήμερα κ μου είπαν ότι προχωράει

ancha
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό ancha » Παρ Μάιος 25, 2018 6:19 pm

Άρα μπορεί όντως να βγούνε αρχές Ιουνίου όπως ειχανε πει δια τηλεφώνου πριν από μία βδομάδα περίπου...άντε, να δούμε...

IANOS
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό IANOS » Παρ Μάιος 25, 2018 10:26 pm

Dkesp έγραψε:
IANOS έγραψε:Καλημερα
Οποιος μπορει..

Ίσως βγούνε σύντομα. Μίλησα σήμερα κ μου είπαν ότι προχωράει

Μακαρι ρε παιδια..
Αιντε να δουμε... σε ποιο μιλησες? Στο 2131319100 και πατησες το 2? Γιατι αν στο παν απο εκει μακαρι αλλα το βλεπω δυσκολο..εγω μιλησα μαζι τους σε αυτο και μεσημερι κιολας και η απαντηση κλασσικη.."στο site θα δειτε" γι'αυτο σε ρωταω..

Lydia86
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Lydia86 » Σάβ Μάιος 26, 2018 11:10 am

Μακάρι βρε παιδιά να βγούμε σύντομα.... πολύ αγωνια τόσους μήνες!!!!! Και αυτό που δεν υπάρχει ένας αρμόδιος να μας ενημερώνει για την εξέλιξη της προκήρυξης πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω!!! Εμείς δεν έχουμε το δικαίωμα να ξέρουμε δλδ; Σε λίγο θα κοντέψει χρόνος!!!

Tzeni1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Tzeni1987 » Σάβ Μάιος 26, 2018 4:18 pm

Lydia86 έγραψε:Μακάρι βρε παιδιά να βγούμε σύντομα.... πολύ αγωνια τόσους μήνες!!!!! Και αυτό που δεν υπάρχει ένας αρμόδιος να μας ενημερώνει για την εξέλιξη της προκήρυξης πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω!!! Εμείς δεν έχουμε το δικαίωμα να ξέρουμε δλδ; Σε λίγο θα κοντέψει χρόνος!!!

Παιδια να ρωτησω αν ξερει καποιος!σε ολες τις προηγουμενες προκηρυξεις εχουν ειδοποιηθει οι επιτυχοντες;τι γινεται;ρωταω ωστε να ελπιζουμε και εμεις μηπως και πεσουν λιγο τα μορια και παρουμε σειρα σε αυτες που περιμενουμε αποτελεσματα

nik77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό nik77 » Σάβ Μάιος 26, 2018 10:53 pm

Tελικά έπιασαν τόπο τα τηλέφωνα στην ΟΔΥΕ ,έγινε συνάντηση με τον Υπουργό Κ.Κοντωνή και είπε οτι θα τηλεφωνήσει στον πρόεδρο του ΑΣΕΠ να ρωτήσει τι γίνεται με τις προκυρήξεις 1κ-8κ (αυτό έγινε στις 11-5-2018) τώρα τι ειπώθηκε μεταξύ Υπουργού και ΑΣΕΠ κανείς δεν ξέρει.Υπάρχουν πάντως 2 κυρίες στον ΑΣΕΠ που ξέρω το τηλεφωνο τους οι οποίες ασχολούνται με την 8κ η μία είναι Προϊσταμένη και η άλλη είναι απλή υπάλληλος η οποία μου είπε να την ξαναπάρω αρχές Ιουνίου και οτι για την κατηγορια ΥΕ είμαστε στον τελικό έλεγχο ενστάσεων .Όποιος μάθει κάτι παραπάνω ας μας πει να μην αγωνιούμε .

IANOS
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό IANOS » Σάβ Μάιος 26, 2018 10:54 pm

Tzeni1987 έγραψε:
Lydia86 έγραψε:Μακάρι βρε παιδιά να βγούμε σύντομα.... πολύ αγωνια τόσους μήνες!!!!! Και αυτό που δεν υπάρχει ένας αρμόδιος να μας ενημερώνει για την εξέλιξη της προκήρυξης πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω!!! Εμείς δεν έχουμε το δικαίωμα να ξέρουμε δλδ; Σε λίγο θα κοντέψει χρόνος!!!

Παιδια να ρωτησω αν ξερει καποιος!σε ολες τις προηγουμενες προκηρυξεις εχουν ειδοποιηθει οι επιτυχοντες;τι γινεται;ρωταω ωστε να ελπιζουμε και εμεις μηπως και πεσουν λιγο τα μορια και παρουμε σειρα σε αυτες που περιμενουμε αποτελεσματα

Κοιτα συγγενης μου που διοριστηκε απο ασεπ τον ενημερωσαν να παρουσιαστει..θεωρω ομως με το αγχος και την αγωνια που εχουν ολοι ο φορεας δεν πιστευω να προλαβει να παρει τηλεφωνο θα εχουν προλαβει πρωτα οι επιτυχοντες να τους ρωτησουν και καλα θα κανουν.. αιντε να βγει και τουτη να δουμε τι θα γινει..? Ρε παιδια εσεις που ειστε αθηνα κι οποιος μπορει ετσι..? δεν παει μια βολτα απο τον ασεπ να μαθει να μας πει κι εμας? Γιατι απ το τηλεφωνο...οκ δεν λεω δεν φταινε οι υπαλληλοι του Ασεπ φαινεται οτι καταβαλλουν φιλοτιμες προσπαθειες..αλλα κι εμεις αγχος εχουμε..

kristal
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό kristal » Σάβ Μάιος 26, 2018 11:22 pm

Επαναλαμβάνω αρμόδια για την προκήρυξη υπάρχει μετά απο πίεση στο τηλεφωνικό κέντρο, μίλησα μαζί της όπως έχω πεί η οποία μου είπε οτι αρχές Ιουνίου υπολογίζει οτι θα βγούν. Το θέμα είναι οτι επειδή υπάρχει βομβαρδισμός αιτήσεων και καθυστέρηση αποτελεσμάτων, ο προσωρινός πίνακας πάλι . και λογικό είναι, να εχει διοριστέους "ηδη διοριστέους". σε άλλες κοντινές προκηρύξεις,

Tzeni1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό Tzeni1987 » Κυρ Μάιος 27, 2018 12:48 am

IANOS έγραψε:
Tzeni1987 έγραψε:

Κοιτα συγγενης μου που διοριστηκε απο ασεπ τον ενημερωσαν να παρουσιαστει..θεωρω ομως με το αγχος και την αγωνια που εχουν ολοι ο φορεας δεν πιστευω να προλαβει να παρει τηλεφωνο θα εχουν προλαβει πρωτα οι επιτυχοντες να τους ρωτησουν και καλα θα κανουν.. αιντε να βγει και τουτη να δουμε τι θα γινει..? Ρε παιδια εσεις που ειστε αθηνα κι οποιος μπορει ετσι..? δεν παει μια βολτα απο τον ασεπ να μαθει να μας πει κι εμας? Γιατι απ το τηλεφωνο...οκ δεν λεω δεν φταινε οι υπαλληλοι του Ασεπ φαινεται οτι καταβαλλουν φιλοτιμες προσπαθειες..αλλα κι εμεις αγχος εχουμε..

Μακαρι να γινοταν αλλα εγω ειμαι απο νησι...ας ελπισουμε να παρουμε σειρα!

Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: getmic, mixalis80, stelina7 και 3 επισκέπτες