Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Christina4
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 15, 2018 3:56 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Christina4 » Παρ Μαρ 20, 2020 7:34 pm

lzdg έγραψε:Η προκήρυξη λέει ότι οι προσλήψεις πρέπει να γίνουν το μέγιστο μέχρι 3 μήνες από την ημερομηνία της απόφασης στο Διαύγεια. Λέτε να υπάρχει περίπτωση να πάρει παράταση λόγω της πανδημίας; (αναφέρομαι στους ΠΕ)


Καλησπέρα, θα ήθελα να διευκρινίσω ότι ο χρόνος των 3 αυτών μηνών ξεκινά από τη στιγμή της δημοσίευσης της απόφασης κατανομής προσωπικού από το υπουργείο εσωτερικών και διοικητικής ανασυγκρότησης. Όχι από τη δημοσίευση των οριστικών στη διαύγεια.
Η κατανομή για τους ΤΕ βγήκε χθες, μίλησα με Διεύθυνση Ανθρωπίνων Πόρων σήμερα. Άρα εγώ θα πρέπει να αναλάβω μέσα σε 3 μήνες από σήμερα. Λόγω κορωνοϊού ίσως κλείσουν από Δευτέρα, η κυρία που μιλάω ήταν μόνη της σήμερα.

lzdg
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2009 4:36 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό lzdg » Σάβ Μαρ 21, 2020 4:29 pm

Να 'σαι καλά Χριστίνα για την ενημέρωση! Δυο επιπλέον ερωτήσεις μιας και έχεις την εμπειρία: α) Η απόφαση κατανομής βγαίνει αφού ελεγχθούν τα δικαιολογητικά που στέλνουμε; και β) Μπορείς να κάνεις μια εκτίμηση για το πότε πάνω-κάτω θα προσληφθούν οι ΠΕ;

Christina4
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 15, 2018 3:56 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Christina4 » Σάβ Μαρ 21, 2020 6:35 pm

lzdg έγραψε:Να 'σαι καλά Χριστίνα για την ενημέρωση! Δυο επιπλέον ερωτήσεις μιας και έχεις την εμπειρία: α) Η απόφαση κατανομής βγαίνει αφού ελεγχθούν τα δικαιολογητικά που στέλνουμε; και β) Μπορείς να κάνεις μια εκτίμηση για το πότε πάνω-κάτω θα προσληφθούν οι ΠΕ;


Καλησπέρα, 3 post πιο πίσω είχα γράψει:

"Πιστεύω εσάς τους ΠΕ θα σας είχαν καλέσει νωρίτερα αλλά τους πρόλαβε ο κορωνοϊός. Δημοσιεύτηκε 10/3/20 το ΦΕΚ Β' τεύχος Αρ. Φύλλου 761 με το οποίο ζητούν την κατανομή σας από τους προσωρινούς πίνακες. Ημερομηνία αυτής της απόφασης ήταν 24/2/20 ενώ τα οριστικά σας βγήκαν 27/2/20. Άρα σας ήθελαν πιο γρήγορα να αναλάβετε."

Η Διεύθυνση Ανθρωπίνων Πόρων έχει την κατανομή ωστόσο δε βγήκε ακόμα το ΦΕΚ για να την δω. Εικάζω ότι μαζί με μας τα 10 άτομα ΤΕ αναφέρει και σας τα 110 άτομα ΠΕ.

Εγώ κατέθεσα δικαιολογητικά 5/2, η κατανομή βγήκε 19/3, ο έλεγχος ξεκίνησε χθες 20/3. Λόγω κορωνοϊού, οι φορείς που πρέπει να στείλουν πίσω στον ΔΕΔΔΗΕ τα φαξ γνησιότητας, υπολειτουργούν. Ίσως κλείσουν και στον ΔΕΔΔΗΕ από Δευτέρα.

4/5, 18/5, 1/6 είναι οι πιθανές μέρες πρόσληψης, κάθε 1η και 16η μέρα του μήνα γίνονται. Κι εμένα κάπου εκεί με βλέπω. Το γρηγορότερο θέλουν περίπου 1 μήνα για τον έλεγχο αφού καταθέσετε. Αλήθεια, σας κάλεσαν να παραλάβετε τον φάκελο με τα δικαιολογητικά;

angemech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Ιουν 04, 2019 4:01 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό angemech » Σάβ Μαρ 21, 2020 11:21 pm

Καλησπέρα,

Από όσο γνωρίζω είχαν κάνει κάποια τηλεφωνήματα σε κάποιους επιτυχόντες ΠΕ να τους ρωτήσουν αν δέχονται τη θέση (σε μενα προσωπικά όχι) και για την διαδικασία των εγγράφων αλλά στη συνέχεια τους ενημέρωσαν ότι παγώνει προς το παρών λογω της πανδημίας. Εγω προσωπικά θεωρώ πολυ δύσκολο να μας καλέσουν για κατάθεση εγγράφων πριν περάσει ολο αυτό με την πανδημία. Επισης πρεπει να περάσουμε και απο αρκετους γιατρούς, απο οσο γνωριζω απο τους αντίστοιχους του 2014. Συνεπως πριν τον Ιούλιο αρκετα δύσκολο να μας καλεσουν να αναλάβουμε, εφόσον θέλουν ενα μήνα για να ελέγξουν τους φακέλους μας.

lzdg
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2009 4:36 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό lzdg » Κυρ Μαρ 22, 2020 10:32 am

Εμένα με πήραν τηλέφωνο να με ρωτήσουν αν ενδιαφέρομαι για τη θέση και αφού τους είπα ναι, μου είπαν ότι θα στείλουν το φάκελο με τα δικαιολογητικά στη ΔΕΔΔΗΕ της περιοχής μου, απ΄όπου και θα με ειδοποιήσουν για να τον παραλάβω. Από άλλον ΠΕ, σε άλλη πόλη, άκουσα ότι παρέλαβε και έστειλε το φάκελο. Ενδεχομένως όμως στην παρούσα φάση με την πανδημία να θέλουν να καθυστερήσουν τη δημοσίευση της κατανομής και επομένως την όλη διαδικασία (δική μου εκτίμηση όπως βλέπω την εξέλιξη των πραγμάτων).

Sbiotech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Ιαν 15, 2020 2:15 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Sbiotech » Κυρ Μαρ 22, 2020 12:13 pm

Κάλεσαν στην αρχή να ενημερώσουν ότι θα στείλουν το φάκελο στη ΔΕΔΔΗΕ της περιοχής μου. Μετά ξανακαλεσαν ότι θα το στείλουν απευθείας σε εμένα με κούριερ. Και όταν πέρασε ο καιρός και δεν το παρέλαβα κάλεσα εγώ και με ενημέρωσαν ότι λόγω πανδημίας δεν θα στείλουν γιατί ούτως ή άλλως δεν θα μπορούσα να πάω σε εφετεία κτλ για τα χαρτιά

NvPex
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 26, 2019 4:11 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό NvPex » Κυρ Μαρ 22, 2020 1:44 pm

Και εμένα αρχικά με ρώτησαν αν αποδέχομαι το διορισμό και οτι θα μου στείλουν το φάκελο στον ΔΕΔΔΗΕ της περιοχής μου. Την επόμενη μέρα με ειδοποίησαν οτι θα στείλουν το φάκελο με κουριερ στο σπίτι λόγω κορωναιου. Επειδή άργησε πήρα τηλέφωνο και μου είπαν οτι δεν έστειλαν τι φάκελο τελικά και ότι θα το στείλουν αφού περάσει η κατάσταση με τους περιορισμούς.

Christina4
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 15, 2018 3:56 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Christina4 » Κυρ Μαρ 22, 2020 8:30 pm

Καλησπέρα, απ' ότι καταλαβαίνω από τις απαντήσεις σας, ελάχιστοι πρόλαβαν να πάρουν τον φάκελο δικαιολογητικών, να τα συγκεντρώσουν και να τα καταθέσουν. Η αλήθεια είναι σε όλη τη διαδικασία χρειάζεται φυσική παρουσία. Εκτός αν ο ΔΕΔΔΗΕ βγάλει ρύθμιση να τα "τραβήξει" από τους φορείς και να σταλούν ηλεκτρονικά οι υπογεγραμμένες υπεύθυνες δηλώσεις......Υπομονή και καλή δύναμη σε όλους!

pantelis37
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2020 8:49 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό pantelis37 » Τετ Απρ 01, 2020 10:10 am

Κάπου είδα ότι μπορεί να γίνει απόστολή δικαιολογητικών με mail.
Αλλά μάλλον είναι για τον ΑΣΕΠ αυτό. Εμείς για την ΔΕΔΔΗΕ μάλλον περιμένουμε γενικά

Christina4
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 15, 2018 3:56 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Christina4 » Παρ Απρ 03, 2020 11:00 am

Καλημέρα, ελπίζω να είστε όλοι καλά. Και επισήμως η διαδικασία έχει "παγώσει" όπως μου είπαν από τη διεύθυνση ανθρωπίνων πόρων σήμερα το πρωί. Υπομονή και καλή δύναμη σε όλους.

pantelis37
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2020 8:49 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό pantelis37 » Κυρ Απρ 19, 2020 3:39 pm

Christina4 έγραψε:Καλημέρα, ελπίζω να είστε όλοι καλά. Και επισήμως η διαδικασία έχει "παγώσει" όπως μου είπαν από τη διεύθυνση ανθρωπίνων πόρων σήμερα το πρωί. Υπομονή και καλή δύναμη σε όλους.


Ξέρω ότι είναι δύσκολο να γίνουν προβλέψεις αλλά σαν μια εκτίμηση πότε να αναμένουμε να γίνουν ξανά οι κλήσεις για δικαιολογητικά και από την στιγμή που θα μας καλέσουν σε πόσο καιρό γίνεται η πρόσληψη?

Sbiotech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Ιαν 15, 2020 2:15 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Sbiotech » Δευ Απρ 20, 2020 9:11 am

pantelis37 έγραψε:
Christina4 έγραψε:Καλημέρα, ελπίζω να είστε όλοι καλά. Και επισήμως η διαδικασία έχει "παγώσει" όπως μου είπαν από τη διεύθυνση ανθρωπίνων πόρων σήμερα το πρωί. Υπομονή και καλή δύναμη σε όλους.


Ξέρω ότι είναι δύσκολο να γίνουν προβλέψεις αλλά σαν μια εκτίμηση πότε να αναμένουμε να γίνουν ξανά οι κλήσεις για δικαιολογητικά και από την στιγμή που θα μας καλέσουν σε πόσο καιρό γίνεται η πρόσληψη?


Μετά από επικοινωνία με τη Διεύθυνση Ανθρωπίνων Πόρων τη Μεγαλοβδομαδα η διαδικασία θα επανεκκινησει μόλις αρθούν τα περιοριστικά μέτρα και επανέλθει μια κανονικότητα (οι φάκελοι είναι έτοιμοι για αποστολη).
Μάλιστα κατάλαβα ότι θα πιεστούν να τις τρέξουν ώστε εντός του καλοκαιριού να ολοκληρωθεί η διαδικασία.

stamos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ Οκτ 23, 2019 2:48 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό stamos » Δευ Απρ 20, 2020 9:44 pm

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά υπάρχει κάποιος κάποια που να εχει μάθει τι γινεται με τους ΔΕ , κάποια εξέλιξη;

Ευχαριστώ

NvPex
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 26, 2019 4:11 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό NvPex » Τετ Μάιος 06, 2020 9:38 pm

Καλησπέρα σας

Σχετικά με τα δικαιολογητικά που αφορούν τα πιστοποιητικά εισαγγελικής αρχής (πλημμέλημα, κακούργημα) από που τα παραλαμβάνουμε; Υπάρχει τρόπος να τα πάρει- αιτηθεί κανείς ηλεκτρονικά;

Ευχαριστώ

Sbiotech
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τετ Ιαν 15, 2020 2:15 pm

Re: Προκήρυξη 7Κ-2018 ΔΕΔΔΗΕ

Δημοσίευσηαπό Sbiotech » Πέμ Μάιος 07, 2020 6:28 pm

NvPex έγραψε:Καλησπέρα σας

Σχετικά με τα δικαιολογητικά που αφορούν τα πιστοποιητικά εισαγγελικής αρχής (πλημμέλημα, κακούργημα) από που τα παραλαμβάνουμε; Υπάρχει τρόπος να τα πάρει- αιτηθεί κανείς ηλεκτρονικά;

Ευχαριστώ


Μιλάς τηλεφωνικά με τη γραμματεία της εκάστοτε εισαγγελειας της περιοχής μονιμου κατοικίας σου. Για ποινικό μητρώο δεν μπορείς να το πάρεις εσύ. Θα πρέπει να ζητήσεις από την εισαγγελία πρωτοδικών του τόπου γέννησης σου να το στείλει στη ΔΕΔΔΗΕ.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 27 επισκέπτες