ΚΙΝΗΤΙΚΌΤΗΤΑ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
xalk
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Ιαν 22, 2020 10:53 am

ΚΙΝΗΤΙΚΌΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό xalk » Πέμ Φεβ 06, 2020 12:30 pm

Παρακαλώ μπορείτε να μου πείτε εάν ο φορέας προέλευσης μου είναι υποχρεωμένος βάσει τις διάταξης να αποστείλει τα ατομικά μου έγγραφα στον φορέα υποδοχής ,και σε πόσο χρονικό διάστημα (εργάζομαι σε Δήμο και ο Δήμαρχος έδωσε εντολή στο γραφείο προσωπικού να μην ασχοληθεί με την κινητικότητα)

gogo72
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Δευ Σεπ 16, 2019 2:58 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΌΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό gogo72 » Πέμ Φεβ 06, 2020 2:04 pm

xalk έγραψε:Παρακαλώ μπορείτε να μου πείτε εάν ο φορέας προέλευσης μου είναι υποχρεωμένος βάσει τις διάταξης να αποστείλει τα ατομικά μου έγγραφα στον φορέα υποδοχής ,και σε πόσο χρονικό διάστημα (εργάζομαι σε Δήμο και ο Δήμαρχος έδωσε εντολή στο γραφείο προσωπικού να μην ασχοληθεί με την κινητικότητα)

Τα γραφεία προσωπικού (προέλευσης και υποδοχής) θα πρέπει να συνεργαστούν για την ταχύτερη ολοκλήρωση της διαδικασίας!! Εφόσον έχετε πρόσκληση από φορέα υποδοχής ίσως ζητηθούν επιπλέον έγγραφα! Ζητήστε τα εσείς από το γραφείο προσωπικού του Δήμου σας!!

mariavoyatzi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Δευ Οκτ 28, 2019 4:13 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΌΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό mariavoyatzi » Σάβ Φεβ 08, 2020 1:04 am

xalk έγραψε:Παρακαλώ μπορείτε να μου πείτε εάν ο φορέας προέλευσης μου είναι υποχρεωμένος βάσει τις διάταξης να αποστείλει τα ατομικά μου έγγραφα στον φορέα υποδοχής ,και σε πόσο χρονικό διάστημα (εργάζομαι σε Δήμο και ο Δήμαρχος έδωσε εντολή στο γραφείο προσωπικού να μην ασχοληθεί με την κινητικότητα)


Είναι πάγια τακτική των δημάρχων. Ωστόσο, να πιέσετε τους υπηρεσιακούς παράγοντες να τα στείλουν (ακόμη και με την απειλή ασφαλιστικών μέτρων... *ελπίζω να μη χρειαστεί να φτάσεις μέχρι εκεί..*). Να τους πεις ότι είναι υποχρέωσή τους να στείλουν όλα τα στοιχεία έγκυρα και έγκαιρα, διότι διαφορετικά έχουν πειθαρχικές κυρώσεις. Κι αν ο δήμαρχος δεν υπογράφει κάτι, να ζητήσετε να το υπογράψει ο αρμόδιος διευθυντής ή προϊστάμενος (συνήθως προσωπικού/ ανθρώπινου δυναμικού είναι αρμόδιοι).

daredevil
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 767
Εγγραφή: Παρ Αύγ 30, 2019 2:30 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΌΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό daredevil » Παρ Φεβ 14, 2020 6:43 pm

Υποχρεούνται να τα στείλουν . Αποτελεί πειθαρχικό αδίκημα

PGG
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 05, 2020 1:55 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΌΤΗΤΑ

Δημοσίευσηαπό PGG » Παρ Μαρ 06, 2020 11:21 am

daredevil έγραψε:Υποχρεούνται να τα στείλουν . Αποτελεί πειθαρχικό αδίκημα


Φυσικά και αποτελεί αδίκημα....συνάδελφοι διαβάστε το νόμο, επικοινωνήστε με το υπουργείο υποβάλλετε γραπτά ερωτήματα και ενημερωθείτε για τη διαδικασία...δεν γίνεται η τύχη μας να εξαρτάται αποκλειστικά και μόνο απο τα κέφια του κάθε αιρετού. Και ζητήστε τη συνδρομή του τμήματος προσωπικού της υπηρεσίας που θέλετε να πατε....ο δημαρχος μπορεί να μη θέλει να σας χάσει αλλα ένας άλλος φορές αδημονεί για εσάς. Μιλήστε για ασφαλιστικά μέτρα, εισαγγελέα κ.λπ.....ο δημαρχός δεν θέλει το τμήμα προσωπικού να ασχοληθεί ουτε για τον κόσμο που θέλει να παει εκεί....ο καθενας εχει το μαγαζάκι του λοιπον.

Καλη επιτυχία


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες