ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
kyr5554
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2013 10:01 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό kyr5554 » Παρ Φεβ 14, 2020 11:09 pm

ilias1986 έγραψε:Καλησπέρα! Εμένα βγήκε σήμερα το φεκ της μετάταξης! Εύχομαι και στους υπόλοιπους γρήγορα αποτελέσματα!

Ευχαριστούμε, να σαι καλά!

Sunline
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 10:53 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Sunline » Σάβ Φεβ 15, 2020 10:41 am

ilias1986 έγραψε:Καλησπέρα! Εμένα βγήκε σήμερα το φεκ της μετάταξης! Εύχομαι και στους υπόλοιπους γρήγορα αποτελέσματα!

Συγχαρητήρια ilias1986!! Άντε και στα δικά μας!!

sassanna5
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Φεβ 07, 2020 8:55 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό sassanna5 » Τρί Φεβ 18, 2020 10:56 am

Παιδια θα μας βοηθούσε να μας γράψετε (αν θελετε) τα προσοντα σας για να καταλαβουμε τι μετραει στην επιλογή.

kyr5554
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2013 10:01 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό kyr5554 » Τετ Φεβ 19, 2020 3:50 pm

sassanna5 έγραψε:Παιδια θα μας βοηθούσε να μας γράψετε (αν θελετε) τα προσοντα σας για να καταλαβουμε τι μετραει στην επιλογή.

Τα προσόντα σου θα τα κρίνει επιτροπή, με βάση το βιογραφικό που θα στείλεις , και από την προσωπική συνέντευξη. Από εμένα το μόνο που μπορώ να σου πω είναι να έχεις [b]άπειρη υπομονή[/b], γιατί ακόμη δεν έχει τελειώσει ο Β’ κύκλος του 2018. Οπότε………..

VKMaria
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 22, 2019 9:24 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό VKMaria » Τετ Φεβ 19, 2020 5:50 pm

Καλησπέρα σε όλους...
Συγχαρητήρια στους συναδέλφους όπου τελείωσαν με την κινητικότητα...
Θα ήθελα να σας ρωτήσω τι γίνεται μ'εμας τους ΔΕ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΏΝ κινητικότητα του 2018...
απ' ότι έχω δει στα ΦΕΚ μόνο μια συνάδελφος έχει περάσει ως ΔΕ....
Δεν ξέρω πόσοι είμαστε όλοι μαζί... αλλά αυτή η αναμονή εμένα μου δημιουργεί ανησυχία....
Αν έχετε κάποια ενημέρωση σας παρακαλώ.. γράψτε κάτι...
Σας ευχαριστώ.......και καλό κουράγιο σε όλους όσοι είμαστε σε αναμονή απ' την ΑΑΔΕ...

kyr5554
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2013 10:01 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό kyr5554 » Τετ Φεβ 19, 2020 11:39 pm

VKMaria έγραψε:Καλησπέρα σε όλους...
Συγχαρητήρια στους συναδέλφους όπου τελείωσαν με την κινητικότητα...
Θα ήθελα να σας ρωτήσω τι γίνεται μ'εμας τους ΔΕ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΏΝ κινητικότητα του 2018...
απ' ότι έχω δει στα ΦΕΚ μόνο μια συνάδελφος έχει περάσει ως ΔΕ....
Δεν ξέρω πόσοι είμαστε όλοι μαζί... αλλά αυτή η αναμονή εμένα μου δημιουργεί ανησυχία....
Αν έχετε κάποια ενημέρωση σας παρακαλώ.. γράψτε κάτι...
Σας ευχαριστώ.......και καλό κουράγιο σε όλους όσοι είμαστε σε αναμονή απ' την ΑΑΔΕ...

Εξακολουθώ να πιστεύω πως κάποιο αόρατο Κυβερνητικό χέρι έχει αποστολή το σαμποτάρισμα της κινητικότητας. Το λέω αυτό, γιατί η καθυστέρηση δεν συμβαίνει μόνο στην Α.Α.Δ.Ε.

kyr5554
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2013 10:01 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό kyr5554 » Πέμ Φεβ 20, 2020 10:15 am

Θα ήθελα να σας ρωτήσω τι γίνεται μ'εμας τους ΔΕ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΏΝ κινητικότητα του 2018...
απ' ότι έχω δει στα ΦΕΚ μόνο μια συνάδελφος έχει περάσει ως ΔΕ....

Οι θέσεις για ΔΕ Τελωνειακών ήταν 12. Από αυτές καλύφθηκαν και οι 12. Μέχρι στιγμής, έχει βγει μόνο ένα [/b][/b]ΦΕΚ. (Μήλο).

kyr5554
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2013 10:01 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό kyr5554 » Πέμ Φεβ 20, 2020 10:30 am

Βγήκαν ΦΕΚ για ΔΕ Τελωνειακών. 10.30.πμ

kyr5554
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2013 10:01 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό kyr5554 » Σάβ Φεβ 22, 2020 12:36 am

Σε 18 ημέρες, θα συμπληρωθούν 500 ημέρες από την έναρξη του Β’ κύκλου του 2018. Μήπως πρέπει ο νόμος να αλλάξει όνομα; Γιατί κινητικότητα δεν την λες.

Slayer
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ Μαρ 02, 2018 2:08 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Slayer » Κυρ Φεβ 23, 2020 7:05 pm

Έως τις 31 Μαΐου 2020 θα πρέπει να εκδοθούν οι αποφάσεις για μετατάξεις ή αποσπάσεις για τους προηγούμενους κύκλους κινητικότητας, διαφορετικά δεν θα πραγματοποιηθούν. Αυτό προβλέπει διάταξη στο ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ του υπουργείου Εσωτερικών: «Στρατηγική αναπτυξιακή προοπτική των Οργανισμών Τοπικής Αυτοδιοίκησης, ρύθμιση ζητημάτων αρμοδιότητας Υπουργείου Εσωτερικών και άλλες διατάξεις» που κατατέθηκε στη Βουλή.

ΑΡΘΡΟ 81 παρ 1.

3 μήνες ακόμα...μετά πάπαλα....(αυτοδικαίως ατελέσφορη).
Δύσκολα τα πράγματα...βλέπω πολλές να μην γίνονται εντέλει...

kyr5554
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2013 10:01 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό kyr5554 » Δευ Φεβ 24, 2020 3:55 pm

Έως τις 31 Μαΐου 2020 θα πρέπει να εκδοθούν οι αποφάσεις για μετατάξεις ή αποσπάσεις για τους προηγούμενους κύκλους κινητικότητας, διαφορετικά δεν θα πραγματοποιηθούν. Αυτό προβλέπει διάταξη στο ΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ του υπουργείου Εσωτερικών: «Στρατηγική αναπτυξιακή προοπτική των Οργανισμών Τοπικής Αυτοδιοίκησης, ρύθμιση ζητημάτων αρμοδιότητας Υπουργείου Εσωτερικών και άλλες διατάξεις» που κατατέθηκε στη Βουλή.

Εάν πιστεύει κάποιος, ότι η ΑΑΔΕ στις 100 ημέρες περίπου που απομένουν, θα τελειώσει με τον Β' κύκλο του 2018, και με τις 287 μετατάξεις του
Α' κύκλου του 2019, να μας δώσει και σε μας από αυτό που παίρνει..........κρίμα είμαστε!

kyr5554
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2013 10:01 am

Τι συμβαίνει με την ΑΑΔΕ;

Δημοσίευσηαπό kyr5554 » Δευ Μαρ 02, 2020 8:37 am

Αραιά και πού, έβγαιναν κάποια ΦΕΚ από την ΑΑΔΕ. Γνωρίζει κάποιος τι φταίει για την στασιμότητα;

Sunline
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 10:53 am

Re: Τι συμβαίνει με την ΑΑΔΕ;

Δημοσίευσηαπό Sunline » Κυρ Μαρ 08, 2020 12:43 am

kyr5554 έγραψε:Αραιά και πού, έβγαιναν κάποια ΦΕΚ από την ΑΑΔΕ. Γνωρίζει κάποιος τι φταίει για την στασιμότητα;


Καλησπέρα παιδιά,
η δική μου διαδικασία ολοκληρώθηκε και ελπίζω σύντομα και η δική σας.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι πρέπει να πάτε από τα γραφεία της ΑΑΔΕ (αν μπορείτε και είστε Αθήνα) για να δείτε τι γίνεται με τον δικό σας φάκελο, και μην περιμένετε ότι θα βγάλετε άκρη από το τηλέφωνο... (διεύθυνση Καραγιώργη Σερβίας 10, Αθήνα - Σύνταγμα)

Εάν έχετε τελειώσει από το ΓΛΚ και έχουν σταλεί τα έγγραφα που σας αφορούν πίσω στο Γραφείο Προσωπικού της ΑΑΔΕ, θα πρέπει να πάρει υπογραφές από τους υπαλλήλους αυτού του Γραφείου καθώς και από τον Γενικό Διευθυντή του γραφείου. Μετά θα πρέπει να πάει για υπογραφές στο Γραφείο Οικονομικών της ΑΑΔΕ (που είναι στην Ερμου) να πάρει υπογραφές από τους υπαλλήλους εκεί καθώς και τον Γενικό Διευθυντή αυτού του Γραφείου, μετά να ξαναγυρίσει ο φάκελος πίσω στην Καραγιώργη Σερβίας 10 στο Γραφείο Προσωπικού και να τον στείλουν να υπογράψει και ο Διοικητής της ΑΑΔΕ.
Μετά ο φάκελος γυρνάει πίσω στο Γραφείο Προσωπικού και αρχίζει η διαδικασία για να πάει στο Εθνικό Τυπογραφείο.
Εκεί πρώτα θα πρέπει το κείμενο της μετάταξης που θα δημοσιευθεί να πάρει αριθμό ΚΑΔ και μετά στη συνέχεια αφού το κείμενο περάσει κάποια στάδια ελέγχου, δημοσιεύεται το ΦΕΚ.

Μόνο στο Εθνικό Τυπογραφίο η διαδικασία παίρνει από 2 έως 3 εβδομάδες (Για να μην πω πόσο χρόνο κάνει για τα προηγούμενα βήματα).

Καλή συνέχεια σε όλους σας και ελπίζω να ολοκληρωθεί η μετάταξή σας πολύ σύντομα.

kyr5554
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2013 10:01 am

Re: Τι συμβαίνει με την ΑΑΔΕ;

Δημοσίευσηαπό kyr5554 » Κυρ Μαρ 08, 2020 11:14 am

Sunline έγραψε:
kyr5554 έγραψε:Αραιά και πού, έβγαιναν κάποια ΦΕΚ από την ΑΑΔΕ. Γνωρίζει κάποιος τι φταίει για την στασιμότητα;


Καλησπέρα παιδιά,
η δική μου διαδικασία ολοκληρώθηκε και ελπίζω σύντομα και η δική σας.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι πρέπει να πάτε από τα γραφεία της ΑΑΔΕ (αν μπορείτε και είστε Αθήνα) για να δείτε τι γίνεται με τον δικό σας φάκελο, και μην περιμένετε ότι θα βγάλετε άκρη από το τηλέφωνο... (διεύθυνση Καραγιώργη Σερβίας 10, Αθήνα - Σύνταγμα)

Εάν έχετε τελειώσει από το ΓΛΚ και έχουν σταλεί τα έγγραφα που σας αφορούν πίσω στο Γραφείο Προσωπικού της ΑΑΔΕ, θα πρέπει να πάρει υπογραφές από τους υπαλλήλους αυτού του Γραφείου καθώς και από τον Γενικό Διευθυντή του γραφείου. Μετά θα πρέπει να πάει για υπογραφές στο Γραφείο Οικονομικών της ΑΑΔΕ (που είναι στην Ερμου) να πάρει υπογραφές από τους υπαλλήλους εκεί καθώς και τον Γενικό Διευθυντή αυτού του Γραφείου, μετά να ξαναγυρίσει ο φάκελος πίσω στην Καραγιώργη Σερβίας 10 στο Γραφείο Προσωπικού και να τον στείλουν να υπογράψει και ο Διοικητής της ΑΑΔΕ.
Μετά ο φάκελος γυρνάει πίσω στο Γραφείο Προσωπικού και αρχίζει η διαδικασία για να πάει στο Εθνικό Τυπογραφείο.
Εκεί πρώτα θα πρέπει το κείμενο της μετάταξης που θα δημοσιευθεί να πάρει αριθμό ΚΑΔ και μετά στη συνέχεια αφού το κείμενο περάσει κάποια στάδια ελέγχου, δημοσιεύεται το ΦΕΚ.

Μόνο στο Εθνικό Τυπογραφίο η διαδικασία παίρνει από 2 έως 3 εβδομάδες (Για να μην πω πόσο χρόνο κάνει για τα προηγούμενα βήματα).

Καλή συνέχεια σε όλους σας και ελπίζω να ολοκληρωθεί η μετάταξή σας πολύ σύντομα.


Συγχαρητήρια, καλή συνέχεια.
Τουλάχιστον μάθαμε ότι οι διαδικασίες προχωράνε, έστω και με αυτούς τους ρυθμούς.

Sunline
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 10:53 am

Re: Τι συμβαίνει με την ΑΑΔΕ;

Δημοσίευσηαπό Sunline » Κυρ Μαρ 08, 2020 8:05 pm

kyr5554 έγραψε:
Sunline έγραψε:
kyr5554 έγραψε:Αραιά και πού, έβγαιναν κάποια ΦΕΚ από την ΑΑΔΕ. Γνωρίζει κάποιος τι φταίει για την στασιμότητα;


Καλησπέρα παιδιά,
η δική μου διαδικασία ολοκληρώθηκε και ελπίζω σύντομα και η δική σας.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι πρέπει να πάτε από τα γραφεία της ΑΑΔΕ (αν μπορείτε και είστε Αθήνα) για να δείτε τι γίνεται με τον δικό σας φάκελο, και μην περιμένετε ότι θα βγάλετε άκρη από το τηλέφωνο... (διεύθυνση Καραγιώργη Σερβίας 10, Αθήνα - Σύνταγμα)

Εάν έχετε τελειώσει από το ΓΛΚ και έχουν σταλεί τα έγγραφα που σας αφορούν πίσω στο Γραφείο Προσωπικού της ΑΑΔΕ, θα πρέπει να πάρει υπογραφές από τους υπαλλήλους αυτού του Γραφείου καθώς και από τον Γενικό Διευθυντή του γραφείου. Μετά θα πρέπει να πάει για υπογραφές στο Γραφείο Οικονομικών της ΑΑΔΕ (που είναι στην Ερμου) να πάρει υπογραφές από τους υπαλλήλους εκεί καθώς και τον Γενικό Διευθυντή αυτού του Γραφείου, μετά να ξαναγυρίσει ο φάκελος πίσω στην Καραγιώργη Σερβίας 10 στο Γραφείο Προσωπικού και να τον στείλουν να υπογράψει και ο Διοικητής της ΑΑΔΕ.
Μετά ο φάκελος γυρνάει πίσω στο Γραφείο Προσωπικού και αρχίζει η διαδικασία για να πάει στο Εθνικό Τυπογραφείο.
Εκεί πρώτα θα πρέπει το κείμενο της μετάταξης που θα δημοσιευθεί να πάρει αριθμό ΚΑΔ και μετά στη συνέχεια αφού το κείμενο περάσει κάποια στάδια ελέγχου, δημοσιεύεται το ΦΕΚ.

Μόνο στο Εθνικό Τυπογραφίο η διαδικασία παίρνει από 2 έως 3 εβδομάδες (Για να μην πω πόσο χρόνο κάνει για τα προηγούμενα βήματα).

Καλή συνέχεια σε όλους σας και ελπίζω να ολοκληρωθεί η μετάταξή σας πολύ σύντομα.


Συγχαρητήρια, καλή συνέχεια.
Τουλάχιστον μάθαμε ότι οι διαδικασίες προχωράνε, έστω και με αυτούς τους ρυθμούς.


Σε ευχαριστώ πολύ kyr5554. Δεν ξέρω όμως αν υπάρχει πρόγραμμα ή γίνονται οι διαδικασίες μετατάξεων με "τυχαία" σειρά... Πρέπει να πας από εκεί (αν μπορείς) και να μιλήσεις από κοντά για τη δική σου περίπτωση και να αποκτήσεις εικόνα που βρίσκεται. Ελπίζω σύντομα να ολοκληρωθούν και οι δικές σου διαδικασίες της μετάταξης!


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες