Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Παρ Ιουν 12, 2020 2:25 pm

kristabella έγραψε:
Gery είδα σήμερα αυτό για παράδειγμα https://diavgeia.gov.gr/doc/%CE%A8%CE%9 ... nline=true
και χθες είδα και αυτό https://diavgeia.gov.gr/decision/view/6 ... E%A9%CE%A6
Είναι αποφάσεις διορισμού δημάρχων για διοριστέους κατηγορίας ΠΕ που πρέπει στη συνέχεια να δημοσιευτούν και στην εφημερίδα της κυβερνήσεως.
Όπως τα λες είναι. Εγώ προσωπικά δεν βιάζομαι να φύγω για το νησί γι' αυτό τους αφήνω να με καλέσουν αυτοί. Αν δω βέβαια ότι καθυστερεί πολύ το πράγμα, θα λάβω τα μέτρα μου.



Καλημέρα ! Ρώτησα στο ασεπ και μου είπαν, αν δω πως έχουν περάσει 20 μέρες και δεν με έχουν ενοχλήσει
να τους πάρω εγώ. Σήμερα δεν πρόλαβα , δε βρήκα κάποιον ...
Θα ξαναπάρω από Δευτέρα.
kristabella, από τις αποφάσεις που παρέθεσες προκύπτει πως η ανάληψη γίνεται γρήγορα...
δηλαδή δε περιμένουν τη δημοσίευση στο φεκ.

LIV
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 22, 2017 12:04 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό LIV » Παρ Ιουν 19, 2020 12:05 pm

Καλημέρα παιδιά!
Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από ΔΗΜΟ ΘΑΣΟΥ για να επιβεβαιώσουν την διεύθυνσή μου προκειμένου να μου στείλουν το χαρτί με το οποίο μου ζητάνε τα δικαιολογητικά.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Δευ Ιουν 22, 2020 10:18 pm

Καλησπέρα !
Είδα πως βγήκε και ένας διορισμός ΠΕ σε Φεκ (Γ922) στη Πάτμο.
Όλα έγιναν εδω μέσα σε λίγες μέρες. Στο επόμενο ΦΕκ υπάρχει ένας διορισμός ΤΕ,
ο οποίος ενώ βγήκε η απόφαση του δημάρχου το Φεβρουάριο, η έγκριση
από τη περιφέρεια δόθηκε στις 10/6. Δηλαδή προκύπτει το ερώτημα,
πότε αναλαμβάνει και πληρώνεται κανείς ; Για να ορκιστείς δεν πρέπει να
υπάρχει το φεκ ; Για σκεφτείτε να είναι όλα εντάξει και να περιμένεις 4 μήνες
την έγκριση από τη περιφέρεια ... Αν ρωτήσετε, ενημερώστε για την απάντηση.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Παρ Ιουν 26, 2020 11:02 pm

LIV έγραψε:Καλημέρα παιδιά!
Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από ΔΗΜΟ ΘΑΣΟΥ για να επιβεβαιώσουν την διεύθυνσή μου προκειμένου να μου στείλουν το χαρτί με το οποίο μου ζητάνε τα δικαιολογητικά.


Γεια σου LIV,
Ήρθε το χαρτί από τη Θάσο ; Πόση προθεσμία σου δίνουν ;
Τι λες, τα δικαιολογητικά μαζεύονται σε αυτό το διάστημα ;
Είναι και Ιούλιος πλέον...οι υπηρεσίες λειτουργούν χαλαρά...

LIV
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 22, 2017 12:04 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό LIV » Παρ Ιούλ 03, 2020 8:24 am

Καλημέρα παιδιά! Ναι ήρθε το χαρτί που μου ζητάνε όλα τα δικαιολογητικά και δίνουν προθεσμία 20 ημέρες για προσκόμιση. Καλό διάστημα και προλαβαίνεις να τα μαζέψεις.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Τετ Ιούλ 22, 2020 5:07 pm

Στο ΦΕΚ άρχισαν να δημοσιρύονται και πράξεις αναπλήρωσης, που αφορούν την κατηγορία ΤΕ,
της οποίας τα οριστικά είχαν βγει τέλος Ιανουαρίου,

ΑΔΑ : ΩΑΤΗ6Η6-ΖΕΧ ΨΞΩΜ6Η6-Ρ7Κ ΩΑΔΥ6Η6-ΡΩΡ

Η διαδικασία αναπλήρωσης δείχνει να έχει επιταχυνθεί και γίνεται πλέον σε κάποιες περιπτώσεις
και σε δύο ή ακόμη και σε ένα μήνα.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Παρ Αύγ 07, 2020 9:14 am

Τώρα που αυξάνονται τα κρούσματα και επιβάλλονται τοπικοί
περιορισμοί σε νησιά, εσείς που δεν είστε από το νησί σκέφτεστε να πάτε ;
Ακόμα και να ταξιδέψεις με τη μάσκα στο κατάστρωμα δείχνει δύσκολο...

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Πέμ Αύγ 20, 2020 12:51 pm

gery έγραψε:Τώρα που αυξάνονται τα κρούσματα και επιβάλλονται τοπικοί
περιορισμοί σε νησιά, εσείς που δεν είστε από το νησί σκέφτεστε να πάτε ;
Ακόμα και να ταξιδέψεις με τη μάσκα στο κατάστρωμα δείχνει δύσκολο...


Καλησπέρα Gery! Γενικά η κατάσταση είναι αρκετά δύσκολη και περίεργη. Στη διαύγεια βλέπω ότι ήδη έχει δρομολογηθεί ο διορισμός των επιτυχόντων σε πολλούς νησιωτικούς δήμους, συνεπώς κάποιοι ήδη θα έχουν αναλάβει και υπηρεσία. Εγώ ως ανήκουσα σε ευπαθή ομάδα, θα προτιμούσα να πάω μετά το Σεπτέμβρη για να αραιώσει ο τουρισμός και να μειωθούν τα κρούσματα. Ίδωμεν.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Πέμ Αύγ 20, 2020 7:45 pm

kristabella έγραψε:
Καλησπέρα Gery! Γενικά η κατάσταση είναι αρκετά δύσκολη και περίεργη. Στη διαύγεια βλέπω ότι ήδη έχει δρομολογηθεί ο διορισμός των επιτυχόντων σε πολλούς νησιωτικούς δήμους, συνεπώς κάποιοι ήδη θα έχουν αναλάβει και υπηρεσία. Εγώ ως ανήκουσα σε ευπαθή ομάδα, θα προτιμούσα να πάω μετά το Σεπτέμβρη για να αραιώσει ο τουρισμός και να μειωθούν τα κρούσματα. Ίδωμεν.


kristabella χάθηκες! Χάρηκα που ξαναγύρισες. Νόμιζα πως είχες ήδη εγκατασταθεί σε νησί και ξεκινήσει δουλειά...
και διακοπές. Πράγματι πολλοί που είναι από νησιά θα έχουν ήδη δρομολογήσει την πρόσληψή τους.
Αν είσαι από το νησί...είναι αλλιώς.

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Τρί Αύγ 25, 2020 9:06 am

gery έγραψε:
kristabella έγραψε:
Καλησπέρα Gery! Γενικά η κατάσταση είναι αρκετά δύσκολη και περίεργη. Στη διαύγεια βλέπω ότι ήδη έχει δρομολογηθεί ο διορισμός των επιτυχόντων σε πολλούς νησιωτικούς δήμους, συνεπώς κάποιοι ήδη θα έχουν αναλάβει και υπηρεσία. Εγώ ως ανήκουσα σε ευπαθή ομάδα, θα προτιμούσα να πάω μετά το Σεπτέμβρη για να αραιώσει ο τουρισμός και να μειωθούν τα κρούσματα. Ίδωμεν.


kristabella χάθηκες! Χάρηκα που ξαναγύρισες. Νόμιζα πως είχες ήδη εγκατασταθεί σε νησί και ξεκινήσει δουλειά...
και διακοπές. Πράγματι πολλοί που είναι από νησιά θα έχουν ήδη δρομολογήσει την πρόσληψή τους.
Αν είσαι από το νησί...είναι αλλιώς.


Καλημέρα Gery, υποχρεώσεις... Πραγματικά αυτό το topic εμείς οι 2 το διατηρούμε ενεργό. Τι συμβαίνει, όλοι οι άλλοι ξεκίνησαν δουλειά; Εγκαταστάθηκαν ήδη στα νησιά; Εγώ προς το παρόν έχω κληθεί και έχω αποστείλει τα δικαιολογητικά μου, άλλη ενημέρωση προς το παρόν δεν έχω, οπότε αναμένω.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Τρί Σεπ 08, 2020 7:07 pm

kristabella έγραψε:
gery έγραψε:
kristabella έγραψε:
Καλησπέρα Gery! Γενικά η κατάσταση είναι αρκετά δύσκολη και περίεργη. Στη διαύγεια βλέπω ότι ήδη έχει δρομολογηθεί ο διορισμός των επιτυχόντων σε πολλούς νησιωτικούς δήμους, συνεπώς κάποιοι ήδη θα έχουν αναλάβει και υπηρεσία. Εγώ ως ανήκουσα σε ευπαθή ομάδα, θα προτιμούσα να πάω μετά το Σεπτέμβρη για να αραιώσει ο τουρισμός και να μειωθούν τα κρούσματα. Ίδωμεν.


kristabella χάθηκες! Χάρηκα που ξαναγύρισες. Νόμιζα πως είχες ήδη εγκατασταθεί σε νησί και ξεκινήσει δουλειά...
και διακοπές. Πράγματι πολλοί που είναι από νησιά θα έχουν ήδη δρομολογήσει την πρόσληψή τους.
Αν είσαι από το νησί...είναι αλλιώς.


Καλημέρα Gery, υποχρεώσεις... Πραγματικά αυτό το topic εμείς οι 2 το διατηρούμε ενεργό. Τι συμβαίνει, όλοι οι άλλοι ξεκίνησαν δουλειά; Εγκαταστάθηκαν ήδη στα νησιά; Εγώ προς το παρόν έχω κληθεί και έχω αποστείλει τα δικαιολογητικά μου, άλλη ενημέρωση προς το παρόν δεν έχω, οπότε αναμένω.



kristabella καλησπέρα! Και εγώ σε ευπαθή ομάδα είμαι. Σκέφτηκα πολύ να πάω στο νησί, έστω και για δοκιμή.
Αλλά και λόγω υποχρεώσεων το βρήκα δύσκολο. Έστειλα πριν λίγες μέρες δήλωση μη αποδοχής. Σου εύχομαι
να περάσεις καλά στο νησί. Οι συχνές αλλαγές διαμονής είναι κουραστικές. Αν οργανωθείς εκεί μάλλον θα το
σκεφτείς αρκετά να γυρίσεις πίσω μετά.

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Παρ Σεπ 11, 2020 11:00 am

gery έγραψε:
kristabella έγραψε:
gery έγραψε:
kristabella χάθηκες! Χάρηκα που ξαναγύρισες. Νόμιζα πως είχες ήδη εγκατασταθεί σε νησί και ξεκινήσει δουλειά...
και διακοπές. Πράγματι πολλοί που είναι από νησιά θα έχουν ήδη δρομολογήσει την πρόσληψή τους.
Αν είσαι από το νησί...είναι αλλιώς.


Καλημέρα Gery, υποχρεώσεις... Πραγματικά αυτό το topic εμείς οι 2 το διατηρούμε ενεργό. Τι συμβαίνει, όλοι οι άλλοι ξεκίνησαν δουλειά; Εγκαταστάθηκαν ήδη στα νησιά; Εγώ προς το παρόν έχω κληθεί και έχω αποστείλει τα δικαιολογητικά μου, άλλη ενημέρωση προς το παρόν δεν έχω, οπότε αναμένω.



kristabella καλησπέρα! Και εγώ σε ευπαθή ομάδα είμαι. Σκέφτηκα πολύ να πάω στο νησί, έστω και για δοκιμή.
Αλλά και λόγω υποχρεώσεων το βρήκα δύσκολο. Έστειλα πριν λίγες μέρες δήλωση μη αποδοχής. Σου εύχομαι
να περάσεις καλά στο νησί. Οι συχνές αλλαγές διαμονής είναι κουραστικές. Αν οργανωθείς εκεί μάλλον θα το
σκεφτείς αρκετά να γυρίσεις πίσω μετά.


Γεια σου Gery! Υποθέτω πως για να απορρίψεις τη θέση σίγουρα στάθμισες καλά τις επιλογές σου και πως σίγουρα θα υπάρχει μια αντίστοιχα καλή εναλλακτική για εσένα. Εύχομαι καλή τύχη και όλα να έρθουν όπως επιθυμείς! Εγώ καθώς δεν έχω άλλη εναλλακτική προς το παρόν, λέω να πάω στο νησί κι έπειτα βλέπουμε. Με προβληματίζουν πολλά ζητήματα βέβαια, αλλά αποφάσισα πως θα αντιμετωπίζω ένα πράγμα τη φορά.

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Πέμ Οκτ 29, 2020 11:03 am

Εν τω μεταξύ ήδη θα ξεκινήσουν οι πρώτες αναπληρώσεις για την εν λόγω προκήρυξη βλ. https://diavgeia.gov.gr/decision/view/% ... 6-5%CE%919

Και παρ' όλα αυτά, κάποιοι που ήμασταν στους αρχικούς πίνακες διοριστέων δεν έχουμε διοριστεί ακόμη μετά από τόσους μήνες.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Πέμ Οκτ 29, 2020 12:19 pm

kristabella έγραψε:Εν τω μεταξύ ήδη θα ξεκινήσουν οι πρώτες αναπληρώσεις για την εν λόγω προκήρυξη βλ. https://diavgeia.gov.gr/decision/view/% ... 6-5%CE%919

Και παρ' όλα αυτά, κάποιοι που ήμασταν στους αρχικούς πίνακες διοριστέων δεν έχουμε διοριστεί ακόμη μετά από τόσους μήνες.


kristabella αυτό δεν είναι πρωτόγνωρο. Τον Σεπτέμβρη είδα πως βγήκε ο διορισμός κάποιου ΤΕ, που είχε
βγει στους διοριστέους το Φεβρουάριο. Γιατί τότε βεβαίωσε η οικονομική υπηρεσία του δήμου την ύπαρξη πιστώσεων !
Επίσης άλλη καθυστέρηση μπορεί να προκύψει από την περιφέρεια, που εγκρίνει την πρόσληψη.
Βέβαια , νομίζω πως αν κάποιος είναι ντόπιος και μένει κοντά στο δημαρχείο η πρόσληψη ολοκληρώνεται πιο γρήγορα...

Heyho
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Σεπ 05, 2018 3:52 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Heyho » Πέμ Οκτ 29, 2020 1:45 pm

Καλησπέρα παιδιά και καλή τοποθέτηση στους διοριστέους! επειδή τώρα μπήκα μετά από καιρό στο θέμα, γνωρίζει κάποιος εάν έχει καλυφθεί με αποδοχή η θέση νομικού στο Μεγανήσι Λευκάδος; Είμαι πολύ κάτω στην λίστα αλλά επειδή δεν έχω ασχοληθεί καθόλου, είπα τώρα που έχω χρόνο (τηλεργασία...) να ρωτήσω!!! Ευχαριστώ


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες