6Κ/2020 ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
sopet
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Δεκ 16, 2020 4:05 pm

6Κ/2020 ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό sopet » Πέμ Δεκ 17, 2020 8:44 pm

Στον διαγωνισμό 6κ/2020 στην κατηγορία ΔΕ (αλλά και ΥΕ) καλέσανε για ηλεκτρονική υποβολή δικαιολογητικών. Με βάση την ηλεκτρονική μου αίτηση έπρεπε να βρίσκομαι στις κλήσεις αυτές για ΔΕ καθώς έχω τα μέγιστα μόρια που μπορεί να πάρει κάποιος υποψήφιος. Παρόλα αυτά δεν είμαι στις κλήσεις. Μήπως ξέρει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει ; Δεν υπάρχουν αναρτημένες οι βαθμολογίες των υποψηφίων παρά μόνο οι προσκλήσεις.

Lazos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 9:03 am

Re: 6Κ/2020 ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό Lazos » Πέμ Δεκ 17, 2020 9:27 pm

sopet έγραψε:Στον διαγωνισμό 6κ/2020 στην κατηγορία ΔΕ (αλλά και ΥΕ) καλέσανε για ηλεκτρονική υποβολή δικαιολογητικών. Με βάση την ηλεκτρονική μου αίτηση έπρεπε να βρίσκομαι στις κλήσεις αυτές για ΔΕ καθώς έχω τα μέγιστα μόρια που μπορεί να πάρει κάποιος υποψήφιος. Παρόλα αυτά δεν είμαι στις κλήσεις. Μήπως ξέρει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει ; Δεν υπάρχουν αναρτημένες οι βαθμολογίες των υποψηφίων παρά μόνο οι προσκλήσεις.

Έλεγξε το παράβολο.Ειναι πληρωμένο?Όσο για τα μόρια ο Ασεπ βγάζει δικη του λίστα χωρίς να δημοσιεύει μόρια σ αυτη τη φαση και σύμφωνα με αυτή καλεί τουλάχιστον το διπλάσιο αριθμό υποψηφίων.

sopet
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Δεκ 16, 2020 4:05 pm

Re: 6Κ/2020 ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό sopet » Παρ Δεκ 18, 2020 12:19 am

Lazos έγραψε:
sopet έγραψε:Στον διαγωνισμό 6κ/2020 στην κατηγορία ΔΕ (αλλά και ΥΕ) καλέσανε για ηλεκτρονική υποβολή δικαιολογητικών. Με βάση την ηλεκτρονική μου αίτηση έπρεπε να βρίσκομαι στις κλήσεις αυτές για ΔΕ καθώς έχω τα μέγιστα μόρια που μπορεί να πάρει κάποιος υποψήφιος. Παρόλα αυτά δεν είμαι στις κλήσεις. Μήπως ξέρει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει ; Δεν υπάρχουν αναρτημένες οι βαθμολογίες των υποψηφίων παρά μόνο οι προσκλήσεις.

Έλεγξε το παράβολο.Ειναι πληρωμένο?Όσο για τα μόρια ο Ασεπ βγάζει δικη του λίστα χωρίς να δημοσιεύει μόρια σ αυτη τη φαση και σύμφωνα με αυτή καλεί τουλάχιστον το διπλάσιο αριθμό υποψηφίων.

Ναι ειναι κανονικά πληρωμένο. Πως είναι δυνατόν να αποκλείσει κάποιον που έχει τα ανώτατα μόρια ;;;
Ναι έχει καλέσει περισσότερα από τα διπλάσια, αλλά με τι κριτήρια ;;; Δεν μπορώ να κάνω ένσταση ; Ακόμα και ισόβαθμους σε 1η φάση να είχε παραπάνω πρέπει να τους πάρει όλους. Δεν είναι δυνατόν να με αποκλείει απο την πιθανότητα ακόμα και κλήρωσης.

Lazos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 9:03 am

Re: 6Κ/2020 ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό Lazos » Παρ Δεκ 18, 2020 10:14 am

sopet έγραψε:
Lazos έγραψε:
sopet έγραψε:Στον διαγωνισμό 6κ/2020 στην κατηγορία ΔΕ (αλλά και ΥΕ) καλέσανε για ηλεκτρονική υποβολή δικαιολογητικών. Με βάση την ηλεκτρονική μου αίτηση έπρεπε να βρίσκομαι στις κλήσεις αυτές για ΔΕ καθώς έχω τα μέγιστα μόρια που μπορεί να πάρει κάποιος υποψήφιος. Παρόλα αυτά δεν είμαι στις κλήσεις. Μήπως ξέρει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει ; Δεν υπάρχουν αναρτημένες οι βαθμολογίες των υποψηφίων παρά μόνο οι προσκλήσεις.

Έλεγξε το παράβολο.Ειναι πληρωμένο?Όσο για τα μόρια ο Ασεπ βγάζει δικη του λίστα χωρίς να δημοσιεύει μόρια σ αυτη τη φαση και σύμφωνα με αυτή καλεί τουλάχιστον το διπλάσιο αριθμό υποψηφίων.

Ναι ειναι κανονικά πληρωμένο. Πως είναι δυνατόν να αποκλείσει κάποιον που έχει τα ανώτατα μόρια ;;;
Ναι έχει καλέσει περισσότερα από τα διπλάσια, αλλά με τι κριτήρια ;;; Δεν μπορώ να κάνω ένσταση ; Ακόμα και ισόβαθμους σε 1η φάση να είχε παραπάνω πρέπει να τους πάρει όλους. Δεν είναι δυνατόν να με αποκλείει απο την πιθανότητα ακόμα και κλήρωσης.

Θέλεις να πεις πως υπολογίζεις τα μόρια σου?Γιατί μου κάνει κι εμένα εντύπωση.Σε ποια κατηγορία είσαι ΠΕ ΤΕ ΔΕ ΥΕ

sopet
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Δεκ 16, 2020 4:05 pm

Re: 6Κ/2020 ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό sopet » Παρ Δεκ 18, 2020 11:47 am

Μίλησα με το ΑΣΕΠ. Μου είπαν πως ακόμα κι αν η προκήρυξη δεν έχει προαπαιτούμενη/ες ξένες γλώσσες αυτές βαθμολογούνται κανονικά !!! Ισχύει κάτι τέτοιο ;;;

Lazos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 9:03 am

Re: 6Κ/2020 ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό Lazos » Παρ Δεκ 18, 2020 1:06 pm

sopet έγραψε:Μίλησα με το ΑΣΕΠ. Μου είπαν πως ακόμα κι αν η προκήρυξη δεν έχει προαπαιτούμενη/ες ξένες γλώσσες αυτές βαθμολογούνται κανονικά !!! Ισχύει κάτι τέτοιο ;;;

Ναι ισχύει

knts
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1021
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 19, 2017 11:39 pm

Re: 6Κ/2020 ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό knts » Σάβ Δεκ 19, 2020 8:42 pm

sopet έγραψε:Μίλησα με το ΑΣΕΠ. Μου είπαν πως ακόμα κι αν η προκήρυξη δεν έχει προαπαιτούμενη/ες ξένες γλώσσες αυτές βαθμολογούνται κανονικά !!! Ισχύει κάτι τέτοιο ;;;


Μα εννοείται! Η προκήρυξη τα γράφει όλα ξεκάθαρα. Υποτίθεται ότι την είχες μελετήσει πριν την υποβολή της αίτησης και δεν προσπαθώ να σου την πω αλλά να εστιάσω στο ότι θα είχες πάρει απάντηση στο ερώτημά σου άμεσα και δεν θα είχες αγωνία επειδή δεν κλήθηκες για κατάθεση δικαιολογητικών. Δεν θα σε βασάνιζαν οι σκέψεις γνωρίζοντας εκ των προτέρων ότι μοριοδουνται οι ξένες γλώσσες ακόμη κι αν δεν είναι προαπαιτούμενο προσόν.

sopet
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τετ Δεκ 16, 2020 4:05 pm

Re: 6Κ/2020 ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό sopet » Δευ Δεκ 21, 2020 5:15 pm

knts έγραψε:
sopet έγραψε:Μίλησα με το ΑΣΕΠ. Μου είπαν πως ακόμα κι αν η προκήρυξη δεν έχει προαπαιτούμενη/ες ξένες γλώσσες αυτές βαθμολογούνται κανονικά !!! Ισχύει κάτι τέτοιο ;;;


Μα εννοείται! Η προκήρυξη τα γράφει όλα ξεκάθαρα. Υποτίθεται ότι την είχες μελετήσει πριν την υποβολή της αίτησης και δεν προσπαθώ να σου την πω αλλά να εστιάσω στο ότι θα είχες πάρει απάντηση στο ερώτημά σου άμεσα και δεν θα είχες αγωνία επειδή δεν κλήθηκες για κατάθεση δικαιολογητικών. Δεν θα σε βασάνιζαν οι σκέψεις γνωρίζοντας εκ των προτέρων ότι μοριοδοτούνται οι ξένες γλώσσες ακόμη κι αν δεν είναι προαπαιτούμενο προσόν.

Ειλικρινά δεν το γνώριζα !! Έχω διαβάσει δεκάδες προκηρύξεις και πουθενά δεν το λέει ξεκάθαρα. Προφανώς εννοείται από τα συμφραζόμενα. Προσωπική μου άποψη (ασχέτως με τη δική μου περίπτωση) είναι ότι είναι παράλογο να βαθμολογείται κάτι, που δεν ζητείται ως προαπαιτούμενο.

Mackxxgr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 26, 2019 1:43 pm

Re: 6Κ/2020 ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό Mackxxgr » Παρ Δεκ 25, 2020 11:47 pm

sopet έγραψε:
knts έγραψε:
sopet έγραψε:Μίλησα με το ΑΣΕΠ. Μου είπαν πως ακόμα κι αν η προκήρυξη δεν έχει προαπαιτούμενη/ες ξένες γλώσσες αυτές βαθμολογούνται κανονικά !!! Ισχύει κάτι τέτοιο ;;;


Μα εννοείται! Η προκήρυξη τα γράφει όλα ξεκάθαρα. Υποτίθεται ότι την είχες μελετήσει πριν την υποβολή της αίτησης και δεν προσπαθώ να σου την πω αλλά να εστιάσω στο ότι θα είχες πάρει απάντηση στο ερώτημά σου άμεσα και δεν θα είχες αγωνία επειδή δεν κλήθηκες για κατάθεση δικαιολογητικών. Δεν θα σε βασάνιζαν οι σκέψεις γνωρίζοντας εκ των προτέρων ότι μοριοδοτούνται οι ξένες γλώσσες ακόμη κι αν δεν είναι προαπαιτούμενο προσόν.

Ειλικρινά δεν το γνώριζα !! Έχω διαβάσει δεκάδες προκηρύξεις και πουθενά δεν το λέει ξεκάθαρα. Προφανώς εννοείται από τα συμφραζόμενα. Προσωπική μου άποψη (ασχέτως με τη δική μου περίπτωση) είναι ότι είναι παράλογο να βαθμολογείται κάτι, που δεν ζητείται ως προαπαιτούμενο.

Τα προαπαιτούμενα προσόντα υπάρχουν για να μη κάνει ο κάθε άσχετος με το αντικείμενο αίτηση. Από εκεί και πέρα εννοείται πως για να μπορέσει να επιλέξει ένας εργοδότης ανάμεσα σε όλους τους υποψήφιους θα πρέπει να δει και κάτι ακόμα. Φαντάσου όλοι οι υποψήφιοι να είχαν τον ίδιο βαθμό πτυχίου και την ίδια εμπειρία. Πως θα διάλεγαν μεταξύ αυτών; Με κληρωση; Πόσο δίκαιο θα ήταν για κάποιον που έχει κοπιάσει και ξοδέψει χρόνο και χρήματα για να μάθει μια ξένη γλώσσα ή να κάνει ένα δεύτερο πτυχίο/μεταπτυχιακό;

chrisoula4
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 11, 2018 10:29 pm

Re: 6Κ/2020 ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό chrisoula4 » Τρί Δεκ 29, 2020 10:29 pm

Χρόνια σας Πολλά!!!
Και εγώ δεν είμαι στην λίστα για την για ηλεκτρονική υποβολή δικαιολογητικών.
Το παράβολο μου βρίσκεται σε κατάσταση ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ.
Μήπως θα έπρεπε να είναι σε κατάσταση ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ για να με καλέσουν;
Σας ευχαριστώ.

Lazos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 12, 2020 9:03 am

Re: 6Κ/2020 ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό Lazos » Τετ Δεκ 30, 2020 8:52 pm

chrisoula4 έγραψε:Χρόνια σας Πολλά!!!
Και εγώ δεν είμαι στην λίστα για την για ηλεκτρονική υποβολή δικαιολογητικών.
Το παράβολο μου βρίσκεται σε κατάσταση ΠΛΗΡΩΜΕΝΟ.
Μήπως θα έπρεπε να είναι σε κατάσταση ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ για να με καλέσουν;
Σας ευχαριστώ.

Ακόμα και όσους κάλεσαν στη β φάση φαίνεται πληρωμένο το παράβολο.Θα δεσμευτεί όταν ελεγχθεί και μόνο η αίτηση.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: 6Κ/2020 ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Παρ Ιαν 01, 2021 10:55 pm

Τι δήλωσε; Στην αίτηση ; Και εάν έχεις 34 παιδιά , προϋπηρεσία πόσους μήνες . Ξένη γλώσσα. Δεύτερο τίτλο σπουδών? Μεταπτυχιακό; Διδακτορικό...;; Αυτά. Βαθμολογούνται. Και η ανεργία στους τε. Ενημέρωσε μας . Και εμπειρία έβαλες . Διδακτική η κανονική;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες