ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
maranti3
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Παρ Ιαν 19, 2018 2:10 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό maranti3 » Τετ Νοέμ 11, 2020 11:43 am

Ωραία, ευχαριστώ!

amar13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Μάιος 25, 2020 5:59 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό amar13 » Παρ Δεκ 04, 2020 2:39 pm

Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος τι έχει συμβεί με τις αναπληρώσεις θέσεων που προέκυψαν μετά από παραίτηση διοριστέων?

Ace75
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Δευ Οκτ 07, 2019 12:48 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Ace75 » Παρ Δεκ 04, 2020 9:28 pm

Την προηγούμενη εβδομάδα μια ευγενέστατη κυρία στην ΕΥΔΑΠ με πληροφόρησε ότι οι καθυστερήσεις οφείλονται στο lockdown το οποίο επηρεάζει τις διαδικασίες του Α.Σ.Ε.Π. Προσωπικά ενδιαφέρομαι για θέση που θα πληρωθεί μέσω των επιλαχόντων (προσαύξηση θέσεων της 1κ/2018).

amar13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Μάιος 25, 2020 5:59 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό amar13 » Σάβ Δεκ 05, 2020 9:14 pm

Ace75 έγραψε:Την προηγούμενη εβδομάδα μια ευγενέστατη κυρία στην ΕΥΔΑΠ με πληροφόρησε ότι οι καθυστερήσεις οφείλονται στο lockdown το οποίο επηρεάζει τις διαδικασίες του Α.Σ.Ε.Π. Προσωπικά ενδιαφέρομαι για θέση που θα πληρωθεί μέσω των επιλαχόντων (προσαύξηση θέσεων της 1κ/2018).




Ευχαριστω πολύ για την απάντηση! Ίσως να είναι η ίδια ευγενεστατη κυρία που πριν ένα μήνα με πληροφόρησε ότι περίμεναν από ΑΣΕΠ απάντηση τέλος Νοεμβρίου με Δεκέμβρη. Βέβαια ήταν πριν την έναρξη του lockdown.

dimosios2017
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 14, 2017 4:02 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό dimosios2017 » Παρ Ιαν 08, 2021 9:49 pm

Καλο 2021 !!!!! Υπαρχει καποια σχετικη ενημερωση για την διαδικασια ; Θα υπάρξουν αναπληρώσεις ;

ValF1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Ιαν 08, 2021 10:50 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό ValF1 » Σάβ Ιαν 09, 2021 6:20 pm

Καλησπέρα και καλή χρονιά ξέρετε να μου πείτε πόσο είναι ο βασικός μισθός για ΔΕ ΚΑΤΑΜΕΤΡΗΤΕΣ? και αν με στείλουν κοντά γιατί δεν έχω μεταφορικό μέσο μένω Ίλιον και να μάθω αν είναι καλά η εξαρτάται που θα πέσεις;

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό evi44 » Σάβ Ιαν 09, 2021 7:39 pm

Βασικά θα πω για μένα, ήμουν επιλαχών δε καταμετρητών γενικές θέσεις με εμπειρία και μου έστειλαν ειδοποίηση με μέιλ 29 Οκτώβρη... το έψαξα λίγο να δω τι γίνεται και γι' αυτό δεν πήγα αμέσως να περάσω από γιατρούς.... πήγα μια μέρα να δω τη δουλειά με έναν γνωστό μου καταμετρητή και κατέληξα ότι δεν μπορώ να σηκώνω αυτά τα σιδερά καθημερινά, οπότε ειδοποίησα θα παραιτηθώ λίγο πριν τα Χριστούγεννα. Όταν τηλεφώνησα πάντως να συνεννοηθώ για την παραίτηση, ο υπεύθυνος με πληροφόρησε ότι στη συγκεκριμένη ειδικότητα υπήρξαν αρκετές παραιτήσεις γύρω στις 9 αν θυμάμαι καλά μου είπε για τη δεδομένη στιγμή που μιλάγαμε.... και μάλιστα κάποιες αφού είχαν προσληφθεί και μετά. Πάντως πιστεύω λόγω κορονοιού οι διαδικασίες πάνε λίγο πιο αργά...

ValF1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Ιαν 08, 2021 10:50 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό ValF1 » Σάβ Ιαν 09, 2021 8:45 pm

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σε είχαν στείλει κοντά στο σπίτι σου; γιατί τόσες πολλές παραίτησεις είναι κουραστικη η εργασία στην καταμετρηση; και σαν καταμετρητης που πήγαινες κάθε πρωί και σε άλλη περιοχή; ευχαριστώ εκ των προτέρων.

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό evi44 » Κυρ Ιαν 10, 2021 9:38 am

ValF1 έγραψε:Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σε είχαν στείλει κοντά στο σπίτι σου; γιατί τόσες πολλές παραίτησεις είναι κουραστικη η εργασία στην καταμετρηση; και σαν καταμετρητης που πήγαινες κάθε πρωί και σε άλλη περιοχή; ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Επειδή ήμουν επιλαχούσα, υπάρχει και σ' αυτό ένα θέμα. Απ' ότι μου ειπώθηκε προσπαθούν να σε πηγαίνουν κοντά στο σπίτι σου και να βοηθούν σ' αυτό όταν μπορεί να συνδυαστεί αλλά αυτό που τους ενδιαφέρει είναι να καλύψουν και τα κενά τους. Ας πούμε μου είπαν είχε κλείσει Καλλιθέα, γλυφάδα νομίζω, ενώ είχαν ανάγκη Ελευσίνα... όσον αφορά στη δουλειά είναι υποκειμενικό, εξαρτάται από τη δύναμη, τη σωματοδομή, διότι κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον είναι κατά μεγάλο μέρος χειρωνακτική εργασία. Τα σίδερα αυτά που σηκώνουν είναι βαριά και αν σκεφτείς ότι πρέπει να βγάλεις γύρω στα 250 ρολόγια τη μέρα και σε κάθε καπάκι είναι το πολύ δυο ρολόγια, μπορείς να υπολογίσεις. Σίγουρα για έναν άντρα είναι πιο βατό, αλλά και πάλι αυτό το πράγμα είναι και λίγο υποκειμενικό. Σίγουρα πάντως παίζει ρόλο στις παραιτήσεις, ότι οι πρώτοι στην κατάταξη είναι γυναίκες. Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος, γιατί ο γνωστός μου καταμετρητής μου είπε ότι έχουν και γυναίκες, λιγότερες ίσως, που κάνουν αυτή τη δουλειά μια χαρά..... τι να πω, είναι θέμα του καθενός. Όσον αφορά πού δουλεύεις, ανάλογα με το περιφ. Γραφείο που θα τοποθετηθείς, θα καλύπτεις την περιοχή την αντίστοιχη, πχ ρεντη Αιγάλεω, δεν θα πηγαίνεις σε άλλον δήμο, αλλά κάθε μέρα θα μετράς τα ρολόγια σε άλλο σημείο και γειτονιά, να το πω έτσι.....

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό evi44 » Κυρ Ιαν 10, 2021 9:58 am

Να συμπληρώσω ότι τα λεφτά δεν τα ξέρω ακριβώς ποια είναι, αλλά γενικά ευδαπ παίζουν καλοί μισθοί διότι ανεβαίνουν μέσω κάποιων επιδομάτων ή και παροχών. Επίσης επειδή καταμετρητών είναι εξωτερική χειρωνακτική εργασία, μπορεί να δίδεται κ κάποιο επίδομα... επίσης να πω ότι επειδή στους καταμετρητές έχουν ανάγκη, είπαν ότι βιάζονται να τους πάρουν οπότε μπορεί να επισπεύσουν τις διαδικασίες. Όσον άφορα στο μεταφορικό μέσο, σίγουρα βοηθάει το μηχανάκι, όταν πρέπει να καλύψεις αραιοκατοικημένες περιοχές χωρίς πολλές πολυκατοικίες. Αλλιώς κινείσαι με τα πόδια απ' ότι έχω καταλάβει, και το μεταφορικό θα το χρειαστείς για να πηγαίνεις κάθε μέρα στην περιοχή που θα μετρήσεις.... αυτά ελπίζω να βοήθησα.

ValF1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Ιαν 08, 2021 10:50 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό ValF1 » Κυρ Ιαν 10, 2021 9:35 pm

Άρα θέλει μεταφορικό εάν δεν σε στείλουν κοντά γιατί κάθε μέρα θα σε και σε άλλο Δήμο δηλαδή π.χ σήμερα Γλυφάδα αύριο ελληνικό; κατάλαβα ευχαριστώ πολύ να σε καλά εύχομαι υγεία δυστυχώς είμαι με τα πόδια δεν έχω μηχανάκι τι ώρα δουλεύει ο φίλος σου ο καταμετρητης 7 πιάνει δουλειά; και εκείνος τρέχει με το μηχανάκι για να προλάβει;

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό evi44 » Δευ Ιαν 11, 2021 1:02 am

ValF1 έγραψε:Άρα θέλει μεταφορικό εάν δεν σε στείλουν κοντά γιατί κάθε μέρα θα σε και σε άλλο Δήμο δηλαδή π.χ σήμερα Γλυφάδα αύριο ελληνικό; κατάλαβα ευχαριστώ πολύ να σε καλά εύχομαι υγεία δυστυχώς είμαι με τα πόδια δεν έχω μηχανάκι τι ώρα δουλεύει ο φίλος σου ο καταμετρητης 7 πιάνει δουλειά; και εκείνος τρέχει με το μηχανάκι για να προλάβει;


Το ωράριο είναι ευέλικτο. Δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Αν μπορείς να κάνεις τη δουλειά θα τα βολέψεις με το ωράριο και τη μετακίνηση. Σε έναν το πολύ δύο δήμους θα κινείσαι όμορους, δεν θα σε στέλνουν αλλού, απλά θα είναι σε διαφορετικό κομμάτι κάθε φορά. Αν είσαι τυχερός και σε τοποθετήσουν σε περιφ. γραφείο κοντά στο σπίτι σου, δεν θα ναι πρόβλημα, το θέμα είναι να μην σε στείλουν σε περιοχή αρκετά μακριά από εκεί που μένεις, τότε ναι, θα έχει κάποια δυσκολία η μετακίνηση. Το ωράριο το προσαρμόζει κανείς στο ρυθμό δουλειάς του, δεν είναι το πρόβλημα εκεί καθόλου.

ValF1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Ιαν 08, 2021 10:50 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό ValF1 » Δευ Ιαν 11, 2021 12:12 pm

Άρα δεν χρειάζεται να τρέχεις να προλάβεις να παρουσιάζεται κάθε μέρα σε περιφερειακό γραφείο που σε τοποθετησαν? Λάθος είχα καταλάβει... δηλαδή ξεκινάς κατευθείαν τη δουλειά όταν φτάσεις στον δήμο που δουλεύεις και σε διαφορετικο σημείο κάθε μέρα;

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό evi44 » Δευ Ιαν 11, 2021 5:57 pm

ValF1 έγραψε:Άρα δεν χρειάζεται να τρέχεις να προλάβεις να παρουσιάζεται κάθε μέρα σε περιφερειακό γραφείο που σε τοποθετησαν? Λάθος είχα καταλάβει... δηλαδή ξεκινάς κατευθείαν τη δουλειά όταν φτάσεις στον δήμο που δουλεύεις και σε διαφορετικο σημείο κάθε μέρα;


Κοίτα αυτό είναι ένα θέμα..... κανονικά πρέπει και καλά να εμφανίζεσαι καθημερινά για να παίρνεις το πλάνο της ημέρας, ποια περιοχή δηλ θα μετρήσεις... αλλά απ ότι κατάλαβα άτυπα παίρνεις ας πούμε το πλάνο δυο ή τριών ημερών, αν και για δύο νομίζω είναι.... γενικά δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει μ αυτό, στην πράξη θα το δεις, δεν ξέρω πώς το κάνουν, ο γνωστός μου δεν ήταν και τόσο γνωστός να μου αναλύσει όλα τα "μυστικά" του επαγγέλματος, απλά μου είπε και μου έδειξε πέντε πράγματα για να δω αν μπορώ να κάνω τη δουλειά, σαφώς αν ήταν δικό μου άτομο θα τον είχα τρελάνει στις ερωτήσεις!! Γενικά τα λεφτά πρέπει να ναι καλά, αν δεν σου φαίνεται πολύ παράταιρη με σένα ή δουλειά και όχι τόσο κουραστική, το σκέφτεσαι και πράττεις

ValF1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Ιαν 08, 2021 10:50 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό ValF1 » Δευ Ιαν 11, 2021 9:23 pm

Οκ ευχαριστώ πολύ εύχομαι υγεία να σε καλά.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες