Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
nvi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2018 8:20 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nvi » Τετ Μάιος 13, 2020 10:03 am

Καλημέρα, ξέρει κανείς τι γίνεται με συνυπηρετηση όταν είσαι δόκιμος? Επίσης από τη στιγμή που στέλνουμε τα δικαιολογητικά μέχρι πότε έχουμε δικαίωμα να συμμετέχουμε σε άλλες προκηρύξεις? Μπορώ να στείλω τα δικαιολογητικά κ να αρνηθώ τον διορισμό μετά?Πολλά ερωτήματα κ δε ξέρω που να απευθυνθώ.

guest88
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 06, 2018 10:28 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό guest88 » Τετ Μάιος 13, 2020 5:46 pm

nvi έγραψε:Καλημέρα, ξέρει κανείς τι γίνεται με συνυπηρετηση όταν είσαι δόκιμος? Επίσης από τη στιγμή που στέλνουμε τα δικαιολογητικά μέχρι πότε έχουμε δικαίωμα να συμμετέχουμε σε άλλες προκηρύξεις? Μπορώ να στείλω τα δικαιολογητικά κ να αρνηθώ τον διορισμό μετά?Πολλά ερωτήματα κ δε ξέρω που να απευθυνθώ.


Καλησπέρα,
μπορείς να συμμετέχεις σε νέο διαγωνισμό έως ότου ορκιστείς σε κάποια υπηρεσία, μετά πρέπει να παρέλθει 5ετία. Μπορείς μέχρι πριν την ορκομωσία να αρνηθείς τελικά τον διορισμό σου. Σχετικά με τη συνυπηρέτηση στη δόκιμη περίοδο δεν ξέρω πολλά, αλλά ξέρω ότι συνάδελφος στα Δικαστήρια που είμαι τώρα με 4 παιδιά το παλεύει εδώ και ένα χρόνο που διοριστήκαμε και είναι ακόμα εδώ (Αθήνα).... Βέβαια στο Υπουργείο Δικαιοσύνης όλα γίνονται δύσκολα, σε άλλα Υπουργεία μπορεί να ισχύουν άλλα δεδομένα.

stellak
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2018 4:38 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό stellak » Τετ Μάιος 13, 2020 7:26 pm

sunnyday έγραψε:
sunnyday έγραψε:Καλημέρα σας με καλά νέα! Δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ Γ 622 - 11.05.2020 ο διορισμός μας. Καλή σταδιοδρομία σε όλους μας!

Στη δημοσίευση έχει γίνει λάθος στο επώνυμο ενός διορισθέντα. Απ' ότι φαίνεται πάμε για διόρθωση.....

Ναι,το ειδα και γω...θα χρειαστεί νέο ΦΕΚ η γίνεται νέα δημοσίευση με Διόρθωση Σφάλματος στο υπάρχον;Ξέρετε κάτι για τις κατανομές;

stellak
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2018 4:38 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό stellak » Τετ Μάιος 13, 2020 7:27 pm

nvi έγραψε:Καλημέρα, ξέρει κανείς τι γίνεται με συνυπηρετηση όταν είσαι δόκιμος? Επίσης από τη στιγμή που στέλνουμε τα δικαιολογητικά μέχρι πότε έχουμε δικαίωμα να συμμετέχουμε σε άλλες προκηρύξεις? Μπορώ να στείλω τα δικαιολογητικά κ να αρνηθώ τον διορισμό μετά?Πολλά ερωτήματα κ δε ξέρω που να απευθυνθώ.


Μου στείλαν κ μένα σήμερα για δικαιολογητικά σε μια άλλη προκήρυξη αλλά δεν ξέρω τι γίνεται.δε νομίζω όμως να μπορούμε να συμμετέχουμε εφόσον έχει εκδοθεί ΦΕΚ.

nvi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2018 8:20 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό nvi » Τετ Μάιος 13, 2020 8:34 pm

guest88 έγραψε:
nvi έγραψε:Καλημέρα, ξέρει κανείς τι γίνεται με συνυπηρετηση όταν είσαι δόκιμος? Επίσης από τη στιγμή που στέλνουμε τα δικαιολογητικά μέχρι πότε έχουμε δικαίωμα να συμμετέχουμε σε άλλες προκηρύξεις? Μπορώ να στείλω τα δικαιολογητικά κ να αρνηθώ τον διορισμό μετά?Πολλά ερωτήματα κ δε ξέρω που να απευθυνθώ.


Καλησπέρα,
μπορείς να συμμετέχεις σε νέο διαγωνισμό έως ότου ορκιστείς σε κάποια υπηρεσία, μετά πρέπει να παρέλθει 5ετία. Μπορείς μέχρι πριν την ορκομωσία να αρνηθείς τελικά τον διορισμό σου. Σχετικά με τη συνυπηρέτηση στη δόκιμη περίοδο δεν ξέρω πολλά, αλλά ξέρω ότι συνάδελφος στα Δικαστήρια που είμαι τώρα με 4 παιδιά το παλεύει εδώ και ένα χρόνο που διοριστήκαμε και είναι ακόμα εδώ (Αθήνα).... Βέβαια στο Υπουργείο Δικαιοσύνης όλα γίνονται δύσκολα, σε άλλα Υπουργεία μπορεί να ισχύουν άλλα δεδομένα.

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Για την συνυπηρετηση δε διευκρίνισα ότι ο σύζυγός μου είναι στρατιωτικός. Μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι περισσότερο???

stellak
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2018 4:38 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό stellak » Δευ Μάιος 18, 2020 2:21 pm

Καλησπέρα.
Ξέρουμε τελικά τι έγινε με το ΦΕΚ και αν προχωρά η πρόσληψη;Μήπως μίλησε κάποιος με τον ΟΑΕΔ;

sunnyday
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 09, 2020 11:02 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό sunnyday » Δευ Μάιος 18, 2020 2:37 pm

stellak έγραψε:
sunnyday έγραψε:
sunnyday έγραψε:Καλημέρα σας με καλά νέα! Δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ Γ 622 - 11.05.2020 ο διορισμός μας. Καλή σταδιοδρομία σε όλους μας!

Στη δημοσίευση έχει γίνει λάθος στο επώνυμο ενός διορισθέντα. Απ' ότι φαίνεται πάμε για διόρθωση.....

Ναι,το ειδα και γω...θα χρειαστεί νέο ΦΕΚ η γίνεται νέα δημοσίευση με Διόρθωση Σφάλματος στο υπάρχον;Ξέρετε κάτι για τις κατανομές;


Στην επικοινωνία που είχα σήμερα με τον ΟΑΕΔ μου είπαν ότι θα βγει διορθωμένο ΦΕΚ για όλους

stellak
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Τετ Απρ 04, 2018 4:38 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό stellak » Δευ Μάιος 18, 2020 3:12 pm

sunnyday έγραψε:
stellak έγραψε:
sunnyday έγραψε:
Στη δημοσίευση έχει γίνει λάθος στο επώνυμο ενός διορισθέντα. Απ' ότι φαίνεται πάμε για διόρθωση.....

Ναι,το ειδα και γω...θα χρειαστεί νέο ΦΕΚ η γίνεται νέα δημοσίευση με Διόρθωση Σφάλματος στο υπάρχον;Ξέρετε κάτι για τις κατανομές;


Στην επικοινωνία που είχα σήμερα με τον ΟΑΕΔ μου είπαν ότι θα βγει διορθωμένο ΦΕΚ για όλους


Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μήπως ξέρουμε και ποτε;

user2020
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Μάιος 20, 2020 12:04 am

Αμοιβαία Μετάθεση 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό user2020 » Κυρ Μάιος 24, 2020 12:39 pm

Υπάρχει κάποιος που να ενδιαφέρεται ή να γνωρίζει κάποιον που να ενδιαφέρεται για αμοιβαία μετάθεση μεταξύ Κρήτης με Θεσσαλονίκη ή Βόρεια Ελλάδα; Βρίσκομαι στην Κρήτη και θέλω να μετακινηθώ Βόρεια.

alexisozzy1984
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2018 7:57 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό alexisozzy1984 » Τρί Μάιος 26, 2020 1:47 am

nvi έγραψε:
guest88 έγραψε:
nvi έγραψε:Καλημέρα, ξέρει κανείς τι γίνεται με συνυπηρετηση όταν είσαι δόκιμος? Επίσης από τη στιγμή που στέλνουμε τα δικαιολογητικά μέχρι πότε έχουμε δικαίωμα να συμμετέχουμε σε άλλες προκηρύξεις? Μπορώ να στείλω τα δικαιολογητικά κ να αρνηθώ τον διορισμό μετά?Πολλά ερωτήματα κ δε ξέρω που να απευθυνθώ.


Καλησπέρα,
μπορείς να συμμετέχεις σε νέο διαγωνισμό έως ότου ορκιστείς σε κάποια υπηρεσία, μετά πρέπει να παρέλθει 5ετία. Μπορείς μέχρι πριν την ορκομωσία να αρνηθείς τελικά τον διορισμό σου. Σχετικά με τη συνυπηρέτηση στη δόκιμη περίοδο δεν ξέρω πολλά, αλλά ξέρω ότι συνάδελφος στα Δικαστήρια που είμαι τώρα με 4 παιδιά το παλεύει εδώ και ένα χρόνο που διοριστήκαμε και είναι ακόμα εδώ (Αθήνα).... Βέβαια στο Υπουργείο Δικαιοσύνης όλα γίνονται δύσκολα, σε άλλα Υπουργεία μπορεί να ισχύουν άλλα δεδομένα.

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Για την συνυπηρετηση δε διευκρίνισα ότι ο σύζυγός μου είναι στρατιωτικός. Μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι περισσότερο???



Kαλησπέρα και συγχαρητήρια συνάδελφε...Ως πρώην στρατιωτικός σε ενημερώνω οτι ο άντρας σου θα σε τραβήξει καθώς θεωρείται "αρχαιότερος" απο δημόσιο υπάλληλο..θα αιτηθείς και το διάστημα που πιθανότερα θα γίνει δεκτή η απόσπαση και εν συνεχεία μετάθεση σου είναι απο 2 μήνες έως 12 ανάλογα το πόσα θέματα έχει να συνεδριάσει το υπηρεσιακό...στον ΟΑΕΔ τα πράγματα είναι πιο απλά..όσον αφορά τη δεύτερη ερώτηση σου αν δεν ορκιστείς μπορείς να διαλέξεις προκηρύξεις και εφόσον περάσεις σε προκήρυξη που τα αποτελέσματα βγήκαν πριν την ορκομωσία σου τότε μπορείς να παραιτηθείς και να πας στην υπηρεσία που πέτυχες.. δεν μπορείς μετά την ορκομωσία για μια πενταετία να πάρεις μέρος σε άλλες προκηρύξεις...μετά την διετία επίσης μπορείς να αιτηθείς μετάταξη αλλα με το νέο οργανόγραμμα του ΟΑΕΔ με κάθε επιφύλαξη δεν προβλέπονται μετατάξεις σε άλλες υπηρεσίες

DKL
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 12:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό DKL » Δευ Ιουν 01, 2020 9:17 am

Αγαπητοί καλημέρα σας,

Έχει λάβει κανείς σας την επιστολή; Είμαι εκτός σπιτιού και φοβάμαι μη χάσω την προθεσμία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Yannis1980
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Δευ Απρ 15, 2019 12:45 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό Yannis1980 » Δευ Ιουν 01, 2020 1:48 pm

DKL έγραψε:Αγαπητοί καλημέρα σας,

Έχει λάβει κανείς σας την επιστολή; Είμαι εκτός σπιτιού και φοβάμαι μη χάσω την προθεσμία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δε νομίζω πως έχει σταλεί κάποια επιστολή. Είμαστε, αν δεν κάνω λάθος, εν αναμονή της ορθής επανάληψης του ΦΕΚ.

sunnyday
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 09, 2020 11:02 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό sunnyday » Δευ Ιουν 01, 2020 2:30 pm

Yannis1980 έγραψε:
DKL έγραψε:Αγαπητοί καλημέρα σας,

Έχει λάβει κανείς σας την επιστολή; Είμαι εκτός σπιτιού και φοβάμαι μη χάσω την προθεσμία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δε νομίζω πως έχει σταλεί κάποια επιστολή. Είμαστε, αν δεν κάνω λάθος, εν αναμονή της ορθής επανάληψης του ΦΕΚ.


Το ΦΕΚ αναρτήθηκε σήμερα με τη διόρθωση του ονόματος του διορισθέντα. Έχει ημερομηνία 30/5/20. Πρώτα ο θεός, πάμε για την τελική ευθεία

DKL
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Μαρ 26, 2018 12:48 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό DKL » Δευ Ιουν 01, 2020 2:45 pm

Yannis1980 έγραψε:
DKL έγραψε:Αγαπητοί καλημέρα σας,

Έχει λάβει κανείς σας την επιστολή; Είμαι εκτός σπιτιού και φοβάμαι μη χάσω την προθεσμία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δε νομίζω πως έχει σταλεί κάποια επιστολή. Είμαστε, αν δεν κάνω λάθος, εν αναμονή της ορθής επανάληψης του ΦΕΚ.




Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση :D

evi2017
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Μαρ 22, 2017 2:46 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 15Κ/2017

Δημοσίευσηαπό evi2017 » Δευ Ιουν 01, 2020 8:48 pm

sunnyday έγραψε:
Yannis1980 έγραψε:
DKL έγραψε:Αγαπητοί καλημέρα σας,

Έχει λάβει κανείς σας την επιστολή; Είμαι εκτός σπιτιού και φοβάμαι μη χάσω την προθεσμία.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δε νομίζω πως έχει σταλεί κάποια επιστολή. Είμαστε, αν δεν κάνω λάθος, εν αναμονή της ορθής επανάληψης του ΦΕΚ.


Το ΦΕΚ αναρτήθηκε σήμερα με τη διόρθωση του ονόματος του διορισθέντα. Έχει ημερομηνία 30/5/20. Πρώτα ο θεός, πάμε για την τελική ευθεία


Όντως, η διόρθωση του ονόματος δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ με αρ. 753/30-5-2020 (Διορθώσεις σφαλμάτων), ημερήσια κυκλοφορία 31/05/2020. Από τα κεντρικά γραφεία του ΟΑΕΔ υπάρχει η πληροφόρηση ότι από αυτή την εβδομάδα θα ξεκινήσουν να στέλνουν τις επιστολές. Λογικά, μέχρι τις 11/6/2020 θα τις έχουμε παραλάβει όλοι. Καλή εβδομάδα, καλό μήνα και καλό, δημιουργικό καλοκαίρι να έχουμε!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 10 επισκέπτες