3κ 2020 μόρια για διορισμό

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
Lefi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 05, 2021 4:14 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό Lefi » Πέμ Ιαν 27, 2022 4:25 pm

Μιας και γίνεται αναφορά στην έκθεση .... Στην ενότητα "Εκκρεμείς διαδικασίες προσλήψεων την 1η Ιανουαρίου 2022"
α) Εκδίκαση 332 ενστάσεων και έκδοση οριστικών αποτελεσμάτων για 8 προκηρύξεις που αφορούν σε 1608 θέσεις...

Θέλουν να μας πείσουν οτι από τις προκηρύξεις 3Κ/2020 ΠΕ, 5Κ/2020 ΠΕ,6Κ/2020 ΠΕ ΤΕ ΔΕ και 8Κ/2020 ΠΕ που βρίσκονται ΟΛΕΣ στο στάδιο 8 - Εξέταση ενστάσεων προς έκδοση οριστικών αποτελεσμάτων έχουν μείνει 332 ενστάσεις που δεν έχουν εκδικαστεί- διερευνηθεί;;;

Μα πώς εκδικάζονται άραγε αυτές οι υποθέσεις;;

Δε θα κάνω κανένα σχόλιο για αυτά που τέθηκαν παραπάνω... Προφανώς πολύ εύστοχα σχόλια,τα οποία οδηγούν σε μια άτοπη συζήτηση... :wink: :lol: :lol:

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό daredevil » Παρ Ιαν 28, 2022 3:05 pm

Κατανομή προσωπικού στο Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων κατηγορία ΔΕ
Η απόφαση αυτή να δημοσιευθεί στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως. Αθήνα, 11 Ιανουαρίου 2022 Ο Υπουργός ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ ΒΟΡΙΔΗΣ
ΦΕΚ Β / 95

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό daredevil » Δευ Ιαν 31, 2022 11:29 am

AΠΟΦΑΣΗ Θέμα: Κατανομή προσωπικού στο Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων. Ανάρτηση στο Διαύγεια.
ΑΔΑ: 6ΒΦΕ46ΜΤΛ6-ΜΙΞ - Κατανομή προσωπικού στο Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων https://diavgeia.gov.gr/doc/6%CE%92%CE%A6%CE%9546%CE%9C%CE%A4%CE%9B6-%CE%9C%CE%99%CE%9E

Lefi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 05, 2021 4:14 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό Lefi » Πέμ Φεβ 03, 2022 1:44 pm

ΠΕ επιτέλους στον ΑΣΕΠ

hitch591
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Σεπ 27, 2021 3:36 am

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό hitch591 » Πέμ Φεβ 03, 2022 2:05 pm

βγήκαν επιτέλους τα οριστικά ΠΕ!!! Μπείτε στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ να τα δείτε. Καλώς τα κι ας άργησαν.... :D

Lefi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 05, 2021 4:14 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό Lefi » Πέμ Φεβ 03, 2022 4:32 pm

Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες!!! :D :D :D Ξέρει κανένας κεντρική υπηρεσία (νότιου τομέα) που βρίσκεται;;;

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό daredevil » Πέμ Φεβ 03, 2022 5:53 pm

συγχαρητήρια. καλή αρχη.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό daredevil » Πέμ Φεβ 03, 2022 7:56 pm

Τώρα τα βήματα τα ξέρετε πρώτα το ΦΕΚ των οριστικών αποτελεσμάτων στο τεύχος γ μετά στο διαύγεια μετά η απόφαση κατανομής και μετά η πρόσκληση υποβολής των δικαιολογητικών διορισμού σε όσους έχουν περάσει και μετά η αποστολή των δικαιολογητικών εκ μέρους σας των επιτυχόντων και μετά ο έλεγχος γνησιότητας των δικαιολογητικών που προσκομίσετε και μετά η πρόσκληση για ορκωμοσία και Ανάληψη υπηρεσίας αυτά είναι παιδιά τα βήματα άντε καλή επιτυχία πια

AngelaLar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2020 3:43 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό AngelaLar » Παρ Φεβ 04, 2022 12:27 am

Τι δικαιολογητικά θα ζητήσουν να στείλουμε οι ΠΕ;Ζητάνε τα πρωτότυπα;Γιατί λίγο δύσκολο κι επικίνδυνο να στείλει κανεις πρωτότυπα πτυχίο ,αγγλικά,υπολογιστές πχ .Τι θα γίνει αν χαθούν και πως θα τα πάρουμε πίσω; Ζητάνε φωτοτυπίες μήπως κ ποιών εγγράφων συνήθως;Έχει κάποιος αντίστοιχη εμπειρία να μας πει;

hitch591
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Σεπ 27, 2021 3:36 am

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό hitch591 » Παρ Φεβ 04, 2022 4:45 am

daredevil έγραψε:Τώρα τα βήματα τα ξέρετε πρώτα το ΦΕΚ των οριστικών αποτελεσμάτων στο τεύχος γ μετά στο διαύγεια μετά η απόφαση κατανομής και μετά η πρόσκληση υποβολής των δικαιολογητικών διορισμού σε όσους έχουν περάσει και μετά η αποστολή των δικαιολογητικών εκ μέρους σας των επιτυχόντων και μετά ο έλεγχος γνησιότητας των δικαιολογητικών που προσκομίσετε και μετά η πρόσκληση για ορκωμοσία και Ανάληψη υπηρεσίας αυτά είναι παιδιά τα βήματα άντε καλή επιτυχία πια


Ευχαριστούμε πολύ! Τα έχουμε δει πια στο πετσί μας τα βήματα :wink:

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό daredevil » Παρ Φεβ 04, 2022 8:13 am

AngelaLar έγραψε:Τι δικαιολογητικά θα ζητήσουν να στείλουμε οι ΠΕ;Ζητάνε τα πρωτότυπα;Γιατί λίγο δύσκολο κι επικίνδυνο να στείλει κανεις πρωτότυπα πτυχίο ,αγγλικά,υπολογιστές πχ .Τι θα γίνει αν χαθούν και πως θα τα πάρουμε πίσω; Ζητάνε φωτοτυπίες μήπως κ ποιών εγγράφων συνήθως;Έχει κάποιος αντίστοιχη εμπειρία να μας πει;

αγγλικά θέλει επικυρωμένο πτυχίο μεταφρασμένο . μετά βάλτε για πιο γρήγορα, απο gov .gr τα εξης αντίγραφο πονικού μητρώου , οικογερνεικακή κατάσταση , υπεύθυνη δήλωση με περιεχόμενο : Ότι δεν έχω καταδικαστεί για κακούργημα σε οποιαδήποτε ποινή.
β) Ότι δεν έχω καταδικασθεί για κλοπή, υπεξαίρεση (κοινή και στην υπηρεσία), απάτη, εκβίαση, πλαστογραφία, απιστία δικηγόρου, δωροδοκία, δωροληψία, καταπίεση, απιστία περί την υπηρεσία, παράβαση καθήκοντος, καθ’ υποτροπή συκοφαντική δυσφήμιση, καθώς και για οποιοδήποτε έγκλημα κατά της γενετήσιας ελευθερίας ή οικονομικής εκμετάλλευσης της γενετήσιας ζωής. γ) Ότι δεν είμαι υπόδικος λόγω παραπομπής με τελεσίδικο βούλευμα για κακούργημα ή για πλημμέλημα της προηγούμενης περίπτωσης, έστω και αν το αδίκημα παραγράφηκε.
δ) Ότι δεν έχω στερηθεί τα πολιτικά μου δικαιώματα λόγω καταδίκης, και σε αντίθετη περίπτωση, ότι
έχει λήξει ο χρόνος που ορίστηκε για τη στέρηση. ε) Ότι δεν τελώ υπό στερητική δικαστική συμπαράσταση (πλήρη ή μερική) ή υπό επικουρική δικαστική
συμπαράσταση (πλήρη ή μερική) είτε υπό συνδυασμό των δύο προηγουμένων. στ) Ότι έχω την ελληνική ιθαγένεια : i) από γεννήσεως, ζ) Ότι δεν έχω απολυθεί από θέση δημόσιας υπηρεσίας ή Ν.Π.Δ.Δ. ή Ο.Τ.Α. ή Ν.Π.Ι.Δ. της παρ. 1 του άρθρου 14 του Ν. 2190/94, όπως αντικαταστάθηκε με το άρθρο 1 του Ν.2527/1997, ή Ν.Π.Ι.Δ. της παρ. 3 του άρθρου 1 του Ν.2527/1997 λόγω επιβολής της πειθαρχικής ποινής της οριστικής παύσης ή λόγω
καταγγελίας της σύμβασης εργασίας για σπουδαίο λόγο, οφειλόμενο σε υπαιτιότητά μου και αν ναι, ότι
έχει παρέλθει πενταετία από την απόλυση.
και μια άλλη με περιεχόμενο κατά τη λήξη της προθεσμίας υποβολής της ηλεκτρονικής αίτησης συμμετοχής τους στη διαδικασία
πλήρωσης θέσεων της παρούσας προκήρυξης, ( 3Κ / 2020) δεν κατείχα θέση τακτικού υπαλλήλου του Δημοσίου, Ν.Π.Δ.Δ. ή Ο.Τ.Α. α ́ ή β ́ βαθμίδας, και των Ανεξαρτήτων Αρχών κατόπιν διορισμού μου με τις διατάξεις του ν. 2190/1994, ή αν κατείχα, ότι είχε παρέλθει κατά την ανωτέρω ημερομηνία πενταετία από το διορισμό μου.
απο το gov.gr πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης. ξένες γλώσσες, ecdl ψυχίατρο και παθολόγο , στο οποίο να γράφετε ότι θα προσληφθέιτε στο ΥΠΑΑΤ σε κλαδο ΠΕ γεωπονικου, κτηνιατρικού κλπ . ( απαραίτητα ο κλάδος) . θα το αναγράφει ο φακελος με τα δικαιολογητικα που θα σας ζητηθεί να στείλλετε.
και απο ότι πληροφορήθηκα, όλα τα χαρτιά που επικαλεστήκατε κατά την αίτηση.
εννοείται ότι στέλνεις φωτοτυπίες, και όχι τα πρωτότυπα.

Lefi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 05, 2021 4:14 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό Lefi » Παρ Φεβ 04, 2022 3:50 pm

Ψυχίατρο και παθολόγο;;; Δημόσιο νοσοκομείο υποθέτω ε; ή υπάρχουν συμβεβλημένοι;

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό daredevil » Παρ Φεβ 04, 2022 8:56 pm

δέχονται και απο Δημόσιο και απο Ιδιώτη βάση Νόμου

Lefi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 05, 2021 4:14 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό Lefi » Σάβ Φεβ 05, 2022 1:20 am

Τεύχος Γ’ 182/04.02.2022

AngelaLar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2020 3:43 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό AngelaLar » Σάβ Φεβ 05, 2022 1:23 am

daredevil έγραψε:
AngelaLar έγραψε:Τι δικαιολογητικά θα ζητήσουν να στείλουμε οι ΠΕ;Ζητάνε τα πρωτότυπα;Γιατί λίγο δύσκολο κι επικίνδυνο να στείλει κανεις πρωτότυπα πτυχίο ,αγγλικά,υπολογιστές πχ .Τι θα γίνει αν χαθούν και πως θα τα πάρουμε πίσω; Ζητάνε φωτοτυπίες μήπως κ ποιών εγγράφων συνήθως;Έχει κάποιος αντίστοιχη εμπειρία να μας πει;

αγγλικά θέλει επικυρωμένο πτυχίο μεταφρασμένο . μετά βάλτε για πιο γρήγορα, απο gov .gr τα εξης αντίγραφο πονικού μητρώου , οικογερνεικακή κατάσταση , υπεύθυνη δήλωση με περιεχόμενο : Ότι δεν έχω καταδικαστεί για κακούργημα σε οποιαδήποτε ποινή.
β) Ότι δεν έχω καταδικασθεί για κλοπή, υπεξαίρεση (κοινή και στην υπηρεσία), απάτη, εκβίαση, πλαστογραφία, απιστία δικηγόρου, δωροδοκία, δωροληψία, καταπίεση, απιστία περί την υπηρεσία, παράβαση καθήκοντος, καθ’ υποτροπή συκοφαντική δυσφήμιση, καθώς και για οποιοδήποτε έγκλημα κατά της γενετήσιας ελευθερίας ή οικονομικής εκμετάλλευσης της γενετήσιας ζωής. γ) Ότι δεν είμαι υπόδικος λόγω παραπομπής με τελεσίδικο βούλευμα για κακούργημα ή για πλημμέλημα της προηγούμενης περίπτωσης, έστω και αν το αδίκημα παραγράφηκε.
δ) Ότι δεν έχω στερηθεί τα πολιτικά μου δικαιώματα λόγω καταδίκης, και σε αντίθετη περίπτωση, ότι
έχει λήξει ο χρόνος που ορίστηκε για τη στέρηση. ε) Ότι δεν τελώ υπό στερητική δικαστική συμπαράσταση (πλήρη ή μερική) ή υπό επικουρική δικαστική
συμπαράσταση (πλήρη ή μερική) είτε υπό συνδυασμό των δύο προηγουμένων. στ) Ότι έχω την ελληνική ιθαγένεια : i) από γεννήσεως, ζ) Ότι δεν έχω απολυθεί από θέση δημόσιας υπηρεσίας ή Ν.Π.Δ.Δ. ή Ο.Τ.Α. ή Ν.Π.Ι.Δ. της παρ. 1 του άρθρου 14 του Ν. 2190/94, όπως αντικαταστάθηκε με το άρθρο 1 του Ν.2527/1997, ή Ν.Π.Ι.Δ. της παρ. 3 του άρθρου 1 του Ν.2527/1997 λόγω επιβολής της πειθαρχικής ποινής της οριστικής παύσης ή λόγω
καταγγελίας της σύμβασης εργασίας για σπουδαίο λόγο, οφειλόμενο σε υπαιτιότητά μου και αν ναι, ότι
έχει παρέλθει πενταετία από την απόλυση.
και μια άλλη με περιεχόμενο κατά τη λήξη της προθεσμίας υποβολής της ηλεκτρονικής αίτησης συμμετοχής τους στη διαδικασία
πλήρωσης θέσεων της παρούσας προκήρυξης, ( 3Κ / 2020) δεν κατείχα θέση τακτικού υπαλλήλου του Δημοσίου, Ν.Π.Δ.Δ. ή Ο.Τ.Α. α ́ ή β ́ βαθμίδας, και των Ανεξαρτήτων Αρχών κατόπιν διορισμού μου με τις διατάξεις του ν. 2190/1994, ή αν κατείχα, ότι είχε παρέλθει κατά την ανωτέρω ημερομηνία πενταετία από το διορισμό μου.
απο το gov.gr πιστοποιητικό στρατολογικής κατάστασης. ξένες γλώσσες, ecdl ψυχίατρο και παθολόγο , στο οποίο να γράφετε ότι θα προσληφθέιτε στο ΥΠΑΑΤ σε κλαδο ΠΕ γεωπονικου, κτηνιατρικού κλπ . ( απαραίτητα ο κλάδος) . θα το αναγράφει ο φακελος με τα δικαιολογητικα που θα σας ζητηθεί να στείλλετε.
και απο ότι πληροφορήθηκα, όλα τα χαρτιά που επικαλεστήκατε κατά την αίτηση.
εννοείται ότι στέλνεις φωτοτυπίες, και όχι τα πρωτότυπα.


Από ψυχίατρο και παθολόγο το ακριβώς Δλδ πρέπει να ζητήσουμε;Τι είδους εξετάσεις πρέπει να γίνουν;Μπορούν να γίνουν κι από τώρα όλα αυτά ή πρέπει να μας καλέσουν πρώτα;Παίζει ρόλο αν εκδοθούν τώρα πχ κ η πρόσληψη γίνει μετά από 3 μήνες;


Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες