ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Δευ Δεκ 27, 2021 11:39 am

klea29 έγραψε:
dionisis1925 έγραψε:
klea29 έγραψε:Καλησπέρα. Είμαι στις αναπληρωσεις της 3κ/2018. Μου έστειλαν μειλ από τον Δήμο που διοριζομαι με τα δικαιολογητικά που πρέπει να καταθέσω. Μου ζητάνε να τους στείλω όλα όσα έβαλα στον φάκελο του ασεπ. Εγώ δεν έχω κρατήσει αντίγραφα. Πως θα βρω ακριβώς τι έχω στείλει? Υπεύθυνες δηλώσεις κτλ?


Οι διοριζόμενοι (προσλαμβανόμενοι) πρέπει να καταθέσουν κατά τον χρόνο του διορισμού/πρόσληψής τους
στον οικείο φορέα, τα απαραίτητα από τον φορέα κατά νόμο δικαιολογητικά διορισμού/πρόσληψης που βαρύνουν αποκλειστικά τους ιδίους, πλην εκείνων των δικαιολογητικών τα οποία υποχρεούται αυτεπάγγελτα να αναζητήσει ο φορέας από τις αρμόδιες υπηρεσίες (ν. 3242/2004, ν. 3448/2006 και ΔΙΑΔΠ/Φ.Α.2.1/20562/19.7.2013),
εντός της οριζόμενης από το νόμο προθεσμίας, άλλως οι υποψήφιοι τίθενται εκτός της διαδικασίας του διορισμού/
πρόσληψης και καλούνται για αναπλήρωση οι αμέσως επόμενοι.


Ευχαριστώ για την ανταπόκριση αλλά δυστυχώς δεν απαντάει στο ερώτημα μου....

Μπορείς να αναζητήσεις όλα τα δικαιολογητικά που έβαλες από τους φορέις που τα έβγαλες. τις υπεύθυνες δηλώσεις δεν χρειάζετε να τις προσκομίσεις ξανα. βεβαιωση προυπηρεσιας μπορεις να βγάλεις από τον εφκα ηλεκτρονικα, τον τίτλο σπουδών μπορείς να το ζητήσεις από τα κεπ και πιστοποιητικά οικογενειακής καταστασεις μπορείς να τα βγάλεις από τα κεπ και τα στέλνεις στο δήμο

klea29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 10:04 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό klea29 » Δευ Δεκ 27, 2021 7:17 pm

Marilena79 έγραψε:Ο Δήμος τα τυπικά προσόντα θέλει για το φάκελό σου. Τυχόν υπεύθυνες δηλώσεις μπορείς να τις κάνεις επί τόπου σε αυτούς, εάν πας αυτοπροσώπως για την κατάθεση των δικαιολογητικών, που είναι και το καλύτερο, εάν το επιτρέψουν, ώστε να τα παραλάβει ο υπεύθυνος και να τα ελέγξει. Την προϋπηρεσία θα την καταθέσεις μόλις αναλάβεις υπηρεσία, για να προσμετρηθεί. Δεν θα κάνει ο Δήμος τη διαδικασία που ήδη έκανε το ΑΣΕΠ. Ο Δήμος θέλει απλώς να σε εντάξει σωστά. Προσπάθησε να βρεις τι κατέθεσες και να τα προσκομίσεις και οπωσδήποτε μίλησε μαζί τους, για να σε καθοδηγήσουν. Καλή αρχή!


Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

klea29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 10:04 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό klea29 » Δευ Δεκ 27, 2021 7:20 pm

theod75 έγραψε:
klea29 έγραψε:
dionisis1925 έγραψε:
Οι διοριζόμενοι (προσλαμβανόμενοι) πρέπει να καταθέσουν κατά τον χρόνο του διορισμού/πρόσληψής τους
στον οικείο φορέα, τα απαραίτητα από τον φορέα κατά νόμο δικαιολογητικά διορισμού/πρόσληψης που βαρύνουν αποκλειστικά τους ιδίους, πλην εκείνων των δικαιολογητικών τα οποία υποχρεούται αυτεπάγγελτα να αναζητήσει ο φορέας από τις αρμόδιες υπηρεσίες (ν. 3242/2004, ν. 3448/2006 και ΔΙΑΔΠ/Φ.Α.2.1/20562/19.7.2013),
εντός της οριζόμενης από το νόμο προθεσμίας, άλλως οι υποψήφιοι τίθενται εκτός της διαδικασίας του διορισμού/
πρόσληψης και καλούνται για αναπλήρωση οι αμέσως επόμενοι.


Ευχαριστώ για την ανταπόκριση αλλά δυστυχώς δεν απαντάει στο ερώτημα μου....

Μπορείς να αναζητήσεις όλα τα δικαιολογητικά που έβαλες από τους φορέις που τα έβγαλες. τις υπεύθυνες δηλώσεις δεν χρειάζετε να τις προσκομίσεις ξανα. βεβαιωση προυπηρεσιας μπορεις να βγάλεις από τον εφκα ηλεκτρονικα, τον τίτλο σπουδών μπορείς να το ζητήσεις από τα κεπ και πιστοποιητικά οικογενειακής καταστασεις μπορείς να τα βγάλεις από τα κεπ και τα στέλνεις στο δήμο


Ευχαριστώ και πάλι! Ξέρω ακριβώς τι έχω στείλει, άλλωστε υπάρχουν καταγεγραμμενα και στην ηλεκτρονική αίτηση την οποία έχω αποθηκεύσει. Ευτυχώς μίλησα με την υπηρεσία και μου είπαν ότι κι εσύ, οπότε θα τα ξαναβγαλω. Να εισαι καλα!

PopiKyr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Δεκ 27, 2021 11:56 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό PopiKyr » Τρί Δεκ 28, 2021 2:50 pm

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Στα ονόματα των αναπληρωσεων της 3κ είναι και ο άντρας μου αλλά δεν είχαμε καμία ενημέρωση. Ξέρετε τι περιθώριο έχουν για να τον ενημερώσουν; Τωρα οι δήμοι θα ενημερώσουν τους υποψηφίους, σωστά; Επίσης, στην αίτηση μέσα στον ΑΣΕΠ λέει αναλυτικά τι χαρτιά έχουν αποσταλεί, οπότε θα μπορείτε να δειτε τι στείλατε και να τα μαζέψετε ξανά, για όσους δεν κράτησαν αυτούσιο φάκελο.

klea29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 10:04 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό klea29 » Τετ Δεκ 29, 2021 6:45 am

PopiKyr έγραψε:Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά. Στα ονόματα των αναπληρωσεων της 3κ είναι και ο άντρας μου αλλά δεν είχαμε καμία ενημέρωση. Ξέρετε τι περιθώριο έχουν για να τον ενημερώσουν; Τωρα οι δήμοι θα ενημερώσουν τους υποψηφίους, σωστά; Επίσης, στην αίτηση μέσα στον ΑΣΕΠ λέει αναλυτικά τι χαρτιά έχουν αποσταλεί, οπότε θα μπορείτε να δειτε τι στείλατε και να τα μαζέψετε ξανά, για όσους δεν κράτησαν αυτούσιο φάκελο.


Καλημέρα. Χρόνια πολλά.
Εγω είχα δει το όνομα μου την μέρα που βγήκε η απόφαση στις 9/12, αλλά με ειδοποίησαν την Παρασκευή 24/12 με e mail. Έχετε δει τα μειλ σας?
Όσο για τα χαρτιά έχετε δίκιο και το ξέρω φυσικά ότι είναι καταγεγραμμενα. Μου λείπει όμως η υπεύθυνη δήλωση εμπειρίας την οποία είχα συμπληρώσει και έστειλα χωρίς να κρατήσω αντίγραφο. Αλλά οκ. Επίσης ήθελα να ξέρω αν έπρεπε να είναι τα δικαιολογητικά εκείνα με την τότε ημερομηνία. Αυτό ήταν που με ανησυχούσε.
Συγχαρητήρια και καλή αρχή!

olia2022
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Ιαν 10, 2022 4:32 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό olia2022 » Δευ Ιαν 10, 2022 11:37 pm

καλησπερα ..
ηθελα να ρωτήσω στις θέσεις της 3Κ που ειναι ΙΔΑΧ νομίζω οτι δεν υπάρχει η δέσμευση των 5 ετων για συμμετοχή σε διαγωνισμό τυο ΑΣΕΠ σωστά??

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Πέμ Ιαν 20, 2022 1:39 pm

olia2022 έγραψε:καλησπερα ..
ηθελα να ρωτήσω στις θέσεις της 3Κ που ειναι ΙΔΑΧ νομίζω οτι δεν υπάρχει η δέσμευση των 5 ετων για συμμετοχή σε διαγωνισμό τυο ΑΣΕΠ σωστά??

Σωστά για τους ΙΔΑΧ δεν υπάρχει η δέσμευση 5ετίας

olia2022
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Ιαν 10, 2022 4:32 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό olia2022 » Παρ Φεβ 25, 2022 5:20 pm

καλησπερα σας..
σε ερώτηση μου στον ΑΣΕΠ η απάντηση ειναι η παρακάτω..

"Σας γνωρίζουμε ότι στο Παράρτημα Α΄ των προκηρύξεων του ΑΣΕΠ, κατ' εφαρμογή των διατάξεων του Ν. 4765/2021, με τον οποίο τροποποιήθηκε ο Ν. 2190/1994, αναφέρεται:

"Σημείωση: Τακτικοί υπάλληλοι (μόνιμοι και ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου) των φορέων της παρ. 1 του άρθρου 2 του ν. 4765/2021 έχουν δικαίωμα συμμετοχής σε διαδικασία πλήρωσης θέσεων των φορέων αυτών, μετά από την παρέλευση πενταετίας από την ημερομηνία διορισμού ή πρόσληψής τους, με εξαίρεση τη συμμετοχή σε διαδικασία πλήρωσης θέσεων κατηγορίας ανώτερης αυτής του διορισμού ή της πρόσληψής τους."

Για περισσότερες πληροφορίες επί των θεμάτων αυτών, παρακαλούμε απευθυνθείτε στο Υπουργείο Εσωτερικών."

αν καταλαβαίνω καλά ... για ίδια θέση δεν μπορώ αν δεν περάσει 5ετια.. μόνο αν π.χ. μπω ως ΔΕ και κάνω αίτηση για θέση ΤΕ...
σωστά??

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό mylw » Παρ Μάιος 27, 2022 1:46 pm

Είναι κανείς που να έχει διοριστεί σε ΔΕΥΑ να μας πει πόσο είναι ο πρώτος μισθός; ΤΕ διοικητικού.

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό mylw » Δευ Μάιος 30, 2022 11:59 am

έχει κανείς κρατημένη την υπεύθυνη δήλωση εργασιακής εμπειρίας? ο φορέας ζητάει τα δικαιολογητικά που έστειλα στον ασεπ, και δεν βρίσκω που το έχω αυτό. ευχαριστώ

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό mylw » Παρ Ιουν 17, 2022 11:03 am

Τελικά αυτό με την 7ετη υποχρεωτική παραμονη στη ΔΕΥΑ ισχύει? είμαι από Θεσσαλονίκη και μου ήρθε αναπλήρωση για Κρήτη. Από τη στιγμή που ούτε κινητικότητα υπάρχει είναι αποτρεπτικός παράγοντας.

theod75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 10:50 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΣΕΠ 3Κ/2018

Δημοσίευσηαπό theod75 » Τρί Ιουν 21, 2022 6:44 pm

mylw έγραψε:Τελικά αυτό με την 7ετη υποχρεωτική παραμονη στη ΔΕΥΑ ισχύει? είμαι από Θεσσαλονίκη και μου ήρθε αναπλήρωση για Κρήτη. Από τη στιγμή που ούτε κινητικότητα υπάρχει είναι αποτρεπτικός παράγοντας.

Ναι ισχύει και για τις ΔΕΥΑ. Είναι δύσκολη η μετάταξη από ΔΕΥΑ


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες