ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Andkai
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Τετ Μαρ 18, 2020 4:57 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Andkai » Παρ Μάιος 29, 2020 5:20 pm

Συγχαρητήρια σε όσους πέρασαν... Για εμάς τους υπόλοιπους καλή συνέχεια!! :D

Presta
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2020 12:48 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Presta » Σάβ Μάιος 30, 2020 6:54 am

Blacky1 έγραψε:Εμεινα για μια ερωτηση έξω... δν το πιστευω.. Συγχαρητηρια σε ολους τους επιτυχόντες. Για εμάς που είμαστε κοντά δε θα βγουν αν είναι οκ τα δικαιολογητικά τουλάχιστον; Μπας και μας πάρουν αργότερα;



Blacky1, πολύ κρίμα που έφτασες τόσο κοντά και τελικά δεν ήσουν στους διοριστέους για ελάχιστο..
Πραγματικά πολύ κρίμα!! Όμως το καλό είναι ότι έχεις πολλές πιθανότητες να είσαι στους πρώτους επιλαχόντες..
Θεωρώ προφανές ότι έχουν ελεγχθεί τα δικαιολογητικά και είναι οκ γιατί αν είδες υπήρχε ένας πίνακας που έλεγε απορριπτέοι λόγω δικαιολογητικών.. οπότε ως προς αυτό μην ανησυχείς...
Εύχομαι τα καλύτερα..

Blacky1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2020 4:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Blacky1 » Σάβ Μάιος 30, 2020 8:06 am

Presta έγραψε:
Blacky1 έγραψε:Εμεινα για μια ερωτηση έξω... δν το πιστευω.. Συγχαρητηρια σε ολους τους επιτυχόντες. Για εμάς που είμαστε κοντά δε θα βγουν αν είναι οκ τα δικαιολογητικά τουλάχιστον; Μπας και μας πάρουν αργότερα;



Blacky1, πολύ κρίμα που έφτασες τόσο κοντά και τελικά δεν ήσουν στους διοριστέους για ελάχιστο..
Πραγματικά πολύ κρίμα!! Όμως το καλό είναι ότι έχεις πολλές πιθανότητες να είσαι στους πρώτους επιλαχόντες..
Θεωρώ προφανές ότι έχουν ελεγχθεί τα δικαιολογητικά και είναι οκ γιατί αν είδες υπήρχε ένας πίνακας που έλεγε απορριπτέοι λόγω δικαιολογητικών.. οπότε ως προς αυτό μην ανησυχείς...
Εύχομαι τα καλύτερα..


Να είσαι καλά ευχαριστώ και συγχαρητήρια!! Καλή αρχή εύχομαι!! Είναι απίστευτη πίκρα δε χωνεύεται :( :(
Τον είδα τον πίνακα αλλά είχε ένα άτομο μόνο. Φαντάζομαι αυτός θα ήταν θεωρητικά στους διοριστέους και κάτι έλειπε απτα χαρτιά του. Το θέμα είναι εμάς που είμαστε οι επόμενοι 10-20 τα έχουν δει τα χαρτιά μας;;;

ntinak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Φεβ 18, 2009 4:41 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό ntinak » Σάβ Μάιος 30, 2020 11:05 am

Συγχαρητήρια στους διοριστεους!!!
Μακάρι να πάρουν και άλλους και όπως έχει αναφερθεί αν υπάρχουν ανάγκες από την τράπεζα να τραβάνε από τη λίστα των επιλαχόντων.
Θεωρείται ότι έχουν ελεγχθεί τα δικαιολογητικά (βαθμός απολυτηρίου και εμπειρία) για όλα τα άτομα στον πίνακα γενικής κατάταξης? Διάβαζα κάπου ότι αυτό γίνεται για τον αριθμό των υποψηφίων που διορίζονται συν έναν εύλογο ακόμη αριθμό (που ποιος ξέρει ποιος είναι...) επιπλέον.

saveapenguin
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Φεβ 03, 2020 10:03 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό saveapenguin » Σάβ Μάιος 30, 2020 11:11 am

Επειδή θα κάνω ένσταση για την προϋπηρεσία που δεν μου μέτρησαν, είναι κανείς που έχει ξανακάνει ηλεκτρονική ένσταση στον ΑΣΕΠ και να μπορεί να με κατατοπίσει σχετικά; Ευχαριστώ!

Rena87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Μαρ 18, 2020 10:14 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Rena87 » Σάβ Μάιος 30, 2020 3:57 pm

saveapenguin έγραψε:Επειδή θα κάνω ένσταση για την προϋπηρεσία που δεν μου μέτρησαν, είναι κανείς που έχει ξανακάνει ηλεκτρονική ένσταση στον ΑΣΕΠ και να μπορεί να με κατατοπίσει σχετικά; Ευχαριστώ!

Και εγώ θα κάνω ένσταση για την προϋπηρεσία που δεν μου μέτρησαν πάντως... Ούτε εγώ έχω ξανακάνει ένσταση πάντως οπότε και εγώ θα ήθελα μια κατεύθυνση!

hrms33
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Τετ Φεβ 06, 2019 10:56 am

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό hrms33 » Σάβ Μάιος 30, 2020 7:09 pm

Blacky1 έγραψε:Εμεινα για μια ερωτηση έξω... δν το πιστευω.. Συγχαρητηρια σε ολους τους επιτυχόντες. Για εμάς που είμαστε κοντά δε θα βγουν αν είναι οκ τα δικαιολογητικά τουλάχιστον; Μπας και μας πάρουν αργότερα;


Συγχαρητήρια σε όλους τους διοριστέους!!

Είναι πραγματικά πολύ σκληρό να μένεις έξω για μια ερώτηση! Αλλά θα σου πω ότι σε όλους τους διαγωνισμούς του δημοσίου κάποιοι δεν πάνε και στη συνέχεια γίνονται αναπληρώσεις και μπαίνουν οι επόμενοι. Δεν ξέρω αν αυτός ο διαγωνισμός αποτελέσει εξαίρεση και πάνε ΟΛΟΙ, πάντως σε όλους τους άλλους (ακόμα και στην 1Γ/2017 που επίσης ήταν γραπτός) κάποιοι δεν πήγαν. Οπότε να ελπίζεις, αφού είσαι τόσο κοντά στη βάση. Άσε που μπορεί σε κάποιον να "κόψουν" κάποια μόρια στα οριστικά και να μπεις. Επίσης, αν πάρουν κι άλλους πέραν των 60, είσαι σίγουρα μέσα.

Παιδιά κι εμένα δε μου έπιασαν την εμπειρία και σκέφτομαι να κάνω ένσταση. Εσείς οι υπόλοιποι που δε σας την έπιασαν σε τι αντικείμενο είχατε περίπου; Αυτό που δεν κατανοώ είναι γιατί, ενώ στους διαγωνισμούς του υπόλοιπου δημοσίου πιάνουν ακόμα και την προϋπηρεσία στη reception ή σε κατάστημα ρούχων ως υπάλληλος για θέσεις ΔΕ, εδώ διυλίζουν τον κώνωπα;; ΔΕ δεν είναι οι θέσεις; Ή θέλουμε ΔΕ άτομα με εμπειρία ΠΕ; Εκτός κι αν έχει εφαρμοστεί η μέθοδος "ό,τι δηλώσεις είσαι" που δεν το αποκλείω... Δηλαδή όσοι έχουν λάβει αφειδώς φουλ εμπειρία (μέχρι και 154 μήνες είδα) είναι όλοι Λογιστές; Και στην τελική λέει ότι μοριοδοτείται εμπειρία σε συναφή καθήκοντα με τις θέσεις. Δε λέει εμπειρία ως λογιστής. Οι δικές σας σκέψεις;

Το άσχημο είναι ότι έμειναν έξω άτομα με 92-93 και πέρασαν άλλοι με 89...

Epanouir
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 12:53 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Epanouir » Σάβ Μάιος 30, 2020 11:25 pm

Καλησπέρα!

Συγχαρητήρια και από μένα σε όλους τους διοριστέους! :D Εγώ όμως θα ήθελα να συγχαρώ και όλους όσους έδωσαν στον διαγωνισμό και πέρασαν σε όλα τα μαθήματα! Όπως είδατε, από τα χιλιάδες άτομα που έκαναν αίτηση και έδωσαν, τελικά μόνο 700 άτομα πέρασαν τη βάση σε όλα τα μαθήματα. Επιπλέον, το επίπεδο ήταν τόσο υψηλό που οι βάσεις εκτοξεύτηκαν σε άνευ προηγουμένου ύψη για γραπτό διαγωνισμό, ακόμα και στις ειδικές κατηγορίες. Άρα, ανεξαρτήτως αποτελέσματος, μόνο υπερήφανοι πρέπει να αισθανόμαστε όλοι μας!

Τώρα όσον αφορά τις ενστάσεις, ούτε εγώ έχω κάνει ποτέ ένσταση και δε γνωρίζω τη διαδικασία, αλλά νομίζω πως επειδή πρόκειται για γραπτό διαγωνισμό η διαδικασία διαφέρει λίγο από τις ενστάσεις στους διαγωνισμούς με σειρά προτεραιότητας. Στην προκήρυξη της 1Γ/2019 πάντως αναφέρει:

Η άσκηση της ενστάσεως γίνεται αποκλειστικά μέσω του διαδικτυακού του τόπου (http://www.asep.gr) και στην διαδρομή Πολίτες→ Ηλεκτρονικές Υπηρεσίες → Είσοδος Μέλους → ως εξής: → Επιλογή «ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ».

Πάρτε όμως καλύτερα ένα τηλέφωνο από βδομάδα στο ΑΣΕΠ να ρωτήσετε και να είστε σίγουροι, γιατί και εγώ εικασίες κάνω βάσει αυτών που διαβάζω.

Presta
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2020 12:48 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Presta » Κυρ Μάιος 31, 2020 12:00 am

hrms33 έγραψε:
Blacky1 έγραψε:Εμεινα για μια ερωτηση έξω... δν το πιστευω.. Συγχαρητηρια σε ολους τους επιτυχόντες. Για εμάς που είμαστε κοντά δε θα βγουν αν είναι οκ τα δικαιολογητικά τουλάχιστον; Μπας και μας πάρουν αργότερα;


Συγχαρητήρια σε όλους τους διοριστέους!!

Είναι πραγματικά πολύ σκληρό να μένεις έξω για μια ερώτηση! Αλλά θα σου πω ότι σε όλους τους διαγωνισμούς του δημοσίου κάποιοι δεν πάνε και στη συνέχεια γίνονται αναπληρώσεις και μπαίνουν οι επόμενοι. Δεν ξέρω αν αυτός ο διαγωνισμός αποτελέσει εξαίρεση και πάνε ΟΛΟΙ, πάντως σε όλους τους άλλους (ακόμα και στην 1Γ/2017 που επίσης ήταν γραπτός) κάποιοι δεν πήγαν. Οπότε να ελπίζεις, αφού είσαι τόσο κοντά στη βάση. Άσε που μπορεί σε κάποιον να "κόψουν" κάποια μόρια στα οριστικά και να μπεις. Επίσης, αν πάρουν κι άλλους πέραν των 60, είσαι σίγουρα μέσα.

Παιδιά κι εμένα δε μου έπιασαν την εμπειρία και σκέφτομαι να κάνω ένσταση. Εσείς οι υπόλοιποι που δε σας την έπιασαν σε τι αντικείμενο είχατε περίπου; Αυτό που δεν κατανοώ είναι γιατί, ενώ στους διαγωνισμούς του υπόλοιπου δημοσίου πιάνουν ακόμα και την προϋπηρεσία στη reception ή σε κατάστημα ρούχων ως υπάλληλος για θέσεις ΔΕ, εδώ διυλίζουν τον κώνωπα;; ΔΕ δεν είναι οι θέσεις; Ή θέλουμε ΔΕ άτομα με εμπειρία ΠΕ; Εκτός κι αν έχει εφαρμοστεί η μέθοδος "ό,τι δηλώσεις είσαι" που δεν το αποκλείω... Δηλαδή όσοι έχουν λάβει αφειδώς φουλ εμπειρία (μέχρι και 154 μήνες είδα) είναι όλοι Λογιστές; Και στην τελική λέει ότι μοριοδοτείται εμπειρία σε συναφή καθήκοντα με τις θέσεις. Δε λέει εμπειρία ως λογιστής. Οι δικές σας σκέψεις;

Το άσχημο είναι ότι έμειναν έξω άτομα με 92-93 και πέρασαν άλλοι με 89...


Θα γράψω την προσωπική μου άποψη για την προυπηρεσία χωρίς να ξέρω αν όντως και το ΑΣΕΠ το είδε έτσι.. οι θέσεις ήταν ΔΕ Ταμιακού Λογιστικού σε Τράπεζα.. οπότε θεωρώ προφανώς μοναδική συναφή εμπειρία το να έχεις δουλέψει ή σε τράπεζα ή ταμίας ή σε λογιστήριο.. καμία απ αυτές τις δουλειές δε χρειάζεται απαραιτήτως πτυχίο (βοηθός λογιστή βγαίνεις από τελ ή ιεκ).. όλα αυτά πρέπει να αναγράφονται σαφώς στη βεβαίωση του ΙΚΑ..
π.χ. αν έχεις δουλέψει σε τράπεζα αλλά σε είχαν δηλωμένο ως υπάλληλο γραφείου για τους γνωστούς λόγους (κανένα εργασιακό δικαίωμα στην ΟΤΟΕ) δυστυχώς ατύχησες!!! Ομοίως αν έχεις δουλέψει ως διοικητικός υπάλληλος ή σε γραμματειακή θέση..
Οπότε το να έχει κάποιος γενικώς εμπειρία δεν είναι απαραιτήτως επαρκές αν δεν είναι σαφής η συνάφεια της με το αντικείμενο της θέσης..
Επίσης μια άλλη σκέψη που κάνω είναι ότι η ίδια η τράπεζα μπορεί να έχει δώσει κατεύθυνση στο ΑΣΕΠ off the record να προσμετρήσει μόνο τραπεζική ή αμιγώς ταμιακή εμπειρία, η οποία να αποδεικνύεται με σαφή τρόπο..γιατί όντως η προκήρυξη ήταν φλου..
Φαντάζομαι για το λόγο αυτό όλοι δήλωσαν όλη τους την εμπειρία και ότι πιάσουν..
Πάντως ως τώρα σε παλαιότερους διαγωνισμούς, δε θυμάμαι ποτέ τα οριστικά να άλλαξαν άρδην τα προσωρινά αποτελέσματα πράγμα που σημαίνει ότι ελάχιστες ενστάσεις γίνονται δεκτές.. οπότε μάλλον έχουν ήδη αποφασίσει εκεί στο ΑΣΕΠ τη στάση τους σε ότι αφορά την αντιμετώπιση της συνάφειας της εμπειρίας..
Αυτές είναι οι σκέψεις μου.. και καλή τύχη σε όσους το προσπαθήσουν με υποβολή ένστασης..
Πράγματι είναι πολύ λυπηρό να μένουν έξω άτομα με 93+ όμως από την αρχή γνωρίζαμε ότι σπουδαίο ρόλο θα παίξουν οι προσαυξήσεις..

Blacky1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2020 4:26 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Blacky1 » Κυρ Μάιος 31, 2020 9:48 am

hrms33 έγραψε:
Blacky1 έγραψε:Εμεινα για μια ερωτηση έξω... δν το πιστευω.. Συγχαρητηρια σε ολους τους επιτυχόντες. Για εμάς που είμαστε κοντά δε θα βγουν αν είναι οκ τα δικαιολογητικά τουλάχιστον; Μπας και μας πάρουν αργότερα;


Συγχαρητήρια σε όλους τους διοριστέους!!

Είναι πραγματικά πολύ σκληρό να μένεις έξω για μια ερώτηση! Αλλά θα σου πω ότι σε όλους τους διαγωνισμούς του δημοσίου κάποιοι δεν πάνε και στη συνέχεια γίνονται αναπληρώσεις και μπαίνουν οι επόμενοι. Δεν ξέρω αν αυτός ο διαγωνισμός αποτελέσει εξαίρεση και πάνε ΟΛΟΙ, πάντως σε όλους τους άλλους (ακόμα και στην 1Γ/2017 που επίσης ήταν γραπτός) κάποιοι δεν πήγαν. Οπότε να ελπίζεις, αφού είσαι τόσο κοντά στη βάση. Άσε που μπορεί σε κάποιον να "κόψουν" κάποια μόρια στα οριστικά και να μπεις. Επίσης, αν πάρουν κι άλλους πέραν των 60, είσαι σίγουρα μέσα.



Ναι αλλά οι θέσεις είναι ελάχιστες σε αυτόν τον διαγωνισμό. Πόσοι να μην πάνε απτους 60; Επίσης αν δεν πάει κάποιος από ειδική προφανώς αντικαθίσταται απο ειδική έτσι;

Επίσης πως ξέρουμε αν είναι έγκυρα τα δικαιολογητικά μας εμάς που είμαστε αμέσως επόμενοι;

ioannachr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 08, 2018 11:39 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό ioannachr » Κυρ Μάιος 31, 2020 11:04 am

Presta έγραψε:
hrms33 έγραψε:
Blacky1 έγραψε:Εμεινα για μια ερωτηση έξω... δν το πιστευω.. Συγχαρητηρια σε ολους τους επιτυχόντες. Για εμάς που είμαστε κοντά δε θα βγουν αν είναι οκ τα δικαιολογητικά τουλάχιστον; Μπας και μας πάρουν αργότερα;


Συγχαρητήρια σε όλους τους διοριστέους!!

Είναι πραγματικά πολύ σκληρό να μένεις έξω για μια ερώτηση! Αλλά θα σου πω ότι σε όλους τους διαγωνισμούς του δημοσίου κάποιοι δεν πάνε και στη συνέχεια γίνονται αναπληρώσεις και μπαίνουν οι επόμενοι. Δεν ξέρω αν αυτός ο διαγωνισμός αποτελέσει εξαίρεση και πάνε ΟΛΟΙ, πάντως σε όλους τους άλλους (ακόμα και στην 1Γ/2017 που επίσης ήταν γραπτός) κάποιοι δεν πήγαν. Οπότε να ελπίζεις, αφού είσαι τόσο κοντά στη βάση. Άσε που μπορεί σε κάποιον να "κόψουν" κάποια μόρια στα οριστικά και να μπεις. Επίσης, αν πάρουν κι άλλους πέραν των 60, είσαι σίγουρα μέσα.

Παιδιά κι εμένα δε μου έπιασαν την εμπειρία και σκέφτομαι να κάνω ένσταση. Εσείς οι υπόλοιποι που δε σας την έπιασαν σε τι αντικείμενο είχατε περίπου; Αυτό που δεν κατανοώ είναι γιατί, ενώ στους διαγωνισμούς του υπόλοιπου δημοσίου πιάνουν ακόμα και την προϋπηρεσία στη reception ή σε κατάστημα ρούχων ως υπάλληλος για θέσεις ΔΕ, εδώ διυλίζουν τον κώνωπα;; ΔΕ δεν είναι οι θέσεις; Ή θέλουμε ΔΕ άτομα με εμπειρία ΠΕ; Εκτός κι αν έχει εφαρμοστεί η μέθοδος "ό,τι δηλώσεις είσαι" που δεν το αποκλείω... Δηλαδή όσοι έχουν λάβει αφειδώς φουλ εμπειρία (μέχρι και 154 μήνες είδα) είναι όλοι Λογιστές; Και στην τελική λέει ότι μοριοδοτείται εμπειρία σε συναφή καθήκοντα με τις θέσεις. Δε λέει εμπειρία ως λογιστής. Οι δικές σας σκέψεις;

Το άσχημο είναι ότι έμειναν έξω άτομα με 92-93 και πέρασαν άλλοι με 89...


Θα γράψω την προσωπική μου άποψη για την προυπηρεσία χωρίς να ξέρω αν όντως και το ΑΣΕΠ το είδε έτσι.. οι θέσεις ήταν ΔΕ Ταμιακού Λογιστικού σε Τράπεζα.. οπότε θεωρώ προφανώς μοναδική συναφή εμπειρία το να έχεις δουλέψει ή σε τράπεζα ή ταμίας ή σε λογιστήριο.. καμία απ αυτές τις δουλειές δε χρειάζεται απαραιτήτως πτυχίο (βοηθός λογιστή βγαίνεις από τελ ή ιεκ).. όλα αυτά πρέπει να αναγράφονται σαφώς στη βεβαίωση του ΙΚΑ..
π.χ. αν έχεις δουλέψει σε τράπεζα αλλά σε είχαν δηλωμένο ως υπάλληλο γραφείου για τους γνωστούς λόγους (κανένα εργασιακό δικαίωμα στην ΟΤΟΕ) δυστυχώς ατύχησες!!! Ομοίως αν έχεις δουλέψει ως διοικητικός υπάλληλος ή σε γραμματειακή θέση..
Οπότε το να έχει κάποιος γενικώς εμπειρία δεν είναι απαραιτήτως επαρκές αν δεν είναι σαφής η συνάφεια της με το αντικείμενο της θέσης..
Επίσης μια άλλη σκέψη που κάνω είναι ότι η ίδια η τράπεζα μπορεί να έχει δώσει κατεύθυνση στο ΑΣΕΠ off the record να προσμετρήσει μόνο τραπεζική ή αμιγώς ταμιακή εμπειρία, η οποία να αποδεικνύεται με σαφή τρόπο..γιατί όντως η προκήρυξη ήταν φλου..
Φαντάζομαι για το λόγο αυτό όλοι δήλωσαν όλη τους την εμπειρία και ότι πιάσουν..
Πάντως ως τώρα σε παλαιότερους διαγωνισμούς, δε θυμάμαι ποτέ τα οριστικά να άλλαξαν άρδην τα προσωρινά αποτελέσματα πράγμα που σημαίνει ότι ελάχιστες ενστάσεις γίνονται δεκτές.. οπότε μάλλον έχουν ήδη αποφασίσει εκεί στο ΑΣΕΠ τη στάση τους σε ότι αφορά την αντιμετώπιση της συνάφειας της εμπειρίας..
Αυτές είναι οι σκέψεις μου.. και καλή τύχη σε όσους το προσπαθήσουν με υποβολή ένστασης..
Πράγματι είναι πολύ λυπηρό να μένουν έξω άτομα με 93+ όμως από την αρχή γνωρίζαμε ότι σπουδαίο ρόλο θα παίξουν οι προσαυξήσεις..


Συμφωνώ σε όλα μαζί σ. Κ εμένα δεν μου μετρήθηκε η προϋπηρεσία (κ σωστά κιόλας γτ είναι εντελώς άσχετη), αλλά ευτυχώς είμαι από τους τυχερούς που αρκούσε ο βαθμός των μαθημάτων και το απολυτήριο. Σχετικά με την προϋπηρεσία δεν είναι ότι έγινε κάποιο λάθος από τον ΑΣΕΠ, αυτή καλώς η κακώς είναι απόφαση του για τη συνάφεια. Πιστεύω ότι θα γίνουν αναπληρώσεις, οπότε δεν έχει τελειωσει ακομα η ιστορία.

JohnnyS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2020 8:17 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό JohnnyS » Κυρ Μάιος 31, 2020 9:09 pm

Καλησπέρα, επειδή κι εγώ είμα σε αυτούς που έμειναν εκτός για ελάχιστο, επειδή δεν μου αναγνώρισαν την προϋπηρεσία 10+ χρόνια σε Τράπεζα (λογιστικό προσωπικο) και ετοιμάζομαι για ένσταση, αναρωτιέμαι εαν υπάρχει άλλος με παρόμοια προϋπηρεσία (σε τράπεζα) που δεν του αναγνωρίστηκε;

Presta
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Τρί Μαρ 17, 2020 12:48 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Presta » Κυρ Μάιος 31, 2020 9:42 pm

JohnnyS έγραψε:Καλησπέρα, επειδή κι εγώ είμα σε αυτούς που έμειναν εκτός για ελάχιστο, επειδή δεν μου αναγνώρισαν την προϋπηρεσία 10+ χρόνια σε Τράπεζα (λογιστικό προσωπικο) και ετοιμάζομαι για ένσταση, αναρωτιέμαι εαν υπάρχει άλλος με παρόμοια προϋπηρεσία (σε τράπεζα) που δεν του αναγνωρίστηκε;


Μα καλά έχεις προυπηρεσία σε τράπεζα και δεν στην αναγνώρισαν;;
Απίστευτο!!
Στη βεβαίωση του ΙΚΑ τι γράφει στο αντικείμενο εργασίας;
Εμένα πάντως που γράφει υπηρεσίες τραπεζών μου την αναγνώρισαν κανονικά.

Rena87
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Μαρ 18, 2020 10:14 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό Rena87 » Δευ Ιουν 01, 2020 8:49 am

JohnnyS έγραψε:Καλησπέρα, επειδή κι εγώ είμα σε αυτούς που έμειναν εκτός για ελάχιστο, επειδή δεν μου αναγνώρισαν την προϋπηρεσία 10+ χρόνια σε Τράπεζα (λογιστικό προσωπικο) και ετοιμάζομαι για ένσταση, αναρωτιέμαι εαν υπάρχει άλλος με παρόμοια προϋπηρεσία (σε τράπεζα) που δεν του αναγνωρίστηκε;

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα.

papakosp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2020 4:18 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό papakosp » Δευ Ιουν 01, 2020 11:47 am

Rena87 έγραψε:
JohnnyS έγραψε:Καλησπέρα, επειδή κι εγώ είμα σε αυτούς που έμειναν εκτός για ελάχιστο, επειδή δεν μου αναγνώρισαν την προϋπηρεσία 10+ χρόνια σε Τράπεζα (λογιστικό προσωπικο) και ετοιμάζομαι για ένσταση, αναρωτιέμαι εαν υπάρχει άλλος με παρόμοια προϋπηρεσία (σε τράπεζα) που δεν του αναγνωρίστηκε;

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα.


Μου φαίνεται πραγματικά αδιανόητο να έχουν κάνει τόσο σοβαρό λάθος στο ΑΣΕΠ... Τι να πω, καλή τύχη με τις ενστάσεις, αν και η προσωπική μου εμπειρία από παλαιότερες δεν είναι ενθαρρυντική. Επίσης, έχετε υπόψιν σας ότι δεν αποκλείεται κάποιοι από εμάς τους επιλαχόντες να κληθούν σε ύστερο χρονικό διάστημα, εάν καταγραφούν νέα κενά, όπως έγινε πρόσφατα με τους επιλαχόντες τελωνειακούς της 1Γ/2017.


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες