ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
diaviou180523
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Μάιος 27, 2020 1:23 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό diaviou180523 » Πέμ Μάιος 28, 2020 4:39 pm

Καλησπέρα, κάπου διάβασα σε μια ανάρτηση ότι απο ΄την ευδαπ δεν γίνεται να πάρει κάποιος μετάθεση για ευάθ; πέρασα και εγώ στην ευδαπ ως ΔΕ και είμαι από θεσσαλονίκη με οικογένεια και τρία παιδιά . φυσικά δεν θέλω να χάσω τη θέση αλλά δεν ξέρω πως θα το καταφέρω. αυτό είναι βέβαιο που ανέφερε κάποιος ότι δεν γίνονται μεταθέσεις ούτε ύστερα από κάποιο διάστημα;

alexiptotistis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ Σεπ 23, 2019 2:29 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό alexiptotistis » Παρ Μάιος 29, 2020 9:17 am

Για να γίνει έτσι μετάθεση πρέπει να υπάρχει κενή οργανική θέση στον κλάδο και την ειδικότητα σου στην ΕΥΑΘ καθώς να εγκριθεί από το υπηρεσιακό συμβούλιο της ΕΥΑΘ.
Επίσης πρέπει να εγκριθεί και από το συμβούλιο της ΕΥΔΑΠ ….
Οπότε καταλαβαίνεις ότι είναι δύσκολο έως ακατόρθωτο εκτός εάν υπάρχει μπάρμπας στην Κορώνη....

nvi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2018 8:20 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nvi » Παρ Μάιος 29, 2020 1:53 pm

diaviou180523 έγραψε:Καλησπέρα, κάπου διάβασα σε μια ανάρτηση ότι απο ΄την ευδαπ δεν γίνεται να πάρει κάποιος μετάθεση για ευάθ; πέρασα και εγώ στην ευδαπ ως ΔΕ και είμαι από θεσσαλονίκη με οικογένεια και τρία παιδιά . φυσικά δεν θέλω να χάσω τη θέση αλλά δεν ξέρω πως θα το καταφέρω. αυτό είναι βέβαιο που ανέφερε κάποιος ότι δεν γίνονται μεταθέσεις ούτε ύστερα από κάποιο διάστημα;

Σε καταλαβαίνω κ είναι όντως κρίμα να χάσεις τη θέση σου. Το καλύτερο είναι να πάρεις τηλ στην ΕΥΔΑΠ καθώς κ στην ευαθ κ να ρωτήσεις τι ισχύει.

panosvr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Παρ Οκτ 19, 2007 11:07 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό panosvr » Παρ Μάιος 29, 2020 3:55 pm

nvi έγραψε:
diaviou180523 έγραψε:Καλησπέρα, κάπου διάβασα σε μια ανάρτηση ότι απο ΄την ευδαπ δεν γίνεται να πάρει κάποιος μετάθεση για ευάθ; πέρασα και εγώ στην ευδαπ ως ΔΕ και είμαι από θεσσαλονίκη με οικογένεια και τρία παιδιά . φυσικά δεν θέλω να χάσω τη θέση αλλά δεν ξέρω πως θα το καταφέρω. αυτό είναι βέβαιο που ανέφερε κάποιος ότι δεν γίνονται μεταθέσεις ούτε ύστερα από κάποιο διάστημα;

Σε καταλαβαίνω κ είναι όντως κρίμα να χάσεις τη θέση σου. Το καλύτερο είναι να πάρεις τηλ στην ΕΥΔΑΠ καθώς κ στην ευαθ κ να ρωτήσεις τι ισχύει.


Εγώ που είχα ρωτήσει μου είπαν δε γίνεται (από ΕΥΔΑΠ σε ΕΥΑΘ και αντίστροφα). Αλλά σε άλλη δευα γίνεται. Τώρα αν κάποιος έχει γερό μέσο όλα γίνονται :lol:

diaviou180523
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Μάιος 27, 2020 1:23 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό diaviou180523 » Σάβ Μάιος 30, 2020 12:35 am

Ναι όμως γνωρίζει κανείς αν όλα αυτά που αναφέρθηκαν για την ευδαπ , μισθός, πρόσθετες αμοιβές και προνόμια αν ισχύουν αντίστοιχα και για την ευαθ ή είναι μόνο για την ευδάπ;

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Δευ Ιουν 01, 2020 1:46 pm

panosvr έγραψε:
nvi έγραψε:
diaviou180523 έγραψε:Καλησπέρα, κάπου διάβασα σε μια ανάρτηση ότι απο ΄την ευδαπ δεν γίνεται να πάρει κάποιος μετάθεση για ευάθ; πέρασα και εγώ στην ευδαπ ως ΔΕ και είμαι από θεσσαλονίκη με οικογένεια και τρία παιδιά . φυσικά δεν θέλω να χάσω τη θέση αλλά δεν ξέρω πως θα το καταφέρω. αυτό είναι βέβαιο που ανέφερε κάποιος ότι δεν γίνονται μεταθέσεις ούτε ύστερα από κάποιο διάστημα;

Σε καταλαβαίνω κ είναι όντως κρίμα να χάσεις τη θέση σου. Το καλύτερο είναι να πάρεις τηλ στην ΕΥΔΑΠ καθώς κ στην ευαθ κ να ρωτήσεις τι ισχύει.


Εγώ που είχα ρωτήσει μου είπαν δε γίνεται (από ΕΥΔΑΠ σε ΕΥΑΘ και αντίστροφα). Αλλά σε άλλη δευα γίνεται. Τώρα αν κάποιος έχει γερό μέσο όλα γίνονται :lol:



Καλησπέρα,

είχα ρωτήσει και εγώ γιατί είμαι τέτοια περίπτωση, αναρωτιόμουν πόσο εφικτό ειναι από ΕΥΔΑΠ σε ΕΥΑΘ και μου είπαν από την ΕΥΔΑΠ ότι ειναι ανέφικτο.
Το ίδιο λέει και η ΕΥΑΘ

GeoArg78
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2020 12:18 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό GeoArg78 » Τετ Ιουν 03, 2020 10:58 pm

(Μελλοντικοί) συνάδελφοι, φαντάζομαι, ακούτε κι εσεις για την επικείμενη ιδιωτικοποίηση του ΕΥΣ της ΕΥΔΑΠ, ελπίζω, να μην επηρεάσει τη διαδικασία πρόσληψής, γιατί στα διάφορα δημοσιεύματα αναφέρεται, εκτός των άλλων, ότι απειλούνται και 200 θέσεις εργασίας στη Διεύθυνση υδροληψίας της ΕΥΔΑΠ.

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό sotinela » Πέμ Ιουν 04, 2020 1:55 am

GeoArg78 έγραψε:(Μελλοντικοί) συνάδελφοι, φαντάζομαι, ακούτε κι εσεις για την επικείμενη ιδιωτικοποίηση του ΕΥΣ της ΕΥΔΑΠ, ελπίζω, να μην επηρεάσει τη διαδικασία πρόσληψής, γιατί στα διάφορα δημοσιεύματα αναφέρεται, εκτός των άλλων, ότι απειλούνται και 200 θέσεις εργασίας στη Διεύθυνση υδροληψίας της ΕΥΔΑΠ.


Απο το 2017-2018 είχε συμφωνηθεί στα μνημόνιά μας, να μεταβιβαστούν στο υπερταμείο (Εταιρεία Δημοσίων Συμμετοχών) τουλάχιστον 15 μεγάλες ΔΕΚΟ, μεταξύ των οποίων ποσοστό μετοχών 34% της ΔΕΗ, τα ΕΛΤΑ, ο ΟΑΣΑ, το 51% των μετοχών της ΕΥΔΑΠ και της ΕΥΑΘ, το ΑΤΤΙΚΟ ΜΕΤΡΟ, το 25% του Διεθνούς Αερολιμένα Αθηνών ,οι Ελληνικές Αλυκές,η Διώρυγα Κορίνθου,ο Οργανισμός Κεντρικών Αγορών και Αλιείας, η Κεντρική Αγορά Θεσσαλονίκης, η ΔΕΘ-HELEXPO, η ELBO κλπ.
Απο οτι βλέπετε τα σχέδιά τους μίλαγαν για 51% ποσοστού μετοχών της ΕΥΔΑΠ... Πλειοψηφικό πακέτο....

Tsakos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Απρ 21, 2020 10:10 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Tsakos » Πέμ Ιουν 04, 2020 9:36 am

Θα ήταν φρόνιμο να ανατρέξετε και στα μεγέθη κερδών και κερδοφορίας των εταιριών και να μην παιζετε ξεκάθαρα το παιχνίδι των επιλαχόντων.Διαβαστε την τριετή ανανεωση της συμβασης του 19 και μην υποβιβάζετε σκόπιμα και αναχρονισμένα τα δεδομένα.Είναι ξεκάθαρο οτι προσπαθειτε να επηρεάσετε αυτους που με ειλικρίνεια σας εξεφρασαν ενα προβληματισμό τους για δικό σας όφελος.Εσείς συναδελφοι απο θεσσαλονικη μη τους κάνετε τη χάρη.Η αποδοχή της θέσης δίνει ειδική εμπειρία και η ευαθ την κανει δεκτή

GeoArg78
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2020 12:18 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό GeoArg78 » Πέμ Ιουν 04, 2020 1:35 pm

Ποιός παίζει το παιχνίδι των επιλαχόντων και γιατί, εγώ προσωπικά τουλάχιστον δεν έχω καταλάβει, αλλά τελοσπάντων

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Πέμ Ιουν 04, 2020 3:50 pm

Tsakos έγραψε:Θα ήταν φρόνιμο να ανατρέξετε και στα μεγέθη κερδών και κερδοφορίας των εταιριών και να μην παιζετε ξεκάθαρα το παιχνίδι των επιλαχόντων.Διαβαστε την τριετή ανανεωση της συμβασης του 19 και μην υποβιβάζετε σκόπιμα και αναχρονισμένα τα δεδομένα.Είναι ξεκάθαρο οτι προσπαθειτε να επηρεάσετε αυτους που με ειλικρίνεια σας εξεφρασαν ενα προβληματισμό τους για δικό σας όφελος.Εσείς συναδελφοι απο θεσσαλονικη μη τους κάνετε τη χάρη.Η αποδοχή της θέσης δίνει ειδική εμπειρία και η ευαθ την κανει δεκτή


Στη τελευταία προκήρυξη για την ΕΥΑΘ δεν νομίζω να έλεγε κάτι για ειδική εμπειρία από ΕΥΔΑΠ ή από αλλού.

Εννοείται ότι είναι απόλυτα δελεαστική η ΕΥΔΑΠ αλλά πχ για εμένα που είμαι από Θεσσαλονίκη και να πρέπει να ζήσω για άπειρα χρόνια στην Αθήνα δεν το θέλω.

Δν είναι όπως σε ένα νοσοκομείο που που είσαι δυο χρονια στην Αθήνα και μετά πας θεωρητικά ευκολα στον τόπο σου.

Μου έδωσαν απο ΕΥΔΑΠ ένα παράδειγμα ότι μετάθεση δίνουν σε τόσο σπάνια περίπτωση και μια από αυτές ήταν αυτός που το παιδί του και η γυναίκα του σκοτώθηκαν από το γιο του Jumbo.

Tsakos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Απρ 21, 2020 10:10 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Tsakos » Πέμ Ιουν 04, 2020 5:56 pm

Οι θέσεις είναι γνωστές εκ των προτέρων.Όσο για τη ερμηνεία μετάθεσης απο την ευδάπ ήταν στα πλαίσια ειδικής κατηγορίας κινητικότητας σε φορείς κατόπιν αρθρου.Η ευδάπ απλά εδωσε την εγκρισή της

alexiptotistis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ Σεπ 23, 2019 2:29 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό alexiptotistis » Πέμ Ιουν 04, 2020 7:47 pm

Tsakos έγραψε:Οι θέσεις είναι γνωστές εκ των προτέρων.Όσο για τη ερμηνεία μετάθεσης απο την ευδάπ ήταν στα πλαίσια ειδικής κατηγορίας κινητικότητας σε φορείς κατόπιν αρθρου.Η ευδάπ απλά εδωσε την εγκρισή της

Αγαπητοί συνομιλητές κατά την ταπεινή μου γνώμη νομίζω ότι η συζήτηση που έχει ξεκινήσει δεν οδηγεί πουθενα.
Μήπως να οργανωθούμε καλύτερα και να παίρνουμε κάθε μέρα τηλέφωνο στο υπες να πιέσουμε να βγει η κατανομή των θέσεων????
Εγώ το κάνω καθημερινά .....θα με βρίσουν στο τέλος ...
Βγάζει κάθε μέρα κατανομές θέσεων σε προκηρύξεις εκτός από την 1κ.
Εκτός εάν δεν την βγάζουν εκ του πονηρού.

diaviou180523
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Μάιος 27, 2020 1:23 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό diaviou180523 » Πέμ Ιουν 04, 2020 11:41 pm

Σε ποιο νούμερο παίρνεις; Αν θέλεις πές το μας για να αρχίσουμε να παίρνουμε και εμείς

gb331984
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2018 6:30 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gb331984 » Παρ Ιουν 05, 2020 2:05 am

alexiptotistis έγραψε:
Tsakos έγραψε:Οι θέσεις είναι γνωστές εκ των προτέρων.Όσο για τη ερμηνεία μετάθεσης απο την ευδάπ ήταν στα πλαίσια ειδικής κατηγορίας κινητικότητας σε φορείς κατόπιν αρθρου.Η ευδάπ απλά εδωσε την εγκρισή της

Αγαπητοί συνομιλητές κατά την ταπεινή μου γνώμη νομίζω ότι η συζήτηση που έχει ξεκινήσει δεν οδηγεί πουθενα.
Μήπως να οργανωθούμε καλύτερα και να παίρνουμε κάθε μέρα τηλέφωνο στο υπες να πιέσουμε να βγει η κατανομή των θέσεων????
Εγώ το κάνω καθημερινά .....θα με βρίσουν στο τέλος ...
Βγάζει κάθε μέρα κατανομές θέσεων σε προκηρύξεις εκτός από την 1κ.
Εκτός εάν δεν την βγάζουν εκ του πονηρού.

Εγώ χωρίς πλάκα θα συμμετείχα και σε διαδήλωση έξω από το ΥΠ.ΕΣ. :D :D


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες