ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
ertianos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 30, 2018 10:25 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό ertianos » Τετ Φεβ 12, 2020 8:44 am

writer1 έγραψε:Καλησπέρα κι ευχαριστώ θερμά για την απάντησή σου. Ωστόσο, κι εγώ αντιμετωπίζω δυσκολίες του τύπου ότι θα τηλεφωνήσουν απο τον φορέα μου στο Υπ. Εσωτερικών για να μπλοκάρουν τις μετακινήσεις όσων αιτηθηκαν. Μπορεί άραγε να γίνει κάτι τέτοιο? Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει. Ευχαριστώ.

Βασικά εξαρτάται από την θέληση του φορέα υποδοχής να σε πάρει. Τώρα δεν μπορεί να μπλοκαριστεί τίποτα μαζικά, εκτός ιδιαίτερης νομοθετικής ρύθμισης που θα ήταν λίγο... σκανδαλώδες.

enik
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Τετ Δεκ 23, 2015 10:41 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό enik » Τετ Φεβ 12, 2020 9:49 am

writer1 έγραψε:Καλησπέρα κι ευχαριστώ θερμά για την απάντησή σου. Ωστόσο, κι εγώ αντιμετωπίζω δυσκολίες του τύπου ότι θα τηλεφωνήσουν απο τον φορέα μου στο Υπ. Εσωτερικών για να μπλοκάρουν τις μετακινήσεις όσων αιτηθηκαν. Μπορεί άραγε να γίνει κάτι τέτοιο? Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει. Ευχαριστώ.


Μπορούν να το κάνουν ακόμα και τώρα αν πουν ότι τάχα εκ παραδρομής δεν υπολόγισαν σωστά το ποσοστό 65% ή δεν συνυπολόγισαν την μοναδικότητα του κλάδου π.χ., βάσει και της τελευταίας εγκυκλίου (17-1-2020), αν έχουν νομικό έρεισμα δηλαδή. Αν πουν όμως ότι δεν σε αφήνουν να φύγεις για υπηρεσιακές ανάγκες και κουταμάρες, τότε δεν μπορούν να κάνουν τίποτα.

IVIRON
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Παρ Ιαν 15, 2010 8:44 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό IVIRON » Τετ Φεβ 12, 2020 2:59 pm

Καλησπέρα
Γνώμη μου είναι να μη σπέρνουμε πανικό χωρίς λόγο .Είναι δυνατόν να πάρουν τηλέφωνο και να κόψουν την αίτηση ???
Απλά αν έχουν κάνει λάθος , θα στείλουν στο υπουργείο εσωτερικών (στη διεύθυνση κινητικότητας) έγγραφο που θα ζητούν το status της
αίτησης στο σύστημα να αλλάξει , από έγκριση σε απόρριψη ή αντιστρόφως .
Το ίδιο έκανε η υπηρεσία μου , που είχε υπολογίσει λάθος ποσοστά και μας είχε αρχικά απορρίψει.
Με τεκμηρίωση , όχι με τηλέφωνο.

alex1692
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2017 6:46 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό alex1692 » Τετ Φεβ 12, 2020 9:52 pm

Και από την δική μου υπηρεσία έχουν βαλθεί να μας κόψουν την κινητικότητα, κυρίως αυτές που είναι για το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας!

ertianos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 30, 2018 10:25 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό ertianos » Τετ Φεβ 12, 2020 9:58 pm

alex1692 έγραψε:Και από την δική μου υπηρεσία έχουν βαλθεί να μας κόψουν την κινητικότητα, κυρίως αυτές που είναι για το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας!

Έχουν και προτίμηση στο τι θα κόψουν; :shock: Από που προκύπτει αυτή; :?:

alex1692
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2017 6:46 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό alex1692 » Πέμ Φεβ 13, 2020 5:28 pm

Ναι κυρίως από το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας γιατί εκεί περνάει περισσότερο η γνώμη τους και εκεί έχουν επιρροή .Έχει ξαναγίνει με τις μετατάξεις του 2016 που έκανε αυτό το υπουργείο οι οποίες δεν έγιναν ποτέ και ακόμα και σήμερα είναι από το γραφείο του υπουργού σε κάποιο άλλο γραφείο και πάλι από την αρχή!

krikstef
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Δεκ 04, 2019 5:46 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό krikstef » Παρ Φεβ 14, 2020 10:55 am

Καλημέρα σε όλους σας.
Ήρθαν στο φορέα μου ,με e-mail από δύο φορείς που τους ζητάνε διάφορα χαρτιά. (Βεβαιώσεις υπηρεσιακών μεταβολών ,κλπ). Δεν ξέρω αν θα ακολουθηθεί συνέντευξη ή όχι. Τι να επιλέξω αν όλα πάνε κατ΄ευχήν : Mια κεντρική υπηρεσία στο Υπουργείο Δικαιοσύνης ή στο Ταμείο Παρακαταθηκών; γνωρίζει κανείς τι παίζει από μισθολογικά;

oneirostokyma
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Ιαν 27, 2020 3:11 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό oneirostokyma » Παρ Φεβ 14, 2020 7:26 pm

daredevil έγραψε:
oneirostokyma έγραψε:Είμαι διορισμένη σε Κεντρο ψυχικής υγείας αρμοδιοτητας Γενικού Νοσοκομειου σε μονιμη θεση κατηγορίας ΥΕ κλάδου ΥΕ προσωπικου καθαριοτητας. Στο οργανόγραμμα του Κεντρου υπαρχει μονο μια θεση ΥΕ. Στη θεση αυτή δεν εχω υπηρετήσει ποτε αντίθετα ειμαι μετακινημένη στο Γενικό Νοσοκομείο σε διοικητική υπηρεσία. Δηλωσα συμμετοχή στη κινητικοτητα όπου ο φορεας υποδοχής εστειλε επιστολή στο Νοσοκομειο και ζητά τα δικαιολογητικα του 4647/2019 (Α΄ 204)
Παρακαλώ, όποιος γνωρίζει να μου απαντήσει εαν το νοσοκομειο θα πρέπει να απαντήσει κρίνοντας εαν εγω ειμαι η μοναδικη καθαριστρια στο Κεντρο ψυχικής υγείας που εχει δικο του οργανογραμμα και θεωρείται αποκεντρωμένηη μοναδα ή να απαντήσει γενικά για τις θεσεις ΥΕ που εχει το νοσοκομειο.
Σας ευχαριστω εκ των προτερων
εξαιρούνται όλοι οι κλάδοι του εσύ και του έκαβ.. πλην των διοικητικών . Βάσαι του νόμου κοβεσα ι ... ο υπάλληλος να μην είναι ο μοναδικός υπάλληλος του κλάδου του. Κοβεσαι ... εδώ όμως τι γίνεται; εσυ εκτελείτε καθήκοντα διοιηκητικου υπαλλήλου ... λυση; τηλέφωνο καινεγγραφο κατευθείαν στο υπες και στο τμήμα κινητικότητας . Αυτά είναι οι εξυπνάδες .... Δεν θα φύγεις ποτέ και θα έχουν και σαν διοιηκητικου ... Να βρουν λύση με νομοθετική ρύθμιση . Αλλιώς επιστρέφεις στα κυρια καθήκοντα σου 8 μηνο σε αλλά καθήκοντα και κλπ.

oneirostokyma
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Ιαν 27, 2020 3:11 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό oneirostokyma » Παρ Φεβ 14, 2020 7:30 pm

daredevil έγραψε:
oneirostokyma έγραψε:Είμαι διορισμένη σε Κεντρο ψυχικής υγείας αρμοδιοτητας Γενικού Νοσοκομειου σε μονιμη θεση κατηγορίας ΥΕ κλάδου ΥΕ προσωπικου καθαριοτητας. Στο οργανόγραμμα του Κεντρου υπαρχει μονο μια θεση ΥΕ. Στη θεση αυτή δεν εχω υπηρετήσει ποτε αντίθετα ειμαι μετακινημένη στο Γενικό Νοσοκομείο σε διοικητική υπηρεσία. Δηλωσα συμμετοχή στη κινητικοτητα όπου ο φορεας υποδοχής εστειλε επιστολή στο Νοσοκομειο και ζητά τα δικαιολογητικα του 4647/2019 (Α΄ 204)
Παρακαλώ, όποιος γνωρίζει να μου απαντήσει εαν το νοσοκομειο θα πρέπει να απαντήσει κρίνοντας εαν εγω ειμαι η μοναδικη καθαριστρια στο Κεντρο ψυχικής υγείας που εχει δικο του οργανογραμμα και θεωρείται αποκεντρωμένηη μοναδα ή να απαντήσει γενικά για τις θεσεις ΥΕ που εχει το νοσοκομειο.
Σας ευχαριστω εκ των προτερων
εξαιρούνται όλοι οι κλάδοι του εσύ και του έκαβ.. πλην των διοικητικών . Βάσαι του νόμου κοβεσα ι ... ο υπάλληλος να μην είναι ο μοναδικός υπάλληλος του κλάδου του. Κοβεσαι ... εδώ όμως τι γίνεται; εσυ εκτελείτε καθήκοντα διοιηκητικου υπαλλήλου ... λυση; τηλέφωνο καινεγγραφο κατευθείαν στο υπες και στο τμήμα κινητικότητας . Αυτά είναι οι εξυπνάδες .... Δεν θα φύγεις ποτέ και θα έχουν και σαν διοιηκητικου ... Να βρουν λύση με νομοθετική ρύθμιση . Αλλιώς επιστρέφεις στα κυρια καθήκοντα σου 8 μηνο σε αλλά καθήκοντα και κλπ.

Ευχαριστώ για την απάντηση

Ο φορέας που έχω μετακινηθεί απαντησε ότι είμαι η μοναδική υπάλληλος κ δε μπορώ να φύγω .

oneirostokyma
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Ιαν 27, 2020 3:11 pm

Το νοσοκομείο που έχω μετακινηθεί απαντησε ότι είμαι η μοναδική υπάλληλος αρα δε μπορώ να φύγω.Στο Υπουργείο δεν απαντού

Δημοσίευσηαπό oneirostokyma » Παρ Φεβ 14, 2020 7:34 pm

daredevil έγραψε:
oneirostokyma έγραψε:Είμαι διορισμένη σε Κεντρο ψυχικής υγείας αρμοδιοτητας Γενικού Νοσοκομειου σε μονιμη θεση κατηγορίας ΥΕ κλάδου ΥΕ προσωπικου καθαριοτητας. Στο οργανόγραμμα του Κεντρου υπαρχει μονο μια θεση ΥΕ. Στη θεση αυτή δεν εχω υπηρετήσει ποτε αντίθετα ειμαι μετακινημένη στο Γενικό Νοσοκομείο σε διοικητική υπηρεσία. Δηλωσα συμμετοχή στη κινητικοτητα όπου ο φορεας υποδοχής εστειλε επιστολή στο Νοσοκομειο και ζητά τα δικαιολογητικα του 4647/2019 (Α΄ 204)
Παρακαλώ, όποιος γνωρίζει να μου απαντήσει εαν το νοσοκομειο θα πρέπει να απαντήσει κρίνοντας εαν εγω ειμαι η μοναδικη καθαριστρια στο Κεντρο ψυχικής υγείας που εχει δικο του οργανογραμμα και θεωρείται αποκεντρωμένηη μοναδα ή να απαντήσει γενικά για τις θεσεις ΥΕ που εχει το νοσοκομειο.
Σας ευχαριστω εκ των προτερων
εξαιρούνται όλοι οι κλάδοι του εσύ και του έκαβ.. πλην των διοικητικών . Βάσαι του νόμου κοβεσα ι ... ο υπάλληλος να μην είναι ο μοναδικός υπάλληλος του κλάδου του. Κοβεσαι ... εδώ όμως τι γίνεται; εσυ εκτελείτε καθήκοντα διοιηκητικου υπαλλήλου ... λυση; τηλέφωνο καινεγγραφο κατευθείαν στο υπες και στο τμήμα κινητικότητας . Αυτά είναι οι εξυπνάδες .... Δεν θα φύγεις ποτέ και θα έχουν και σαν διοιηκητικου ... Να βρουν λύση με νομοθετική ρύθμιση . Αλλιώς επιστρέφεις στα κυρια καθήκοντα σου 8 μηνο σε αλλά καθήκοντα και κλπ.

writer1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 28, 2019 5:43 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό writer1 » Σάβ Φεβ 15, 2020 7:16 am

Υπάρχει κανείς που να αιτηθηκε σε υπηρεσίες του Υπουργείου Εθνικής Άμυνας (ΓΕΣ, ΓΕΝ, ΓΕΑ) και να έχει κάποια ειδοποίηση είτε τηλεφωνική για συνέντευξη, είτε να έχει έρθει στην υπηρεσία του κάποιο έγγραφο που να ζητά στοιχεία γι αυτόν? (Υπηρεσιακές μεταβολές, άδειες κλπ).

efi111
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ Ιαν 27, 2020 8:56 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό efi111 » Σάβ Φεβ 15, 2020 10:38 am

Καλημέρα !!! Κάποιοι φορείς υποδοχής δεν έχουν ορίσει ακόμη επιτροπές αξιολόγησης που σημαίνει ότι θα αργήσει το πράγμα... πρέπει να γίνουν και οι συνεντεύξεις...δηλαδή για να πιάσεις δουλειά στη νέα σου υπηρεσία θα χρειαστεί πολύς καιρός ? π.χ. Μάιο Ιούνιο...Υπάρχει κάποιο χρονοδιάγραμμα?

alex1692
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 26, 2017 6:46 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό alex1692 » Κυρ Φεβ 16, 2020 12:35 pm

writer1 έγραψε:Υπάρχει κανείς που να αιτηθηκε σε υπηρεσίες του Υπουργείου Εθνικής Άμυνας (ΓΕΣ, ΓΕΝ, ΓΕΑ) και να έχει κάποια ειδοποίηση είτε τηλεφωνική για συνέντευξη, είτε να έχει έρθει στην υπηρεσία του κάποιο έγγραφο που να ζητά στοιχεία γι αυτόν? (Υπηρεσιακές μεταβολές, άδειες κλπ).

Ναι εγώ έχω κάνει για το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας και έχουν έρθει στην υπηρεσία μου οι λίστες με τα ονόματα και έχουν ζητήσει μέσα σε 10 ήμερες να σταλούν ότι πληροφορίες έχουν ζητήσει.

filter30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2019 10:54 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό filter30 » Δευ Φεβ 17, 2020 5:07 pm

Μήπως κάποιος γνωρίζει αν έχουν ξεκινήσει συνεντεύξεις στο Υπουργείο Παιδείας (για την εθνική βιβλιοθήκη συγκεκριμένα στο Νιάρχος...)? είτε για το Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη? ( ή Μεταναστευτικής Πολιτικής ?)

writer1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 28, 2019 5:43 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό writer1 » Δευ Φεβ 17, 2020 6:48 pm

alex1692 έγραψε:
writer1 έγραψε:Υπάρχει κανείς που να αιτηθηκε σε υπηρεσίες του Υπουργείου Εθνικής Άμυνας (ΓΕΣ, ΓΕΝ, ΓΕΑ) και να έχει κάποια ειδοποίηση είτε τηλεφωνική για συνέντευξη, είτε να έχει έρθει στην υπηρεσία του κάποιο έγγραφο που να ζητά στοιχεία γι αυτόν? (Υπηρεσιακές μεταβολές, άδειες κλπ).

Ναι εγώ έχω κάνει για το Υπουργείο Εθνικής Άμυνας και έχουν έρθει στην υπηρεσία μου οι λίστες με τα ονόματα και έχουν ζητήσει μέσα σε 10 ήμερες να σταλούν ότι πληροφορίες έχουν ζητήσει.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Αναρωτιέμαι όμως: επειδή είναι 3 διαφορετικά επιτελεία (ΓΕΣ, ΓΕΝ και ΓΕΑ), θα εκτιμούσα αν μάθαινα ποιο από τα 3 έχει ξεκινήσει αυτή τη διαδικασία. Συγκεκριμένα αιτήθηκα σε ΓΕΣ και ΓΕΝ και όχι σε ΓΕΑ. Άραγε το Υπ. Εθνικής Άμυνας τα επεξεργάζεται όλα ή γίνεται μεμονωμένα σε κάθε σώμα? Και πάλι ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή επιτυχία.


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: spider77 και 1 επισκέπτης