3κ 2020 μόρια για διορισμό

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τετ Ιαν 05, 2022 7:16 pm

Δυο-τρία πράγματα θα γίνουν πρώτον ανάρτηση στο Διαύγεια από τον ΑΣΕΠ εφόσον έχουν βγει τα οριστικά αποτελέσματα των π Ε αφού τα αναμένεται και έχει εκδοθεί αντίστοιχο οριστικων αποτελεσματων αυτά πάνε τα δύο πάνε πακέτο. Μετά στο Διαύγεια Υπουργείο εσωτερικών η απόφαση κατανομής. Και μετά έρχεται η συστημένη επιστολή * απόδειξης δηλαδή στον κάθε ένα από τους επιτυχόντες των οποίων ζητάνε να προσκομίσει από ότι έμαθα όχι όλα τα δικαιολογητικά που κατέθεσε στην προκήρυξη αλλά ορισμένα . Κατά την άποψή μου παράδειγμα τα πανεπιστήμια και τα πτυχία παράδειγμα πανεπιστήμιο και λοιπά τίτλοι σπουδών θα γίνει αυτεπάγγελτος έλεγχος της γνησιότητας των δικαιολογητικών από το υπουργείο οπότε μάλλον μπορεί να μη σου το ζητήσει δεν ξέρω ακριβώς δηλαδή πώς θα γίνει εκεί πέρα. Ελπίζω lefi να σε κάλυψα

Lefi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 05, 2021 4:14 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό Lefi » Πέμ Ιαν 06, 2022 9:59 pm

Εν μέρη ναι με καλυψες για τα διαδικαστικά αν κ αναρωτιόμουν για τη Διαύγεια. Αλλά ήταν κατατοπιστική η απάντηση σου :D
Βέβαια ας φτάσουμε επιτέλους σε αυτό το σημείο γιατί νομίζω η καθυστέρηση είναι πέραν κάθε φαντασίας

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό daredevil » Παρ Ιαν 07, 2022 8:47 am

μετά το φεκ Οριστικών ΠΕ ( εθνικό τυπογραφείο) , θα πρέπει να βγει κατι σαν αυτό απο το Υπουργείο Εσωτερικών δες ΑΔΑ
6ΘΙΟ46ΜΤΛ6-Ε1Ζ . ( απόφαση κατανομής ΤΕ ) , και μετά έγγραφο απο ΥΠΑΑΤ για αποστολή δικαιολογητικών

hitch591
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Σεπ 27, 2021 3:36 am

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό hitch591 » Παρ Ιαν 07, 2022 9:24 am

Lefi έγραψε:Εν μέρη ναι με καλυψες για τα διαδικαστικά αν κ αναρωτιόμουν για τη Διαύγεια. Αλλά ήταν κατατοπιστική η απάντηση σου :D
Βέβαια ας φτάσουμε επιτέλους σε αυτό το σημείο γιατί νομίζω η καθυστέρηση είναι πέραν κάθε φαντασίας


Διαφωνώ ως προς τη φαντασία. Η λειτουργία της κρατικής μηχανής έχει πάντα την ικανότητα να εφευρίσκει νέους τρόπους για να σου κρατάει το ενδιαφέρον. Νομίζω ότι παίρνουν υλικό από τις ταινίες Now you see me. Επίσης θα δείτε ότι το ίδιο πρότυπο της αναρχίας εφαρμόζεται και στη σειρά δημοσιεύσεων των οριστικών πινάκων από τη Διαύγεια. Disruption στα πάντα 8)

magicalmina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 04, 2021 9:25 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό magicalmina » Παρ Ιαν 07, 2022 4:04 pm

hitch591 έγραψε:
Lefi έγραψε:Εν μέρη ναι με καλυψες για τα διαδικαστικά αν κ αναρωτιόμουν για τη Διαύγεια. Αλλά ήταν κατατοπιστική η απάντηση σου :D
Βέβαια ας φτάσουμε επιτέλους σε αυτό το σημείο γιατί νομίζω η καθυστέρηση είναι πέραν κάθε φαντασίας


Διαφωνώ ως προς τη φαντασία. Η λειτουργία της κρατικής μηχανής έχει πάντα την ικανότητα να εφευρίσκει νέους τρόπους για να σου κρατάει το ενδιαφέρον. Νομίζω ότι παίρνουν υλικό από τις ταινίες Now you see me. Επίσης θα δείτε ότι το ίδιο πρότυπο της αναρχίας εφαρμόζεται και στη σειρά δημοσιεύσεων των οριστικών πινάκων από τη Διαύγεια. Disruption στα πάντα 8)



Το έθεσες άριστα αγαπητέ :lol: :lol:

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό daredevil » Κυρ Ιαν 09, 2022 11:30 am

21. Η ολοκλήρωση των διαδικασιών πρόσληψης ή διορισμού στους φορείς της παρ. 1 του άρθρου 14 του Ν. 2190/1994 (Α΄ 28) για το μόνιμο προσωπικό και το προσωπικό με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου της προηγούμενης παραγράφου πραγματοποιείται κατόπιν έκδοσης απόφασης κατανομής του Υπουργού Διοικητικής Μεταρρύθμισης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης της παρ. 5 του άρθρου 11 του Ν. 3833/2010 (Α΄ 40).

hitch591
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Σεπ 27, 2021 3:36 am

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό hitch591 » Δευ Ιαν 10, 2022 4:22 am

daredevil έγραψε:21. Η ολοκλήρωση των διαδικασιών πρόσληψης ή διορισμού στους φορείς της παρ. 1 του άρθρου 14 του Ν. 2190/1994 (Α΄ 28) για το μόνιμο προσωπικό και το προσωπικό με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου της προηγούμενης παραγράφου πραγματοποιείται κατόπιν έκδοσης απόφασης κατανομής του Υπουργού Διοικητικής Μεταρρύθμισης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης της παρ. 5 του άρθρου 11 του Ν. 3833/2010 (Α΄ 40).


Καλημέρα και καλή βδομάδα. Χρήσιμη γνώση, ευχαριστούμε :) . Το μακρύ ταξίδι της μέρας μέσα στη νύχτα… :P

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τετ Ιαν 12, 2022 11:09 am

τεύχος B φεκ 5963 /2021 δημοσιευ´μενη σε φεκ κατηγορία ΤΕ . Κατανομή προσωπικού στο Υπουργείο Αγροτικής
Ανάπτυξης και Τροφίμων.ριθμ. ΔΙΠΠΑΔ/Φ.Κ./264/22128 Κατανομή προσωπικού στο Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων.
καλή υπομονή οι υπόλοιποι

Lefi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 05, 2021 4:14 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό Lefi » Τετ Ιαν 12, 2022 11:31 am

Καλημέρα,το σημαντικό είναι ότι οι διαδικασίες κινούνται.. Ευχαριστούμε για την ενημέρωση και ελπίζω σύντομα και για τα ΠΕ :cry:

magicalmina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 04, 2021 9:25 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό magicalmina » Σάβ Ιαν 22, 2022 7:22 pm

Στο μεταξύ, ας μας ενημερώσει κάποιος/α από ΤΕ ή ΔΕ αν τον/την κάλεσαν για υποβολή δικαιολογητικών. :)

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό daredevil » Σάβ Ιαν 22, 2022 9:00 pm

Στην κατηγορία τα έχουν σταλεί από το Υπουργείο αγροτικής ανάπτυξης οι φάκελοι και έχουν παραληφθεί από αρκετούς υπαλλήλους νεοδιόριστους να προσκομίσουν κατά το τα δικαιολογητικά διορισμού πτυχία προϋπηρεσίες υπολογιστές και λοιπά γενικά ότι έχουν δηλώσει στην αίτηση τους και κάτι παραπάνω δεν είμαι σίγουρος αυτά . Τώρα όσον αφορά την κατηγορία δ περιμένουν ακόμα την απόφαση κατανομής από το υπουργείο εσωτερικών η οποία ακόμα δεν έχει δημοσιευτεί ούτε στο εθνικό τυπογραφείο ούτε έχει αναρτηθεί στο διαύγεια. Μετά από την απόφαση κατανομής για την κατηγορία δ ε που θα αναρτηθεί στο Διαύγεια και θα πάρει και στο εθνικό τυπογραφείο θα σταλούν οι προσκλήσεις από το Υπουργείο αγροτικής ανάπτυξης να καταθέσουν τα προβλεπόμενα δικαιολογητικά που έχουν επικαλεσθεί κατά την αίτηση αυτά. Τώρα στην κατηγορία δεν έχουμε κάποια ενημέρωση απλά αυτό που ακούστηκε είναι ότι περίπου 15 με 20 άτομα υπάλληλοι του ΑΣΕΠ έχουνε κορονοϊό και είναι σε καραντίνα και υπάρχει ένα προβληματάκι τώρα δεν ξέρω αν ήταν αυτή που χειριζόταν την κατηγορία πε

Lefi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 05, 2021 4:14 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό Lefi » Κυρ Ιαν 23, 2022 12:49 pm

Το τελευταίο το διάβασα κ εγώ στην έκθεση 5ετιας του ΑΣΕΠ.. Να δω τι άλλο θα προκύψει μέχρι να βγουν επιτέλους και τα ΠΕ :lol: :lol: :lol:

hitch591
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Σεπ 27, 2021 3:36 am

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό hitch591 » Κυρ Ιαν 23, 2022 4:42 pm

Lefi έγραψε:Το τελευταίο το διάβασα κ εγώ στην έκθεση 5ετιας του ΑΣΕΠ.. Να δω τι άλλο θα προκύψει μέχρι να βγουν επιτέλους και τα ΠΕ :lol: :lol: :lol:

Υπάρχουν και οι επόμενες παραλλαγές του κορωνοϊού. Αυτή θα μπορούσε να είναι η επόμενη εξέλιξη. Το δράμα δεν είναι οι φαιδρές, κατά την άποψη μου, δικαιολογίες του ΑΣΕΠ αλλά η παθητικότητα των παρισταμένων στη Βουλή. Κανείς δεν έκανε την παραμικρή επερώτηση σχετικά με το τρόπο εξέτασης των αιτήσεων, ένα πρότυπο χρονοδιαγράμματος για την ολοκλήρωση ενός έργου έστω και κατά προσέγγιση. Κανείς δεν αναρωτήθηκε πως και γιατί, για παράδειγμα, καθυστερούν οι αναρτήσεις στη Διαύγεια έτοιμων αποτελεσμάτων, ενώ τηρείται θρησκευτική ευλάβεια στις δημοσιεύσεις που αφορούν σύσταση επιτροπών για την επεξεργασία παρελθόντων αποτελεσμάτων προκηρύξεων τα οποία ανακυκλώνονται από μήνα σε μήνα χωρίς αποτέλεσμα, έγκριση για αμοιβές υπερωριών, κ.λπ, κ.λπ. Υπάρχει ένα μαύρο κουτί σ’ όλο αυτό το οποίο κανείς δε τολμά να ανοίξει ή να αμφισβητήσει. Οπότε έχουμε ν’ ακούσουμε πολλά ακόμα, καλή διάθεση να υπάρχει.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό daredevil » Τετ Ιαν 26, 2022 2:23 pm

hitch591 έγραψε:
Lefi έγραψε:Το τελευταίο το διάβασα κ εγώ στην έκθεση 5ετιας του ΑΣΕΠ.. Να δω τι άλλο θα προκύψει μέχρι να βγουν επιτέλους και τα ΠΕ :lol: :lol: :lol:

Υπάρχουν και οι επόμενες παραλλαγές του κορωνοϊού. Αυτή θα μπορούσε να είναι η επόμενη εξέλιξη. Το δράμα δεν είναι οι φαιδρές, κατά την άποψη μου, δικαιολογίες του ΑΣΕΠ αλλά η παθητικότητα των παρισταμένων στη Βουλή. Κανείς δεν έκανε την παραμικρή επερώτηση σχετικά με το τρόπο εξέτασης των αιτήσεων, ένα πρότυπο χρονοδιαγράμματος για την ολοκλήρωση ενός έργου έστω και κατά προσέγγιση. Κανείς δεν αναρωτήθηκε πως και γιατί, για παράδειγμα, καθυστερούν οι αναρτήσεις στη Διαύγεια έτοιμων αποτελεσμάτων, ενώ τηρείται θρησκευτική ευλάβεια στις δημοσιεύσεις που αφορούν σύσταση επιτροπών για την επεξεργασία παρελθόντων αποτελεσμάτων προκηρύξεων τα οποία ανακυκλώνονται από μήνα σε μήνα χωρίς αποτέλεσμα, έγκριση για αμοιβές υπερωριών, κ.λπ, κ.λπ. Υπάρχει ένα μαύρο κουτί σ’ όλο αυτό το οποίο κανείς δε τολμά να ανοίξει ή να αμφισβητήσει. Οπότε έχουμε ν’ ακούσουμε πολλά ακόμα, καλή διάθεση να υπάρχει.

Δεν τους ενοχλεί αυτό . Ξέρεις γιατί; Γιατί όσο πιο πολύ αργούν να βγουν. , Τόσο αργεί ο διορισμός. Τόσο αργεί η μισθοδοσία. Άρα τόσο αργεί το μισθολογικό κόστος. Τραβηγμένο μεν , αλλά.

hitch591
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Δευ Σεπ 27, 2021 3:36 am

Re: 3κ 2020 μόρια για διορισμό

Δημοσίευσηαπό hitch591 » Τετ Ιαν 26, 2022 2:37 pm

daredevil έγραψε:
hitch591 έγραψε:
Lefi έγραψε:Το τελευταίο το διάβασα κ εγώ στην έκθεση 5ετιας του ΑΣΕΠ.. Να δω τι άλλο θα προκύψει μέχρι να βγουν επιτέλους και τα ΠΕ :lol: :lol: :lol:

Υπάρχουν και οι επόμενες παραλλαγές του κορωνοϊού. Αυτή θα μπορούσε να είναι η επόμενη εξέλιξη. Το δράμα δεν είναι οι φαιδρές, κατά την άποψη μου, δικαιολογίες του ΑΣΕΠ αλλά η παθητικότητα των παρισταμένων στη Βουλή. Κανείς δεν έκανε την παραμικρή επερώτηση σχετικά με το τρόπο εξέτασης των αιτήσεων, ένα πρότυπο χρονοδιαγράμματος για την ολοκλήρωση ενός έργου έστω και κατά προσέγγιση. Κανείς δεν αναρωτήθηκε πως και γιατί, για παράδειγμα, καθυστερούν οι αναρτήσεις στη Διαύγεια έτοιμων αποτελεσμάτων, ενώ τηρείται θρησκευτική ευλάβεια στις δημοσιεύσεις που αφορούν σύσταση επιτροπών για την επεξεργασία παρελθόντων αποτελεσμάτων προκηρύξεων τα οποία ανακυκλώνονται από μήνα σε μήνα χωρίς αποτέλεσμα, έγκριση για αμοιβές υπερωριών, κ.λπ, κ.λπ. Υπάρχει ένα μαύρο κουτί σ’ όλο αυτό το οποίο κανείς δε τολμά να ανοίξει ή να αμφισβητήσει. Οπότε έχουμε ν’ ακούσουμε πολλά ακόμα, καλή διάθεση να υπάρχει.

Δεν τους ενοχλεί αυτό . Ξέρεις γιατί; Γιατί όσο πιο πολύ αργούν να βγουν. , Τόσο αργεί ο διορισμός. Τόσο αργεί η μισθοδοσία. Άρα τόσο αργεί το μισθολογικό κόστος. Τραβηγμένο μεν , αλλά.


Κι όμως! Αν παρακολουθήσετε την πρόσφατη παρουσίαση της 19/1 του προέδρου του ΑΣΕΠ στην ελληνική βουλή, το μισθολογικό κόστος του ΑΣΕΠ μεταξύ 2019 και 2020 αυξήθηκε ενώ η οργανική του σύνθεση όχι (ή έστω οριακά). Ο πρόεδρος, κ. Παπαϊωάννου, απέδωσε την αύξηση στην αυξανόμενη ανάγκη για υπερωρίες. Κι εδώ δεν υπήρξε κανείς να τον ρωτήσει πως οι «υπερωρίες» βοήθησαν την παραγωγικότητα της οργάνωσης. Υπήρξε μια επιφανειακή παρουσίαση σε σχέση με τον μικρότερο αριθμών ημερών που επιτεύχθηκε το 2020 σε σχέση με τη επεξεργασία μιας προκήρυξης από τη συγγραφή μέχρι την υλοποίηση της, αλλά μέχρι εκεί. Κανείς δε ρώτησε σε λεπτομέρεια για το τρόπο λειτουργίας του ΑΣΕΠ (δομές ομάδων, χρονοδιάγραμμα για το κάθε έργο, τρόπος καθορισμού στόχων και διοίκηση έργου, κ.λπ, κ.λπ). Τώρα σε σχέση με την ανάγκη ετεροχρονισμού κάθε δαπάνης σχετίζεται με τον κρατικό προϋπολογισμό, συμφωνώ απόλυτα. Απλά δεν πείθομαι ότι όλοι διαθέτουν τα ίδια αγνά και αλτρουϊστικά κίνητρα…


Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες