ΣΤΑΣΥ 1/2020

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Pasiamis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 01, 2020 8:06 pm

Re: ΣΤΑΣΥ 1/2020

Δημοσίευσηαπό Pasiamis » Τρί Απρ 06, 2021 2:28 pm

Δημοσιεύματα αναφέρουν πως δεν θα προσμετρηθεί η προϋπηρεσία του ιδιωτικού τομέα για το μισθολογικό κλιμάκιο των νέων εργαζομένων σε ΟΣΥ και ΣΤΑΣΥ. Παρόλο που στην αρχή μας είπαν ότι θα αναγνωριστεί, τουλάχιστον στη ΣΤΑΣΥ . Γνωρίζει κανείς κάτι;;;

fros
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Μαρ 16, 2021 12:13 pm

Re: ΣΤΑΣΥ 1/2020

Δημοσίευσηαπό fros » Σάβ Απρ 10, 2021 5:53 pm

Έχουν καλέσει άτομα από Τ.Ε. ή Π.Ε. για την υπογραφή της σύμβασης ή για εκπαίδευση;

Athanasiosk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2021 1:34 pm

Re: ΣΤΑΣΥ 1/2020

Δημοσίευσηαπό Athanasiosk » Δευ Απρ 12, 2021 6:44 pm

Pasiamis έγραψε:Δημοσιεύματα αναφέρουν πως δεν θα προσμετρηθεί η προϋπηρεσία του ιδιωτικού τομέα για το μισθολογικό κλιμάκιο των νέων εργαζομένων σε ΟΣΥ και ΣΤΑΣΥ. Παρόλο που στην αρχή μας είπαν ότι θα αναγνωριστεί, τουλάχιστον στη ΣΤΑΣΥ . Γνωρίζει κανείς κάτι;;;

Να σου πω δν γνωρίζω κ θα το δω στην πρώτη μισθοδοσία αλλά εγώ δν θα το ψάξω διότι στον ιδιωτικό τομέα που ήμουν τα 1100€ που έπαιρνα μου κοβόταν τα χέρια .

Pasiamis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 01, 2020 8:06 pm

Re: ΣΤΑΣΥ 1/2020

Δημοσίευσηαπό Pasiamis » Τρί Απρ 13, 2021 12:25 pm

Athanasiosk έγραψε:
Pasiamis έγραψε:Δημοσιεύματα αναφέρουν πως δεν θα προσμετρηθεί η προϋπηρεσία του ιδιωτικού τομέα για το μισθολογικό κλιμάκιο των νέων εργαζομένων σε ΟΣΥ και ΣΤΑΣΥ. Παρόλο που στην αρχή μας είπαν ότι θα αναγνωριστεί, τουλάχιστον στη ΣΤΑΣΥ . Γνωρίζει κανείς κάτι;;;

Να σου πω δν γνωρίζω κ θα το δω στην πρώτη μισθοδοσία αλλά εγώ δν θα το ψάξω διότι στον ιδιωτικό τομέα που ήμουν τα 1100€ που έπαιρνα μου κοβόταν τα χέρια .


Δώσε λίγο το κλίμα για να προετοιμαστώ. Στο περίπου που είναι μισθολογικά; Τι γίνεται με τις βάρδιες; Τι γίνεται με την συλλογική σύμβαση;

Athanasiosk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2021 1:34 pm

Re: ΣΤΑΣΥ 1/2020

Δημοσίευσηαπό Athanasiosk » Πέμ Απρ 15, 2021 8:48 pm

Pasiamis έγραψε:
Athanasiosk έγραψε:
Pasiamis έγραψε:Δημοσιεύματα αναφέρουν πως δεν θα προσμετρηθεί η προϋπηρεσία του ιδιωτικού τομέα για το μισθολογικό κλιμάκιο των νέων εργαζομένων σε ΟΣΥ και ΣΤΑΣΥ. Παρόλο που στην αρχή μας είπαν ότι θα αναγνωριστεί, τουλάχιστον στη ΣΤΑΣΥ . Γνωρίζει κανείς κάτι;;;

Να σου πω δν γνωρίζω κ θα το δω στην πρώτη μισθοδοσία αλλά εγώ δν θα το ψάξω διότι στον ιδιωτικό τομέα που ήμουν τα 1100€ που έπαιρνα μου κοβόταν τα χέρια .


Δώσε λίγο το κλίμα για να προετοιμαστώ. Στο περίπου που είναι μισθολογικά; Τι γίνεται με τις βάρδιες; Τι γίνεται με την συλλογική σύμβαση;
δν έχω υπογράψει ακόμη κ δν γνωρίζω . Κράτα το σαν συμβουλή κ άφησε το στο πίσω μέρος του μυαλού σου : καλύτερα ενδεχόμενος να βρεις αλλά πολύ δύσκολα . Ότι σου δώσουν πες ναι κ κοίτα να κανείς σωστά αυτό που θα σου δείξουν . Τα υπόλοιπα με τον καιρό . Έτσι τουλάχιστον είμαι εγώ

fros
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Μαρ 16, 2021 12:13 pm

Re: ΣΤΑΣΥ 1/2020

Δημοσίευσηαπό fros » Πέμ Απρ 15, 2021 10:01 pm

fros έγραψε:Έχουν καλέσει άτομα από Τ.Ε. ή Π.Ε. για την υπογραφή της σύμβασης ή για εκπαίδευση;

Ξεκίνησαν να καλούν και Τ.Ε. σιγά σιγά για ραντεβού με τον ιατρό εργασίας.

Pasiamis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 01, 2020 8:06 pm

Re: ΣΤΑΣΥ 1/2020

Δημοσίευσηαπό Pasiamis » Παρ Απρ 16, 2021 12:43 am

Athanasiosk έγραψε:
Pasiamis έγραψε:
Athanasiosk έγραψε:Να σου πω δν γνωρίζω κ θα το δω στην πρώτη μισθοδοσία αλλά εγώ δν θα το ψάξω διότι στον ιδιωτικό τομέα που ήμουν τα 1100€ που έπαιρνα μου κοβόταν τα χέρια .


Δώσε λίγο το κλίμα για να προετοιμαστώ. Στο περίπου που είναι μισθολογικά; Τι γίνεται με τις βάρδιες; Τι γίνεται με την συλλογική σύμβαση;
δν έχω υπογράψει ακόμη κ δν γνωρίζω . Κράτα το σαν συμβουλή κ άφησε το στο πίσω μέρος του μυαλού σου : καλύτερα ενδεχόμενος να βρεις αλλά πολύ δύσκολα . Ότι σου δώσουν πες ναι κ κοίτα να κανείς σωστά αυτό που θα σου δείξουν . Τα υπόλοιπα με τον καιρό . Έτσι τουλάχιστον είμαι εγώ


Το "ότι σου δώσουν πες ναι" σίγουρα δεν με αντιπροσωπεύει. Τώρα στην προκειμένη περίπτωση, από την στιγμή που θα αφήσουμε δουλειες πίσω, αναγκαστικά θα υπογράψουμε ότι μας δώσουν. Αλλά ελπίζω να αξίζει για όλες τις ειδικότητες γιατί με τέτοια ενοίκια δεν βγαίνεις εύκολα οικονομικά

Makisfo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2021 6:11 pm

Re: ΣΤΑΣΥ 1/2020

Δημοσίευσηαπό Makisfo » Παρ Απρ 16, 2021 10:27 am

4 Μάιου μου είπαν εμένα οτι θά πέσουν οί υπογραφές! Και τήν άλλη Πέμπτη γιατρό εργασίας!

Athanasiosk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2021 1:34 pm

Re: ΣΤΑΣΥ 1/2020

Δημοσίευσηαπό Athanasiosk » Παρ Απρ 16, 2021 5:29 pm

Pasiamis έγραψε:
Athanasiosk έγραψε:
Pasiamis έγραψε:
Δώσε λίγο το κλίμα για να προετοιμαστώ. Στο περίπου που είναι μισθολογικά; Τι γίνεται με τις βάρδιες; Τι γίνεται με την συλλογική σύμβαση;
δν έχω υπογράψει ακόμη κ δν γνωρίζω . Κράτα το σαν συμβουλή κ άφησε το στο πίσω μέρος του μυαλού σου : καλύτερα ενδεχόμενος να βρεις αλλά πολύ δύσκολα . Ότι σου δώσουν πες ναι κ κοίτα να κανείς σωστά αυτό που θα σου δείξουν . Τα υπόλοιπα με τον καιρό . Έτσι τουλάχιστον είμαι εγώ


Το "ότι σου δώσουν πες ναι" σίγουρα δεν με αντιπροσωπεύει. Τώρα στην προκειμένη περίπτωση, από την στιγμή που θα αφήσουμε δουλειες πίσω, αναγκαστικά θα υπογράψουμε ότι μας δώσουν. Αλλά ελπίζω να αξίζει για όλες τις ειδικότητες γιατί με τέτοια ενοίκια δεν βγαίνεις εύκολα οικονομικά

Στην προκειμένη κ πάντα φιλικά

Pasiamis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 01, 2020 8:06 pm

Re: ΣΤΑΣΥ 1/2020

Δημοσίευσηαπό Pasiamis » Παρ Απρ 16, 2021 7:11 pm

Athanasiosk έγραψε:
Pasiamis έγραψε:
Athanasiosk έγραψε:δν έχω υπογράψει ακόμη κ δν γνωρίζω . Κράτα το σαν συμβουλή κ άφησε το στο πίσω μέρος του μυαλού σου : καλύτερα ενδεχόμενος να βρεις αλλά πολύ δύσκολα . Ότι σου δώσουν πες ναι κ κοίτα να κανείς σωστά αυτό που θα σου δείξουν . Τα υπόλοιπα με τον καιρό . Έτσι τουλάχιστον είμαι εγώ


Το "ότι σου δώσουν πες ναι" σίγουρα δεν με αντιπροσωπεύει. Τώρα στην προκειμένη περίπτωση, από την στιγμή που θα αφήσουμε δουλειες πίσω, αναγκαστικά θα υπογράψουμε ότι μας δώσουν. Αλλά ελπίζω να αξίζει για όλες τις ειδικότητες γιατί με τέτοια ενοίκια δεν βγαίνεις εύκολα οικονομικά

Στην προκειμένη κ πάντα φιλικά


Φιλικά και συναδερφικά!

Athanasiosk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2021 1:34 pm

Re: ΣΤΑΣΥ 1/2020σ

Δημοσίευσηαπό Athanasiosk » Κυρ Απρ 25, 2021 12:38 pm

858 μικτά
150 μικτά ως ανθυγιεινό (ΕΦ όσων πάρεις το δίπλωμα )
5€ τροφεία καθημερινά σε κάρτα Σκλαβενίτης
Επίδομα μεταφοράς από τις 23:45 έως τις 06:00 ανάλογα με τα χιλιόμετρα της κατοικίας
Νυχτερινό από τις 22:00 έως 06:00
Ρεπό ,ΣΚ ,εορτές

Pasiamis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 75
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 01, 2020 8:06 pm

Re: ΣΤΑΣΥ 1/2020σ

Δημοσίευσηαπό Pasiamis » Κυρ Απρ 25, 2021 5:31 pm

Athanasiosk έγραψε:858 μικτά
150 μικτά ως ανθυγιεινό (ΕΦ όσων πάρεις το δίπλωμα )
5€ τροφεία καθημερινά σε κάρτα Σκλαβενίτης
Επίδομα μεταφοράς από τις 23:45 έως τις 06:00 ανάλογα με τα χιλιόμετρα της κατοικίας
Νυχτερινό από τις 22:00 έως 06:00
Ρεπό ,ΣΚ ,εορτές


Προϋπηρεσία ιδιωτικού τομέα θα την μετρησουν για τα μισθολογικά κλιμάκια;;;

themis243
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Τετ Ιαν 27, 2021 3:44 pm

Re: ΣΤΑΣΥ 1/2020

Δημοσίευσηαπό themis243 » Τετ Απρ 28, 2021 2:42 pm

Οι οδηγοί συρμων έχετε υπογράψει όλοι ; Εμένα μου είπαν για από βδομάδα υπογραφή αλλά μάλλον θα έχει απεργία κ θα πάει από την μεθεπόμενη βδομάδα.

Makisfo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2021 6:11 pm

Re: ΣΤΑΣΥ 1/2020

Δημοσίευσηαπό Makisfo » Πέμ Απρ 29, 2021 7:52 pm

themis243 έγραψε:Οι οδηγοί συρμων έχετε υπογράψει όλοι ; Εμένα μου είπαν για από βδομάδα υπογραφή αλλά μάλλον θα έχει απεργία κ θα πάει από την μεθεπόμενη βδομάδα.

Makisfo
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2021 6:11 pm

Re: ΣΤΑΣΥ 1/2020

Δημοσίευσηαπό Makisfo » Πέμ Απρ 29, 2021 7:54 pm

themis243 έγραψε:Οι οδηγοί συρμων έχετε υπογράψει όλοι ; Εμένα μου είπαν για από βδομάδα υπογραφή αλλά μάλλον θα έχει απεργία κ θα πάει από την μεθεπόμενη βδομάδα.

Ετσι μου είπανε και εμένα λογο απεργίας πάει για την μεθεπόμενη εβδομάδα


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες