ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
nautilos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 16, 2019 4:25 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό nautilos » Πέμ Ιούλ 23, 2020 3:21 pm

dial έγραψε:
tanpar έγραψε:
dial έγραψε:
Καλημέρα, από την ανακοίνωση κατάλαβα ότι τα δικαιολογητικά θα τα στείλουν μόνο οι επιλαχόντες των ειδικών κατηγοριών αλλά ένα γνωστό site που ασχολείται με τις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ ανέφερε ότι όλοι οι επιλαχόντες πρέπει να τα στείλουν τελικά τι ισχύει?

Κι εγώ αυτό κατάλαβα, ότι δηλαδή θα πρέπει να στείλουν δικαιολογητικά μόνο όσοι θέλουν να χρησιμοποιήσουν την δυνατότητα συμμετοχής μέσω ειδικής κατηγορίας, για τις νέες αυτές θέσεις που δημιουργήθηκαν και δεν υπήρχαν στην αρχική προκήρυξη. Επιπλέον γράφει στο τέλος ότι θα εκδοθεί και δελτίο τύπου για όλους τους επιλαχόντες. Δεν γνωρίζω όμως κάτι παραπάνω, για περισσότερες διευκρινίσεις καλύτερα να απευθυνθείτε στον ΑΣΕΠ.


Ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά επικοινώνησα με τον ΑΣΕΠ και μου είπαν αυτό που καταλάβαμε και εμείς, ότι δηλαδή θα πρέπει να στείλουν δικαιολογητικά μόνο όσοι θέλουν να χρησιμοποιήσουν την δυνατότητα συμμετοχής μέσω ειδικής κατηγορίας.Επίσης μου είπε ότι η κατανομή των νέων θέσεων θα γίνει σύμφωνα με τις προτιμήσεις που είχαμε δηλώσει στην αίτηση που είχαμε κάνει τότε.



Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση.
Πάντως, εμένα δεν μου φαίνεται καθόλου λογικό να μην ξαναδηλώσουμε θέσεις. Θέλω να πω, ότι στον αρχικό διαγωνισμό υπήρχαν και οι θέσεις της εφορίας και άλλες θέσεις για τα τελωνεία, οπότε οι προτιμήσεις μας διαμορφώθηκαν με τους τότε πίνακες.

Τι να πω… αν ισχύει όντως αυτό, το θεωρώ φάουλ και άδικο. Δεν ξέρω πως το βλέπετε και εσείς.

dial
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2020 7:49 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό dial » Πέμ Ιούλ 23, 2020 3:41 pm

nautilos έγραψε:
dial έγραψε:
tanpar έγραψε:Κι εγώ αυτό κατάλαβα, ότι δηλαδή θα πρέπει να στείλουν δικαιολογητικά μόνο όσοι θέλουν να χρησιμοποιήσουν την δυνατότητα συμμετοχής μέσω ειδικής κατηγορίας, για τις νέες αυτές θέσεις που δημιουργήθηκαν και δεν υπήρχαν στην αρχική προκήρυξη. Επιπλέον γράφει στο τέλος ότι θα εκδοθεί και δελτίο τύπου για όλους τους επιλαχόντες. Δεν γνωρίζω όμως κάτι παραπάνω, για περισσότερες διευκρινίσεις καλύτερα να απευθυνθείτε στον ΑΣΕΠ.


Ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά επικοινώνησα με τον ΑΣΕΠ και μου είπαν αυτό που καταλάβαμε και εμείς, ότι δηλαδή θα πρέπει να στείλουν δικαιολογητικά μόνο όσοι θέλουν να χρησιμοποιήσουν την δυνατότητα συμμετοχής μέσω ειδικής κατηγορίας.Επίσης μου είπε ότι η κατανομή των νέων θέσεων θα γίνει σύμφωνα με τις προτιμήσεις που είχαμε δηλώσει στην αίτηση που είχαμε κάνει τότε.



Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση.
Πάντως, εμένα δεν μου φαίνεται καθόλου λογικό να μην ξαναδηλώσουμε θέσεις. Θέλω να πω, ότι στον αρχικό διαγωνισμό υπήρχαν και οι θέσεις της εφορίας και άλλες θέσεις για τα τελωνεία, οπότε οι προτιμήσεις μας διαμορφώθηκαν με τους τότε πίνακες.

Τι να πω… αν ισχύει όντως αυτό, το θεωρώ φάουλ και άδικο. Δεν ξέρω πως το βλέπετε και εσείς.


Και για μένα φάουλ είναι και του το είπα, αλλά ο υπάλληλος μου είπε χαρακτηριστικά ότι είναι αυτονόητο ότι η κατανομή των θέσεων θα γίνει σύμφωνα με τις τότε προτιμήσεις μας.

melina9
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 4:46 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό melina9 » Παρ Ιούλ 24, 2020 8:03 pm

Καλησπέρα και πάλι από εμένα!!! Μια ερώτηση ήθελα να κάνω στους εναπομείναντες"υποψηφίους συναδέλφους μου" στην κατηγορία των Οικονομολόγων: πώς είχατε "κινηθεί", γενικώς, όταν δηλώνατε τις θέσεις στην υποβολή της αίτησης; Είχατε βάλει όλες τις περιοχές ή είχατε κάνει συγκεκριμένες επιλογές; Εγώ, πχ, είχα δηλώσει ορισμένες μόνο θέσεις και βάσει των επιλογών μου "παίζω" μόλις για 8 γενικές θέσεις στον πίνακα κατανομής θέσεων της τελευταίας ανακοίνωσης.

stefanosmanolatos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 22, 2020 6:55 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό stefanosmanolatos » Κυρ Ιούλ 26, 2020 1:35 pm

Παιδία εγώ δεν είχα ΑΡΧΙΚΑ δηλώσει τη θεση 340 ( έχει 1 θέση για συγγενή ΑΜΕΑ).

Μηπως υπάρχουν άλλοι εδώ στο φόρουμ που ειναι στην ειδικη κατηγορια β δηλαδη τεκνα ΑΜΕΑ 9συγγενεις) και θέλουν να ανταλλάξουμε απόψεις?

dial
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2020 7:49 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό dial » Κυρ Ιούλ 26, 2020 5:49 pm

melina9 έγραψε:Καλησπέρα και πάλι από εμένα!!! Μια ερώτηση ήθελα να κάνω στους εναπομείναντες"υποψηφίους συναδέλφους μου" στην κατηγορία των Οικονομολόγων: πώς είχατε "κινηθεί", γενικώς, όταν δηλώνατε τις θέσεις στην υποβολή της αίτησης; Είχατε βάλει όλες τις περιοχές ή είχατε κάνει συγκεκριμένες επιλογές; Εγώ, πχ, είχα δηλώσει ορισμένες μόνο θέσεις και βάσει των επιλογών μου "παίζω" μόλις για 8 γενικές θέσεις στον πίνακα κατανομής θέσεων της τελευταίας ανακοίνωσης.


Καλησπέρα,και εγώ είχα δηλώσει ορισμένες μόνο θέσεις. Σύμφωνα με τον νέο πίνακα κατανομής θέσεων είμαι για ελάχιστες θέσεις...

kikfr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 22, 2020 11:39 am

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό kikfr » Δευ Ιούλ 27, 2020 10:57 am

Καλημέρα!Πιστεύω κι εγω ότι είναι προβληματικό να "κρατούν" τις επιλογές που είχαμε κάνει πριν 2,5 χρόνια (τα δεδομένα των υποψηφίων μπορεί να έχουν αλλάξει).
Όσον αφορά στις θέσεις των οικονομολόγων, είναι σχεδόν σίγουρο ότι όλοι οι επιλαχόντες που έχουμε απομείνει δεν έχουμε δηλώσει όλη την Ελλάδα, αφού στη 2η σειρά αναπλήρωσης διορίστηκε ο τελευταίος του πίνακα επιτυχόντων.
Προσωπικά είμαι για περίπου 10 θέσεις

Spinelli
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 14, 2019 8:22 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό Spinelli » Πέμ Ιούλ 30, 2020 8:03 am

Καλημερα! Οι οικονομολόγοι να μην αγχώνεστε! Οι επιλαχόντες είναι 49 αν θυμάμαι καλά οπότε εάν έχετε τσεκαρει το κουτάκι θα απορροφηθειτε όλοι! Βεβαια, δεν ξέρω κατά πόσο θα γίνει αποδοχή διορισμών από όλους καθώς αρκετές θέσεις είναι εκτός κεντρικών περιοχών..

Matin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Αύγ 04, 2020 12:31 am

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό Matin » Τρί Αύγ 04, 2020 11:20 pm

Γνωρίζει κανείς αν η εκπαίδευση που ξεκινάει τον Σεπτέμβριο πρόκειται να γίνει διαδικτυακά??Ευχαριστω

melina9
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 4:46 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό melina9 » Κυρ Αύγ 09, 2020 12:10 pm

Matin έγραψε:Γνωρίζει κανείς αν η εκπαίδευση που ξεκινάει τον Σεπτέμβριο πρόκειται να γίνει διαδικτυακά??Ευχαριστω


Matin, αναφέρεσαι στην τελευταία προκήρυξη για τους 139 τελωνειακούς, που αφορά εμάς; Έχεις, δηλαδή, την πληροφορία πως μέχρι Σεπτέμβρη θα έχουν βγει και τα οριστικά αποτελέσματα, οπότε όσοι διορίζονται ξεκινούν αμέσως σεμινάρια; Γιατί, εγώ τουλάχιστον, διαβάζοντας την ανακοίνωση της 20/07, αυτό κατάλαβα, πως θα αναρτηθούν πρώτα προσωρινοί πίνακες και μετά οριστικοί.

melina9
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 4:46 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό melina9 » Τρί Οκτ 13, 2020 7:37 pm

Βρε παιδιά, γιατί τόση ησυχία;;; Βγήκαν τα προσωρινά....Ε, είναι κανείς εδώ;;;; 8)

Heyho
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Σεπ 05, 2018 3:52 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό Heyho » Τετ Οκτ 14, 2020 6:38 pm

melina9 έγραψε:Βρε παιδιά, γιατί τόση ησυχία;;; Βγήκαν τα προσωρινά....Ε, είναι κανείς εδώ;;;; 8)

Ίσως οι συνυποψήφιοι να επικοινωνούν σε κάποιο άλλο θέμα στο forum. Εγώ πάντως έχω αρκετό καιρό να μπω στο forum γενικά!

vkonsta
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 15, 2020 11:44 am

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό vkonsta » Παρ Οκτ 16, 2020 11:17 am

Καλημέρα σας, είμαι μία από τις επιλαχούσες 1Γ/2017 με πτυχίο Στατιστικής. Βγήκαν τα προσωρινά αποτελέσματα και απ' ότι φαίνεται πληρώθηκαν οι 117 θέσεις με πτυχίο νομικής και διοικητικών- οικονομικών. Μόνο δύο θέσεις πληρώθηκαν με πτυχίο στατιστικής και υπάρχουν 20 κενές θέσεις γιατί απ' ότι είπαν στο ΑΣΕΠ (μετά από τηλεφωνική επικοινωνία) δεν υπάρχουν άλλοι με πτυχίο νομικής και διοικητικών- οικονομικών για να απορροφηθούν. Απ' ότι κατάλαβα οι κενές θέσεις δεν πρόκειται καλυφθούν από επιλαχόντες με πτυχία στατιστικής. Έχει κάποιος άλλος διαφορετική πληροφόρηση; Μήπως πρέπει να κινηθούμε μαζικά; Μόνο οι στατιστικοί έχουμε απομείνει...

aristeafragki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Οκτ 16, 2020 9:06 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό aristeafragki » Κυρ Οκτ 18, 2020 6:36 pm

vkonsta έγραψε:Καλημέρα σας, είμαι μία από τις επιλαχούσες 1Γ/2017 με πτυχίο Στατιστικής. Βγήκαν τα προσωρινά αποτελέσματα και απ' ότι φαίνεται πληρώθηκαν οι 117 θέσεις με πτυχίο νομικής και διοικητικών- οικονομικών. Μόνο δύο θέσεις πληρώθηκαν με πτυχίο στατιστικής και υπάρχουν 20 κενές θέσεις γιατί απ' ότι είπαν στο ΑΣΕΠ (μετά από τηλεφωνική επικοινωνία) δεν υπάρχουν άλλοι με πτυχίο νομικής και διοικητικών- οικονομικών για να απορροφηθούν. Απ' ότι κατάλαβα οι κενές θέσεις δεν πρόκειται καλυφθούν από επιλαχόντες με πτυχία στατιστικής. Έχει κάποιος άλλος διαφορετική πληροφόρηση; Μήπως πρέπει να κινηθούμε μαζικά; Μόνο οι στατιστικοί έχουμε απομείνει...


Καλησπέρα, κι εγώ επιλαχούσα με πτυχίο Στατιστικής, ομολογώ δεν περίμενα τόσο μικρό αριθμό για την ειδικότητά μας....

markip
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Δεκ 19, 2018 8:10 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό markip » Κυρ Οκτ 18, 2020 10:19 pm

Καλησπέρα σας,

Εγω είμαι επιλαχούσα με πτυχίο οικονομικών..δήλωσα μόνο εφορία δυστυχώς και δεν είμαι στον πίνακα διοριστέων..φαντάζομαι δεν θα είμαι η μόνη με πτυχίο οικονομικών που δεν απορροφήθηκε.

Spinelli
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 14, 2019 8:22 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό Spinelli » Τετ Οκτ 21, 2020 10:04 am

markip έγραψε:Καλησπέρα σας,

Εγω είμαι επιλαχούσα με πτυχίο οικονομικών..δήλωσα μόνο εφορία δυστυχώς και δεν είμαι στον πίνακα διοριστέων..φαντάζομαι δεν θα είμαι η μόνη με πτυχίο οικονομικών που δεν απορροφήθηκε.


Καλημέρα, το ίδιο έπαθα και εγώ καθώς εσφαλμένα πίστεψα τότε ότι με κάλυπτε το κουτάκι. Εσύ τουλάχιστον το είχες τσεκάρει; Ας περιμένουμε να βγούνε τα οριστικά και μετά καλό θα ήταν οι εναπομείναντες να κάνουμε κάποια ομαδική και οργανωμένη κίνηση καθώς θα είμαστε περίπου 25 νομικοί, 8 οικονομολόγοι και 20 στατιστικοί και κατά την γνώμη μου είναι κρίμα να μείνουμε εκτός μετά από έναν τόσο απαιτητικό γραπτό διαγωνισμό. :cry:


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες