ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
ioannachr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 08, 2018 11:39 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό ioannachr » Δευ Ιουν 29, 2020 3:07 pm

Σίγουρα παίζει ρόλο η προτεραιότητα π δίνει ο ΑΣΕΠ σε κάθε προκήρυξη. Την δική μας φαίνεται να την δουλεύουν με καλούς ρυθμούς. Δεν νομίζω να πέσουν πολύ έξω. Οι πληροφορίες του epanouir φαίνεται να είναι εγγύηση :P

Epanouir
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 12:53 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Epanouir » Δευ Ιουν 29, 2020 3:42 pm

Δεν κάνει τίποτα!

Αν μάθεις και εσύ κάτι παραπάνω, παρακαλώ ενημέρωσέ μας. Επίσης, αν κάποιος άλλος από το forum γνωρίζει τις διαδικασίες διορισμού, παρακαλώ ας μας ξεδιαλύνει λίγο το τοπίο, γιατί εγώ προσωπικά με τόσα ΦΕΚ που αναφέρονται σε προκηρύξεις (ΦΕΚ πίνακα διοριστέων, ΦΕΚ κατανομής, ΦΕΚ διορισμού κτλ) έχω χάσει τον μπούσουλα και πραγματικά απορώ ποια είναι όλη η διαδικασία μέχρι την ορκωμοσία και την ανάληψη υπηρεσίας και πόσον καιρό παίρνουν όλες αυτές οι διαδικασίες να ολοκληρωθούν.

Εν πάση περιπτώσει, καλή επιτυχία και πάλι και μακάρι να έχουμε γρήγορα τα οριστικά!

panikos21
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ Απρ 01, 2019 4:15 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό panikos21 » Δευ Ιουν 29, 2020 10:09 pm

Το είχα ψάξει το θέμα κάποια στιγμή με την απόφαση κατανομής και νομίζω είχαν εντοπίσει πως υπάρχει εξαίρεση για την ΤτΕ (αλλά δεν έχω πρόχειρη την νομοθεσία). Περίπου δύο μήνες μετά την ανακοίνωση των οριστικών αναμένεται να αναλάβουμε υπηρεσία πιστεύω. Πρέπει να είναι 10 μέρες περίπου να δημοσιευθεί το ΦΕΚ και 1 μήνα και 20 μέρες για δικαιολογητικά και για πρόσκληση ανάληψης υπηρεσίας (αυτό το διάστημα προβλέπεται στο νόμο του ΑΣΕΠ, νομίζω, απλά στους άλλους φορείς, σε άλλο νόμο έχει προκύψει η απόφαση κατανομής).

vaio25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 7:24 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό vaio25 » Τρί Ιουν 30, 2020 12:15 am

Epanouir έγραψε:Δεν κάνει τίποτα!

Αν μάθεις και εσύ κάτι παραπάνω, παρακαλώ ενημέρωσέ μας. Επίσης, αν κάποιος άλλος από το forum γνωρίζει τις διαδικασίες διορισμού, παρακαλώ ας μας ξεδιαλύνει λίγο το τοπίο, γιατί εγώ προσωπικά με τόσα ΦΕΚ που αναφέρονται σε προκηρύξεις (ΦΕΚ πίνακα διοριστέων, ΦΕΚ κατανομής, ΦΕΚ διορισμού κτλ) έχω χάσει τον μπούσουλα και πραγματικά απορώ ποια είναι όλη η διαδικασία μέχρι την ορκωμοσία και την ανάληψη υπηρεσίας και πόσον καιρό παίρνουν όλες αυτές οι διαδικασίες να ολοκληρωθούν.

Εν πάση περιπτώσει, καλή επιτυχία και πάλι και μακάρι να έχουμε γρήγορα τα οριστικά!


Γενικά, απ΄ό,τι έχω καταλάβει η διαδικασία είναι οριστικά, δημοσίευση σε ΦΕΚ του πίνακα διοριστέων (περίπου 10 μέρες χοντρικά), απόφαση κατανομής σε ΦΕΚ (για το Δημόσιο - από ένα μήνα απ' τα οριστικά μέχρι και πάνω από έξι, μάλλον ανάλογα πόσο πιέζει ο φορέας?), εγγραφή στο μητρώο ανθρώπινου δυναμικού ελληνικού δημοσίου, ΦΕΚ διορισμού (κανένα 20ημερο από την εγγραφή στο μητρώο) και ανάληψη υπηρεσίας (δίνουν συνήθως διορία περίπου ένα μήνα απ' το ΦΕΚ διορισμού). Η όλη διαδικασία παίρνει minimum 3 μήνες απ'τα οριστικά και μπορεί να πάρει και πάνω από 6-7. Εδώ όμως πιστεύω ότι δεν έχει όλη αυτή τη γραφειοκρατία. Ωστόσο, το λέω χωρίς να το έχω ψάξει/διαβάσει κάτι πολύ συγκεκριμένο.

Όποιος μπορέσει να μας πει σίγουρα τη διαδικασία για την ΤτΕ, θα του ήμασταν υπόχρεοι!

Θα μπορούσαμε, επίσης, να καλέσουμε στο Υπουργείο Εσωτερικών (πρώην Διοικητικής Ανασυγκρότησης) και να ρωτήσουμε αν απαιτείται απόφασης κατανομής. Κυκλοφορούν νομίζω κάποια τηλ από αρμόδια Γραφεία σε άλλα thread του forum.

Προϋπόθεση, βέβαια, για να μας ενδιαφέρουν όλα αυτά είναι να βγουν τα οριστικά και να είμαστε μέσα :)

vaio25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 7:24 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό vaio25 » Τρί Ιουν 30, 2020 3:13 pm

Καλησπέρα!
Εκανα ένα τηλ στο Υπουργειο Εσωτερικών, στο αρμόδιο Τμημα, για το θεμα της απόφασης κατανομής και η υπάλληλος που απάντησε ειπε ότι μαλλον δεν απαιτείται για την ΤτΕ, αλλα οτι αυτο με βεβαιότητα θα πρεπει να το απαντησει ο φορέας (δηλ.η Τράπεζα).

Αν βγάλει κανείς άκρη με τη νομοθεσία και βρει τι προβλέπεται, ας μας πει.

Epanouir
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 12:53 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Epanouir » Τρί Ιουν 30, 2020 4:51 pm

ioannachr έγραψε:Σίγουρα παίζει ρόλο η προτεραιότητα π δίνει ο ΑΣΕΠ σε κάθε προκήρυξη. Την δική μας φαίνεται να την δουλεύουν με καλούς ρυθμούς. Δεν νομίζω να πέσουν πολύ έξω. Οι πληροφορίες του epanouir φαίνεται να είναι εγγύηση :P


Σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια, ioannachr! Ελπίζω μόνο και οι υπάλληλοι των φορέων να μας μεταφέρουν μόνο έγκυρες πληροφορίες. Χαχαχα :P

Epanouir
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 12:53 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Epanouir » Τρί Ιουν 30, 2020 4:55 pm

vaio25 έγραψε:Καλησπέρα!
Εκανα ένα τηλ στο Υπουργειο Εσωτερικών, στο αρμόδιο Τμημα, για το θεμα της απόφασης κατανομής και η υπάλληλος που απάντησε ειπε ότι μαλλον δεν απαιτείται για την ΤτΕ, αλλα οτι αυτο με βεβαιότητα θα πρεπει να το απαντησει ο φορέας (δηλ.η Τράπεζα).

Αν βγάλει κανείς άκρη με τη νομοθεσία και βρει τι προβλέπεται, ας μας πει.


Ευχαριστούμε πολύ για όλες τις χρήσιμες πληροφορίες! Μας βοήθησες πολύ να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα και να καταλάβουμε καλύτερα πως έχουν οι διαδικασίες.

vaio25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 7:24 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό vaio25 » Τρί Ιουν 30, 2020 8:32 pm

Epanouir έγραψε:
vaio25 έγραψε:Καλησπέρα!
Εκανα ένα τηλ στο Υπουργειο Εσωτερικών, στο αρμόδιο Τμημα, για το θεμα της απόφασης κατανομής και η υπάλληλος που απάντησε ειπε ότι μαλλον δεν απαιτείται για την ΤτΕ, αλλα οτι αυτο με βεβαιότητα θα πρεπει να το απαντησει ο φορέας (δηλ.η Τράπεζα).

Αν βγάλει κανείς άκρη με τη νομοθεσία και βρει τι προβλέπεται, ας μας πει.


Ευχαριστούμε πολύ για όλες τις χρήσιμες πληροφορίες! Μας βοήθησες πολύ να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα και να καταλάβουμε καλύτερα πως έχουν οι διαδικασίες.


Παρακαλώ! Άλλωστε δεν έδωσα κάποια πληροφορία που να ισχύει σίγουρα. Κι όπως λέει και η ioannachr, οι δίκες σου πληροφορίες είναι εγγύηση, ειδικά για το χρόνο έκδοσης των αποτελεσμάτων :P Οπότε ελπίζουμε και πάλι να επιβεβαιωθείς!

Epanouir
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 12:53 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Epanouir » Τρί Ιουν 30, 2020 10:15 pm

vaio25 έγραψε:
Epanouir έγραψε:
vaio25 έγραψε:Καλησπέρα!
Εκανα ένα τηλ στο Υπουργειο Εσωτερικών, στο αρμόδιο Τμημα, για το θεμα της απόφασης κατανομής και η υπάλληλος που απάντησε ειπε ότι μαλλον δεν απαιτείται για την ΤτΕ, αλλα οτι αυτο με βεβαιότητα θα πρεπει να το απαντησει ο φορέας (δηλ.η Τράπεζα).

Αν βγάλει κανείς άκρη με τη νομοθεσία και βρει τι προβλέπεται, ας μας πει.


Ευχαριστούμε πολύ για όλες τις χρήσιμες πληροφορίες! Μας βοήθησες πολύ να ξεκαθαρίσουμε τα πράγματα και να καταλάβουμε καλύτερα πως έχουν οι διαδικασίες.


Παρακαλώ! Άλλωστε δεν έδωσα κάποια πληροφορία που να ισχύει σίγουρα. Κι όπως λέει και η ioannachr, οι δίκες σου πληροφορίες είναι εγγύηση, ειδικά για το χρόνο έκδοσης των αποτελεσμάτων :P Οπότε ελπίζουμε και πάλι να επιβεβαιωθείς!


Ευχαριστώ πολύ και πάλι για τα καλά σας λόγια! Καλή επιτυχία σε όλες και σε όλους στα οριστικά!

stavroulakaranik
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Μάιος 08, 2020 4:23 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό stavroulakaranik » Τρί Ιούλ 14, 2020 12:57 pm

Καλημέρα σε όλους!έχει επικοινωνήσει κανένας με τον ΑΣΕΠ; έχουμε κανενς νεότερο για το πότε να περιμένουμε τα μόνιμα αποτελέσματα;

maria86
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2015 9:25 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό maria86 » Τρί Ιούλ 14, 2020 3:40 pm

Καλησπέρα σας,
Επιχείρησα χθες και σήμερα να μιλήσω με τον ΑΣΕΠ αλλά ανεπιτυχώς (δεν απάντησαν, πιθανόν έχουν ξεκινήσει και οι άδειες?). Αν τα κατάφερε κανείς, ας μας διαφωτίσει σε περίπτωση που έμαθε κάτι νεότερο. Ευχαριστώ πολύ!

lef7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 11:01 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό lef7 » Τρί Ιούλ 14, 2020 10:20 pm

stavroulakaranik έγραψε:Καλημέρα σε όλους!έχει επικοινωνήσει κανένας με τον ΑΣΕΠ; έχουμε κανενς νεότερο για το πότε να περιμένουμε τα μόνιμα αποτελέσματα;


Βρέθηκα στη περιοχή και πέρασα από τα γραφεία του ΑΣΕΠ. Δυστυχώς δεν μου επέτρεψαν να περάσω μέσα και με παρέπεμψαν στο διπλανό κτήριο με τις πληροφορίες κοινού.

Ο υπάλληλος εκεί επικοινώνησε με κάποιο αρμόδιο άτομο και του είπε έχει σχεδόν ολοκληρωθεί ο έλεγχος των ενστάσεων, προχωράνε στη τελική φάση και μου πρότεινε από τέλη Ιουλίου - αρχές Αυγούστου να παρακολουθώ τα Δελτία Τύπου.

Λίγο - πολύ, δηλαδή, ότι είχαν πει και στον epanouir.

vaio25
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 7:24 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό vaio25 » Τετ Ιούλ 15, 2020 9:23 am

Καλημέρα σε όλους!

Συνήθως ο Epanouir μας πληροφορεί έγκαιρα και έγκυρα για τα αποτελέσματα! :) Οπότε, Epanouir έχει μάθει κάτι νεότερο;

Epanouir
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 12:53 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Epanouir » Τετ Ιούλ 15, 2020 1:08 pm

Καλησπέρα και από εμένα!

Όχι, δεν επικοινώνησα ξανά με το ΑΣΕΠ, οπότε έχω μείνει στην πληροφόρηση που σας είχα μεταφέρει την τελευταία φορά, δηλαδή για αρχές Αυγούστου. Βέβαια, ίσως όντως να βγουν τελικά και νωρίτερα, στα τέλη Ιουλίου όπως είπε ο lef7, ειδικά αν έχει ολοκληρωθεί ο έλεγχος των ενστάσεων. Για τα προσωρινά πάντως, ενώ μου έλεγαν για αρχές Ιουνίου, τελικά αυτά βγήκαν στις 29 Μαΐου. Συνεπώς, μπορεί και τώρα να λένε ότι θα έχουμε τα οριστικά αρχές Αυγούστου για να είναι καλυμμένοι χρονικά αλλά αυτά να βγουν λίγο νωρίτερα. Μακάρι για να τελειώσει και νωρίτερα η αγωνία!

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος/α από όσους μας διαβάζουν στο forum και έκανε ένσταση, είδε κάποια αλλαγή στην κατάσταση της ένστασής του στο site του ΑΣΕΠ, προκειμένου να ξέρουμε πόσο έχουν προχωρήσει οι διαδικασίες. Αν πχ είδε να έχει δεσμευτεί το παράβολο της ένστασης ή έλαβε κάποια απάντηση σχετικά με την ένσταση κτλ. Ευχαριστώ πολύ!

Rena87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Μαρ 18, 2020 10:14 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Rena87 » Τετ Ιούλ 15, 2020 5:21 pm

Epanouir έγραψε:Καλησπέρα και από εμένα!

Όχι, δεν επικοινώνησα ξανά με το ΑΣΕΠ, οπότε έχω μείνει στην πληροφόρηση που σας είχα μεταφέρει την τελευταία φορά, δηλαδή για αρχές Αυγούστου. Βέβαια, ίσως όντως να βγουν τελικά και νωρίτερα, στα τέλη Ιουλίου όπως είπε ο lef7, ειδικά αν έχει ολοκληρωθεί ο έλεγχος των ενστάσεων. Για τα προσωρινά πάντως, ενώ μου έλεγαν για αρχές Ιουνίου, τελικά αυτά βγήκαν στις 29 Μαΐου. Συνεπώς, μπορεί και τώρα να λένε ότι θα έχουμε τα οριστικά αρχές Αυγούστου για να είναι καλυμμένοι χρονικά αλλά αυτά να βγουν λίγο νωρίτερα. Μακάρι για να τελειώσει και νωρίτερα η αγωνία!

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος/α από όσους μας διαβάζουν στο forum και έκανε ένσταση, είδε κάποια αλλαγή στην κατάσταση της ένστασής του στο site του ΑΣΕΠ, προκειμένου να ξέρουμε πόσο έχουν προχωρήσει οι διαδικασίες. Αν πχ είδε να έχει δεσμευτεί το παράβολο της ένστασης ή έλαβε κάποια απάντηση σχετικά με την ένσταση κτλ. Ευχαριστώ πολύ!


Καλησπέρα. Έχω κάνει ένσταση αλλά δεν έχω λάβει κάποια απάντηση. Αναφορικά με το παράβολο δεν καταλαβαίνω τι εννοείς ακριβώς. Εγώ το πλήρωσα κανονικά όταν έκανα την ένσταση.


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες