Ελληνική Υπηρεσία Πληροφοριών (ΕΥΠ)

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
MARAS9999
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Σεπ 25, 2007 1:27 pm

Δημοσίευσηαπό MARAS9999 » Τετ Οκτ 31, 2007 2:47 pm

Easy_01 έγραψε:Maras9999 σε ποιές εξετάσεις αναφέρεσαι?


καταρχας καλο θα ειναι να μη αλλαζουμε τα ψευδωνημα μας , τρ...........η με κανεις να πιστευω πως δεν εχεις διαβασει καν την προκυρηξη,οποτε καλο θα ειναι να την ριξεις μια ματια.και επειδη ρωτας συνεχως δεν εννοω τις ιατρικες.

tikos
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: Δευ Μάιος 14, 2007 11:22 am

Δημοσίευσηαπό tikos » Τετ Οκτ 31, 2007 4:40 pm

Easy_01 έγραψε:Maras9999 σε ποιές εξετάσεις αναφέρεσαι?


Σε καταλαβαινω φιλε οτι δεν προλαβες να διαβασεις την προκηρυξη. Δεν υπηρχε και χρονος αφου μεσα σε λιγες ωρες επρεπε να την στειλεις. Διαβαζοντας την προκηρυξη εκεινη την στιγμη που να θυμασε πραγματικα.

Για να σε ενημερωσω, εχει και γραπτες εξετασεις. Αν θυμαμε καλα, (γιατι και εγω οτι προλαβα διαβασα), σε ξενη γλωσσα, αναπτυξη κειμενου, και μαθηματικα(αν θυμαμε καλα).

tikos
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: Δευ Μάιος 14, 2007 11:22 am

Δημοσίευσηαπό tikos » Τετ Οκτ 31, 2007 4:46 pm

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΑΙΔΙΑ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΨΑΞΤΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΜΗΠΩΣ ΚΑΛΟΥΝΕ ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΧΑΜΠΑΡΙ.

ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΕΣ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΥΖΥΓΩΝ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ Ή ΚΟΡΕΣ ΤΟΥΣ.


ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΕΥΠ ΔΟΜΗ. ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΑΡΘΡΟ:


http://www.madata.gr/index.php?news=8901


ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΠΡΟΣΛΑΒΟΥΝΕ??????????????

leftkara
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Τετ Οκτ 10, 2007 12:07 pm

Δημοσίευσηαπό leftkara » Τετ Οκτ 31, 2007 4:58 pm

pa1nos έγραψε:Για τον lefteris, ναι αφορούσε και διοικητικών και επιτελών πληροφοριών,
όσο για τους μισθούς είναι πολύ πανώ απο το νούμερο σου.
Για τον κόσμο που καλούν είναι πολύ νώρις ακόμα.


Σε ευχαριστω πολυ pa1nos :!:

Easy_01
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Σεπ 25, 2007 5:10 pm

Δημοσίευσηαπό Easy_01 » Τετ Οκτ 31, 2007 8:25 pm

MARAS9999 έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚ .ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ? ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΙΑΤΡΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ? ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΛΕΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.


Αγαπητέ/αγαπητή Maras9999 πρώτον δε ρωτάω συνεχώς για τις "εξετάσεις". Μια φορά ρώτησα με αφορμή το παραπάνω post σου και άλλη μια τώρα που τις ανέφερες ξανά:

MARAS9999 έγραψε:και εγω εχω μαθει οτι υπαρχει κινητικοτητα αλλα ακομη τιποτα .ως προς τη συνεντευξη αυτο δε παιζει εκτος και αν εννοουμε τις εξετασεις.καλο ειναι να δινουμε εγκυρες πληροφοριες ετσι ωστε να διασταυρωνονται.αντε και καλη μας τυχη...


Σε κάποιον που όντως δεν έχει διαβάσει την προκύρηξη όπως εγώ (και πιστεύω δεν είμαι ο μόνος) είναι λογικό να δημιουργείται η εντύπωση ότι κάτι δεν έχει μάθει ή έχει παραλείψει. 'Εμαθα κυριολεκτικά τελευταία στιγμή για την περίφημη προκύρηξη και έριξα απίστευτο τρέξιμο για να προλάβω να πάρω και να στείλω την αίτηση (ενώ μέχρι τώρα δεν έχω καταφέρει καν να τη βρω για να τη διαβάσω αναλυτικά). Τέλος, αν αναφέρεσαι στις εξετάσεις που τόσο απλά εξήγησε ο φίλος Tikos τότε πιστεύω ότι θα ήταν ευκολότερο να το πεις εξαρχής απ΄το να μου απαντάς ειρωνικά και να με κατηγορείς ότι αλλάζω ψευδώνυμα... δύο φορές απλά ρώτησα κάτι.


Tikos, σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου!! :)

anergh
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2007 1:12 pm

Δημοσίευσηαπό anergh » Πέμ Νοέμ 01, 2007 8:42 am

Γραπτές εξετάσεις είναι μονο η Εκθεση η δακτυλογαφιση κειμένου .Το καινούριο σ΄αυτήν την προκύρηξη είναι ένα test ερωτήσεων με πολλαπλές απαντήσεις Τα υπόλοιπα είναι προφορικά .Α! και το ψυχομετρικό test είναι γραπτο και ... χρονοβόρο η .....πείρα μου λέει (έχω δώσει άλλες 3 φορές ) ότι ΟΤΑΝ μας καλέσουν θα μας δώσουν ημερομηνίες για όλα .
Α! πρώτα σε καλούν για τα ψυχομετρικά και σου λένε ότι θα σε πάρουν τηλέφωνο την ίδια ημέρα για να σου πούν αν θα συνεχίσεις και την επομένη .
Αυτά ισχύουν για ΠΕ ΤΕ και ΔΕ οι ΥΕ έχουν μόνο ψυχομετρικά και συνέντευξη .

Easy_01
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Σεπ 25, 2007 5:10 pm

Δημοσίευσηαπό Easy_01 » Παρ Νοέμ 02, 2007 9:49 am

Thanx Anergh! :)

anergh
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2007 1:12 pm

Δημοσίευσηαπό anergh » Παρ Νοέμ 02, 2007 5:38 pm

Easy_01 έγραψε:Thanx Anergh! :)






παρακαλώ Easy_01 :D :D

Αυτός δεν είναι και ο σκοπός της θεματικής ενότητας ? ρωτάμε κι απαντάει όποιος ξέρει .

Easy_01
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Σεπ 25, 2007 5:10 pm

Δημοσίευσηαπό Easy_01 » Κυρ Νοέμ 04, 2007 11:08 pm

anergh έγραψε:


παρακαλώ Easy_01 :D :D

Αυτός δεν είναι και ο σκοπός της θεματικής ενότητας ? ρωτάμε κι απαντάει όποιος ξέρει .



Ακριβώς αυτός, θέλω να πιστεύω κι εγώ! Καλή εβδομάδα εύχομαι με νεότερα και καλή μας τύχη! :)

trapezoelladitis
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Απρ 12, 2007 7:39 pm

Δημοσίευσηαπό trapezoelladitis » Δευ Νοέμ 05, 2007 10:11 am

MARAS9999 έγραψε:
Easy_01 έγραψε:Maras9999 σε ποιές εξετάσεις αναφέρεσαι?


καταρχας καλο θα ειναι να μη αλλαζουμε τα ψευδωνημα μας , τρ...........η με κανεις να πιστευω πως δεν εχεις διαβασει καν την προκυρηξη,οποτε καλο θα ειναι να την ριξεις μια ματια.και επειδη ρωτας συνεχως δεν εννοω τις ιατρικες.


ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ, ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ. ΑΝΤΕ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.....

pa1nos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Τρί Αύγ 21, 2007 11:40 am

Δημοσίευσηαπό pa1nos » Τετ Νοέμ 07, 2007 9:35 pm

Παυλόπουλος και Χηνοφώτης ξεπάγωσαν φωτογραφικό διαγωνισμό στην ΕΥΠ!

Ο διαγωνισμός, που φέρει τη σφραγίδα του Πολύδωρα, προκηρύχθηκε στις 13 Αυγούστου και αφορούσε 170 θέσεις στην ΕΥΠ. Το σκάνδαλο είναι ότι όριζε ως τελευταία ημέρα κατάθεσης των δικαιολογητικών τη ...14η Αυγούστου. Μόλις έμαθε ο Μιλτιάδης Βαρβιτσιώτης ότι βγαίνει από το συρτάρι και ελέγχονται τα χαρτιά των υποψηφίων, διαμαρτυρήθηκε στον Παυλόπουλο και στον Χηνοφώτη, όπως αναφέρουν οι πληροφορίες. Το επιχείρημά του ήταν ότι δεν πρέπει να προχωρήσει ένας τέτοιος διαγωνισμός που και φωτογραφικός μοιάζει και στην ουσία ήταν κρυφός. Δεν εισακούστηκε.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ - 01/11/2007

Easy_01
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Σεπ 25, 2007 5:10 pm

Δημοσίευσηαπό Easy_01 » Τετ Νοέμ 07, 2007 10:18 pm

Thanks για το άρθρο Pa1nos!

anergh
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2007 1:12 pm

Δημοσίευσηαπό anergh » Πέμ Νοέμ 08, 2007 6:59 pm

Aleksantros έγραψε:τοσα πραγματα που γραψατε για τον κρυφο διαγωνισμο της ΕΥΠ εγινε γνωστος και το ξερει και η κουτση μαρικα. γιατι αφου εχετε βυσμα και κονε το λετε; ο κοσμος δεν το λεει κανει αιτηση και περιμενει να τον βοηθησει το βυσμα.συγχαρητηρια που το μαθανε ολοι και απο 1000 ατομα κανανε ατιση 10000



....δεν κατάλαβα τι σε ενόχλησε περισσότερο ότι το ....φανερώσαμε . οτι εχουν γίνει πολλές αιτήσεις΄και έχεις λιγότερες πιθανότητες ή ότι ΠΡΕΠΕΙ πάντα να λειτουργεί το βίσμα ?

xabai
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 28, 2007 9:56 pm

Δημοσίευσηαπό xabai » Παρ Νοέμ 09, 2007 12:20 am

Aleksantros έγραψε:τοσα πραγματα που γραψατε για τον κρυφο διαγωνισμο της ΕΥΠ εγινε γνωστος και το ξερει και η κουτση μαρικα. γιατι αφου εχετε βυσμα και κονε το λετε; ο κοσμος δεν το λεει κανει αιτηση και περιμενει να τον βοηθησει το βυσμα.συγχαρητηρια που το μαθανε ολοι και απο 1000 ατομα κανανε ατιση 10000

Έλεος...

MARAS9999
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Σεπ 25, 2007 1:27 pm

Δημοσίευσηαπό MARAS9999 » Τρί Νοέμ 13, 2007 2:50 pm

ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟΤΕΡΟ ?
Τελευταία επεξεργασία από MARAS9999 σε Παρ Νοέμ 30, 2007 12:44 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.


Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες