ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΤΟΜΕΑ

Εκπαίδευση σε Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια, Πανεπιστήμια, ΑΕΙ, Δια βίου μάθηση. Εργασιακά σε δημόσιο και ιδιωτικό τομέα.
kamatsos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΤΟΜΕΑ

Δημοσίευσηαπό kamatsos » Πέμ Ιουν 04, 2020 2:20 pm

Καλησπέρα,
έχω 2 χρόνια προϋπηρεσία στην πάλαι ποτέ κραταιά Ολυμπιακή Αεροπορία με 8μηνες συμβάσεις την περίοδο 1998-2000, το 2019 διορίστηκα στο δημόσιο ως τακτικό προσωπικό και έχω κάνει τα χαρτιά μου για αναγνώριση προϋπηρεσίας για μισθολογική εξέλιξη αλλά εδώ και πολλούς μήνες περιμένω μια απάντηση από το τμήμα προσωπικού...
θα ήθελα να μάθω αν γνωρίζει κανείς σχετικά με την προϋπηρεσία που έχω αν όντως θα πιαστεί ή όχι,

ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

gvarsamis2004
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΤΟΜΕΑ

Δημοσίευσηαπό gvarsamis2004 » Παρ Νοέμ 27, 2020 12:49 pm

Εξαρτάται νομίζω από το αντικείμενο ενασχόλησης/ειδικότητα που είχες προσληφθεί. Εάν για παράδειγμα η πρόσληψη σου ήταν ως ΔΕ Απόφοιτος λυκείου και ασχολούσουν με λογιστικά και κατόπιν έγινες τακτικό προσωπικό ΔΕ τότε θεωρώ πως ναι. Έαν έγινες τακτικό προσωπικό ως ΠΕ θεωρώ πως δύσκολα θα περάσει καθώς σαν ΤΕ/ΠΕ η προϋπηρεσία μετράει μετά την ημερομηνία του τίτλου κτήσης.

Αυτή τουλάχιστον είναι η άποψη μου.

sylviagr15
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Re: ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΤΟΜΕΑ

Δημοσίευσηαπό sylviagr15 » Δευ Νοέμ 30, 2020 7:28 pm

Είμαι στην ίδια φάση , θα σου πω μόνο ότι την πρώτη φορά που έκανα αίτηση μου ήρθε απάντηση ότι οι βεβαιώσεις μου πρέπει να έχουν συγκεκριμένο περιεχόμενο μέσα με βάση κάποιο σχετικό ΦΕΚ που μου ανέφεραν ,και μιλάμε για βεβαίωσεις δημοσίου τομέα με στρογγυλή σφραγίδα και από όλα ,μια βεβαίωση δεν έγινε δεκτή επειδή ήταν πχ ασαφές το αντικείμενο (το έγραφε αλλά αυτοί το ήθελαν αλλιώς και ήταν βεβαίωση 15 ετών άντε πήγαινε βρες να την αλλάξεις...).για τις άλλες μου ζήτησαν αλλαγές και επίσης ηθρκσν και τα ένσημα αλλά οχχχι από το site αλίμονο ηθρκσν να πάω επιτόπου να τα πάρω εν μέσω κορονοϊου που δεν περνάει μύγα στις δημοπρασίες υπηρεσίες,και να μην τα πολυλογω ακόμα περιμένω να ανέβω κλιμάκιο και να πάρω τις ημέρες άδειας που αναλογουν σε κάποιον με 8 χρόνια προϋπηρεσία.....

Επιστροφή σε “ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ - ΕΡΓΑΣΙΑΚΑ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες