ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
hrms33
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τετ Φεβ 06, 2019 10:56 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό hrms33 » Δευ Ιουν 01, 2020 12:46 pm

Έχω καταλάβει ότι μάλλον δίνουν πολλή βάση στο τι γράφουμε στο κουτάκι της "περιγραφής του αντικειμένου εργασίας" που συμπληρώσαμε στην ηλεκτρονική αίτηση (υπεύθυνη δήλωση). Μάλλον και σε μένα γι' αυτό δε μου έπιασαν την εμπειρία. Σε όσους δεν την έπιασαν και είχατε εργαστεί σε τράπεζα, είχατε γράψει συγκεκριμένα τι κάνατε στην τράπεζα ή όχι; Αν όχι, πιθανόν αυτός είναι ο λόγος που δε σας την έπιασαν.

Έχει καταντήσει γρίφος το τι ζητάνε κάθε φορά ως εμπειρία στις προκηρύξεις. Απορώ γιατί δεν τα διευκρινίζουν όλα αυτά στην Προκήρυξη...

Elene
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Απρ 02, 2019 4:38 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Elene » Δευ Ιουν 01, 2020 12:56 pm

Rena87 έγραψε:
JohnnyS έγραψε:Καλησπέρα, επειδή κι εγώ είμα σε αυτούς που έμειναν εκτός για ελάχιστο, επειδή δεν μου αναγνώρισαν την προϋπηρεσία 10+ χρόνια σε Τράπεζα (λογιστικό προσωπικο) και ετοιμάζομαι για ένσταση, αναρωτιέμαι εαν υπάρχει άλλος με παρόμοια προϋπηρεσία (σε τράπεζα) που δεν του αναγνωρίστηκε;

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα.


Όσοι έχουν προϋπηρεσία σε τράπεζα μπορούν να δουν τι έχουν βάλει στην αίτηση στον ΑΣΕΠ μήπως καταλάβουμε γιατί σε κάποιους προσμετρήθηκε και σε κάποιους όχι;

Presta
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2020 12:48 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Presta » Δευ Ιουν 01, 2020 2:30 pm

Elene έγραψε:
Rena87 έγραψε:
JohnnyS έγραψε:Καλησπέρα, επειδή κι εγώ είμα σε αυτούς που έμειναν εκτός για ελάχιστο, επειδή δεν μου αναγνώρισαν την προϋπηρεσία 10+ χρόνια σε Τράπεζα (λογιστικό προσωπικο) και ετοιμάζομαι για ένσταση, αναρωτιέμαι εαν υπάρχει άλλος με παρόμοια προϋπηρεσία (σε τράπεζα) που δεν του αναγνωρίστηκε;

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα.


Όσοι έχουν προϋπηρεσία σε τράπεζα μπορούν να δουν τι έχουν βάλει στην αίτηση στον ΑΣΕΠ μήπως καταλάβουμε γιατί σε κάποιους προσμετρήθηκε και σε κάποιους όχι;


Στην αίτηση στο ΑΣΕΠ έγραψα ότι ακριβώς γράφει η βεβαίωση του ΙΚΑ (υπηρεσίες τραπεζών) και προσμετρήθηκε κανονικά..
Τώρα θυμήθηκα ότι η νύφη μου πριν 3 χρόνια είχε κάνει αίτηση για την προκήρυξη στα δικαστήρια και δεν της προσμέτρησαν την εμπειρία διότι είχε γράψει στην αίτηση άλλη περιγραφή αντικειμένου εργασίας απ αυτή που έλεγε η βεβαίωση.. έκανε ένσταση η οποία δυστυχώς απορρίφθηκε :(

Elene
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Απρ 02, 2019 4:38 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Elene » Δευ Ιουν 01, 2020 3:47 pm

Presta έγραψε:
Elene έγραψε:
Rena87 έγραψε:Ακριβώς το ίδιο και σε μένα.


Όσοι έχουν προϋπηρεσία σε τράπεζα μπορούν να δουν τι έχουν βάλει στην αίτηση στον ΑΣΕΠ μήπως καταλάβουμε γιατί σε κάποιους προσμετρήθηκε και σε κάποιους όχι;


Στην αίτηση στο ΑΣΕΠ έγραψα ότι ακριβώς γράφει η βεβαίωση του ΙΚΑ (υπηρεσίες τραπεζών) και προσμετρήθηκε κανονικά..
Τώρα θυμήθηκα ότι η νύφη μου πριν 3 χρόνια είχε κάνει αίτηση για την προκήρυξη στα δικαστήρια και δεν της προσμέτρησαν την εμπειρία διότι είχε γράψει στην αίτηση άλλη περιγραφή αντικειμένου εργασίας απ αυτή που έλεγε η βεβαίωση.. έκανε ένσταση η οποία δυστυχώς απορρίφθηκε :(


Φαίνεται πως έχεις δίκιο το πεδίο αυτό είναι κρίσιμο αλλά αναρωτιέμαι τότε α) γιατί το πεδίο εργοδότης δεν υπερισχύει β) η βεβαίωση που προσκομίζεις τι ρόλο παίζει και γ) αφού είναι τόσο κρίσιμο γιατί δεν έχουν drop down list στην οποία να μπορείς να επιλέγεις ώστε να γίνεται και η ζωή όλων εύκολη. Μπορεί ο υποψήφιος να φανταστεί ποιο πεδίο είναι το πιο σημαντικό για την επεξεργασία που θα κάνει ο ΑΣΕΠ; Στην ίδια υπεύθυνη δήλωση γίνεται αναφορά στον εργοδότη π.χ. Τράπεζα Χ.

dino77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 10, 2019 1:36 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό dino77 » Δευ Ιουν 01, 2020 8:37 pm

Καλησπέρα για να ξεκαθαρίσει λιγο η κατάσταση ας ελέγξει ο καθένας τον ατομικό λογαριασμό ικα
να δει με ποιον κωδικό είναι δηλωμένος..
για παράδειγμα 419000 είναι ο κωδικός ειδικότητας για υπάλληλο γραφείου.. με αυτον τον κωδικό δεν προσμετράται η εμπειρία τουλάχιστον αυτο δείχνουν τα μηνύματα..
Σίγουρα και μένα με κάνει εντύπωση να μην προσμετρήσαν την εμπειρία σε υπάλληλο τράπεζας
αλλα μήπως ο κωδικός ικα είναι ως υπάλληλος γραφείου??
Επίσης προσωπική μου γνώμη είναι πως δεν παίζει και τόσο μεγάλο ρόλο η αναλυτική περιγραφή της ειδικότητας στην ηλεκτρονικη αίτηση..για παράδειγμα σε διοικητικές θεσεις δε μια απλή περιγραφή ως υπάλληλος γραφείου ειναι αρκετή...και φυσικά να συμπιπτει και με τον κωδικό ικα.
Καλή επιτυχία να έχετε και συγχαρητήρια στους επιτυχόντες αλλα και σε όλους εδω μέσα για την υψηλή βαθμολογία σας!!..και όντως είναι κρίμα ...το ξέρω το είχα περάσει κι εγώ παλιότερα..

Presta
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2020 12:48 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Presta » Δευ Ιουν 01, 2020 9:43 pm

Elene έγραψε:
Presta έγραψε:
Elene έγραψε:
Όσοι έχουν προϋπηρεσία σε τράπεζα μπορούν να δουν τι έχουν βάλει στην αίτηση στον ΑΣΕΠ μήπως καταλάβουμε γιατί σε κάποιους προσμετρήθηκε και σε κάποιους όχι;


Στην αίτηση στο ΑΣΕΠ έγραψα ότι ακριβώς γράφει η βεβαίωση του ΙΚΑ (υπηρεσίες τραπεζών) και προσμετρήθηκε κανονικά..
Τώρα θυμήθηκα ότι η νύφη μου πριν 3 χρόνια είχε κάνει αίτηση για την προκήρυξη στα δικαστήρια και δεν της προσμέτρησαν την εμπειρία διότι είχε γράψει στην αίτηση άλλη περιγραφή αντικειμένου εργασίας απ αυτή που έλεγε η βεβαίωση.. έκανε ένσταση η οποία δυστυχώς απορρίφθηκε :(


Φαίνεται πως έχεις δίκιο το πεδίο αυτό είναι κρίσιμο αλλά αναρωτιέμαι τότε α) γιατί το πεδίο εργοδότης δεν υπερισχύει β) η βεβαίωση που προσκομίζεις τι ρόλο παίζει και γ) αφού είναι τόσο κρίσιμο γιατί δεν έχουν drop down list στην οποία να μπορείς να επιλέγεις ώστε να γίνεται και η ζωή όλων εύκολη. Μπορεί ο υποψήφιος να φανταστεί ποιο πεδίο είναι το πιο σημαντικό για την επεξεργασία που θα κάνει ο ΑΣΕΠ; Στην ίδια υπεύθυνη δήλωση γίνεται αναφορά στον εργοδότη π.χ. Τράπεζα Χ.



Α) Το πεδίο εργοδότης δεν είναι σαφής ένδειξη για το είδος της εμπειρίας π.χ. μπορεί ο εργοδότης σου να είναι η Τράπεζα Χ και το αντικείμενο εργασίας σου να ήταν φύλακας ή καθαρίστρια, που είναι προφανώς άσχετο με τα ζητούμενα..
Β) Η βεβαίωση που προσκομίζεις πρέπει να αποδεικνύει ότι η εμπειρία που δήλωσες στην αίτηση έχει ασφαλιστική κάλυψη, οπότε προφανώς πρέπει να δηλώσεις αυτό που γράφει η βεβαίωση για να είσαι καλυμμένος.. όμως αν ο εργοδότης σου στο ΙΚΑ δηλώσει για οποιοδήποτε λόγο άλλη δραστηριότητα απ αυτήν που στην πραγματικότητα ασχολείσαι, τότε υπάρχει πρόβλημα (βλ. Ενοικιαζόμενους εργαζομένους)
Γ) Το drop down list είναι μια καλή ιδέα αλλά δεδομένου ότι υπάρχουν άπειρα αντικείμενα εργασίας δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούσε μια τέτοια λίστα να είναι πλήρης και λειτουργική.

Elene
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Απρ 02, 2019 4:38 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Elene » Δευ Ιουν 01, 2020 10:34 pm

Presta έγραψε:
Elene έγραψε:
Presta έγραψε:
Στην αίτηση στο ΑΣΕΠ έγραψα ότι ακριβώς γράφει η βεβαίωση του ΙΚΑ (υπηρεσίες τραπεζών) και προσμετρήθηκε κανονικά..
Τώρα θυμήθηκα ότι η νύφη μου πριν 3 χρόνια είχε κάνει αίτηση για την προκήρυξη στα δικαστήρια και δεν της προσμέτρησαν την εμπειρία διότι είχε γράψει στην αίτηση άλλη περιγραφή αντικειμένου εργασίας απ αυτή που έλεγε η βεβαίωση.. έκανε ένσταση η οποία δυστυχώς απορρίφθηκε :(


Φαίνεται πως έχεις δίκιο το πεδίο αυτό είναι κρίσιμο αλλά αναρωτιέμαι τότε α) γιατί το πεδίο εργοδότης δεν υπερισχύει β) η βεβαίωση που προσκομίζεις τι ρόλο παίζει και γ) αφού είναι τόσο κρίσιμο γιατί δεν έχουν drop down list στην οποία να μπορείς να επιλέγεις ώστε να γίνεται και η ζωή όλων εύκολη. Μπορεί ο υποψήφιος να φανταστεί ποιο πεδίο είναι το πιο σημαντικό για την επεξεργασία που θα κάνει ο ΑΣΕΠ; Στην ίδια υπεύθυνη δήλωση γίνεται αναφορά στον εργοδότη π.χ. Τράπεζα Χ.



Α) Το πεδίο εργοδότης δεν είναι σαφής ένδειξη για το είδος της εμπειρίας π.χ. μπορεί ο εργοδότης σου να είναι η Τράπεζα Χ και το αντικείμενο εργασίας σου να ήταν φύλακας ή καθαρίστρια, που είναι προφανώς άσχετο με τα ζητούμενα..
Β) Η βεβαίωση που προσκομίζεις πρέπει να αποδεικνύει ότι η εμπειρία που δήλωσες στην αίτηση έχει ασφαλιστική κάλυψη, οπότε προφανώς πρέπει να δηλώσεις αυτό που γράφει η βεβαίωση για να είσαι καλυμμένος.. όμως αν ο εργοδότης σου στο ΙΚΑ δηλώσει για οποιοδήποτε λόγο άλλη δραστηριότητα απ αυτήν που στην πραγματικότητα ασχολείσαι, τότε υπάρχει πρόβλημα (βλ. Ενοικιαζόμενους εργαζομένους)
Γ) Το drop down list είναι μια καλή ιδέα αλλά δεδομένου ότι υπάρχουν άπειρα αντικείμενα εργασίας δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούσε μια τέτοια λίστα να είναι πλήρης και λειτουργική.


Το drop down θα μπορούσε να έχει τις περιγραφές των ασφαλιστικών ταμείων ετσι θα συμπίπτανε οι περιγραφές με τις βεβαιώσεις που προσκομίζει ο υποψήφιος και κανένας υποψήφιος δεν θα εμενε εκτός για μια λάθος περιγραφή θέσης.

dino77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 10, 2019 1:36 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό dino77 » Δευ Ιουν 01, 2020 11:59 pm

Αντίστοιχο πάντως μπέρδεμα με την συνάφεια προυπηρεσίας είχε προκύψει και στον γραπτό διαγωνισμο εφοριακών 1γ 2017 ...πολλοι υποψήφιοι έκαναν ενσταση τοτε γιατί δεν τους μετρήθηκε η εμπειρία...
Και επειδή είναι ενα θέμα που μόνο το ασεπ φαντάζομαι μπορεί να δώσει ξεκάθαρες απαντησεις,
και επειδή εγραψα και κατι προηγουμένως που μπορεί να μην στέκει,η καλύτερη λύση ειναι η επικοινωνία με την ανεξάρτητη αρχή..

Rena87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Μαρ 18, 2020 10:14 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Rena87 » Τρί Ιουν 02, 2020 7:43 pm

Κάτι που προέκυψε τώρα για την προϋπηρεσία: στη 2η σελίδα της αίτησης που υποβαλατε στο πεδίο εμπειρία σε μήνες το είχατε συμπληρώσει?

Epanouir
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 12:53 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Epanouir » Τρί Ιουν 02, 2020 8:30 pm

Rena87 έγραψε:Κάτι που προέκυψε τώρα για την προϋπηρεσία: στη 2η σελίδα της αίτησης που υποβαλατε στο πεδίο εμπειρία σε μήνες το είχατε συμπληρώσει?


Καλησπέρα!

Εννοείς το πεδίο δίπλα από τον κωδικό της θέσης; Αν ναι, τότε πρέπει υποχρεωτικά να το συμπληρώσεις για να σου προσμετρηθεί η εμπειρία, αλλιώς ό,τι χαρτί προϋπηρεσίας και να καταθέσεις και ό,τι και να δηλώσεις στο από πάνω πεδίο της εμπειρία όπου καταγράφεις την προϋπηρεσία σου, δεν πιάνεται δυστυχώς τίποτα. Το λέει ξεκάθαρα η προκήρυξη ό,τι για να προσμετρηθούν τα κριτήρια που προσαυξάνουν το συνολικό βαθμό πρέπει υποχρεωτικά να τα δηλώσεις δίπλα στον κωδικό της θέσης (όπως ισχύει αντίστοιχα ότι πρέπει να συμπληρώσεις τον βαθμό του απολυτηρίου σου δίπλα στον κωδικό του τίτλου σπουδών για να προσμετρηθεί και αυτός).

Rena87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Μαρ 18, 2020 10:14 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Rena87 » Τετ Ιουν 03, 2020 5:25 am

Epanouir έγραψε:
Rena87 έγραψε:Κάτι που προέκυψε τώρα για την προϋπηρεσία: στη 2η σελίδα της αίτησης που υποβαλατε στο πεδίο εμπειρία σε μήνες το είχατε συμπληρώσει?


Καλησπέρα!

Εννοείς το πεδίο δίπλα από τον κωδικό της θέσης; Αν ναι, τότε πρέπει υποχρεωτικά να το συμπληρώσεις για να σου προσμετρηθεί η εμπειρία, αλλιώς ό,τι χαρτί προϋπηρεσίας και να καταθέσεις και ό,τι και να δηλώσεις στο από πάνω πεδίο της εμπειρία όπου καταγράφεις την προϋπηρεσία σου, δεν πιάνεται δυστυχώς τίποτα. Το λέει ξεκάθαρα η προκήρυξη ό,τι για να προσμετρηθούν τα κριτήρια που προσαυξάνουν το συνολικό βαθμό πρέπει υποχρεωτικά να τα δηλώσεις δίπλα στον κωδικό της θέσης (όπως ισχύει αντίστοιχα ότι πρέπει να συμπληρώσεις τον βαθμό του απολυτηρίου σου δίπλα στον κωδικό του τίτλου σπουδών για να προσμετρηθεί και αυτός).


Το συγκεκριμένο πεδίο ήθελα να μου πουν τα άτομα που είχαν συναφή προϋπηρεσία και δεν τους προσμετρηθηκε αν ήταν συμπληρωμένο. Καθώς όταν έκανα την αίτηση το συγκεκριμένο πεδίο ήταν αδύνατο να το συμπληρώσω.. Ίσως να έφταιγε ότι ήταν τότε που ήμασταν πολλοί και γενικά κόλλαγε...
Σε κάθε περίπτωση όμως, από τη στιγμή που έχω βάλει προϋπηρεσία δεν θα έπρεπε να μην μου υποβάλει την αίτηση εφόσον το έχω κενό? Έστω δεν θα έπρεπε να συμπληρώσω 0? Δηλαδή αν δεν επέλεγα κωδικό θέσης, δεν θα μου έβγαζε μήνυμα? Αυτό νομίζω δείχνει ότι κάτι πήγε στραβά..

saveapenguin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Φεβ 03, 2020 10:03 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό saveapenguin » Τετ Ιουν 03, 2020 11:45 am

Όποιος κι αν είναι ο λόγος που δεν μετρήθηκε η εμπειρία του καθενός μας, θεωρώ δύσκολο να έγινε εκ παραδρομής κι οπότε είναι πολύ λίγες οι πιθανότητες επιτυχίας της ένστασης. Ωστόσο, εγώ θα την κάνω όπως και να' χει.

Οπότε, θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας. Να γράψω απλά ότι θέλω να επανεξεταστεί η εμπειρία μου; Και να επισυνάψω εκ νέου το δικαιολογητικό; Εγώ τότε είχα επισυνάψει/στείλει μόνο μια βεβαίωση του ΕΦΚΑ με τους μήνες εμπειρίες, εταιρία και είδος απασχόλησης. Τώρα, εκ των υστέρων έμαθα ότι ίσως ήθελε και μια υπεύθυνη δήλωση (https://www.zitsa.gov.gr/files/job/file6/upeutune_delose_empeirias.pdf?fbclid=IwAR2nahy8zwvZ3PVqsfo3XDx2a-WtPjWKAONz6_O2cTSZzu9pt9F1KgCx2lY), την οποία τότε θεώρησα περιττή αφού στην προκύρηξη δεν αναφερόταν ότι χρειαζόταν γραπτή υπεύθυνη δήλωση παρά μόνο ηλεκτρονική. Λέτε έχει νόημα να τη συμπληρώσω και να τη στείλω τώρα ή έτσι κι αλλιώς δεν θα την κοιτάξουν καν αφού είναι εκπρόθεσμη;

Rena87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Μαρ 18, 2020 10:14 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Rena87 » Τετ Ιουν 03, 2020 12:22 pm

saveapenguin έγραψε:Όποιος κι αν είναι ο λόγος που δεν μετρήθηκε η εμπειρία του καθενός μας, θεωρώ δύσκολο να έγινε εκ παραδρομής κι οπότε είναι πολύ λίγες οι πιθανότητες επιτυχίας της ένστασης. Ωστόσο, εγώ θα την κάνω όπως και να' χει.

Οπότε, θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας. Να γράψω απλά ότι θέλω να επανεξεταστεί η εμπειρία μου; Και να επισυνάψω εκ νέου το δικαιολογητικό; Εγώ τότε είχα επισυνάψει/στείλει μόνο μια βεβαίωση του ΕΦΚΑ με τους μήνες εμπειρίες, εταιρία και είδος απασχόλησης. Τώρα, εκ των υστέρων έμαθα ότι ίσως ήθελε και μια υπεύθυνη δήλωση (https://www.zitsa.gov.gr/files/job/file6/upeutune_delose_empeirias.pdf?fbclid=IwAR2nahy8zwvZ3PVqsfo3XDx2a-WtPjWKAONz6_O2cTSZzu9pt9F1KgCx2lY), την οποία τότε θεώρησα περιττή αφού στην προκύρηξη δεν αναφερόταν ότι χρειαζόταν γραπτή υπεύθυνη δήλωση παρά μόνο ηλεκτρονική. Λέτε έχει νόημα να τη συμπληρώσω και να τη στείλω τώρα ή έτσι κι αλλιώς δεν θα την κοιτάξουν καν αφού είναι εκπρόθεσμη;

Η αίτηση που κάναμε στον ΑΣΕΠ έχει θέση υπεύθυνης δήλωσης.. οπότε δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι υπεύθυνη δήλωση. Ωστόσο δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις. Αν και θα σου πρότεινα να απευθυνθείς καλύτερα σε δικηγόρο..
Το πεδίο με τους μήνες εμπειρίας στη 2η σελίδα της αίτησης το είχες συμπληρώσει;

saveapenguin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Φεβ 03, 2020 10:03 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό saveapenguin » Τετ Ιουν 03, 2020 1:40 pm

Rena87 έγραψε: Η αίτηση που κάναμε στον ΑΣΕΠ έχει θέση υπεύθυνης δήλωσης.. οπότε δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι υπεύθυνη δήλωση. Ωστόσο δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις. Αν και θα σου πρότεινα να απευθυνθείς καλύτερα σε δικηγόρο..
Το πεδίο με τους μήνες εμπειρίας στη 2η σελίδα της αίτησης το είχες συμπληρώσει;


Ναι είναι συμπληρωμένη η ηλεκτρονική αίτηση με τους μήνες. Να πω την αλήθεια, πριν βγουν τα προσωρινά δεν περίμενα να τη μετρήσουν αλλά σε γνωστούς μου με παρόμοια (όχι εντελώς ίδια) προϋπηρεσία τη μέτρησαν. Οπότε, ψάχνω να βρω τι πήγε στραβά. Ενδεχομένως, να μη φταίνε τα δικαιολογητικά κι όντως να μην τους κάνει η συγκεκριμένη προϋπηρεσία αλλά θέλω να εξαντλήσω τις όποιες πιθανότητες.

ioannachr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 08, 2018 11:39 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό ioannachr » Τετ Ιουν 03, 2020 2:11 pm

saveapenguin έγραψε:
Rena87 έγραψε: Η αίτηση που κάναμε στον ΑΣΕΠ έχει θέση υπεύθυνης δήλωσης.. οπότε δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι υπεύθυνη δήλωση. Ωστόσο δεν χάνεις κάτι να δοκιμάσεις. Αν και θα σου πρότεινα να απευθυνθείς καλύτερα σε δικηγόρο..
Το πεδίο με τους μήνες εμπειρίας στη 2η σελίδα της αίτησης το είχες συμπληρώσει;


Ναι είναι συμπληρωμένη η ηλεκτρονική αίτηση με τους μήνες. Να πω την αλήθεια, πριν βγουν τα προσωρινά δεν περίμενα να τη μετρήσουν αλλά σε γνωστούς μου με παρόμοια (όχι εντελώς ίδια) προϋπηρεσία τη μέτρησαν. Οπότε, ψάχνω να βρω τι πήγε στραβά. Ενδεχομένως, να μη φταίνε τα δικαιολογητικά κι όντως να μην τους κάνει η συγκεκριμένη προϋπηρεσία αλλά θέλω να εξαντλήσω τις όποιες πιθανότητες.


Αν οι γνωστοί σ είναι πιο χαμηλά στον πίνακα, ο ΑΣΕΠ δεν έχει ελέγξει τα στοιχεία τους κ έχουν μόρια με βάση τα όσα δήλωσαν οι ίδιοι στην αίτηση τους (τα οποία εντέλει μπορεί να μην είναι σωστά)


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες