Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
NvPex
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 26, 2019 4:11 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό NvPex » Πέμ Μάιος 07, 2020 9:12 pm

Sbiotech έγραψε:
NvPex έγραψε:Καλησπέρα σας

Σχετικά με τα δικαιολογητικά που αφορούν τα πιστοποιητικά εισαγγελικής αρχής (πλημμέλημα, κακούργημα) από που τα παραλαμβάνουμε; Υπάρχει τρόπος να τα πάρει- αιτηθεί κανείς ηλεκτρονικά;

Ευχαριστώ


Μιλάς τηλεφωνικά με τη γραμματεία της εκάστοτε εισαγγελειας της περιοχής μονιμου κατοικίας σου. Για ποινικό μητρώο δεν μπορείς να το πάρεις εσύ. Θα πρέπει να ζητήσεις από την εισαγγελία πρωτοδικών του τόπου γέννησης σου να το στείλει στη ΔΕΔΔΗΕ.


Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες

geo07
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Μαρ 11, 2015 9:59 am

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό geo07 » Δευ Μάιος 11, 2020 5:01 pm

Έχουν αποσταλεί οι φάκελοι των δικαιολογητικών για τους διοριστέους ΠΕ? Γνωρίζει κανείς?

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό gery » Δευ Μάιος 11, 2020 11:06 pm

geo07 έγραψε:Έχουν αποσταλεί οι φάκελοι των δικαιολογητικών για τους διοριστέους ΠΕ? Γνωρίζει κανείς?


Αν δεν κάνω λάθος βγήκε το φεκ κατανομής με βάση τα προσωρινά.
http://www.et.gr/idocs-nph/search/pdfVi ... IOI6rvR4dL

Στο μεταξύ όμως βγήκαν τα οριστικά...
Αυτό καθυστερεί λίγο τη διαδικασία ;

angemech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Ιουν 04, 2019 4:01 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό angemech » Τρί Μάιος 12, 2020 12:08 pm

Έχουν σταλεί τα δικαιολογητικά εδώ και κάποιες μέρες στο mail που δηλώσατε στον ΑΣΕΠ

aposdimi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Δεκ 27, 2019 10:18 am

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό aposdimi » Τετ Μάιος 13, 2020 11:51 am

Καλημέρα σε όλους
Στα δικαιολογητικά για την πρόσληψη στη ΔΕΔΔΗΕ ζητάνε και μια βεβαιώση περι εξόφλησης εισφορών ΤΣΜΕΔΕ. Αν εγώ οφείλω στο ταμείο εισφορές (για παρελθόντα έτη ως ελεύθερος επαγγελματίας) θα είναι προβλήμα στην προσληψή μου; Δηλαδή θα είναι δεκτή η βεβαίωση που γράφει οτι οφείλεις στο ταμείο το τάδε ποσό ή θα πρέπει να γράφει οτι έχεις εξοφλήσει; Υπάρχει κανένας αλλός που πηρέ βεβαίωση απο το τάμειο και λέει οτι οφείλει και να έχει ενημερώσει την Διεύθυνση Ανθρωππίνων Πόρων της ΔΕΔΔΗΕ για το συγκεκριμένο θέμα;
Ευχαριστώ

geo07
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Μαρ 11, 2015 9:59 am

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό geo07 » Τετ Μάιος 13, 2020 12:55 pm

Γνωρίζουμε αν έχουν αποδεχθεί όλοι οι διοριστέοι τις θέσεις ΠΕ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών στην 7Κ/2018?

Sbiotech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Ιαν 15, 2020 2:15 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Sbiotech » Τετ Μάιος 13, 2020 2:23 pm

aposdimi έγραψε:Καλημέρα σε όλους
Στα δικαιολογητικά για την πρόσληψη στη ΔΕΔΔΗΕ ζητάνε και μια βεβαιώση περι εξόφλησης εισφορών ΤΣΜΕΔΕ. Αν εγώ οφείλω στο ταμείο εισφορές (για παρελθόντα έτη ως ελεύθερος επαγγελματίας) θα είναι προβλήμα στην προσληψή μου; Δηλαδή θα είναι δεκτή η βεβαίωση που γράφει οτι οφείλεις στο ταμείο το τάδε ποσό ή θα πρέπει να γράφει οτι έχεις εξοφλήσει; Υπάρχει κανένας αλλός που πηρέ βεβαίωση απο το τάμειο και λέει οτι οφείλει και να έχει ενημερώσει την Διεύθυνση Ανθρωππίνων Πόρων της ΔΕΔΔΗΕ για το συγκεκριμένο θέμα;
Ευχαριστώ


Εγώ έχω άλλο θέμα. Ήμουν μισθωτός με κλειστά βιβλία και είχα ενημερώσει το ΤΣΜΕΔΕ το 2016. Το 2017 με τον ΕΦΚΑ με ξαναεβαλαν στα μητρώα μη μισθωτών με συνέπεια να τρέχουν παράλληλες ασφαλίσεις. Έχω κάνει εδώ και 8 μήνες αίτηση διαγραφής αλλά τίποτα...

lzdg
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2009 4:36 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό lzdg » Τετ Μάιος 13, 2020 4:28 pm

aposdimi έγραψε:Καλημέρα σε όλους
Στα δικαιολογητικά για την πρόσληψη στη ΔΕΔΔΗΕ ζητάνε και μια βεβαιώση περι εξόφλησης εισφορών ΤΣΜΕΔΕ. Αν εγώ οφείλω στο ταμείο εισφορές (για παρελθόντα έτη ως ελεύθερος επαγγελματίας) θα είναι προβλήμα στην προσληψή μου; Δηλαδή θα είναι δεκτή η βεβαίωση που γράφει οτι οφείλεις στο ταμείο το τάδε ποσό ή θα πρέπει να γράφει οτι έχεις εξοφλήσει; Υπάρχει κανένας αλλός που πηρέ βεβαίωση απο το τάμειο και λέει οτι οφείλει και να έχει ενημερώσει την Διεύθυνση Ανθρωππίνων Πόρων της ΔΕΔΔΗΕ για το συγκεκριμένο θέμα;
Ευχαριστώ


Και εγώ παρόμοιο "πρόβλημα", έχω κάποιες οφειλές που έχουν πάει στο ΚΕΑΟ. Εμένα μου είπαν από το ΤΣΜΕΔΕ ότι δεν δίνουν ασφαλιστική ενημερότητα σε μη ελεύθερους επαγγελματίες έτσι και αλλιώς, οπότε αντί αυτού που ζητάει η ΔΕΔΔΗΕ πήρα χαρτί από το ΤΣΜΕΔΕ που λέει ότι έχω εξοφλήσει μέχρι 12-2006.Νομίζω ότι πρέπει να πάρουμε τηλέφωνα τη ΔΕΔΔΗΕ να τους εξηγήσουμε την κατάσταση...

lzdg
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2009 4:36 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό lzdg » Τετ Μάιος 13, 2020 4:36 pm

Sbiotech έγραψε:
aposdimi έγραψε:Καλημέρα σε όλους
Στα δικαιολογητικά για την πρόσληψη στη ΔΕΔΔΗΕ ζητάνε και μια βεβαιώση περι εξόφλησης εισφορών ΤΣΜΕΔΕ. Αν εγώ οφείλω στο ταμείο εισφορές (για παρελθόντα έτη ως ελεύθερος επαγγελματίας) θα είναι προβλήμα στην προσληψή μου; Δηλαδή θα είναι δεκτή η βεβαίωση που γράφει οτι οφείλεις στο ταμείο το τάδε ποσό ή θα πρέπει να γράφει οτι έχεις εξοφλήσει; Υπάρχει κανένας αλλός που πηρέ βεβαίωση απο το τάμειο και λέει οτι οφείλει και να έχει ενημερώσει την Διεύθυνση Ανθρωππίνων Πόρων της ΔΕΔΔΗΕ για το συγκεκριμένο θέμα;
Ευχαριστώ


Εγώ έχω άλλο θέμα. Ήμουν μισθωτός με κλειστά βιβλία και είχα ενημερώσει το ΤΣΜΕΔΕ το 2016. Το 2017 με τον ΕΦΚΑ με ξαναεβαλαν στα μητρώα μη μισθωτών με συνέπεια να τρέχουν παράλληλες ασφαλίσεις. Έχω κάνει εδώ και 8 μήνες αίτηση διαγραφής αλλά τίποτα...


Μια από τα ίδια και σε εμένα με το τραγικό ΤΣΜΕΔΕ...

geo07
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Μαρ 11, 2015 9:59 am

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό geo07 » Πέμ Μάιος 14, 2020 9:12 am

lzdg έγραψε:
Sbiotech έγραψε:
aposdimi έγραψε:Καλημέρα σε όλους
Στα δικαιολογητικά για την πρόσληψη στη ΔΕΔΔΗΕ ζητάνε και μια βεβαιώση περι εξόφλησης εισφορών ΤΣΜΕΔΕ. Αν εγώ οφείλω στο ταμείο εισφορές (για παρελθόντα έτη ως ελεύθερος επαγγελματίας) θα είναι προβλήμα στην προσληψή μου; Δηλαδή θα είναι δεκτή η βεβαίωση που γράφει οτι οφείλεις στο ταμείο το τάδε ποσό ή θα πρέπει να γράφει οτι έχεις εξοφλήσει; Υπάρχει κανένας αλλός που πηρέ βεβαίωση απο το τάμειο και λέει οτι οφείλει και να έχει ενημερώσει την Διεύθυνση Ανθρωππίνων Πόρων της ΔΕΔΔΗΕ για το συγκεκριμένο θέμα;
Ευχαριστώ


Εγώ έχω άλλο θέμα. Ήμουν μισθωτός με κλειστά βιβλία και είχα ενημερώσει το ΤΣΜΕΔΕ το 2016. Το 2017 με τον ΕΦΚΑ με ξαναεβαλαν στα μητρώα μη μισθωτών με συνέπεια να τρέχουν παράλληλες ασφαλίσεις. Έχω κάνει εδώ και 8 μήνες αίτηση διαγραφής αλλά τίποτα...


Μια από τα ίδια και σε εμένα με το τραγικό ΤΣΜΕΔΕ...



Τί αναφέρει η Διεύθυνση Ανθρωπίνων Πόρων του ΔΕΔΔΗΕ οσον αναφορά αν καποιος διοριστέος έχει οφειλές στο ΤΣΜΕΔΕ και δεν τις έχει εξοφλήσει ή δεν τις ρυθμίσει? Καθίστανται πρόβλημα στην προσληψή του αυτό? Γνωρίζει κανείς ?

aposdimi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Δεκ 27, 2019 10:18 am

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό aposdimi » Παρ Μάιος 15, 2020 9:11 pm

Ειχά παρει τηλ. στην Διευθύνση Ανθρωπίνων Πόρων για το ζήτημα αλλά δεν ήξεραν να μου απαντήσουν ακριβώς....μου ειχαν πει να κάνω αίτημα που να λέει ποιό είναι το πρόβλημα σχετικά με την εξόφληση των εισφορών προς το ΤΣΜΕΔΕ και να μου απαντήσουν έπειτα αν υπάρχει πρόβλημα στην πρόσληψη. Αυτο που έκανα στη συνέχεια ήταν να μην κάνω αίτημα αλλά να εξοφλήσω 3 μήνες αναδρομικών εισφορών στο ΤΣΜΕΔΕ (λιγό πάνω απο χιλιάρικο δηλαδη). Στο ΤΣΜΕΔΕ μου είπαν,πριν εξοφλήσω φυσικά, οτι σαν μισθωτός δεν μπορούν να δώσουν ασφαλιστική ενημερότητα αλλά βεβαίωση που να φαίνεται ποιό το ποσό που οφείλω και για ποιό διάστημα. Προσωπικά πιστεύω οτι δεν αποτελεί πρόβλημα στην πρόσληψη αλλά ίσως παίξει ρόλο στην προμέτρηση της προυπηρεσίας. Δηλ. το διάστημα που οφείλεις και φαίνεται στην βεβαίωση να μην προσμετρηθεί στο χρόνο για το χρονοεπίδομα. Δεν ξέρω ίσως και να λέω βλακείες.....αλλά άμα ειναι μεγάλο το πόσο που χρωστάς και δεν μπορείς να το εξοφλήσεις άμεσα χρειάζεται οποσδήποτε απάντηση απο την Διευθύνση Ανθρωπίνων Πόρων.
Κάτι άλλο να ρωτήσω με τα δικαιολογητικά αν γνωρίζει κανείς.......για τους μηχανικούς Τ1 (ΠΕ) εκτός απο την βεβαίωση ασφαλιστού φορέα χρειάζεται και βεβαίωση απο την εφορία για τα αντίστοιχα χρονικά διαστήματα ή η βεβαίωση της εφορίας είναι μόνο για τους μηχανικούς Τ3 (ΤΕ);

ckpr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2020 12:01 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό ckpr » Κυρ Μάιος 17, 2020 11:11 pm

Μήπως γνωρίζει κανείς ποια είναι η κατάσταση του Πρωτοδικείου Αθηνών στην Ευελπίδων όσον αφορά το πιστοποιητικό περί μη παραπομπής δια τελεσίδικου βουλεύματος για πλημέλλημα; Μπορούμε να επισκεφθούμε κανονικά και να το παραλάβουμε; Αν ναι, ποια είναι η διαδικασία;

Christina4
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 15, 2018 3:56 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Christina4 » Δευ Μάιος 18, 2020 12:41 am

ckpr έγραψε:Μήπως γνωρίζει κανείς ποια είναι η κατάσταση του Πρωτοδικείου Αθηνών στην Ευελπίδων όσον αφορά το πιστοποιητικό περί μη παραπομπής δια τελεσίδικου βουλεύματος για πλημέλλημα; Μπορούμε να επισκεφθούμε κανονικά και να το παραλάβουμε; Αν ναι, ποια είναι η διαδικασία;


Δεν ξερω αν άνοιξαν τα δικαστήρια για το κοινό, θα πας όμως Κτίριο 16, Γραφείο 1, ισόγειο όπως μπαίνουμε αριστερά. Κάνεις αίτηση και παίρνεις το πιστοποιητικό μετά από 2 μέρες. Το στέλνουν και οι ίδιοι με φαξ στην Ανθρωπίνων Πόρων. Δοκίμασε στα τηλ. 2108227066, 2108841447 για πληροφορίες κ. Σαρδή Αργυρώ.

ckpr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Μάιος 15, 2020 12:01 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό ckpr » Δευ Μάιος 18, 2020 10:37 am

Christina4 έγραψε:
ckpr έγραψε:Μήπως γνωρίζει κανείς ποια είναι η κατάσταση του Πρωτοδικείου Αθηνών στην Ευελπίδων όσον αφορά το πιστοποιητικό περί μη παραπομπής δια τελεσίδικου βουλεύματος για πλημέλλημα; Μπορούμε να επισκεφθούμε κανονικά και να το παραλάβουμε; Αν ναι, ποια είναι η διαδικασία;


Δεν ξερω αν άνοιξαν τα δικαστήρια για το κοινό, θα πας όμως Κτίριο 16, Γραφείο 1, ισόγειο όπως μπαίνουμε αριστερά. Κάνεις αίτηση και παίρνεις το πιστοποιητικό μετά από 2 μέρες. Το στέλνουν και οι ίδιοι με φαξ στην Ανθρωπίνων Πόρων. Δοκίμασε στα τηλ. 2108227066, 2108841447 για πληροφορίες κ. Σαρδή Αργυρώ.


Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Πήγα σήμερα το πρωί και έκανα την αίτηση. Εξυπηρετούν από το παραθυράκι στα αριστερά της κεντρικής πύλης του κτηρίου 16 για την παραλαβή της αίτησης. Σε λίγες μέρες θα είναι έτοιμο το πιστοποιητικό για παραλαβή είπαν. Χρειάζεται και φωτοτυπία ταυτότητας. Την αίτηση στην δίνουν και την συμπληρώνεις επιτόπου.

Gogo13
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Μάιος 08, 2020 9:12 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Gogo13 » Δευ Μάιος 18, 2020 12:47 pm

Γεια σας!
Μήπως γνωρίζει κανείς κάποιο τηλέφωνο για το Εφετείο Αθηνών σχετικά με το πιστοποιητικό για κακούργημα που να απαντάνε; Δεν έχουν απαντήσει σε όσα τηλ έχω δοκιμάσει.. Ή πάμε και κάνουμε επι τόπου αίτηση;

Ευχαριστώ πολύ!


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες