Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Παρ Οκτ 30, 2020 5:48 pm

gery έγραψε:
kristabella έγραψε:Εν τω μεταξύ ήδη θα ξεκινήσουν οι πρώτες αναπληρώσεις για την εν λόγω προκήρυξη βλ. https://diavgeia.gov.gr/decision/view/% ... 6-5%CE%919

Και παρ' όλα αυτά, κάποιοι που ήμασταν στους αρχικούς πίνακες διοριστέων δεν έχουμε διοριστεί ακόμη μετά από τόσους μήνες.


kristabella αυτό δεν είναι πρωτόγνωρο. Τον Σεπτέμβρη είδα πως βγήκε ο διορισμός κάποιου ΤΕ, που είχε
βγει στους διοριστέους το Φεβρουάριο. Γιατί τότε βεβαίωσε η οικονομική υπηρεσία του δήμου την ύπαρξη πιστώσεων !
Επίσης άλλη καθυστέρηση μπορεί να προκύψει από την περιφέρεια, που εγκρίνει την πρόσληψη.
Βέβαια , νομίζω πως αν κάποιος είναι ντόπιος και μένει κοντά στο δημαρχείο η πρόσληψη ολοκληρώνεται πιο γρήγορα...


Το θέμα είναι πως παρακάμπτεται ο νόμος που προβλέπει διορισμό εντός 3 μηνών από τη δημοσίευση της απόφασης κατανομής. Σημειωτέον ότι από το ΥΠΕΣ είχε εκδοθεί σχετική εγκύκλιος που κοινοποιήθηκε στους φορείς διορισμούς της 10Κ/2018 και επισήμανε αυτήν ακριβώς την υποχρέωση. Αλλά φυσικά, στην Ελλάδα ζούμε, κάνουμε το διορισμό κανά χρόνο μετά και για ξεκάρφωμα λέμε ότι ο τάδε διορίζεται με την τάδε απόφαση του Δημάρχου, η οποία και θα φέρει εμπρόθεσμη ημερομηνία βεβαίως βεβαίως. Νιώθω ότι η αβεβαιότητα δεν τερματίζεται ποτέ...

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Παρ Οκτ 30, 2020 5:54 pm

Heyho έγραψε:Καλησπέρα παιδιά και καλή τοποθέτηση στους διοριστέους! επειδή τώρα μπήκα μετά από καιρό στο θέμα, γνωρίζει κάποιος εάν έχει καλυφθεί με αποδοχή η θέση νομικού στο Μεγανήσι Λευκάδος; Είμαι πολύ κάτω στην λίστα αλλά επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου, είπα τώρα που έχω χρόνο (τηλεργασία...) να ρωτήσω!!! Ευχαριστώ


Δεν το γνωρίζω, αλλά θα μπορούσες να ρίξεις μια ματιά στη διαύγεια ή γιατί όχι να καλέσεις και στο Δήμο Μεγανησίου. Αν και εικάζω ότι θα έχει αποδεχθεί ο/η διοριστέος-α μιας και οι θέσεις τακτικού προσωπικού του κλάδου ΠΕ Νομικής που προκηρύσσονται μέσω ΑΣΕΠ είναι μετρημένες στα δάχτυλα. Συνήθως προκηρύσσονται θέσεις ειδικού επιστημονικού προσωπικού για τον συγκεκριμένο κλάδο που προϋποθέτουν από άποψη προσόντων της Παναγιάς τα μάτια...

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Τρί Νοέμ 10, 2020 7:23 pm

kristabella έγραψε:
Heyho έγραψε:Καλησπέρα παιδιά και καλή τοποθέτηση στους διοριστέους! επειδή τώρα μπήκα μετά από καιρό στο θέμα, γνωρίζει κάποιος εάν έχει καλυφθεί με αποδοχή η θέση νομικού στο Μεγανήσι Λευκάδος; Είμαι πολύ κάτω στην λίστα αλλά επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου, είπα τώρα που έχω χρόνο (τηλεργασία...) να ρωτήσω!!! Ευχαριστώ


Δεν το γνωρίζω, αλλά θα μπορούσες να ρίξεις μια ματιά στη διαύγεια ή γιατί όχι να καλέσεις και στο Δήμο Μεγανησίου. Αν και εικάζω ότι θα έχει αποδεχθεί ο/η διοριστέος-α μιας και οι θέσεις τακτικού προσωπικού του κλάδου ΠΕ Νομικής που προκηρύσσονται μέσω ΑΣΕΠ είναι μετρημένες στα δάχτυλα. Συνήθως προκηρύσσονται θέσεις ειδικού επιστημονικού προσωπικού για τον συγκεκριμένο κλάδο που προϋποθέτουν από άποψη προσόντων της Παναγιάς τα μάτια...


βγήκαν σήμερα 10/11/20 στη διαύγεια αρκετες αναπληρωσεις και μεταξυ αυτων και για το Μεγανήσι Λευκάδος ...

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Τετ Νοέμ 11, 2020 1:06 pm

gery έγραψε:
kristabella έγραψε:
Heyho έγραψε:Καλησπέρα παιδιά και καλή τοποθέτηση στους διοριστέους! επειδή τώρα μπήκα μετά από καιρό στο θέμα, γνωρίζει κάποιος εάν έχει καλυφθεί με αποδοχή η θέση νομικού στο Μεγανήσι Λευκάδος; Είμαι πολύ κάτω στην λίστα αλλά επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου, είπα τώρα που έχω χρόνο (τηλεργασία...) να ρωτήσω!!! Ευχαριστώ


Δεν το γνωρίζω, αλλά θα μπορούσες να ρίξεις μια ματιά στη διαύγεια ή γιατί όχι να καλέσεις και στο Δήμο Μεγανησίου. Αν και εικάζω ότι θα έχει αποδεχθεί ο/η διοριστέος-α μιας και οι θέσεις τακτικού προσωπικού του κλάδου ΠΕ Νομικής που προκηρύσσονται μέσω ΑΣΕΠ είναι μετρημένες στα δάχτυλα. Συνήθως προκηρύσσονται θέσεις ειδικού επιστημονικού προσωπικού για τον συγκεκριμένο κλάδο που προϋποθέτουν από άποψη προσόντων της Παναγιάς τα μάτια...


βγήκαν σήμερα 10/11/20 στη διαύγεια αρκετες αναπληρωσεις και μεταξυ αυτων και για το Μεγανήσι Λευκάδος ...


Μπράβο Gery, πάντα ενημερωμένος! Ναι, απ' ό,τι είδα στο Μεγανήσι έχει κληθεί το 2ο στην κατάταξη άτομο και γενικότερα οι αναπληρώσεις είναι κάμποσες για την 10Κ.

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Πέμ Δεκ 10, 2020 1:05 pm

Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος από τους ήδη διοριστέους αν γνωρίζει τι ισχύει με το καθεστώς ασφάλισης (κλάδου κύριας σύνταξης και κυρίως κλάδου υγείας) των νεοδιοριζόμενων υπαλλήλων ΟΤΑ. Από πότε αρχίζει η ασφαλιστική τους ικανότητα; Ανατρέχει στο χρόνο δημοσίευσης του διορισμού ή ξεκινά από μεταγενέστερο χρόνο; Με ενδιαφέρει κυρίως το κομμάτι της ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης. Επίσης ποιος είναι ο φορέας ασφάλισης; Τέως ΟΠΑΔ-ΤΥΔΚΥ που έχει ενταχθεί στον ΕΦΚΑ; Ευχαριστώ όποιον απαντήσει.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Δευ Δεκ 14, 2020 12:53 pm

kristabella έγραψε:
Μπράβο Gery, πάντα ενημερωμένος! Ναι, απ' ό,τι είδα στο Μεγανήσι έχει κληθεί το 2ο στην κατάταξη άτομο και γενικότερα οι αναπληρώσεις είναι κάμποσες για την 10Κ.


kristabella νομίζω πως έχει βγει ο διορισμός σου...οπότε περιμένεις την ειδοποίηση από το δήμο !
Εγώ δεν πήρα τη θέση γιατί μου είπαν - μεταξύ άλλων- πως έχουν ανάγκη από προσωπικό. Αλλά ακόμη
δεν εχει αναλάβει ο αντικαταστάτης μου, αν και έχει βγει η αναπλήρωσή μου στη διαύγεια...
Δε πιστεύω πως θα αναλάβει...Οπότε το πότε τελικά θα διοριστεί κανείς είναι τελείως θέμα τυχης...

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Τρί Δεκ 15, 2020 1:49 pm

gery έγραψε:
kristabella έγραψε:
Μπράβο Gery, πάντα ενημερωμένος! Ναι, απ' ό,τι είδα στο Μεγανήσι έχει κληθεί το 2ο στην κατάταξη άτομο και γενικότερα οι αναπληρώσεις είναι κάμποσες για την 10Κ.


kristabella νομίζω πως έχει βγει ο διορισμός σου...οπότε περιμένεις την ειδοποίηση από το δήμο !
Εγώ δεν πήρα τη θέση γιατί μου είπαν - μεταξύ άλλων- πως έχουν ανάγκη από προσωπικό. Αλλά ακόμη
δεν εχει αναλάβει ο αντικαταστάτης μου, αν και έχει βγει η αναπλήρωσή μου στη διαύγεια...
Δε πιστεύω πως θα αναλάβει...Οπότε το πότε τελικά θα διοριστεί κανείς είναι τελείως θέμα τυχης...


Ο διορισμός με αναπλήρωση είναι σίγουρα θέμα τύχης αφού ποτέ δεν ξέρεις 1ον αν θα σε καλέσουν και 2ον πότε θα σε καλέσουν. Αν και κατά τη γνώμη μου η διαδικασία αυτή δεν είναι δα και τόσο δύσκολη, ώστε να είναι τόσο χρονοβόρα. Οι αναπληρώσεις έπρεπε να γίνονται άμεσα.

Όσο για 'μένα, βγήκε όντως ο διορισμός μου και όλα καλά! Εν τω μεταξύ περιμένω, όπως είχα γράψει και σε άλλο ποστ, να με καλέσουν και σε άλλη προκήρυξη από αναπλήρωση για θέση που προτιμούσα περισσότερο, αλλά προς το παρόν έχω ενθουσιαστεί τόσο με την συμπεριφορά και τη βοήθεια των ανθρώπων στο Δήμο διορισμού μου, που νομίζω ότι αν έρθει εν τέλει εκείνη η ώρα της επιλογής θα δυσκολευτώ πολύ. Εύχομαι και σ' εσένα να βρεθείς σύντομα στη θέση που επιθυμείς.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Παρ Μαρ 19, 2021 1:35 pm

Νέες αναπληρώσεις σήμερα στη 10Κ/2018...

georgei
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Μαρ 23, 2021 10:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό georgei » Τετ Μαρ 24, 2021 10:52 am

Kαλημέρα σας,
άργησα .. αλλά τα κατάφερα να ανακαλύψω αυτό το πολύ χρήσιμο forum.
Εχω κάνει αίτηση για ειδική θέση (Πολυτεκνεία), στην οποία βέβαια παραιτήθηκαν και οι 3 πολύτεκνοι που είχαν βγει στα οριστικά.
Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γνωρίζετε κάποιον αξιόπιστο τρόπο ώστε να επιβεβαιώσω πριν την χρονοβόρα διαδικασία αναπλήρωσης του ΑΣΕΠ έαν είμαι ο επόμενος .
Σας ευχαριστώ.

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Τρί Απρ 13, 2021 10:20 am

gery έγραψε:Νέες αναπληρώσεις σήμερα στη 10Κ/2018...



Τζέρυυυυυυυ, θέλω τα φώτα σου μιας και είσαι μέσα σ' όλα και οι συμβουλές σου είναι πάντα πολύτιμες. Από άποψη συνθηκών εργασίας και μόνο τι είναι προτιμότερο;; ΠΕ Διοικητικού-Οικονομικού σε Δήμο ή στο ΣΕΠΕ με την 3κ/2019;;; Για άλλη μια φορά σε δίλημμα. Ουφ.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Τρί Απρ 13, 2021 3:44 pm

kristabella έγραψε:
gery έγραψε:Νέες αναπληρώσεις σήμερα στη 10Κ/2018...



Τζέρυυυυυυυ, θέλω τα φώτα σου μιας και είσαι μέσα σ' όλα και οι συμβουλές σου είναι πάντα πολύτιμες. Από άποψη συνθηκών εργασίας και μόνο τι είναι προτιμότερο;; ΠΕ Διοικητικού-Οικονομικού σε Δήμο ή στο ΣΕΠΕ με την 3κ/2019;;; Για άλλη μια φορά σε δίλημμα. Ουφ.


Γεια σου Κρίστα, κατάλαβα πως δεν πας στην 9Κ/2018 ...και εγώ σκεφτόμουν πως θα συναντιόμαστε μια
που ήμουν και εγώ στους διοριστέους...οπότε είπα να μην πάω...βασικά άλλη δουλειά εκτός ασεπ θέλω ...
και τώρα ίσως προκύψει μια προσωρινή... η κολοκυθιά συνεχίζεται...

Λοιπόν πριν γεννηθώ οι γονείς μου έμεναν σε μια επαρχιακή πόλη και μου έλεγαν τι ωραία ήταν εκεί... σκέφτομαι λοιπόν
πως αν ήμουν σε μια επαρχιακή πόλη κοντά στη Θεσσαλονίκη π.χ. στο Λαγκαδά και ήταν ανάγκη να μετακομίσω
θα πήγαινα σε άλλη επαρχιακή πόλη της βόρειας Ελλάδας κοντά π.χ. στα Γιάννινα ...

Νομίζω πως το ΣΕΠΕ είναι ένα σώμα που καλύπτει όλη την Ελλάδα , οπότε υπάρχει δυνατότητα μετάθεσης ...
μάλλον πιο εύκολη σε σχέση με ένα νησιωτικό δήμο...τώρα για τις ακριβείς συνθήκες εργασίας δε ξέρω...αλλά
νομίζω στην επαρχία όλοι γνωρίζονται μεταξύ τους ...και κανονίζουν τα θέματα ...

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Τετ Απρ 14, 2021 1:00 pm

gery έγραψε:
kristabella έγραψε:
gery έγραψε:Νέες αναπληρώσεις σήμερα στη 10Κ/2018...



Τζέρυυυυυυυ, θέλω τα φώτα σου μιας και είσαι μέσα σ' όλα και οι συμβουλές σου είναι πάντα πολύτιμες. Από άποψη συνθηκών εργασίας και μόνο τι είναι προτιμότερο;; ΠΕ Διοικητικού-Οικονομικού σε Δήμο ή στο ΣΕΠΕ με την 3κ/2019;;; Για άλλη μια φορά σε δίλημμα. Ουφ.


Γεια σου Κρίστα, κατάλαβα πως δεν πας στην 9Κ/2018 ...και εγώ σκεφτόμουν πως θα συναντιόμαστε μια
που ήμουν και εγώ στους διοριστέους...οπότε είπα να μην πάω...βασικά άλλη δουλειά εκτός ασεπ θέλω ...
και τώρα ίσως προκύψει μια προσωρινή... η κολοκυθιά συνεχίζεται...

Λοιπόν πριν γεννηθώ οι γονείς μου έμεναν σε μια επαρχιακή πόλη και μου έλεγαν τι ωραία ήταν εκεί... σκέφτομαι λοιπόν
πως αν ήμουν σε μια επαρχιακή πόλη κοντά στη Θεσσαλονίκη π.χ. στο Λαγκαδά και ήταν ανάγκη να μετακομίσω
θα πήγαινα σε άλλη επαρχιακή πόλη της βόρειας Ελλάδας κοντά π.χ. στα Γιάννινα ...

Νομίζω πως το ΣΕΠΕ είναι ένα σώμα που καλύπτει όλη την Ελλάδα , οπότε υπάρχει δυνατότητα μετάθεσης ...
μάλλον πιο εύκολη σε σχέση με ένα νησιωτικό δήμο...τώρα για τις ακριβείς συνθήκες εργασίας δε ξέρω...αλλά
νομίζω στην επαρχία όλοι γνωρίζονται μεταξύ τους ...και κανονίζουν τα θέματα ...



Όντως η Αθήνα απορρίφθηκε. Και πάνω που ήμουν σίγουρη για το νησί, έσκασε και η επιθεώρηση εργασίας για την οποία αρχικά είχα την πεπλανημένη εντύπωση ότι η θεση ήταν ΙΔΑΧ, αλλά κοίτα να δεις που δεν είναι και τώρα έχουμε μπει σε δίλημμα. Από ο,τι έχω καταλάβει είναι μια εργασία με τον ίδιο μισθό, αλλά πολύ περισσότερες απαιτήσεις. Απαιτεί διαρκές διάβασμα και παρακολούθηση της εργατικής νομοθεσίας, ελέγχους και εν γένει περισσότερο άγχος και δεν είμαι σίγουρη αν όλος αυτός ο κόπος ανταποκρίνεται στον καθαρό μισθό των περίπου 700 € που θα παίρνει ο νεοδιόριστος.
Από την άλλη υποψιάζομαι ότι στο νησί ο μισός και βάλε μισθός θα φεύγει στο ενοίκιο. Για άλλη μια φορά σε δίλημμα λοιπόν.

Επίσης σταμάτα να απορρίπτεις όλες τις θέσεις, τουλάχιστον δοκίμαζέ τες πρώτα και μετά φύγε αν θέλεις, χεχε.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Τετ Απρ 14, 2021 3:22 pm

kristabella έγραψε:
Επίσης σταμάτα να απορρίπτεις όλες τις θέσεις, τουλάχιστον δοκίμαζέ τες πρώτα και μετά φύγε αν θέλεις, χεχε.


Κοίταξε, ευχαρίστως θα πήγαινα σε μια θέση αν με πλήρωναν χωρίς να εργάζομαι,αν ήμουν δηλαδή σε καθεστώς
π.χ. γονικής άδειας...Άλλωστε στο νησί δεν πήγες για να έχεις ολοκληρωμένη άποψη...μπορεί να σου άρεσε !

Αυτό το λέω γιατί πολλοί απορρίπτουν μια θέση..., και αυτό αναφέρεις και εσύ, με τη δικαιολογία πως είναι λίγα τα
λεφτά...ένας συνάδελφος διορίζεται καθηγητής σε επαρχιακό πανεπιστήμιο και δε θέλει να πάει γιατί ο μισθός είναι λέει
μόλις 1100 ευρώ καθαρά...

Γι΄ αυτό και αναγκάζονται ίσως όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι να κάνουν και έξτρα δουλειές...φανερά ή όχι...θα πρέπει
να αρχίσουμε να το σκεφτόμαστε και αυτό...δε ξέρω π.χ. τι έξτρα δουλειές μπορείς να κάνεις στο ΣΕΠΕ...υπερωρίες
για ελέγχους...πάντως δε νομίζω να εργάζεσαι στις επιχειρήσεις που θα ελέγχεις !

Λοιπόν αυτό που προτείνεις είναι μια καλή ιδέα... μια βόλτα στις διάφορες θέσεις ...αλλά φοβάμαι πως θα κολλήσω
στην πρώτη που θα πάω...αν την πάρω ζεστά ή έστω λόγω βολέματος !

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Τετ Απρ 14, 2021 6:17 pm

gery έγραψε:
kristabella έγραψε:
Επίσης σταμάτα να απορρίπτεις όλες τις θέσεις, τουλάχιστον δοκίμαζέ τες πρώτα και μετά φύγε αν θέλεις, χεχε.


Κοίταξε, ευχαρίστως θα πήγαινα σε μια θέση αν με πλήρωναν χωρίς να εργάζομαι,αν ήμουν δηλαδή σε καθεστώς
π.χ. γονικής άδειας...Άλλωστε στο νησί δεν πήγες για να έχεις ολοκληρωμένη άποψη...μπορεί να σου άρεσε !

Αυτό το λέω γιατί πολλοί απορρίπτουν μια θέση..., και αυτό αναφέρεις και εσύ, με τη δικαιολογία πως είναι λίγα τα
λεφτά...ένας συνάδελφος διορίζεται καθηγητής σε επαρχιακό πανεπιστήμιο και δε θέλει να πάει γιατί ο μισθός είναι λέει
μόλις 1100 ευρώ καθαρά...

Γι΄ αυτό και αναγκάζονται ίσως όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι να κάνουν και έξτρα δουλειές...φανερά ή όχι...θα πρέπει
να αρχίσουμε να το σκεφτόμαστε και αυτό...δε ξέρω π.χ. τι έξτρα δουλειές μπορείς να κάνεις στο ΣΕΠΕ...υπερωρίες
για ελέγχους...πάντως δε νομίζω να εργάζεσαι στις επιχειρήσεις που θα ελέγχεις !

Λοιπόν αυτό που προτείνεις είναι μια καλή ιδέα... μια βόλτα στις διάφορες θέσεις ...αλλά φοβάμαι πως θα κολλήσω
στην πρώτη που θα πάω...αν την πάρω ζεστά ή έστω λόγω βολέματος !


Κοίτα ειδικά στην εποχή που ζούμε, εγώ 1100 ευρώ δεν τα θεωρώ λίγα, ούτε και τα 800 θεωρώ λίγα, όταν υπάρχουν νέοι άνθρωποι με προσόντα και πτυχία που εργάζονται στον ιδιωτικό τομέα με 650 € και υπό το φόβο της απόλυσης. Ωστόσο, αν ως νεοδιόριστος από τα 800 τα 600 αναγκάζεσαι να τα δώσεις π.χ. για ενοίκιο, τότε τίθεται σοβαρό ζήτημα επιβίωσης. Διαφορετικά η θέση στο νησί θα μου άρεσε 1000% και θα την επέλεγα δίχως 2η σκέψη. Κι ακόμα βέβαια δεν έχω παρει την απόφασή μου.Θα τα σταθμίσω όλα και θα αποφασίσω.

Κι αν κολλήσεις τι πειράζει;; Κακό δεν θα ' ναι :D

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Τετ Απρ 14, 2021 6:25 pm

georgei έγραψε:Kαλημέρα σας,
άργησα .. αλλά τα κατάφερα να ανακαλύψω αυτό το πολύ χρήσιμο forum.
Εχω κάνει αίτηση για ειδική θέση (Πολυτεκνεία), στην οποία βέβαια παραιτήθηκαν και οι 3 πολύτεκνοι που είχαν βγει στα οριστικά.
Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γνωρίζετε κάποιον αξιόπιστο τρόπο ώστε να επιβεβαιώσω πριν την χρονοβόρα διαδικασία αναπλήρωσης του ΑΣΕΠ έαν είμαι ο επόμενος .
Σας ευχαριστώ.


Εγώ προσωπικά θα έβλεπα σε αποτελέσματα προκηρύξεων που προηγήθηκαν αν τυχόν ήταν διοριστέοι αυτοί που προηγούνται εμού στην κατάταξη στην προκήρυξη που με ενδιαφέρει. Π.χ. σε μια προκήρυξη ήμουν 4η και η θέση ήταν μία. Με βάση τα ονόματα αυτών που προηγούνταν έκανα μία αναζήτηση και είδα ότι είχαν ήδη διοριστεί με προηγούμενες προκηρύξεις. Τώρα εάν είσαι και λίγο Σέρλοκ Χολμς τους ψάχνεις και στο fb και βλέπεις αν διορίστηκαν στην πόλη διαμονής τους, οπότε δύσκολα θα παραιτηθούν για να αναλάβουν θέση σε άλλη πόλη. Ή επίσης μπορείς να τους στείλεις και μνμ να τους ρωτήσεις. Προσωπικά με έχουν πάρει και τηλέφωνο (όχι ότι έπραξαν σωστά αυτοί που τους το έδωσαν βέβαια, γιατί τα προσωπικά δεδομένα πήγαν περίπατο) να μάθουν αν θα αποδεχθώ ή όχι διορισμό και δεν είχα κανένα πρόβλημα να απαντήσω, καθώς νομίζω όλοι όσοι συμμετέχουμε σε προκηρύξεις ΑΣΕΠ συμμεριζόμαστε το άγχος του άλλου.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες