ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
anambel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Οκτ 18, 2019 6:17 am

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό anambel » Τετ Μαρ 18, 2020 2:42 pm

Κατάτη διάρκεια της φοίτησης στην Ακαδημία, ξέρουμε πόσες ημέρες απουσίας επιτρέπονται?

anambel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Παρ Οκτ 18, 2019 6:17 am

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό anambel » Πέμ Μαρ 19, 2020 1:00 pm

melina9 έγραψε:Παιδιά, εσείς που, πρώτα με το καλό, θα κληθείτε στις αναπληρώσεις της Β Σειράς, ενημερώστε μας, σας παρακαλώ, μόλις βγει η σχετική δημοσίευση των ονομάτων σας (πχ στη Διαύγεια).



Δημοσιεύθηκαν σήμερα στη Διαύγεια. ΑΔΑ ΨΠΒΦ6Η6-4ΧΣ ΚΑΙ Ψ3ΗΒ6Η6-ΖΗΦ.

melina9
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 4:46 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό melina9 » Πέμ Μαρ 19, 2020 7:26 pm

Σε ευχαριστώ πολύ anambel για την πληροφορία!!!

tanpar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 26, 2017 12:34 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό tanpar » Παρ Μαρ 27, 2020 8:22 pm

Βγήκε στη διαύγεια η απόφαση για τις μετατάξεις στα τελωνεία λόγω brexit (6ΘΕΟ46ΜΠ3Ζ-3ΚΣ) που ανακοινώθηκε μαζί με την απόφαση για απορρόφηση επιλαχόντων από τη δική μας προκήρυξη, για να ξέρετε.

markip
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Δεκ 19, 2018 8:10 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό markip » Κυρ Μαρ 29, 2020 7:39 pm

παιδιά καλησπέρα...το διάβασα!για μας δεν αναφέρει κάτι προς το παρον σωστά?αφορά μόνιμους υπαλλήλους αυτό....

tanpar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 26, 2017 12:34 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό tanpar » Δευ Μαρ 30, 2020 2:51 pm

markip έγραψε:παιδιά καλησπέρα...το διάβασα!για μας δεν αναφέρει κάτι προς το παρον σωστά?αφορά μόνιμους υπαλλήλους αυτό....

Καλησπέρα. Ναι τους μόνιμους υπαλλήλους αφορά, απλά στην ίδια απόφαση για τα μέτρα της κυβέρνησης λόγω Brexit που το είχαν ανακοινώσει είχε σαν μέτρο και την απορρόφηση επιλαχόντων από τη δική μας προκήρυξη. Οπότε ενημέρωσα για να έχουμε μία εικόνα τι γίνεται.

tanpar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 26, 2017 12:34 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό tanpar » Τρί Ιούλ 21, 2020 6:51 pm

Καλησπέρα, ανακοινώθηκε στον ΑΣΕΠ η απόφαση για την απορρόφηση επιλαχόντων από την 1Γ/2017.

dial
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2020 7:49 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό dial » Τετ Ιούλ 22, 2020 10:14 am

tanpar έγραψε:Καλησπέρα, ανακοινώθηκε στον ΑΣΕΠ η απόφαση για την απορρόφηση επιλαχόντων από την 1Γ/2017.


Καλημέρα, από την ανακοίνωση κατάλαβα ότι τα δικαιολογητικά θα τα στείλουν μόνο οι επιλαχόντες των ειδικών κατηγοριών αλλά ένα γνωστό site που ασχολείται με τις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ ανέφερε ότι όλοι οι επιλαχόντες πρέπει να τα στείλουν τελικά τι ισχύει?

tanpar
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 26, 2017 12:34 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό tanpar » Τετ Ιούλ 22, 2020 11:39 am

dial έγραψε:
tanpar έγραψε:Καλησπέρα, ανακοινώθηκε στον ΑΣΕΠ η απόφαση για την απορρόφηση επιλαχόντων από την 1Γ/2017.


Καλημέρα, από την ανακοίνωση κατάλαβα ότι τα δικαιολογητικά θα τα στείλουν μόνο οι επιλαχόντες των ειδικών κατηγοριών αλλά ένα γνωστό site που ασχολείται με τις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ ανέφερε ότι όλοι οι επιλαχόντες πρέπει να τα στείλουν τελικά τι ισχύει?

Κι εγώ αυτό κατάλαβα, ότι δηλαδή θα πρέπει να στείλουν δικαιολογητικά μόνο όσοι θέλουν να χρησιμοποιήσουν την δυνατότητα συμμετοχής μέσω ειδικής κατηγορίας, για τις νέες αυτές θέσεις που δημιουργήθηκαν και δεν υπήρχαν στην αρχική προκήρυξη. Επιπλέον γράφει στο τέλος ότι θα εκδοθεί και δελτίο τύπου για όλους τους επιλαχόντες. Δεν γνωρίζω όμως κάτι παραπάνω, για περισσότερες διευκρινίσεις καλύτερα να απευθυνθείτε στον ΑΣΕΠ.

kikfr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 22, 2020 11:39 am

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό kikfr » Τετ Ιούλ 22, 2020 2:57 pm

Καλησπέρα!πρώτη φορά γράφω, αλλά σας διάβαζα το προηγούμενο διάστημα , μιας και είμαι κι εγώ επιλαχούσα στους Οικονομολόγους.
Έχει κάνει κανείς υπολογισμό του αριθμού των επιλαχόντων που έχουν απομείνει μετά τις 2 αναπληρώσεις? εγώ που έκανα , υπολογίζω ότι είμαστε περίπου 40, όσες δλδ και οι θέσεις που θα καλυφθούν... (?)

melina9
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 4:46 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό melina9 » Τετ Ιούλ 22, 2020 3:26 pm

kikfr έγραψε:Καλησπέρα!πρώτη φορά γράφω, αλλά σας διάβαζα το προηγούμενο διάστημα , μιας και είμαι κι εγώ επιλαχούσα στους Οικονομολόγους.
Έχει κάνει κανείς υπολογισμό του αριθμού των επιλαχόντων που έχουν απομείνει μετά τις 2 αναπληρώσεις? εγώ που έκανα , υπολογίζω ότι είμαστε περίπου 40, όσες δλδ και οι θέσεις που θα καλυφθούν... (?)

57 άτομα kikfr, όσον αφορά τους Οικονομολόγους στην κατηγορία των Τελωνειακών.

nautilos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 16, 2019 4:25 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό nautilos » Τετ Ιούλ 22, 2020 5:48 pm

kikfr έγραψε:Καλησπέρα!πρώτη φορά γράφω, αλλά σας διάβαζα το προηγούμενο διάστημα , μιας και είμαι κι εγώ επιλαχούσα στους Οικονομολόγους.
Έχει κάνει κανείς υπολογισμό του αριθμού των επιλαχόντων που έχουν απομείνει μετά τις 2 αναπληρώσεις? εγώ που έκανα , υπολογίζω ότι είμαστε περίπου 40, όσες δλδ και οι θέσεις που θα καλυφθούν... (?)


Και εγώ περίπου 40 τους βγάζω.

nautilos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 16, 2019 4:25 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό nautilos » Τετ Ιούλ 22, 2020 5:52 pm

Η απορία που έχω, είναι αν θα αυξηθούν οι γενικές θέσεις σε σχέση με τι ειδικές. Και γιατί ζητούν δικαιολογητικά για τις ειδικές κατηγορίες; Αν ξέρει κάποιος…

stefanosmanolatos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 22, 2020 6:55 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό stefanosmanolatos » Τετ Ιούλ 22, 2020 9:49 pm

Καλησπέρα και από μένα και φυσικά καλή επιτυχία σε όλους.
Έχω δύο ερωτήσεις οπότε αν ξέρει ή έχει άποψη κάποιος-α ας απαντήσει.

1) Στα δικαιολογητικα για ειδική κατηγορία θα πρέπει να καταθέσουμε ΜΟΝΟ τη δηλωση του νομου 105 η τη δηλωση και ΞΑΝΑ τα δικαιολογητικα της αναπηρίας.

2) Αν κάποιος δεν έχει δηλώσει τις συγκεκριμένες θέσεις που 'ανοιγονται ' νέες ειδικές θέσεις αλλά φυσικά έχει δηλώσει αποδοχή διορισμού θα πρέπει να στείλει τα δικαιολογητικά η είναι ΜΟΝΟ για αυτους που ΕΙΧΑΝ δηλωσει τις συγκεκριμενεις θεσεις.

και πάλι καλή επιτυχία σε όλους και τώρα και στο μέλλον.

dial
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2020 7:49 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό dial » Πέμ Ιούλ 23, 2020 10:42 am

tanpar έγραψε:
dial έγραψε:
tanpar έγραψε:Καλησπέρα, ανακοινώθηκε στον ΑΣΕΠ η απόφαση για την απορρόφηση επιλαχόντων από την 1Γ/2017.


Καλημέρα, από την ανακοίνωση κατάλαβα ότι τα δικαιολογητικά θα τα στείλουν μόνο οι επιλαχόντες των ειδικών κατηγοριών αλλά ένα γνωστό site που ασχολείται με τις προκηρύξεις του ΑΣΕΠ ανέφερε ότι όλοι οι επιλαχόντες πρέπει να τα στείλουν τελικά τι ισχύει?

Κι εγώ αυτό κατάλαβα, ότι δηλαδή θα πρέπει να στείλουν δικαιολογητικά μόνο όσοι θέλουν να χρησιμοποιήσουν την δυνατότητα συμμετοχής μέσω ειδικής κατηγορίας, για τις νέες αυτές θέσεις που δημιουργήθηκαν και δεν υπήρχαν στην αρχική προκήρυξη. Επιπλέον γράφει στο τέλος ότι θα εκδοθεί και δελτίο τύπου για όλους τους επιλαχόντες. Δεν γνωρίζω όμως κάτι παραπάνω, για περισσότερες διευκρινίσεις καλύτερα να απευθυνθείτε στον ΑΣΕΠ.


Ευχαριστώ για την απάντηση. Τελικά επικοινώνησα με τον ΑΣΕΠ και μου είπαν αυτό που καταλάβαμε και εμείς, ότι δηλαδή θα πρέπει να στείλουν δικαιολογητικά μόνο όσοι θέλουν να χρησιμοποιήσουν την δυνατότητα συμμετοχής μέσω ειδικής κατηγορίας.Επίσης μου είπε ότι η κατανομή των νέων θέσεων θα γίνει σύμφωνα με τις προτιμήσεις που είχαμε δηλώσει στην αίτηση που είχαμε κάνει τότε.


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες