ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
IVIRON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Παρ Ιαν 15, 2010 8:44 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό IVIRON » Τετ Φεβ 26, 2020 7:57 pm

Καλησπέρα σε όλους .
Όσοι έχετε κάνει αίτηση για να έρθετε στο Ταμείο Παρακαταθηκών , να ξέρετε ότι οι συνεντεύξεις θα γίνουν μέσα στον Μάρτιο.

GIORGOSskv
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Φεβ 26, 2020 10:25 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό GIORGOSskv » Πέμ Φεβ 27, 2020 8:27 am

Καλημέρα. θα ήθελα τη βοήθεια σας. Είμαι ΔΕ Διοικητικός και έχω κάνει τα χαρτιά μου με την κινητικότητα. Ένα μήνα μετά το τέλος της περιόδου κατάθεσης αιτήσεων, και ενώ υπάρχει ήδη ενδιαφέρον από φορέα υποδοχής, ο Δήμος όπου εργάζομαι με τοποθέτησε στην Τεχνική υπηρεσία , όπου είναι και η μοναδική υπηρεσία οπού χρειάζεται σύμφωνη γνώμη δημάρχου. (Τυχαίο;; ) Τι μπορώ να κάνω; Μήπως επειδή η αλλαγή έγινε μετά την περίοδο αιτήσεων , δεν έχει ισχύ; Ευχαριστώ για οποιαδήποτε πληροφορία.

GIORGOSskv
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Φεβ 26, 2020 10:25 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό GIORGOSskv » Πέμ Φεβ 27, 2020 8:41 am

mariavoyatzi έγραψε:
sY8vW9 έγραψε:
iordanis83 έγραψε:Ναι αλλά ξανά τσεκάρουν τις προϋποθέσεις σε περίπτωση που σε επιλέξει ένας φορέας υποδοχής για το αν τηρείται το 65% στο φορεα προέλευσης και οτι άλλες προϋποθέσεις υπάρχουν...Άρα επίτηδες λογικά το αφήνουν και γράφει δεν ελέγχθηκε... Διορθώστε με αν κάνω λάθος


15-20 μέρες πήγαν χαμένες γιατί οι φορείς προέλευσης δεν έκαναν ελέγχους. Τώρα αλληλογραφία και άλλες 15 μέρες. Πάντως οι τεχνικοί των ΟΤΑ δεν φεύγουν γιατί οι Δήμαρχοι έχουν το βέτο. Εκτός αν κάποιος έχει πολύ δυνατό βύσμα.


Ακριβώς, οι μηχανικοί των ΟΤΑ την φάγανε, κι όπως προβλέπεται από τις πιέσεις τις ΚΕΔΕ, η προϋπόθεση της σύμφωνης γνώμης θα επεκταθεί σε όλους τους υπαλλήλους των ΟΤΑ στον μέλλον. Άρα, όποιος πρόλαβε, πρόλαβε με το ισχύον σύστημα κινητικότητας..!



Αυτό βασικά αναφέρεται στους μηχανικούς της Τεχνικής. Οσοι είναι ΔΕ αλλα ειναι στην τεχνκη? τι γινεται ? θα μπορούν να φύγουν?? επειδή δεν το διευκρινίζει..

paili
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 1:12 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό paili » Πέμ Φεβ 27, 2020 10:22 am

GIORGOSskv έγραψε:Καλημέρα. θα ήθελα τη βοήθεια σας. Είμαι ΔΕ Διοικητικός και έχω κάνει τα χαρτιά μου με την κινητικότητα. Ένα μήνα μετά το τέλος της περιόδου κατάθεσης αιτήσεων, και ενώ υπάρχει ήδη ενδιαφέρον από φορέα υποδοχής, ο Δήμος όπου εργάζομαι με τοποθέτησε στην Τεχνική υπηρεσία , όπου είναι και η μοναδική υπηρεσία οπού χρειάζεται σύμφωνη γνώμη δημάρχου. (Τυχαίο;; ) Τι μπορώ να κάνω; Μήπως επειδή η αλλαγή έγινε μετά την περίοδο αιτήσεων , δεν έχει ισχύ; Ευχαριστώ για οποιαδήποτε πληροφορία.

Την στιγμη που εκανες αιτηση ησουν σε αλλο τμημα..οποτε λογικα δεν θα εχεις καποιο προβλημα

GIORGOSskv
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Φεβ 26, 2020 10:25 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό GIORGOSskv » Πέμ Φεβ 27, 2020 11:17 am

paili έγραψε:
GIORGOSskv έγραψε:Καλημέρα. θα ήθελα τη βοήθεια σας. Είμαι ΔΕ Διοικητικός και έχω κάνει τα χαρτιά μου με την κινητικότητα. Ένα μήνα μετά το τέλος της περιόδου κατάθεσης αιτήσεων, και ενώ υπάρχει ήδη ενδιαφέρον από φορέα υποδοχής, ο Δήμος όπου εργάζομαι με τοποθέτησε στην Τεχνική υπηρεσία , όπου είναι και η μοναδική υπηρεσία οπού χρειάζεται σύμφωνη γνώμη δημάρχου. (Τυχαίο;; ) Τι μπορώ να κάνω; Μήπως επειδή η αλλαγή έγινε μετά την περίοδο αιτήσεων , δεν έχει ισχύ; Ευχαριστώ για οποιαδήποτε πληροφορία.

Την στιγμη που εκανες αιτηση ησουν σε αλλο τμημα..οποτε λογικα δεν θα εχεις καποιο προβλημα



Έτσι θέλω να πιστεύω, άπλα στα στοιχειά που στέλνει ο Δήμος στον φορέα υποδοχής, αναγράφουν όλες τις μεταβολές, συμπεριλαμβανομένης και της ανάθεσης στη τεχνική από 01/02/2020 ! ... και το θέμα είναι οτι ο νόμος δεν ξεκαθαρίζει αν αναφέρεται μόνο στους μηχανικούς της τεχνικής.. Εγώ ΔΕ ειμαι..

marinagr78
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 22, 2020 11:15 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό marinagr78 » Πέμ Φεβ 27, 2020 4:07 pm

daredevil έγραψε:
gogo72 έγραψε:
marinagr78 έγραψε:Και το καινούριο...

"Την εξαίρεση των εργαζόμενων του τομέα της Δημόσιας Υγείας απο τον κύκλο κινητικότητας ανακοίνωσε ο υπουργός Εσωτερικών Τάκης Θεοδωρικάκος στην Βουλή κατά την συζήτηση του νομοσχεδίου “Στρατηγική αναπτυξιακή προοπτική των Οργανισμών Τοπικής Αυτοδιοίκησης, ρύθμιση ζητημάτων αρμοδιότητας Υπουργείου Εσωτερικών και άλλες διατάξεις"

Κατάλαβε κανείς αν αφορά και τους υπαλλήλους του Α΄κύκλου του 2019 που περιμένουν την απόφαση μετάταξης ή αφορά τον επόμενο κύκλο κινητικότητας που θα βγει?


Σύμφωνα με δημοσιεύματα:[i] "Ο κ. Θεοδωρικάκος τόνισε χαρακτηριστικά: «Θα φέρω τροπολογία στο νομοσχέδιο με την οποία θα εξαιρείται ο τομέας της Υγείας από τον παρόντα κύκλο της κινητικότητας. Κι αυτό γιατί σύντομα θα κληθούμε να αντιμετωπίσουμε τις επιπτώσεις του κορωνοϊού και στην Ελλάδα».[/i

Αυτόν τον κύκλο. Και ραντεβού του χρόνου σε κινητικότητα.. υγεία έξω . Να δούμε ποιος θα έρθει στην υγεία μετά όταν δεν θα μπορεί να φύγει..


Τους έγραψα στο τουϊτερ
"Κ. Υπουργέ @Vkikilias
δηλώσατε ότι "ο νέος κορονοϊός προσομοιάζει με τον ιό μιας σοβαρής γρίπης". Περάσαμε γρίπη πτηνών, χοίρων, sars και ποτέ δεν ματαιώθηκαν μετατάξεις αλλά τώρα αυτό εισηγηθήκατε και υιοθέτησε ο κ. Υπουργός @theodorikakosp"

Προς το παρόν δεν μου απάντησαν.

kyr5554
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2013 10:01 am

O Κορονοϊός βλάπτει σοβαρά την κινητικότητα.

Δημοσίευσηαπό kyr5554 » Παρ Φεβ 28, 2020 12:30 am

Ο Νόμος 4440/2016 ψηφίστηκε από την προηγούμενη Κυβέρνηση λόγω μνημονιακής δέσμευσης. Η σημερινή κάνει ότι μπορεί για να μην εφαρμοστεί. Το δόγμα είναι. NO Κινητικότητα, NΟ προσλήψεις.

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Παρ Φεβ 28, 2020 9:03 am

marinagr78 έγραψε:
daredevil έγραψε:
gogo72 έγραψε:
Σύμφωνα με δημοσιεύματα:[i] "Ο κ. Θεοδωρικάκος τόνισε χαρακτηριστικά: «Θα φέρω τροπολογία στο νομοσχέδιο με την οποία θα εξαιρείται ο τομέας της Υγείας από τον παρόντα κύκλο της κινητικότητας. Κι αυτό γιατί σύντομα θα κληθούμε να αντιμετωπίσουμε τις επιπτώσεις του κορωνοϊού και στην Ελλάδα».[/i

Αυτόν τον κύκλο. Και ραντεβού του χρόνου σε κινητικότητα.. υγεία έξω . Να δούμε ποιος θα έρθει στην υγεία μετά όταν δεν θα μπορεί να φύγει..


Τους έγραψα στο τουϊτερ
"Κ. Υπουργέ @Vkikilias
δηλώσατε ότι "ο νέος κορονοϊός προσομοιάζει με τον ιό μιας σοβαρής γρίπης". Περάσαμε γρίπη πτηνών, χοίρων, sars και ποτέ δεν ματαιώθηκαν μετατάξεις αλλά τώρα αυτό εισηγηθήκατε και υιοθέτησε ο κ. Υπουργός @theodorikakosp"

Προς το παρόν δεν μου απάντησαν.


όλι εμείς πρέπει να στειλουμε e-mail twitter να μη εφαρμοστεί..

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Παρ Φεβ 28, 2020 9:49 am

βρήκα την ανρτηση στο twitter που λεει για το ΝΣ του οτα ιθαγενια κια εγραψα ακριβως απο κατω ...
stamatis Replying to
@ypesgr
κυριε υπουργε καλή σας μέρα. .Το διοικητικό προσωπικο δεν επηρρεάζει την λειτουργία του τομέα Υγειας στο βαθμο που να εξαιρεθεί απο τις μεταταξεις , αλλα το νοσηλευτικό. Σας παρακαλούμε να μην εξαιρεσετε το διοικητικο προσωπικό. ευχαριστω πολύ@Vkikilias
@theodorikakosp

Παντα υπηρχαν τετοια Ιοί. SARS, H1N1 ΓΡΙΠΠΗ. Το διοικητικό προσωπικο θεωρούμε δεν
επηρρεάζει την λειτουργία του τομέα Υγειας στο βαθμο που να εξαιρεθεί απο τις μεταταξεις,Ετσι περιοζεται πολυ την εφαρμογή του Νομου τις κινητικότητας
ευχαριστω πολύ@Vkikilias @theodorikakosp

sY8vW9
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Τρί Οκτ 01, 2019 3:52 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό sY8vW9 » Παρ Φεβ 28, 2020 1:06 pm

daredevil έγραψε:
marinagr78 έγραψε:
daredevil έγραψε:Αυτόν τον κύκλο. Και ραντεβού του χρόνου σε κινητικότητα.. υγεία έξω . Να δούμε ποιος θα έρθει στην υγεία μετά όταν δεν θα μπορεί να φύγει..


Τους έγραψα στο τουϊτερ
"Κ. Υπουργέ @Vkikilias
δηλώσατε ότι "ο νέος κορονοϊός προσομοιάζει με τον ιό μιας σοβαρής γρίπης". Περάσαμε γρίπη πτηνών, χοίρων, sars και ποτέ δεν ματαιώθηκαν μετατάξεις αλλά τώρα αυτό εισηγηθήκατε και υιοθέτησε ο κ. Υπουργός @theodorikakosp"

Προς το παρόν δεν μου απάντησαν.


όλι εμείς πρέπει να στειλουμε e-mail twitter να μη εφαρμοστεί..


χλωμό.. ο ιός είναι δω.

paili
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Παρ Δεκ 14, 2018 1:12 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό paili » Παρ Φεβ 28, 2020 1:17 pm

enik έγραψε:Δυστυχώς η καταληκτική προθεσμία περιλαμβάνει και τον κύκλο του 2018 και τον Α΄κύκλο του 2019...

Επειδή σημερα πέρασα συνέντευξη για θέση του α κύκλου του 18...η καταληκτική ημερομηνία ως τον Μάιο περιλαμβάνει και τους κύκλους του 18 κανονικα

marinagr78
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 22, 2020 11:15 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό marinagr78 » Παρ Φεβ 28, 2020 4:15 pm

sY8vW9 έγραψε:
daredevil έγραψε:
marinagr78 έγραψε:
Τους έγραψα στο τουϊτερ
"Κ. Υπουργέ @Vkikilias
δηλώσατε ότι "ο νέος κορονοϊός προσομοιάζει με τον ιό μιας σοβαρής γρίπης". Περάσαμε γρίπη πτηνών, χοίρων, sars και ποτέ δεν ματαιώθηκαν μετατάξεις αλλά τώρα αυτό εισηγηθήκατε και υιοθέτησε ο κ. Υπουργός @theodorikakosp"

Προς το παρόν δεν μου απάντησαν.


όλι εμείς πρέπει να στειλουμε e-mail twitter να μη εφαρμοστεί..


χλωμό.. ο ιός είναι δω.


Και οι άλλοι ιοί εδώ ήταν και δυστυχώς με θύματα.

ARMAGEDDON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 21, 2019 12:37 am

Όποιος πρόλαβε τον Κύριο είδε.

Δημοσίευσηαπό ARMAGEDDON » Παρ Φεβ 28, 2020 7:09 pm

daredevil έγραψε:βρήκα την ανρτηση στο twitter που λεει για το ΝΣ του οτα ιθαγενια κια εγραψα ακριβως απο κατω ...
stamatis Replying to
@ypesgr
κυριε υπουργε καλή σας μέρα. .Το διοικητικό προσωπικο δεν επηρρεάζει την λειτουργία του τομέα Υγειας στο βαθμο που να εξαιρεθεί απο τις μεταταξεις , αλλα το νοσηλευτικό. Σας παρακαλούμε να μην εξαιρεσετε το διοικητικο προσωπικό. ευχαριστω πολύ@Vkikilias
@theodorikakosp

Παντα υπηρχαν τετοια Ιοί. SARS, H1N1 ΓΡΙΠΠΗ. Το διοικητικό προσωπικο θεωρούμε δεν
επηρρεάζει την λειτουργία του τομέα Υγειας στο βαθμο που να εξαιρεθεί απο τις μεταταξεις,Ετσι περιοζεται πολυ την εφαρμογή του Νομου τις κινητικότητας
ευχαριστω πολύ@Vkikilias @theodorikakosp

Αφού δουλεύεις στο Υγείας, θα ξέρεις ότι οι περισσότεροι Διοικητικοί θέλουν μετάταξη. (όχι τυχαία βέβαια). Έχουμε γίνει τα παιδιά για όλες τις δουλειές και δεν ιδρώνει το αυτί κανενός. Έψαχναν μια καλή δικαιολογία λοιπόν να σταματήσουν το κύμα φυγής και τη βρήκαν με τον κορονοϊό. Πιστεύω λοιπόν ότι θα περάσει πολύς καιρός μέχρι να ενταχθούμε ξανά στην κινητικότητα. (ίσως ποτέ).

vantou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Φεβ 28, 2020 4:16 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό vantou » Παρ Φεβ 28, 2020 10:19 pm

IVIRON έγραψε:Καλησπέρα σε όλους .
Όσοι έχετε κάνει αίτηση για να έρθετε στο Ταμείο Παρακαταθηκών , να ξέρετε ότι οι συνεντεύξεις θα γίνουν μέσα στον Μάρτιο.


Καλησπέρα! Γνωρίζετε αν έχουν στείλει τα e-mail σε όσους εχουν επιλέγει για συνέντευξη;

sY8vW9
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Τρί Οκτ 01, 2019 3:52 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό sY8vW9 » Παρ Φεβ 28, 2020 11:19 pm

marinagr78 έγραψε:
sY8vW9 έγραψε:
daredevil έγραψε:
όλι εμείς πρέπει να στειλουμε e-mail twitter να μη εφαρμοστεί..


χλωμό.. ο ιός είναι δω.


Και οι άλλοι ιοί εδώ ήταν και δυστυχώς με θύματα.


Στην Ιταλία έχουμε από τον covid19: 653 κρούσματα και 17 νεκρούς.
Αυτό μας δίνει 17/653=2.6% θνησιμότητα. :|

Όσον αφορά τη γρίπη στην Ιταλία, έχουμε 2,768,000 αρρώστους και 240 νεκρούς
άρα, 240/2,768,000=0.01% θνησιμότητα.

Επειδή ο covid είναι πολύ μεταδοτικός (τουλάχιστον διπλάσια μεταδοτικότητα από τη γρίπη), αρκεί τα κρούσματα να φτάσουν τα 9,230 μόλις για να ισοφαρίσει τους νεκρούς από τη γρίπη (240).


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Maraki1488 και 16 επισκέπτες