ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
writer1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 28, 2019 5:43 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό writer1 » Πέμ Φεβ 06, 2020 7:32 pm

enthelexeia έγραψε:Καλησπέρα σε όλους.
Παρατηρώ από τις εμπειρίες που καταθέτετε ότι γενικά δεν υπάρχει ένας ενιαίος τρόπος χειρισμού των αιτήσεων από τους φορείς υποδοχής. Προσωπικά έχω κάνει αίτηση για πολιτικό προσωπικό στην αεροπορία και στο στρατό. Έχω μάθει (για όσους ενδιαφέρονται) ότι έχουν στείλει ερώτημα στους φορείς για τη γνησιότητα των στοιχείων που έχουμε δηλώση και ότι θα συνεδριάσουν τα τρία σώματα για να σχεδιάσουν ένα κοινό τρόπο επιλογής των υποψηφίων. Μέχρι στιγμής δε με έχει καλέσει κάποιος και δεν ξέρω αν αυτό είναι επειδή δεν είμαι στους τρεις πρώτους ή είναι αποτέλεσμα καθυστέρησης.


Καλησπέρα! Έχω κάνει κι εγώ αίτηση για πολιτικό προσωπικό στο Στρατό και στο Ναυτικό. Το μόνο που έγινε σε μένα (για να σε ενημερώσω και ίσως να βοηθήσω) ήταν να επικοινωνήσει το Ναυτικό με τον φορέα προέλευσης για να δώσει ένα e-mail (η προέλευση) ώστε να περάσουν κάποια φόρμα για να συμπληρωθεί από το δικό μου γραφείο προσωπικού. Μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο νεότερο μιας και δεν έχει σταλεί κάτι. Δεν ξέρω καν αν έχει συσταθεί κάποια επιτροπή αξιολόγησης και θα εκτιμούσα ιδιαιτέρως αν έχεις κάτι νεότερο να με ενημερώσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και εύχομαι καλή επιτυχία.

GiannisKr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Μαρ 07, 2006 3:37 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό GiannisKr » Παρ Φεβ 07, 2020 12:59 am

Ερώτηση: Σε περίπτωση που κάποιος υπάλληλος έχει δύο πτυχία και κάνει αίτηση σε άλλη υπηρεσία και για άλλη ειδικότητα/κλάδο, αφού έχει τόσο στον υπηρεσιακό του φάκελο, όσο και στο apografi.gov.gr καταθέσει/καταχωρήσει το απαιτούμενο πτυχίο, ο φορέας υποδοχής βλέπει μέσα από την αίτηση τον απαιτούμενο τίτλο σπουδών για να συσχετίσει την αίτησή του με τον κλάδο που θέλει ή πρέπει να τους πάρει τηλέφωνο και να τους πει "δεν έκανα λάθος στην αίτηση, ζητήστε και το άλλο πτυχίο από τον φορέα προέλευσης";

anastasia12
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 28, 2009 12:14 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό anastasia12 » Παρ Φεβ 07, 2020 6:31 pm

Σε Δημο η μεταταξη ολοκληρωνεται συντομα γιατι δεν χρειαζεται μεταφορα πιστωσης,ισχυει; κ αυτο το συντομα τι σημαίνει;

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό daredevil » Παρ Φεβ 07, 2020 8:01 pm

GiannisKr έγραψε:Ερώτηση: Σε περίπτωση που κάποιος υπάλληλος έχει δύο πτυχία και κάνει αίτηση σε άλλη υπηρεσία και για άλλη ειδικότητα/κλάδο, αφού έχει τόσο στον υπηρεσιακό του φάκελο, όσο και στο apografi.gov.gr καταθέσει/καταχωρήσει το απαιτούμενο πτυχίο, ο φορέας υποδοχής βλέπει μέσα από την αίτηση τον απαιτούμενο τίτλο σπουδών για να συσχετίσει την αίτησή του με τον κλάδο που θέλει ή πρέπει να τους πάρει τηλέφωνο και να τους πει "δεν έκανα λάθος στην αίτηση, ζητήστε και το άλλο πτυχίο από τον φορέα προέλευσης";

Λογικά βλέπει και τα δύο αλλιώς ανα κατηγορία δε η τε βλεπει το αντίστοιχο είσαι μέσα και στα 2 εγώ έχω κάνει και δε και τε στην ίδια υπηρεσία. Και φαίνεται ότι έχεις στην απογραφή

efi111
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ Ιαν 27, 2020 8:56 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό efi111 » Σάβ Φεβ 08, 2020 12:40 am

Καλησπέρα σας !!! Απο ΥΕ σε ΔΕ για διοικητικός γραμματέας .. νομίζω ότι εχω τις προυποθέσεις ...Πτυχίο πληροφορικής απολυτήριο λυκείου αλλά ... δεν έχω όμως εμπειρία για την θέση που έκανα αίτηση ... αυτό θα παίξει ρόλο αρνητικό στην αξιολόγηση απο την επιτροπή κινητικότητας?

mariavoyatzi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Δευ Οκτ 28, 2019 4:13 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό mariavoyatzi » Σάβ Φεβ 08, 2020 12:58 am

writer1 έγραψε:
enthelexeia έγραψε:Καλησπέρα σε όλους.
Παρατηρώ από τις εμπειρίες που καταθέτετε ότι γενικά δεν υπάρχει ένας ενιαίος τρόπος χειρισμού των αιτήσεων από τους φορείς υποδοχής. Προσωπικά έχω κάνει αίτηση για πολιτικό προσωπικό στην αεροπορία και στο στρατό. Έχω μάθει (για όσους ενδιαφέρονται) ότι έχουν στείλει ερώτημα στους φορείς για τη γνησιότητα των στοιχείων που έχουμε δηλώση και ότι θα συνεδριάσουν τα τρία σώματα για να σχεδιάσουν ένα κοινό τρόπο επιλογής των υποψηφίων. Μέχρι στιγμής δε με έχει καλέσει κάποιος και δεν ξέρω αν αυτό είναι επειδή δεν είμαι στους τρεις πρώτους ή είναι αποτέλεσμα καθυστέρησης.


Καλησπέρα! Έχω κάνει κι εγώ αίτηση για πολιτικό προσωπικό στο Στρατό και στο Ναυτικό. Το μόνο που έγινε σε μένα (για να σε ενημερώσω και ίσως να βοηθήσω) ήταν να επικοινωνήσει το Ναυτικό με τον φορέα προέλευσης για να δώσει ένα e-mail (η προέλευση) ώστε να περάσουν κάποια φόρμα για να συμπληρωθεί από το δικό μου γραφείο προσωπικού. Μέχρι στιγμής δεν έχω κάποιο νεότερο μιας και δεν έχει σταλεί κάτι. Δεν ξέρω καν αν έχει συσταθεί κάποια επιτροπή αξιολόγησης και θα εκτιμούσα ιδιαιτέρως αν έχεις κάτι νεότερο να με ενημερώσεις. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και εύχομαι καλή επιτυχία.


Μπορείτε να κοιτάτε στη Διαύγεια βάζοντας στο πεδίο Σύνθετη Αναζήτηση το όνομα του Φορέα από την πιο πρόσφατη ανάρτηση προς την παλαιότερη. Εγώ έτσι έκανα και εντόπισα ότι σύστησε επιτροπή ο φορέας που με ενδιαφέρει.

mariavoyatzi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Δευ Οκτ 28, 2019 4:13 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό mariavoyatzi » Σάβ Φεβ 08, 2020 10:35 pm

efi111 έγραψε:Καλησπέρα σας !!! Απο ΥΕ σε ΔΕ για διοικητικός γραμματέας .. νομίζω ότι εχω τις προυποθέσεις ...Πτυχίο πληροφορικής απολυτήριο λυκείου αλλά ... δεν έχω όμως εμπειρία για την θέση που έκανα αίτηση ... αυτό θα παίξει ρόλο αρνητικό στην αξιολόγηση απο την επιτροπή κινητικότητας?


Εξαρτάται από το πλήθος των αιτήσεων και από τα κριτήρια που θα αποφασίσει η επιτροπή αξιολόγησης. Αν η δική σου αίτηση είναι η μοναδική, θα πάρουν εσένα. Αν όχι, δυστυχώς είσαι - όπως και όλοι είμαστε- έρμαιο των σχετικών κριτηρίων που θέτει η εκάστοτε επιτροπή αξιολόγησης, διότι δυστυχώς δεν υπάρχει ενιαίος τρόπος αξιολόγησης, οι φορείς κάνουν ό,τι θέλουν. Ο νόμος προβλέπει τα κριτήρια, αλλά δεν τα τηρούν όλες οι επιτροπές. Ειδικά αυτές που έχουν εντολή να προμοτάρουν συγκεκριμένους υπαλλήλους που θα υποδεχθούν. Οι κακές γλώσσες λένε ότι οι γνωριμίες βοηθάνε για να αξιολογηθείς θετικότερα από κάποιον άλλο συνυποψήφιο.
Πάντως, αν σε καλέσουν σε συνέντευξη (που σου το εύχομαι ολόψυχα), φρόντισε να τους πεις ότι, μολονότι δεν έχεις εμπειρία διοικητικού γραμματέα, έχεις εικόνα του τρόπου με τον οποίο ασκούνται τα διοικητικά καθήκοντα, δείξε ότι έχει μεγάλη διάθεση να μάθεις, δείξε ότι είσαι πολύ έξυπνος και ευέλικτος άνθρωπος και ότι μαθαίνεις γρήγορα, πες ότι είσαι γενικά πρόθυμος και συνεργάσιμος άνθρωπος, ότι δεν φοβάσαι τη δουλειά κτλ.
Αυτά με συμβούλεψε έμμεσα να πω ο διευθυντής προσωπικού του φορέα υποδοχής, με τον οποίο επικοινώνησα για να δω σε τι φάση βρίσκονται. Ο διευθυντής δεν με γνωρίζει ούτε γνωρίζω κάποιον εκεί που θέλω να πάω, δεν έχω καμία εικόνα. Αλλά θεώρησα εξαιρετικά σημαντική εκ μέρους του την καθοδήγηση και μου είπε πολύ ευγενικά και με νόημα: "Αν τυχόν είσαι ανάμεσα στους 3 επικρατέστερους υποψήφιους και κληθείς για συνέντευξη, φρόντισε να παρουσιάσεις τον εαυτό σου με τον καλύτερο δυνατό τρόπο".
Προφανώς και είναι αυτονόητο κάτι τέτοιο, το πώς δηλ. θα παρουσιαστείς στην συνέντευξη, αλλά όταν το ακούς να σου το λέει σαν καλοπροαίρετη συμβουλή ο διευθυντής προσωπικού ενός τεράστιου φορέα που δεν τον ξέρεις και δεν σε ξέρει, για μένα μετράει.
Ελπίζω να σου έδωσα τροφή για σκέψη. Ελπίζω όλα να σου πάνε καλά και να μετακινηθείς.

filter30
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2019 10:54 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό filter30 » Κυρ Φεβ 09, 2020 8:27 am

mariavoyatzi έγραψε:
efi111 έγραψε:Καλησπέρα σας !!! Απο ΥΕ σε ΔΕ για διοικητικός γραμματέας .. νομίζω ότι εχω τις προυποθέσεις ...Πτυχίο πληροφορικής απολυτήριο λυκείου αλλά ... δεν έχω όμως εμπειρία για την θέση που έκανα αίτηση ... αυτό θα παίξει ρόλο αρνητικό στην αξιολόγηση απο την επιτροπή κινητικότητας?


Εξαρτάται από το πλήθος των αιτήσεων και από τα κριτήρια που θα αποφασίσει η επιτροπή αξιολόγησης. Αν η δική σου αίτηση είναι η μοναδική, θα πάρουν εσένα. Αν όχι, δυστυχώς είσαι - όπως και όλοι είμαστε- έρμαιο των σχετικών κριτηρίων που θέτει η εκάστοτε επιτροπή αξιολόγησης, διότι δυστυχώς δεν υπάρχει ενιαίος τρόπος αξιολόγησης, οι φορείς κάνουν ό,τι θέλουν. Ο νόμος προβλέπει τα κριτήρια, αλλά δεν τα τηρούν όλες οι επιτροπές. Ειδικά αυτές που έχουν εντολή να προμοτάρουν συγκεκριμένους υπαλλήλους που θα υποδεχθούν. Οι κακές γλώσσες λένε ότι οι γνωριμίες βοηθάνε για να αξιολογηθείς θετικότερα από κάποιον άλλο συνυποψήφιο.
Πάντως, αν σε καλέσουν σε συνέντευξη (που σου το εύχομαι ολόψυχα), φρόντισε να τους πεις ότι, μολονότι δεν έχεις εμπειρία διοικητικού γραμματέα, έχεις εικόνα του τρόπου με τον οποίο ασκούνται τα διοικητικά καθήκοντα, δείξε ότι έχει μεγάλη διάθεση να μάθεις, δείξε ότι είσαι πολύ έξυπνος και ευέλικτος άνθρωπος και ότι μαθαίνεις γρήγορα, πες ότι είσαι γενικά πρόθυμος και συνεργάσιμος άνθρωπος, ότι δεν φοβάσαι τη δουλειά κτλ.
Αυτά με συμβούλεψε έμμεσα να πω ο διευθυντής προσωπικού του φορέα υποδοχής, με τον οποίο επικοινώνησα για να δω σε τι φάση βρίσκονται. Ο διευθυντής δεν με γνωρίζει ούτε γνωρίζω κάποιον εκεί που θέλω να πάω, δεν έχω καμία εικόνα. Αλλά θεώρησα εξαιρετικά σημαντική εκ μέρους του την καθοδήγηση και μου είπε πολύ ευγενικά και με νόημα: "Αν τυχόν είσαι ανάμεσα στους 3 επικρατέστερους υποψήφιους και κληθείς για συνέντευξη, φρόντισε να παρουσιάσεις τον εαυτό σου με τον καλύτερο δυνατό τρόπο".
Προφανώς και είναι αυτονόητο κάτι τέτοιο, το πώς δηλ. θα παρουσιαστείς στην συνέντευξη, αλλά όταν το ακούς να σου το λέει σαν καλοπροαίρετη συμβουλή ο διευθυντής προσωπικού ενός τεράστιου φορέα που δεν τον ξέρεις και δεν σε ξέρει, για μένα μετράει.
Ελπίζω να σου έδωσα τροφή για σκέψη. Ελπίζω όλα να σου πάνε καλά και να μετακινηθείς.


Σ'ευχαριστούμε για την πολύ σωστή καθοδήγηση και συμβουλή. όλοι το χρειαζόμαστε.

efi111
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ Ιαν 27, 2020 8:56 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό efi111 » Κυρ Φεβ 09, 2020 11:23 am

mariavoyatzi έγραψε:
efi111 έγραψε:Καλησπέρα σας !!! Απο ΥΕ σε ΔΕ για διοικητικός γραμματέας .. νομίζω ότι εχω τις προυποθέσεις ...Πτυχίο πληροφορικής απολυτήριο λυκείου αλλά ... δεν έχω όμως εμπειρία για την θέση που έκανα αίτηση ... αυτό θα παίξει ρόλο αρνητικό στην αξιολόγηση απο την επιτροπή κινητικότητας?


Εξαρτάται από το πλήθος των αιτήσεων και από τα κριτήρια που θα αποφασίσει η επιτροπή αξιολόγησης. Αν η δική σου αίτηση είναι η μοναδική, θα πάρουν εσένα. Αν όχι, δυστυχώς είσαι - όπως και όλοι είμαστε- έρμαιο των σχετικών κριτηρίων που θέτει η εκάστοτε επιτροπή αξιολόγησης, διότι δυστυχώς δεν υπάρχει ενιαίος τρόπος αξιολόγησης, οι φορείς κάνουν ό,τι θέλουν. Ο νόμος προβλέπει τα κριτήρια, αλλά δεν τα τηρούν όλες οι επιτροπές. Ειδικά αυτές που έχουν εντολή να προμοτάρουν συγκεκριμένους υπαλλήλους που θα υποδεχθούν. Οι κακές γλώσσες λένε ότι οι γνωριμίες βοηθάνε για να αξιολογηθείς θετικότερα από κάποιον άλλο συνυποψήφιο.
Πάντως, αν σε καλέσουν σε συνέντευξη (που σου το εύχομαι ολόψυχα), φρόντισε να τους πεις ότι, μολονότι δεν έχεις εμπειρία διοικητικού γραμματέα, έχεις εικόνα του τρόπου με τον οποίο ασκούνται τα διοικητικά καθήκοντα, δείξε ότι έχει μεγάλη διάθεση να μάθεις, δείξε ότι είσαι πολύ έξυπνος και ευέλικτος άνθρωπος και ότι μαθαίνεις γρήγορα, πες ότι είσαι γενικά πρόθυμος και συνεργάσιμος άνθρωπος, ότι δεν φοβάσαι τη δουλειά κτλ.
Αυτά με συμβούλεψε έμμεσα να πω ο διευθυντής προσωπικού του φορέα υποδοχής, με τον οποίο επικοινώνησα για να δω σε τι φάση βρίσκονται. Ο διευθυντής δεν με γνωρίζει ούτε γνωρίζω κάποιον εκεί που θέλω να πάω, δεν έχω καμία εικόνα. Αλλά θεώρησα εξαιρετικά σημαντική εκ μέρους του την καθοδήγηση και μου είπε πολύ ευγενικά και με νόημα: "Αν τυχόν είσαι ανάμεσα στους 3 επικρατέστερους υποψήφιους και κληθείς για συνέντευξη, φρόντισε να παρουσιάσεις τον εαυτό σου με τον καλύτερο δυνατό τρόπο".
Προφανώς και είναι αυτονόητο κάτι τέτοιο, το πώς δηλ. θα παρουσιαστείς στην συνέντευξη, αλλά όταν το ακούς να σου το λέει σαν καλοπροαίρετη συμβουλή ο διευθυντής προσωπικού ενός τεράστιου φορέα που δεν τον ξέρεις και δεν σε ξέρει, για μένα μετράει.
Ελπίζω να σου έδωσα τροφή για σκέψη. Ελπίζω όλα να σου πάνε καλά και να μετακινηθείς.
Καλημέρα !!! σε ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική καθοδήγηση και τις συμβουλές σου... οι αιτήσεις είναι 25 οπότε βασική προυπόθεση είναι να είμαι στους 3 πρώτους για να με καλέσουν σε συνέντευξη..για να έχω κάποιες ελπίδες για μετακίνηση

pitos323
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 27, 2016 5:14 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό pitos323 » Δευ Φεβ 10, 2020 10:47 am

mariavoyatzi έγραψε:
efi111 έγραψε:Καλησπέρα σας !!! Απο ΥΕ σε ΔΕ για διοικητικός γραμματέας .. νομίζω ότι εχω τις προυποθέσεις ...Πτυχίο πληροφορικής απολυτήριο λυκείου αλλά ... δεν έχω όμως εμπειρία για την θέση που έκανα αίτηση ... αυτό θα παίξει ρόλο αρνητικό στην αξιολόγηση απο την επιτροπή κινητικότητας?


Εξαρτάται από το πλήθος των αιτήσεων και από τα κριτήρια που θα αποφασίσει η επιτροπή αξιολόγησης. Αν η δική σου αίτηση είναι η μοναδική, θα πάρουν εσένα. Αν όχι, δυστυχώς είσαι - όπως και όλοι είμαστε- έρμαιο των σχετικών κριτηρίων που θέτει η εκάστοτε επιτροπή αξιολόγησης, διότι δυστυχώς δεν υπάρχει ενιαίος τρόπος αξιολόγησης, οι φορείς κάνουν ό,τι θέλουν. Ο νόμος προβλέπει τα κριτήρια, αλλά δεν τα τηρούν όλες οι επιτροπές. Ειδικά αυτές που έχουν εντολή να προμοτάρουν συγκεκριμένους υπαλλήλους που θα υποδεχθούν. Οι κακές γλώσσες λένε ότι οι γνωριμίες βοηθάνε για να αξιολογηθείς θετικότερα από κάποιον άλλο συνυποψήφιο.
Πάντως, αν σε καλέσουν σε συνέντευξη (που σου το εύχομαι ολόψυχα), φρόντισε να τους πεις ότι, μολονότι δεν έχεις εμπειρία διοικητικού γραμματέα, έχεις εικόνα του τρόπου με τον οποίο ασκούνται τα διοικητικά καθήκοντα, δείξε ότι έχει μεγάλη διάθεση να μάθεις, δείξε ότι είσαι πολύ έξυπνος και ευέλικτος άνθρωπος και ότι μαθαίνεις γρήγορα, πες ότι είσαι γενικά πρόθυμος και συνεργάσιμος άνθρωπος, ότι δεν φοβάσαι τη δουλειά κτλ.
Αυτά με συμβούλεψε έμμεσα να πω ο διευθυντής προσωπικού του φορέα υποδοχής, με τον οποίο επικοινώνησα για να δω σε τι φάση βρίσκονται. Ο διευθυντής δεν με γνωρίζει ούτε γνωρίζω κάποιον εκεί που θέλω να πάω, δεν έχω καμία εικόνα. Αλλά θεώρησα εξαιρετικά σημαντική εκ μέρους του την καθοδήγηση και μου είπε πολύ ευγενικά και με νόημα: "Αν τυχόν είσαι ανάμεσα στους 3 επικρατέστερους υποψήφιους και κληθείς για συνέντευξη, φρόντισε να παρουσιάσεις τον εαυτό σου με τον καλύτερο δυνατό τρόπο".
Προφανώς και είναι αυτονόητο κάτι τέτοιο, το πώς δηλ. θα παρουσιαστείς στην συνέντευξη, αλλά όταν το ακούς να σου το λέει σαν καλοπροαίρετη συμβουλή ο διευθυντής προσωπικού ενός τεράστιου φορέα που δεν τον ξέρεις και δεν σε ξέρει, για μένα μετράει.
Ελπίζω να σου έδωσα τροφή για σκέψη. Ελπίζω όλα να σου πάνε καλά και να μετακινηθείς.

Τα κριτηρια τουλαχιστον για δημο που εχω κανει αιτηση εγω ειναι οτι γουσταρει ο δημαρχος και το κομα που τον υποστηριξε μου το ειπε ξεκαθαρα οι θεσεις ειναι καλυμενες απο πριν με συγκεκριμενα ατομα, οποτε θα αναπολησουμε το παλιο συστημα που ηταν καλυτερο τουλαχιστον για εμενα....

geozan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 06, 2020 10:05 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό geozan » Τρί Φεβ 11, 2020 9:26 am

Για Α.Α.Δ.Ε έχει κανείς νεώτερο ? Αν έχουν ξεκινήσει συνεντεύξεις?

sY8vW9
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Τρί Οκτ 01, 2019 3:52 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό sY8vW9 » Τρί Φεβ 11, 2020 11:55 am

Αν ξέρει κάποιος απο τους Διοικητικούς
την τελική Απόφαση για τη μετάταξη θα τη βγάλει ο Θεοδωρικάκος ή ο αρμόδιος Υπουργός για Υπουργείο.

ertianos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 30, 2018 10:25 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό ertianos » Τρί Φεβ 11, 2020 12:42 pm

sY8vW9 έγραψε:Αν ξέρει κάποιος απο τους Διοικητικούς
την τελική Απόφαση για τη μετάταξη θα τη βγάλει ο Θεοδωρικάκος ή ο αρμόδιος Υπουργός για Υπουργείο.

Ο φορέας προορισμού.

enthelexeia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 2:09 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό enthelexeia » Τρί Φεβ 11, 2020 6:17 pm

Καλησπέρα writer1 (και όποιος ενδιαφέρεται για πολιτικό προσωπικό στα σώματα στρατού.
Επικοινώνησα χθες Δευτέρα 10/2/2020 με το γραφείο προσωπικού στην πολεμική αεροπορία και μου επιβεβαίωσαν ότι έχουν επικοινωνήσει με τις υπηρεσίες των ενδιαφερομένων για την επιβεβαίωση των στοιχείων τους. Επίσης μου είπαν ότι έχουν πολλές αιτήσεις και 'ότι αποκλείται μέσα και στην άλλη εβδομάδα να έχουν τίποτα νεότερο. Οπότε μάλλον θα χρειαστεί να περιμένουμε πολύ.
Εγώ προσωπικά ντράπηκα να τους ρωτήσω για τις θέσεις που με ενδιαφέρουν πόσοι έχουν κάνει αίτηση, έτσι για να έχω μία εικόνα.
Και όσον αφορά στη δικιά μου υπηρεσία δεν πρόκειται να κάνει τίποτα και δε θα απαντήσει για την εγκυρότητα των στοιχείων... οπότε προβλέπω πολλές δυσκολίες.

writer1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 28, 2019 5:43 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ A KΥΚΛΟΣ 2019

Δημοσίευσηαπό writer1 » Τρί Φεβ 11, 2020 8:51 pm

enthelexeia έγραψε:Καλησπέρα writer1 (και όποιος ενδιαφέρεται για πολιτικό προσωπικό στα σώματα στρατού.
Επικοινώνησα χθες Δευτέρα 10/2/2020 με το γραφείο προσωπικού στην πολεμική αεροπορία και μου επιβεβαίωσαν ότι έχουν επικοινωνήσει με τις υπηρεσίες των ενδιαφερομένων για την επιβεβαίωση των στοιχείων τους. Επίσης μου είπαν ότι έχουν πολλές αιτήσεις και 'ότι αποκλείται μέσα και στην άλλη εβδομάδα να έχουν τίποτα νεότερο. Οπότε μάλλον θα χρειαστεί να περιμένουμε πολύ.
Εγώ προσωπικά ντράπηκα να τους ρωτήσω για τις θέσεις που με ενδιαφέρουν πόσοι έχουν κάνει αίτηση, έτσι για να έχω μία εικόνα.
Και όσον αφορά στη δικιά μου υπηρεσία δεν πρόκειται να κάνει τίποτα και δε θα απαντήσει για την εγκυρότητα των στοιχείων... οπότε προβλέπω πολλές δυσκολίες.

Καλησπέρα κι ευχαριστώ θερμά για την απάντησή σου. Ωστόσο, κι εγώ αντιμετωπίζω δυσκολίες του τύπου ότι θα τηλεφωνήσουν απο τον φορέα μου στο Υπ. Εσωτερικών για να μπλοκάρουν τις μετακινήσεις όσων αιτηθηκαν. Μπορεί άραγε να γίνει κάτι τέτοιο? Όποιος γνωρίζει ας απαντήσει. Ευχαριστώ.


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες