ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
trelokomeio
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 552
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 8:04 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό trelokomeio » Σάβ Απρ 04, 2020 1:49 pm

[quote="alekos1982"]προσπαθησε να παρεις 9-10 ειτε 13:30-14:30 οσες φορες πηρα αυτες τις ωρες εβγαλα γραμμη. 2103375106 δεν ξερω αν παιρνεις σε αυτο αλλα ειναι πολυ εξυπηρετικος ανθρωπος.[/quote]


Ναί, και σε αυτό τηλεφωνώ. Το άλλο το οποίο πρέπει να ρωτήσω είναι το εξής: Μέσα η πρόσκληση λέει κατά παρέκκλιση και κατά κάθε αντίθετης διάταξης. Ωστόσο, στο πιστοποιητικό υπηρεσιακών μεταβολών θέλουν να αναφέρεται οτι δεν υπάρχει κώλυμα. Ίσως για τυπικούς λόγους το ζητάνε και στο τέλος θα υπερισχύσει το περι <<αντίθετης>> διάταξης.

alekos1982
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ Ιαν 05, 2018 6:17 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό alekos1982 » Σάβ Απρ 04, 2020 7:01 pm

αυτο μπορεις να το βαλεις σαν αποσπασμα εδω γιατι εχω φαει ενα μικρο κολλημα. γιατι αν ισχυει το πρωτο ισως φυγω απο τον ΟΤΑ στον οποιο ειμαι... αλλιως θα μεινω εκει για παντα :( :( :( :( :( :( :(

phndra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Σεπ 23, 2019 9:45 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό phndra » Δευ Απρ 06, 2020 7:50 am

6ΘΕΟ46ΜΠ3Ζ-3ΚΣ (Ορθή Επανάληψη της Προκήρυξης)

lsid
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2018 9:34 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό lsid » Δευ Απρ 06, 2020 8:42 am

Για την προκύρηξη, το πρότυπο αιτήσεων υπάρχει στην σελίδα aade.gr στις προκυρήξεις. https://www.aade.gr/prokiryxeis-diagoni ... 55-ex-2020

lsid
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2018 9:34 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό lsid » Δευ Απρ 06, 2020 8:45 am

Donadeus έγραψε:Η προκήρυξη μιλάει για κάποια αίτηση που πρέπει να υποβάλουμε, την οποία υποτίθεται ότι θα βρούμε στο παράρτημα της πρόσκλησης. Ωστόσο η πρόσκληση, όπως έχει αναρτηθεί στην Διαύγεια δεν συνοδεύεται από παράρτημα (φυσικά ούτε από την εν λόγω αίτηση). Γνωρίζει κανείς που μπορούμε να βρούμε την εν λόγω αίτηση;


θα βρεις την αίτηση, στην σελίδα της ΑΑΔΕ, aade.gr, στις προκυρήξεις. Σου στέλνω το link :
https://www.aade.gr/prokiryxeis-diagoni ... 55-ex-2020

lsid
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 13, 2018 9:34 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό lsid » Δευ Απρ 06, 2020 8:46 am

trelokomeio έγραψε:
lsid έγραψε:Γνωρίζετε εαν σε αυτήν την προκύρηξη, η διαδικασία, αν θα είναι ίδια με της κινητικότητας; Δηλαδή, θα επιλεγούν 3 υποψήφιοι για την ίδια θέση, θα τους καλέσουν σε συνέντυξη, θα δηλώσουν ότι αποδέχονται κτλ; Εαν όχι, εαν κάνουμε αίτηση και στην καλύτερη τον περιπτώσεων επιλεχθούμε, θα μπορούμε να αρνηθούμε την μετάταξη; Κάνω αυτές τις ερωτήσεις γιατί πολλές φορές οι συνθήκες αλλάζουν κι εκεί που μπορείς να πας κάπου ξαφνικά δεν γίνεται...Τα ρωτάω αυτά γιατί κάποια γνωστή μου είχε κάνει αίτηση σε έναν φορέα, οι συνθήκες άλλαξαν στο μεσοδιάστημα (λίγους μήνες) και ξαφνικά της ήρθε η ανακοινωση να παρουσιαστεί εντός 10 ημερών χωρίς φυσικά να μπορεί να αρνηθεί..Οι διαδικασίες της μετάταξης είχαν προχωρήσει χωρίς να γνωρίζει...


υποθέτω οτι θα είναι πιο σύντομη, θα προσθέσω την ερώτησή σου στη λίστα και αν το σηκώσουν θα τους ρωτήσω...
2μέρες πάντως είτε δεν το σηκώνουν είτε είναι κατεβασμένο;;;


Κι εγώ προσπαθώ....

trelokomeio
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 552
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 8:04 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό trelokomeio » Δευ Απρ 06, 2020 11:27 am

[quote="phndra"]6ΘΕΟ46ΜΠ3Ζ-3ΚΣ (Ορθή Επανάληψη της Προκήρυξης)[/quote]
ναι, είναι ορθή επανάληψη της ορθής επανάληψης..το θέμα είναι να βρούμε την αλλαγή! :D

trelokomeio
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 552
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 8:04 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό trelokomeio » Δευ Απρ 06, 2020 11:35 am

[quote="phndra"]6ΘΕΟ46ΜΠ3Ζ-3ΚΣ (Ορθή Επανάληψη της Προκήρυξης)[/quote]

η ορθή επανάληψη αφορά κάποιες θέσεις, θα έχει συνέντευξη στην Αθήνα, φθίνουσα κατάταξη βάσει μορίων πχ γλώσσες, λόγω κορονοιού δεν έχουν σαφές χρονοδιάγραμμα, αυτά τα νέα από το τηλεφώνημα που έκανα.

Veta2019
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ Οκτ 16, 2019 11:10 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό Veta2019 » Τετ Απρ 08, 2020 10:55 pm

Καλησπέρα! Επειδή δεν έχω καμία σχέση με την ειδικότητα τελωνειακων, σύμφωνα με την πρόσκληση μπορω ως ΠΕ να κάνω αίτηση λογω πτυχίου που διαθέτω. Πως μπορώ να αντλήσω πληροφορίες για την ειδικότητα ΠΕ τελωνειακών ; Από ότι έχω καταλάβει ειναι ειδικότητα με κυκλικό ωράριο και αργίες για όσους εργάζονται σε τελωνεία. Υπάρχουν και θέσεις ομως ως ΠΕ τελωνειακών σε Ε.Υ.Τ.Ε και Ε.Λ.Υ.Τ. Σε αυτές τις θέσεις ισχύει το κυκλικό ωράριο ή το πρωινό;

trelokomeio
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 552
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 8:04 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό trelokomeio » Πέμ Απρ 09, 2020 10:21 am

[quote="Veta2019"]Καλησπέρα! Επειδή δεν έχω καμία σχέση με την ειδικότητα τελωνειακων, σύμφωνα με την πρόσκληση μπορω ως ΠΕ να κάνω αίτηση λογω πτυχίου που διαθέτω. Πως μπορώ να αντλήσω πληροφορίες για την ειδικότητα ΠΕ τελωνειακών ; Από ότι έχω καταλάβει ειναι ειδικότητα με κυκλικό ωράριο και αργίες για όσους εργάζονται σε τελωνεία. Υπάρχουν και θέσεις ομως ως ΠΕ τελωνειακών σε Ε.Υ.Τ.Ε και Ε.Λ.Υ.Τ. Σε αυτές τις θέσεις ισχύει το κυκλικό ωράριο ή το πρωινό;[/quote]

Καλημέρα,

για πιο σίγουρη ενημέρωση, επικοινώνησε με τα κατα τόπους τελωνεία που σε ενδιαφέρουν κ δίνουν αυτές τις ειδικότητες.

titig
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2018 11:51 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό titig » Πέμ Απρ 09, 2020 2:34 pm

Τελικά λέει όντως κάπου κατά παρέκκλιση άλλων διατάξεων? Δεν το βρήκα πουθενά :roll:

Veta2019
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τετ Οκτ 16, 2019 11:10 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό Veta2019 » Πέμ Απρ 09, 2020 4:04 pm

titig έγραψε:Τελικά λέει όντως κάπου κατά παρέκκλιση άλλων διατάξεων? Δεν το βρήκα πουθενά :roll:

Στην πρώτη σελίδα της πρόσκλησης το αναφέρει. Ομως στα απαιτούμενα δικαιολογητικά ζητά πιστοποιητικό υπηρεσιακών μεταβολών στο οποίο, εκτος των αλλων, θα αναγράφεται "ότι δεν έχουν κώλυμα μετάταξης από γενική ή ειδική διάταξη"...

Donadeus
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Παρ Οκτ 02, 2009 1:44 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό Donadeus » Παρ Απρ 10, 2020 11:13 am

lsid έγραψε:
Donadeus έγραψε:Η προκήρυξη μιλάει για κάποια αίτηση που πρέπει να υποβάλουμε, την οποία υποτίθεται ότι θα βρούμε στο παράρτημα της πρόσκλησης. Ωστόσο η πρόσκληση, όπως έχει αναρτηθεί στην Διαύγεια δεν συνοδεύεται από παράρτημα (φυσικά ούτε από την εν λόγω αίτηση). Γνωρίζει κανείς που μπορούμε να βρούμε την εν λόγω αίτηση;


θα βρεις την αίτηση, στην σελίδα της ΑΑΔΕ, aade.gr, στις προκυρήξεις. Σου στέλνω το link :
https://www.aade.gr/prokiryxeis-diagoni ... 55-ex-2020



Ευχαριστώ πολύ! :)

lasos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Παρ Σεπ 28, 2018 11:12 am

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό lasos » Τρί Απρ 28, 2020 6:43 pm

Παιδιά καλησπέρα και από μένα!Στα πλαισια της πρόσκλησης έκανα και εγώ μια αίτηση για μια θέση τελωνειακού στον τόπο καταγωγής μου σε νησί.Μήπως ξέρει κανείς εάν οι ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟI (Οικονομολόγος ΠΕ80) εξαιρούνται από την πρόσκληση γιατί ίσως δεν θεωρούνται πολιτικοί δημόσιοι υπάλληλοι ή θεωρούνται;;;
Παίρνω τηλέφωνο να ρωτήσω δεν το σηκώνει κανείς...Ευχαριστώ πολυ!!

trelokomeio
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 552
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 8:04 pm

Re: ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΤΗΝ ΑΑΔΕ ΛΟΓΩ BREXIT

Δημοσίευσηαπό trelokomeio » Τρί Απρ 28, 2020 9:07 pm

[quote="lasos"]Παιδιά καλησπέρα και από μένα!Στα πλαισια της πρόσκλησης έκανα και εγώ μια αίτηση για μια θέση τελωνειακού στον τόπο καταγωγής μου σε νησί.Μήπως ξέρει κανείς εάν οι ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟI (Οικονομολόγος ΠΕ80) εξαιρούνται από την πρόσκληση γιατί ίσως δεν θεωρούνται πολιτικοί δημόσιοι υπάλληλοι ή θεωρούνται;;;
Παίρνω τηλέφωνο να ρωτήσω δεν το σηκώνει κανείς...Ευχαριστώ πολυ!![/quote]

Παει μάλλον για αρνητικό κατά την άποψή μου..άποψη..

Τροποποίησαν το στ εδαφιο που έλεγε : Η μετάταξη πραγματοποιείται σε αντίστοιχη κενή οργανική θέση μόνιμου υπαλλήλου ή με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου....με τον νόμο 4684/2020 σελ 1470 ή 26


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 6 επισκέπτες