Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
nvi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2018 8:20 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό nvi » Παρ Μάιος 29, 2020 1:59 pm

blouk έγραψε:
sotinela έγραψε:
blouk έγραψε:Ο καθένας έχει δικαίωμα να κινητοποιηθεί όπως νομίζει αυτός. Επίσης καμία σχέση οι αξονικοί τομογράφοι του ιδιωτικού τομέα με του δημοσίου, δεν είναι όλα τα μηχανήματα ίδια, το καθένα έχει την δική του λειτουργία (ανάλογα τον κατασκευαστή) Και επιμένω πάλι ότι αν εξαιρέσουμε τους διοικητικούς η εμπειρία που έχουν αποκτήσει οι ειδικότητες παραϊατρικών επαγγελμάτων + νοσηλευτικό προσωπικό στα δημόσια νοσοκομεία έχουν πολύ μεγάλη διαφορά με την εμπειρία που έχει αποκτήσει κάποιος-α στον ιδιωτικό τομέα.



Εδω δώσανε ειδική εμπειρία και ειδικά μόρια σε ΥΕ μεταφορείς ασθενών, Διοικητικούς και Πληροφορικής. Λες και ο διοικητικός λογιστικός στο ιδιωτικό νοσοκομείο εφαρμόζει άλλη λογιστική διαχείριση απ οτι το δημόσιο νοσοκομείο... τραγικό. πάντως και αυτό που λέτε για τομογράφους κλπ δεν στέκ ει. δηλαδή ενας εργαζομένος σε αξονικό τομογράφο στο ιατρικό αθηνών δε μπορεί να χειριστεί τομογράφο σε δημόσιο νοσοκομείο;;;;
Δεν είναι όλοι οι τομογράφοι ίδιοι, το αναφέρω και στην ποιο πάνω τοποθέτησή μου. Όταν δεν γνωρίζουμε κάτι δεν τοποθετούμαστε για να δημιουργούμε εντυπώσεις

Με την ίδια λογική η ειδική εμπειρία θα έπρεπε να ισχύει μόνο για το συγκεκριμένο νοσοκομείο που δουλεύει κάποιος ως επίκουρος γιατί σε άλλο νοσοκομείο μπορεί να έχουν άλλο μοντέλο τομογράφου οπότε άχρηστη η ειδική εμπειρία.

blouk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 16, 2019 6:20 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό blouk » Παρ Μάιος 29, 2020 2:48 pm

nvi έγραψε:
blouk έγραψε:
sotinela έγραψε:

Εδω δώσανε ειδική εμπειρία και ειδικά μόρια σε ΥΕ μεταφορείς ασθενών, Διοικητικούς και Πληροφορικής. Λες και ο διοικητικός λογιστικός στο ιδιωτικό νοσοκομείο εφαρμόζει άλλη λογιστική διαχείριση απ οτι το δημόσιο νοσοκομείο... τραγικό. πάντως και αυτό που λέτε για τομογράφους κλπ δεν στέκ ει. δηλαδή ενας εργαζομένος σε αξονικό τομογράφο στο ιατρικό αθηνών δε μπορεί να χειριστεί τομογράφο σε δημόσιο νοσοκομείο;;;;
Δεν είναι όλοι οι τομογράφοι ίδιοι, το αναφέρω και στην ποιο πάνω τοποθέτησή μου. Όταν δεν γνωρίζουμε κάτι δεν τοποθετούμαστε για να δημιουργούμε εντυπώσεις

Με την ίδια λογική η ειδική εμπειρία θα έπρεπε να ισχύει μόνο για το συγκεκριμένο νοσοκομείο που δουλεύει κάποιος ως επίκουρος γιατί σε άλλο νοσοκομείο μπορεί να έχουν άλλο μοντέλο τομογράφου οπότε άχρηστη η ειδική εμπειρία.
Σχεδόν όλοι οι επικουρικοί με ελάχιστες εξαιρέσεις στα νοσοκομεία που είδη δουλεύουν θα προσληφθούν.

Athina1610
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τρί Μάιος 26, 2020 12:44 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Athina1610 » Παρ Μάιος 29, 2020 4:55 pm

Epanouir έγραψε:
Athina1610 έγραψε:
Epanouir έγραψε:
Καλησπέρα!

Όχι, σωστός ήταν ο klaountios ως προς τη μοριοδότηση του τίτλου σπουδών σε θέσεις ΔΕ, καθώς ο βαθμός του τίτλου αν είναι στην 20βαθμη κλίμακα, τότε πρώτα ανάγεται στη 10βαθμη (διαιρώντας ουσιαστικά τον βαθμό σου με το 2) και μετά πολλαπλασιάζεται με το 110. Σου παραθέτω και το απόσπασμα της προκήρυξης 2Κ/2019 (στη σελ. 237), που είναι πανομοιότυπο σε όλες τις προκηρύξεις για θέσεις ΔΕ:

Ο βαθμός βασικού τίτλου σπουδών Πανεπιστημιακής, Τεχνολογικής (βάση 5 άριστα 10) και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (αναγόμενος στην 10βαθμη κλίμακα) υπολογίζεται με δύο δεκαδικά ψηφία.

Αν θες για επαλήθευση των δικών σου μορίων, δοκίμασε και την εφαρμογή "Υπολογισμός Μορίων" που υπάρχει στο site του ΑΣΕΠ.


Καλημέρα!
Δεν το γνώριζα, ευχαριστώ! Υπέθεσα εφόσον στην αίτηση το βάζουμε σε 20βαθμη κλίμακα υπολογίζεται και έτσι!!


Καλημέρα!

Δεν κάνει τίποτα! Για αυτό εξάλλου είμαστε εδώ, για να βοηθάμε ο ένας τον άλλον! Καλή επιτυχία στον διαγωνισμό! Με κάλεσαν και εμένα να καταθέσω δικαιολογητικά στη δεύτερη φουρνιά υποψηφίων για Δε Διοικητικών, χωρίς να έχω καθόλου εμπειρία (ούτε ειδική ούτε απλή). Ας ελπίσουμε να έχουμε όλοι θετικά νέα σε λίγες εβδομάδες! :D


Και εμένα το ίδιο,είχα εμπειρία αλλά απλή και με κάλεσαν με 1461 μόρια,εσύ αν επιτρέπεται πόσα μόρια έχεις? Για Αθηνά έχεις δηλώσει? Προσπαθώ πραγματικά να μαντέψω τι γίνεται με την κατάταξη αλλά δύσκολο...περιμένω με πολύ αγωνία!!! Ας ελπίσουμε όπως λες....

nvi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2018 8:20 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό nvi » Παρ Μάιος 29, 2020 6:17 pm

Athina1610 έγραψε:
Epanouir έγραψε:
Athina1610 έγραψε:
Καλημέρα!
Δεν το γνώριζα, ευχαριστώ! Υπέθεσα εφόσον στην αίτηση το βάζουμε σε 20βαθμη κλίμακα υπολογίζεται και έτσι!!


Καλημέρα!

Δεν κάνει τίποτα! Για αυτό εξάλλου είμαστε εδώ, για να βοηθάμε ο ένας τον άλλον! Καλή επιτυχία στον διαγωνισμό! Με κάλεσαν και εμένα να καταθέσω δικαιολογητικά στη δεύτερη φουρνιά υποψηφίων για Δε Διοικητικών, χωρίς να έχω καθόλου εμπειρία (ούτε ειδική ούτε απλή). Ας ελπίσουμε να έχουμε όλοι θετικά νέα σε λίγες εβδομάδες! :D


Και εμένα το ίδιο,είχα εμπειρία αλλά απλή και με κάλεσαν με 1461 μόρια,εσύ αν επιτρέπεται πόσα μόρια έχεις? Για Αθηνά έχεις δηλώσει? Προσπαθώ πραγματικά να μαντέψω τι γίνεται με την κατάταξη αλλά δύσκολο...περιμένω με πολύ αγωνία!!! Ας ελπίσουμε όπως λες....

Μήπως δεν τα υπολόγισες σωστά κ έχεις παραπάνω μόρια? Γιατί μου φαίνονται λίγα (με εμπειρία) για να σε καλέσουν. Ξαναδες τα

nvi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2018 8:20 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό nvi » Παρ Μάιος 29, 2020 6:23 pm

blouk έγραψε:
nvi έγραψε:
blouk έγραψε:Δεν είναι όλοι οι τομογράφοι ίδιοι, το αναφέρω και στην ποιο πάνω τοποθέτησή μου. Όταν δεν γνωρίζουμε κάτι δεν τοποθετούμαστε για να δημιουργούμε εντυπώσεις

Με την ίδια λογική η ειδική εμπειρία θα έπρεπε να ισχύει μόνο για το συγκεκριμένο νοσοκομείο που δουλεύει κάποιος ως επίκουρος γιατί σε άλλο νοσοκομείο μπορεί να έχουν άλλο μοντέλο τομογράφου οπότε άχρηστη η ειδική εμπειρία.
Σχεδόν όλοι οι επικουρικοί με ελάχιστες εξαιρέσεις στα νοσοκομεία που είδη δουλεύουν θα προσληφθούν.

Μακάρι να προσληφθεί κόσμος που το αξίζει. Όλοι μας όταν κάναμε αιτήσεις διαβάσαμε την προκήρυξη κ με τη συμμετοχή μας σε αυτή αποδεχτηκαμε τους όρους της. Αυτό δε σημαίνει φυσικά ότι συμφωνώ κ απόλυτα. Όμως το να δίνεις τέτοιο ατού σε κάποιον κ να μην καταφέρνει να μπει κ να διεκδικεί από πανω κ να φωνάζει για μονιμοποίηση όχι δεν το καταλαβαίνω

Athina1610
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τρί Μάιος 26, 2020 12:44 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Athina1610 » Παρ Μάιος 29, 2020 6:53 pm

nvi έγραψε:
Athina1610 έγραψε:
Epanouir έγραψε:
Καλημέρα!

Δεν κάνει τίποτα! Για αυτό εξάλλου είμαστε εδώ, για να βοηθάμε ο ένας τον άλλον! Καλή επιτυχία στον διαγωνισμό! Με κάλεσαν και εμένα να καταθέσω δικαιολογητικά στη δεύτερη φουρνιά υποψηφίων για Δε Διοικητικών, χωρίς να έχω καθόλου εμπειρία (ούτε ειδική ούτε απλή). Ας ελπίσουμε να έχουμε όλοι θετικά νέα σε λίγες εβδομάδες! :D


Και εμένα το ίδιο,είχα εμπειρία αλλά απλή και με κάλεσαν με 1461 μόρια,εσύ αν επιτρέπεται πόσα μόρια έχεις? Για Αθηνά έχεις δηλώσει? Προσπαθώ πραγματικά να μαντέψω τι γίνεται με την κατάταξη αλλά δύσκολο...περιμένω με πολύ αγωνία!!! Ας ελπίσουμε όπως λες....

Μήπως δεν τα υπολόγισες σωστά κ έχεις παραπάνω μόρια? Γιατί μου φαίνονται λίγα (με εμπειρία) για να σε καλέσουν. Ξαναδες τα


Από τι βλέπω στον υπολογιστή μορίων είναι σωστά...έχω χαμηλό απολυτήριο 15 ,αλλά αρκετή εμπειρία και άριστα Αγγλικά

nvi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2018 8:20 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό nvi » Παρ Μάιος 29, 2020 7:34 pm

Athina1610 έγραψε:
nvi έγραψε:
Athina1610 έγραψε:
Και εμένα το ίδιο,είχα εμπειρία αλλά απλή και με κάλεσαν με 1461 μόρια,εσύ αν επιτρέπεται πόσα μόρια έχεις? Για Αθηνά έχεις δηλώσει? Προσπαθώ πραγματικά να μαντέψω τι γίνεται με την κατάταξη αλλά δύσκολο...περιμένω με πολύ αγωνία!!! Ας ελπίσουμε όπως λες....

Μήπως δεν τα υπολόγισες σωστά κ έχεις παραπάνω μόρια? Γιατί μου φαίνονται λίγα (με εμπειρία) για να σε καλέσουν. Ξαναδες τα


Από τι βλέπω στον υπολογιστή μορίων είναι σωστά...έχω χαμηλό απολυτήριο 15 ,αλλά αρκετή εμπειρία και άριστα Αγγλικά

Αν το είδες στον υπολογιστή μορίων είναι σωστό. Καλή επιτυχία σου εύχομαι

Athina1610
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τρί Μάιος 26, 2020 12:44 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Athina1610 » Παρ Μάιος 29, 2020 9:35 pm

nvi έγραψε:[quote="Athina161

Από τι βλέπω στον υπολογιστή μορίων είναι σωστά...έχω χαμηλό απολυτήριο 15 ,αλλά αρκετή εμπειρία και άριστα Αγγλικά

Αν το είδες στον υπολογιστή μορίων είναι σωστό. Καλή επιτυχία σου εύχομαι[/quote]

Ευχαριστώ,επίσης!

Epanouir
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 12:53 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Epanouir » Σάβ Μάιος 30, 2020 2:17 am

Athina1610 έγραψε:
Epanouir έγραψε:
Athina1610 έγραψε:
Καλημέρα!
Δεν το γνώριζα, ευχαριστώ! Υπέθεσα εφόσον στην αίτηση το βάζουμε σε 20βαθμη κλίμακα υπολογίζεται και έτσι!!


Καλημέρα!

Δεν κάνει τίποτα! Για αυτό εξάλλου είμαστε εδώ, για να βοηθάμε ο ένας τον άλλον! Καλή επιτυχία στον διαγωνισμό! Με κάλεσαν και εμένα να καταθέσω δικαιολογητικά στη δεύτερη φουρνιά υποψηφίων για Δε Διοικητικών, χωρίς να έχω καθόλου εμπειρία (ούτε ειδική ούτε απλή). Ας ελπίσουμε να έχουμε όλοι θετικά νέα σε λίγες εβδομάδες! :D


Και εμένα το ίδιο,είχα εμπειρία αλλά απλή και με κάλεσαν με 1461 μόρια,εσύ αν επιτρέπεται πόσα μόρια έχεις? Για Αθηνά έχεις δηλώσει? Προσπαθώ πραγματικά να μαντέψω τι γίνεται με την κατάταξη αλλά δύσκολο...περιμένω με πολύ αγωνία!!! Ας ελπίσουμε όπως λες....


Καλησπέρα!

Έχω 1299 μόρια και είχα δηλώσει μόνο Αθήνα και κυρίως νοσοκομεία που είχαν θέσεις διοικητικών χωρίς εμπειρία, μιας και δεν είχα καθόλου.

Καλή επιτυχία και πάλι!

Athina1610
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τρί Μάιος 26, 2020 12:44 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Athina1610 » Σάβ Μάιος 30, 2020 7:51 pm

Epanouir έγραψε:
Athina1610 έγραψε:
Epanouir έγραψε:
Καλημέρα!

Δεν κάνει τίποτα! Για αυτό εξάλλου είμαστε εδώ, για να βοηθάμε ο ένας τον άλλον! Καλή επιτυχία στον διαγωνισμό! Με κάλεσαν και εμένα να καταθέσω δικαιολογητικά στη δεύτερη φουρνιά υποψηφίων για Δε Διοικητικών, χωρίς να έχω καθόλου εμπειρία (ούτε ειδική ούτε απλή). Ας ελπίσουμε να έχουμε όλοι θετικά νέα σε λίγες εβδομάδες! :D


Και εμένα το ίδιο,είχα εμπειρία αλλά απλή και με κάλεσαν με 1461 μόρια,εσύ αν επιτρέπεται πόσα μόρια έχεις? Για Αθηνά έχεις δηλώσει? Προσπαθώ πραγματικά να μαντέψω τι γίνεται με την κατάταξη αλλά δύσκολο...περιμένω με πολύ αγωνία!!! Ας ελπίσουμε όπως λες....


Καλησπέρα!

Έχω 1299 μόρια και είχα δηλώσει μόνο Αθήνα και κυρίως νοσοκομεία που είχαν θέσεις διοικητικών χωρίς εμπειρία, μιας και δεν είχα καθόλου.

Καλή επιτυχία και πάλι!


Ελπίζω να μην μας πάνε Ιούλιο Αύγουστο...να βγουν τουλάχιστον τέλος Ιουνίου! Για να με κάλεσαν πάντως εμένα που δεν έχω και πολλά μόρια ή έγιναν πολλά λάθη στις αιτήσεις ή έτυχε στις θέσεις που επέλεξα και δεν δήλωσαν πολλοί επικουρικοί!

Epanouir
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Παρ Μαρ 20, 2020 12:53 pm

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Epanouir » Σάβ Μάιος 30, 2020 10:21 pm

Athina1610 έγραψε:
Epanouir έγραψε:
Athina1610 έγραψε:
Και εμένα το ίδιο,είχα εμπειρία αλλά απλή και με κάλεσαν με 1461 μόρια,εσύ αν επιτρέπεται πόσα μόρια έχεις? Για Αθηνά έχεις δηλώσει? Προσπαθώ πραγματικά να μαντέψω τι γίνεται με την κατάταξη αλλά δύσκολο...περιμένω με πολύ αγωνία!!! Ας ελπίσουμε όπως λες....


Καλησπέρα!

Έχω 1299 μόρια και είχα δηλώσει μόνο Αθήνα και κυρίως νοσοκομεία που είχαν θέσεις διοικητικών χωρίς εμπειρία, μιας και δεν είχα καθόλου.

Καλή επιτυχία και πάλι!


Ελπίζω να μην μας πάνε Ιούλιο Αύγουστο...να βγουν τουλάχιστον τέλος Ιουνίου! Για να με κάλεσαν πάντως εμένα που δεν έχω και πολλά μόρια ή έγιναν πολλά λάθη στις αιτήσεις ή έτυχε στις θέσεις που επέλεξα και δεν δήλωσαν πολλοί επικουρικοί!


Απ' ό,τι διαβάζω στο ίντερνετ, υπολογίζεται γύρω στις 10 Ιουλίου να βγουν τα προσωρινά αποτελέσματα και μετά θα τρέξουν λίγο τις ενστάσεις προκειμένου να βγουν τα οριστικά όσο πιο γρήγορα γίνεται, καθώς θέλουν να είναι έτοιμοι το φθινόπωρο λόγω φόβου νέου κύματος κορωνοϊού.

Εννοείται πως έγιναν λάθη στις αιτήσεις, δεδομένου ότι είχαν καλέσει σχεδόν 2000 άτομα στην πρώτη φουρνιά για 381 θέσεις ΔΕ και πάλι τους λείπουν ακόμα 100+ διοριστέοι στην ίδια κατηγορία. Γι' αυτό τώρα κάλεσαν πάλι τόσους πολλούς. Λίγη υπομονή ακόμα και θα μάθουμε!

Athina1610
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τρί Μάιος 26, 2020 12:44 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Athina1610 » Κυρ Μάιος 31, 2020 11:12 pm

Epanouir έγραψε:
Athina1610 έγραψε:
Epanouir έγραψε:
Καλησπέρα!

Έχω 1299 μόρια και είχα δηλώσει μόνο Αθήνα και κυρίως νοσοκομεία που είχαν θέσεις διοικητικών χωρίς εμπειρία, μιας και δεν είχα καθόλου.

Καλή επιτυχία και πάλι!


Ελπίζω να μην μας πάνε Ιούλιο Αύγουστο...να βγουν τουλάχιστον τέλος Ιουνίου! Για να με κάλεσαν πάντως εμένα που δεν έχω και πολλά μόρια ή έγιναν πολλά λάθη στις αιτήσεις ή έτυχε στις θέσεις που επέλεξα και δεν δήλωσαν πολλοί επικουρικοί!


Απ' ό,τι διαβάζω στο ίντερνετ, υπολογίζεται γύρω στις 10 Ιουλίου να βγουν τα προσωρινά αποτελέσματα και μετά θα τρέξουν λίγο τις ενστάσεις προκειμένου να βγουν τα οριστικά όσο πιο γρήγορα γίνεται, καθώς θέλουν να είναι έτοιμοι το φθινόπωρο λόγω φόβου νέου κύματος κορωνοϊού.

Εννοείται πως έγιναν λάθη στις αιτήσεις, δεδομένου ότι είχαν καλέσει σχεδόν 2000 άτομα στην πρώτη φουρνιά για 381 θέσεις ΔΕ και πάλι τους λείπουν ακόμα 100+ διοριστέοι στην ίδια κατηγορία. Γι' αυτό τώρα κάλεσαν πάλι τόσους πολλούς. Λίγη υπομονή ακόμα και θα μάθουμε!


Μήπως γνωρίζεις πως ακριβώς γίνεται η επιλογή με την σειρά προτίμησης? Αν έχω βάλει 1η επιλογή μια θέση και έχω λιγότερα μόρια από κάποιον που πχ είναι η 5η του επιλογή και δεν έχει περάσει στις παραπάνω, ποιος παίρνει τη θέση? Αυτός με τα περισσότερα μόρια?

titig
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2018 11:51 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό titig » Δευ Ιουν 01, 2020 8:56 am

Athina1610 έγραψε:
Epanouir έγραψε:
Athina1610 έγραψε:
Ελπίζω να μην μας πάνε Ιούλιο Αύγουστο...να βγουν τουλάχιστον τέλος Ιουνίου! Για να με κάλεσαν πάντως εμένα που δεν έχω και πολλά μόρια ή έγιναν πολλά λάθη στις αιτήσεις ή έτυχε στις θέσεις που επέλεξα και δεν δήλωσαν πολλοί επικουρικοί!


Απ' ό,τι διαβάζω στο ίντερνετ, υπολογίζεται γύρω στις 10 Ιουλίου να βγουν τα προσωρινά αποτελέσματα και μετά θα τρέξουν λίγο τις ενστάσεις προκειμένου να βγουν τα οριστικά όσο πιο γρήγορα γίνεται, καθώς θέλουν να είναι έτοιμοι το φθινόπωρο λόγω φόβου νέου κύματος κορωνοϊού.

Εννοείται πως έγιναν λάθη στις αιτήσεις, δεδομένου ότι είχαν καλέσει σχεδόν 2000 άτομα στην πρώτη φουρνιά για 381 θέσεις ΔΕ και πάλι τους λείπουν ακόμα 100+ διοριστέοι στην ίδια κατηγορία. Γι' αυτό τώρα κάλεσαν πάλι τόσους πολλούς. Λίγη υπομονή ακόμα και θα μάθουμε!


Μήπως γνωρίζεις πως ακριβώς γίνεται η επιλογή με την σειρά προτίμησης? Αν έχω βάλει 1η επιλογή μια θέση και έχω λιγότερα μόρια από κάποιον που πχ είναι η 5η του επιλογή και δεν έχει περάσει στις παραπάνω, ποιος παίρνει τη θέση? Αυτός με τα περισσότερα μόρια?


Δεν παίζει ρόλο η σειρά προτίμησης, προηγείται αυτός με τα περισσότερα μόρια.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό gery » Δευ Ιουν 01, 2020 10:09 am

Athina1610 έγραψε:Μήπως γνωρίζεις πως ακριβώς γίνεται η επιλογή με την σειρά προτίμησης? Αν έχω βάλει 1η επιλογή μια θέση και έχω λιγότερα μόρια από κάποιον που πχ είναι η 5η του επιλογή και δεν έχει περάσει στις παραπάνω, ποιος παίρνει τη θέση? Αυτός με τα περισσότερα μόρια?


Μπορείς να μου εξηγήσεις με ποια λογική θα πάρεις εσύ τη θέση ; Αν την παίρνεις εσύ , τότε τη σημασία έχει που αυτός έχει περισσότερα μόρια ;

Athina1610
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τρί Μάιος 26, 2020 12:44 am

Re: Προκήρυξη 2Κ/2019 Υπουργείο Υγείας

Δημοσίευσηαπό Athina1610 » Δευ Ιουν 01, 2020 1:52 pm

gery έγραψε:
Athina1610 έγραψε:Μήπως γνωρίζεις πως ακριβώς γίνεται η επιλογή με την σειρά προτίμησης? Αν έχω βάλει 1η επιλογή μια θέση και έχω λιγότερα μόρια από κάποιον που πχ είναι η 5η του επιλογή και δεν έχει περάσει στις παραπάνω, ποιος παίρνει τη θέση? Αυτός με τα περισσότερα μόρια?


Μπορείς να μου εξηγήσεις με ποια λογική θα πάρεις εσύ τη θέση ; Αν την παίρνεις εσύ , τότε τη σημασία έχει που αυτός έχει περισσότερα μόρια ;


Καταρχήν χαλάρωσε λιγάκι! Μια ερώτηση έκανα μιας και δεν γνωρίζω καθόλου πως δουλεύει το σύστημα επιλογής!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες