ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΕΠΟΧΙΚΩΝ ΔΕΗ

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
alkis100
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Ιουν 29, 2018 5:20 pm

Re: ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΕΠΟΧΙΚΩΝ ΔΕΗ

Δημοσίευσηαπό alkis100 » Τετ Δεκ 05, 2018 4:47 am

kate_1 έγραψε:Αυτό θα κάνω ersilyk!!! Θα προσπαθήσω να μην αγχώνομαι!!! :shock: Και θα σκέφτομαι ότι ήμουν άνεργη κοντά δύο χρόνια!!! Θα σε ενημερώσω όταν ξεκινήσω (μισθό, συνθήκες....)!!! Σ' ευχαριστώ πολύ!!!! :D


Καλησπέρα Kate_1, είδα ότι βρίσκομαι στους επιτυχόντες της σοχ 4/2018 για τη ΔΕΗ. Συγκεκριμένα στη Διεύθυνση πωλήσεων Αττικής σε θέση ΠΕ Διοικητικού-Οικονομικού. Λογικά πρέπει να πρόκειται για ανάλογη θέση με αυτη που είχες περάσει και εσύ. Θα μπορούσες σε παρακαλώ να μου πεις την άποψη σου για τις συνθήκες εργασίας, το αντικείμενο και τις μισθολογικές απολαβές; :)

kate_1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Ιουν 18, 2013 7:12 pm

Re: ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΕΠΟΧΙΚΩΝ ΔΕΗ

Δημοσίευσηαπό kate_1 » Κυρ Ιαν 13, 2019 3:37 pm

Άλκη γειά σου!!!
Τώρα άνοιξα εντελώς τυχαία και είδα το μήνυμά σου!!!! Κ εγώ στην ίδια ακριβώς θέση είμαι. ΠΕ Διοικητικού Οικονομικού στην Εμπορία!!
Εγώ είμαι στα συμβόλαια και διακανονισμούς! Σχεδόν όλους σε αυτό το πόστο τους βάζουν!!! Οι συνθήκες εργασίας δεν είναι και οι καλύτερες!!! Θα έχεις να κάνεις με κόσμο και μάλιστα κόσμο εξαγριωμένο αφού δε θα τους αρέσει όταν τους λες ότι πρέπει να πληρώσουν!!! Πρέπει να έχεις υπομονή!!!!!!! Εγώ μέσα στην πρώτη εβδομάδα έλεγα θα φύγω.... Κ όμως είμαι ακόμα εδώ.... :D
Τα καλά τώρα ποιά είναι: Έχεις σταθερό μισθό!!! Αν δεν έχεις καμία τριετία ως εμπειρία, κ οπότε ξεκινάς με τον χαμηλότερο μισθό, θα παίρνεις 720 ευρώ. Παίρνεις την άδειά σου!!! 2 ημέρες τον μήνα!!!
Στην αρχή (για μία βδομάδα) θα καθίσεις δίπλα σε παλιούς μόνιμους για να πάρεις μία ιδέα για το τι θα κάνεις!!! Αλλά είναι τόσες πολλές και τόσο διαφορετικές οι περιπτώσεις που θα αντιμετωπίσεις, που η βοήθεια από παλαιότερους θα είναι συνεχής....!!! Κ αυτοί ρωτάνε ο ένας τον άλλον...!
Σκέψου ότι θα είναι ένα οχτάμηνο και θα έχεις έναν σταθερό μισθό, την άδειά σου, τα ένσημά σου.... κάτι που σήμερα δυστυχώς δεν βρίσκεις εύκολα....!!! :(
Λοιπόν, ΥΠΟΜΟΝΗ!!! ΥΠΟΜΟΝΗ!!! ΥΠΟΜΟΝΗ!!!! Όλα καλά θα πάνε!!! Κερδισμένος θα βγεις!!! Θα καταλάβεις και πολλά πράγματα για τον εαυτό σου που ίσως δεν είχες καταλάβει!!! Και να θυμάσαι ότι όσο περνάνε οι μέρες, εσύ θα νοιώθεις πιο καλά γιατί θα αποκτάς εμπειρία και θα ξέρεις πως να χειριστείς τις καταστάσεις!!! :D :D

kate_1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Ιουν 18, 2013 7:12 pm

Re: ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΕΠΟΧΙΚΩΝ ΔΕΗ

Δημοσίευσηαπό kate_1 » Κυρ Ιαν 13, 2019 5:29 pm

Κ όταν λέω 720 ευρώ, εννοώ καθαρά!!! Ελπίζω να σε βοήθησα! Έστω και αργά!!! Καλο οχτάμηνο!!!

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΕΠΟΧΙΚΩΝ ΔΕΗ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τετ Οκτ 21, 2020 10:10 pm

ΔΕ Υπάλληλος Γραφείου με μηδέν εμπειρία μέχρι το 2012 και χωρίς γάμο και παιδιά 627,50 το μήνα καθαρά.

ste85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τετ Φεβ 05, 2020 10:41 am

Re: ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΕΠΟΧΙΚΩΝ ΔΕΗ

Δημοσίευσηαπό ste85 » Δευ Ιαν 04, 2021 3:27 pm

Καλησπέρα σας και καλή χρονιά!

Είμαι στους επιτυχόντες με 8μηνη συμβαση στη ΔΕΔΔΗΕ και στην ΔΕΗ κατηγορία ΠΕ διοικητικο οικονομικό.
Στη ΔΕΔΔΗΕ στο τμημα προυπολογισμου και ελεγχου και στην ΔΕΗ στο τμημα πωλήσεων.
Εαν εχετε εργαστει σε καποιος σε αυτους τους φορείς σε αντοιστοιχη ειδικοτητα θα ηθελα να μου πειτε τα σχολια σας, καθώς ποιο απο τα 2 προτεινετε να επιλεξω.
Επίσης, μισθολογικά, εαν γνωριζει καποιος ποιοες θα ειναι οι αποδοχες και στους 2 φορεις; ειναι ίδιες;

Σας ευχαρισώ εκ των προτέρων.

Mecheng
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 14, 2022 4:57 pm

Re: ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΕΠΟΧΙΚΩΝ ΔΕΗ

Δημοσίευσηαπό Mecheng » Κυρ Ιούλ 31, 2022 2:17 pm

Mr.Green έγραψε:H ΔΕΗ έχει βγάλει δελτίο τύπου στις 16 Ιανουαρίου 2018 που ενημερώνει αναλυτικότατα:


Αναπροσαρμογή αποδοχών έκτακτου προσωπικού

Το Διοικητικό Συμβούλιο της Επιχείρησης, στο μέτρο των υφιστάμενων δυνατοτήτων, ως έμπρακτη αναγνώριση του έργου που προσφέρουν οι εργαζόμενοι με συμβάσεις εργασίας Ιδιωτικού Δικαίου Ορισμένου Χρόνου οχτάμηνης διάρκειας, αποφάσισε την αναπροσαρμογή των μηνιαίων αποδοχών τους ως εξής:

Oι προσλαμβανόμενοι, από 1.1.2018, σε θέσεις:
Υποχρεωτικής Εκπαίδευσης θα λαμβάνουν μηνιαίο μισθό (μικτά) 700 ευρώ, αντί 644,69 ευρώ
Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (εκτός τεχνιτών) 750 ευρώ, αντί 685,71 ευρώ
Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (τεχνιτών) 800 Ευρώ, αντί 750,18 ευρώ
Τεχνολογικής Εκπαίδευσης 850 Ευρώ, αντί 791,21 ευρώ
Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης 900 Ευρώ αντί 826,37 ευρώ και
Διπλωματούχων Μηχανικών ΠΕ 1050 Ευρώ αντί 949,45 ευρώ.

’Οσοι εκ των ως άνω εργαζόμενων προσλήφθηκαν από 01.05.2017 και εντεύθεν, θα λάβουν αναδρομικά για έκαστο των μηνών απασχόλησής τους
έως 31.12.2017 τριάντα (30) ευρώ μεικτά.

Κατά τα λοιπά (επιδόματα εορτών – αδείας, προσαυξήσεις λόγω προϋπηρεσίας) εφαρμόζονται οι διατάξεις της ισχύουσας νομοθεσίας.

Καλή σταδιοδρομία...



Θα μπορούσες να μας τι ισχύει πλέον μισθολογικα στη ΔΕΗ?


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες