ΑΣΕΠ 7K/2016

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Eftixiakiritsi
Δόκιμος
Δόκιμος

Re: ΑΣΕΠ 7K/2016

Δημοσίευσηαπό Eftixiakiritsi » Παρ Ιούλ 13, 2018 11:14 pm

marina26 έγραψε:
Eftixiakiritsi έγραψε:
marina26 έγραψε:
Βγήκε το ΦΕΚ διορισμού σου κ σου έδωσαν περιθώριο ένα μήνα για την ορκομωσια;

Ναι.Το ΦΕΚ ειχε βγει στις 10/7 και σήμερα πήρα mail απο το νοσοκομείο με τον αριθμο του ΦΕΚ και ενα μήνα να παρουσιαστώ για ορκομωσία.

Συγχαρητήρια!!! Σιδεροκεφαλη!!!!

Σε ευχαριστω!

marina26
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό marina26 » Σάβ Ιούλ 14, 2018 1:47 am

Konzouk έγραψε:
marina26 έγραψε:
DimitrakiDimitra έγραψε:

Μηπως ειναι 680 ; εμενα ολοι τοσο μου λενε οτι ειναι . Εγω μολις εστειλα την αποδοχη ως αναπληρωτης και δεν εχω ξεκινησει ακομη

Για Τ.Ε. είναι όσο λέει πιο πάνω, 760-780 πάνω κάτω, φίλη που διορίστηκε με την 5κ τόσα έπαιρνε πρώτο χρόνο με τις κρατήσεις, ανεβαίνεις 2ο χρόνο και 3ο αναγνωρίζονται προϋπηρεσία κ μεταπτυχιακό κ ανεβαίνεις κ άλλο!

Ερωτηση: και εγω διοριστεα με τις αναπληρώσεις ειμαι.. έκανα τηλεφωνικά αποδοχή της θέσης και ειμαι σε αναμονή για την συστημένη επιστολή με τις οδηγίες για τα έγγραφα που πρέπει να επιστρέψω. Ο κύριος που μίλησα στο τηλ πριν δύο βδομάδες περίπου κ έκανα αποδοχή τηλεφωνικά μου είπε θα ξεκινήσει ήδη την διαδικασία για να μην χάνω χρονο(θα πάρει 1μιση μήνα μου ειπε η διαδικασια) και θα μου στείλει και την συστημένη ώστε να μαζέψω τα χαρτιά με την ησυχία μου και χωρίς αγχος! Ποια διαδικασία όμως βρε παιδια; Αφού δεν έχει χαρτιά για έλεγχο γνησιοτητας; και μάλιστα ρώτησε αν εργάζομαι και αν ειμαι πρόθυμη να κατέβω άμεσα Κρητη μόλις βγει το ΦΕΚ διορισμού. Δν ξέρω γιατί αλλά επειδή, όπως η περισσότεροι, περίμενα χρόνια αυτό τον διορισμό αγχώνομαι...κοιταω κ ξανακοιταω το έγγραφο στη διαύγεια με το όνομα μου ως διοριστεα μπας και το πιστέψω!!
Να το πιστέψω ε;;; δν παίζει να αλλάξει κατι;;;

Να μην αγχώνεσαι καθόλου,να τον απολαύσεις!!! Μεγαλη επιτυχία μπράβο σού!
Τον ελεγχο μπορούν να τον κανουν και αφου διορίστηκες με την ησυχία τους!

Αληθεια; παίζει κ αυτό το σενάριο για μετέπειτα ελεγχο; Λέω και Εγώ, τι μου λέει θα ξεκινήσει άμεσα τη διαδικασία Αφού δν έχω στείλει τίποτα και απλά έχω πει Ναι τηλεφωνικά... να το απολαύσω ε;;;; σε ευχαριατω πολυυυυυ

katerina1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό katerina1987 » Σάβ Ιούλ 14, 2018 9:02 am

Konzouk έγραψε:
marina26 έγραψε:
Eftixiakiritsi έγραψε:Παιδιά το Αττικό με ειδοποίησε σήμερα μεmail και μου δώσαν ένα μήνα!

Η χαζή ερώτηση της ημέρας!! Δεν στέλνουν συστημένη επιστολή;;; Πως ξέρουν οτι διαβασες το email;; Στο συστημένο φαίνεται ποτέ παραλαβές το φάκελο!

Και απο τον Ευαγγελισμο τους ΥΕ με mail τους ειδοποιησανε για μερα ορκομωσιας.Μου το εδειξε ενας γνωστος μου που περασε εκει.Αναρωτιομουν αν καποιος για τον οποιοδηποτε λογο δεν το επαιρνε ειδηση τι θα γινοταν;Θα χανε τη θεση;

Eftixiakiritsi
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Eftixiakiritsi » Σάβ Ιούλ 14, 2018 2:27 pm

katerina1987 έγραψε:
Konzouk έγραψε:
marina26 έγραψε:

Η χαζή ερώτηση της ημέρας!! Δεν στέλνουν συστημένη επιστολή;;; Πως ξέρουν οτι διαβασες το email;; Στο συστημένο φαίνεται ποτέ παραλαβές το φάκελο!

Και απο τον Ευαγγελισμο τους ΥΕ με mail τους ειδοποιησανε για μερα ορκομωσιας.Μου το εδειξε ενας γνωστος μου που περασε εκει.Αναρωτιομουν αν καποιος για τον οποιοδηποτε λογο δεν το επαιρνε ειδηση τι θα γινοταν;Θα χανε τη θεση;

Πρώτα mail και μετά ερχεται και το συστημένο.

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Σάβ Ιούλ 14, 2018 7:12 pm

Να ρωτήσω εσεις που διοριστηκατε σας έδωσαν προθεσμια ένα μήνα τελικα ή λιγοτερο;

Eftixiakiritsi
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Eftixiakiritsi » Σάβ Ιούλ 14, 2018 11:24 pm

MARIANTSAK έγραψε:Να ρωτήσω εσεις που διοριστηκατε σας έδωσαν προθεσμια ένα μήνα τελικα ή λιγοτερο;

Εμένα 1 μήνα.Βεβαια μου γράφουν οτι πριν πάω να πάρω τηλέφωνο.

magiamagia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό magiamagia » Κυρ Ιούλ 15, 2018 12:09 pm

Eftixiakiritsi έγραψε:
MARIANTSAK έγραψε:Να ρωτήσω εσεις που διοριστηκατε σας έδωσαν προθεσμια ένα μήνα τελικα ή λιγοτερο;

Εμένα 1 μήνα.Βεβαια μου γράφουν οτι πριν πάω να πάρω τηλέφωνο.

Εμένα όταν διορίστηκα μου έστειλαν μέιλ και με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι θα μου στείλουν και συστατική επιστολή την οποία από την ημέρα που θα την παραλάβω θα έχω προθεσμία εντός τριάντα ημερών να ορκιστω. Όντως ήρθε η συστατική επιστολή αλλά δεν πήγα να την πάρω ώστε να έχω περισσότερη προθεσμία. Πήγα τελικά και την πήρα μετά από μια βδομάδα και μετά επειδή δεν ήμουν έτοιμη πήρα τηλέφωνο και τους ζητησα αν μπορώ να πάρω παράταση μερικές μέρες και μου είπαν εντάξει κάνε μια αίτηση. Και όντως έκανα αίτηση και διορίστηκα μετά από 1,5 μήνα από όταν παρέλαβα το χαρτί. Αν έχεις σοβαρούς λόγους μπορείς να ζητήσεις παράταση μέχρι 6 μήνες. Εγώ τελικά διορίστηκα 24 Απριλιου και ορκίστηκα 18 Ιουνίου κι έπιασα υπηρεσία την ίδια μέρα.

magiamagia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό magiamagia » Κυρ Ιούλ 15, 2018 12:19 pm

Παιδιά ξέρετε αν μπορει να στείλει η δυπε κάποιον με απόσπαση 2 μήνες με το που διοριστεί; Σε περίπτωση που συμφωνεί και ο διευθυντής του νοσοκομείου που ανοίκεις για να σε στειλουν σε άγονη περιοχή όπου υπάρχει ανάγκη και ανοίκει στην ίδια δυπε; Παρότι έχεις υπογράψει να παραμείνεις στην οργανική σου θέση για 10ετια;

DimitrakiDimitra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό DimitrakiDimitra » Κυρ Ιούλ 15, 2018 12:48 pm

marina26 έγραψε:
Konzouk έγραψε:
marina26 έγραψε:

Μηπως ειναι 680 ; εμενα ολοι τοσο μου λενε οτι ειναι . Εγω μολις εστειλα την αποδοχη ως αναπληρωτης και δεν εχω ξεκινησει ακομη

Για Τ.Ε. είναι όσο λέει πιο πάνω, 760-780 πάνω κάτω, φίλη που διορίστηκε με την 5κ τόσα έπαιρνε πρώτο χρόνο με τις κρατήσεις, ανεβαίνεις 2ο χρόνο και 3ο αναγνωρίζονται προϋπηρεσία κ μεταπτυχιακό κ ανεβαίνεις κ άλλο!

Ερωτηση: και εγω διοριστεα με τις αναπληρώσεις ειμαι.. έκανα τηλεφωνικά αποδοχή της θέσης και ειμαι σε αναμονή για την συστημένη επιστολή με τις οδηγίες για τα έγγραφα που πρέπει να επιστρέψω. Ο κύριος που μίλησα στο τηλ πριν δύο βδομάδες περίπου κ έκανα αποδοχή τηλεφωνικά μου είπε θα ξεκινήσει ήδη την διαδικασία για να μην χάνω χρονο(θα πάρει 1μιση μήνα μου ειπε η διαδικασια) και θα μου στείλει και την συστημένη ώστε να μαζέψω τα χαρτιά με την ησυχία μου και χωρίς αγχος! Ποια διαδικασία όμως βρε παιδια; Αφού δεν έχει χαρτιά για έλεγχο γνησιοτητας; και μάλιστα ρώτησε αν εργάζομαι και αν ειμαι πρόθυμη να κατέβω άμεσα Κρητη μόλις βγει το ΦΕΚ διορισμού. Δν ξέρω γιατί αλλά επειδή, όπως η περισσότεροι, περίμενα χρόνια αυτό τον διορισμό αγχώνομαι...κοιταω κ ξανακοιταω το έγγραφο στη διαύγεια με το όνομα μου ως διοριστεα μπας και το πιστέψω!!
Να το πιστέψω ε;;; δν παίζει να αλλάξει κατι;;;

Αληθεια; παίζει κ αυτό το σενάριο για μετέπειτα ελεγχο; Λέω και Εγώ, τι μου λέει θα ξεκινήσει άμεσα τη διαδικασία Αφού δν έχω στείλει τίποτα και απλά έχω πει Ναι τηλεφωνικά... να το απολαύσω ε;;;; σε ευχαριατω πολυυυυυ

Και εγω δυσκολευομαι παρα πολυ να το πιστεψω !! Αφου να φανταστεις επιφυλλασομαι και να το ανακοινωσω !! Παντως γνωστη μου ΤΕ διοριστεα στην ιδια προκυρηξη μου ειπε οτι ο 1ος μισθος ειναι 780 κ απο το δευτερο κ μετα 680 για ενα χρονο . Επισης δε γνωριζω ποσο ανεβαινει το 2ο χρονο .
Τωρα πρέπει να ψαχνουμε και για σπίτια παιδια !!! Αγχη αλλα για καλο ε ;

Konzouk
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Konzouk » Κυρ Ιούλ 15, 2018 3:54 pm

magiamagia έγραψε:Παιδιά ξέρετε αν μπορει να στείλει η δυπε κάποιον με απόσπαση 2 μήνες με το που διοριστεί; Σε περίπτωση που συμφωνεί και ο διευθυντής του νοσοκομείου που ανοίκεις για να σε στειλουν σε άγονη περιοχή όπου υπάρχει ανάγκη και ανοίκει στην ίδια δυπε; Παρότι έχεις υπογράψει να παραμείνεις στην οργανική σου θέση για 10ετια;

Αν είσαι σύζυγος ένστολου γίνεται!!!
Αν μπήκες με κριτήριο εντοπιότητας και είσαι σύζυγος ένστολου μπορείς να φύγεις με.την προϋπόθεση οτι θα γυρίσεις να ολοκληρώσεις τον χρόνο υπηρεσίας που πρέπει να κάνεις ως εντοπιότητα!!!
Σε ποια θέση θέλεις να πας; Αν επιτρέπεται;;

Konzouk
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Konzouk » Κυρ Ιούλ 15, 2018 3:56 pm

DimitrakiDimitra έγραψε:
marina26 έγραψε:
Konzouk έγραψε:

Και εγω δυσκολευομαι παρα πολυ να το πιστεψω !! Αφου να φανταστεις επιφυλλασομαι και να το ανακοινωσω !! Παντως γνωστη μου ΤΕ διοριστεα στην ιδια προκυρηξη μου ειπε οτι ο 1ος μισθος ειναι 780 κ απο το δευτερο κ μετα 680 για ενα χρονο . Επισης δε γνωριζω ποσο ανεβαινει το 2ο χρονο .

Αυτό με τα σπίτια είναι μεγάλο άγχος... ειδικά οταν ψάχνεις για έναν μήνα και οι τιμές είναι απαγορεύτηκες.....

marina26
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Δημοσίευσηαπό marina26 » Κυρ Ιούλ 15, 2018 5:07 pm

DimitrakiDimitra έγραψε:
marina26 έγραψε:
Konzouk έγραψε: :D

Εννοεις από το δεύτερο και μετά 850 για ένα έτος κ από τρίτο κ μετά αναγνωρίζονται προϋπηρεσία κ τυχόν μεταπτυχιακό κ ανεβαίνεις μισθολογικά κλιμάκια.

Αγχος για το σπιτι;;;; Φουλ!! Εγώ φεύγω από Άργος- Αργολίδας για Κρήτη κ όσο σκέφτομαι την μετακόμιση απελπίζομαι, θέλω τουλάχιστον ένα μήνα νωρίτερα να κατέβω να βρω σπίτι ώστε να φέρω κ τα πράγματα με την ησυχία μου πριν πιάσω δουλειά κ με ζοριζει ο χρονος!!! Αλλά είναι τόσος ο ενθουσιασμός που εντέλει τα καταφέραμε!!!!!!!!!! :D :D

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Δευ Ιούλ 16, 2018 7:58 am

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, δεν θέλω να κάνω παράταση αλλά για να ξέρω πότε θα σταματήσω είχα διαβάσει σε καποιους ότι τους δώσανε λιγότερο χρόνο για να πάρω στο τέλος την άδεια μου και να μην ξανα πάω .Φυσικα περιμένω το φεκ μου που είναι σε επεξεργασία από τις 6/7 .

Konzouk
Δόκιμος
Δόκιμος

Δημοσίευσηαπό Konzouk » Δευ Ιούλ 16, 2018 9:50 am

MARIANTSAK έγραψε:Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, δεν θέλω να κάνω παράταση αλλά για να ξέρω πότε θα σταματήσω είχα διαβάσει σε καποιους ότι τους δώσανε λιγότερο χρόνο για να πάρω στο τέλος την άδεια μου και να μην ξανα πάω .Φυσικα περιμένω το φεκ μου που είναι σε επεξεργασία από τις 6/7 .

Ακόμη δεν σταμάτησες βρε θηρίο;;;

MARIANTSAK
Μόνιμος
Μόνιμος

Δημοσίευσηαπό MARIANTSAK » Δευ Ιούλ 16, 2018 2:27 pm

Δυο μήνες απλήρωτοι θα είμαστε έχουμε και έξοδα φροντιστήρια και τα μεταφορικά που θα πηγαίνω έρχομαι καλά θα ήταν να μπορούσα να σταματήσω αλλααααααααα

Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες