ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Παρ Δεκ 20, 2019 4:02 pm

Εκδόθηκαν σήμερα τα οριστικά αποτελέσματα για την κατηγορία ΔΕ. Πολύ σύντομα από την έκδοση των προσωρινών, οπότε ελπίζουμε ότι θα ακολουθήσουν και τα οριστικά για τις λοιπές κατηγορίες.

Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες και όταν μάθετε πού θα σας τοποθετήσουν, ενημερώστε και τους υπόλοιπους να γνωρίζουμε, δοθέντος ότι το Υπουργείο Μεταναστευτικής Πολιτικής πλέον δεν υφίσταται.

nvi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2018 8:20 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό nvi » Παρ Δεκ 20, 2019 9:07 pm

Μήπως γνωρίζει κανείς??? Όταν κάποιος είναι και στους δύο πίνακες (με προϋπηρεσία και χωρίς) ποια θέση παίρνει?

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Σάβ Δεκ 21, 2019 3:40 pm

nvi έγραψε:Μήπως γνωρίζει κανείς??? Όταν κάποιος είναι και στους δύο πίνακες (με προϋπηρεσία και χωρίς) ποια θέση παίρνει?



Καλή ερώτηση. Από αποτελέσματα που έχω δει πρώτα καλύπτονται οι θέσεις με εμπειρία
και ύστερα αυτές χωρίς εμπειρία. Δηλαδή στις χωρίς εμπειρία , με αυτό τον τρόπο,
κατεβαίνει η σειρά, προσλαμβάνονται άτομα που βρίσκονται πιο κάτω...

Αν ξέρει κανείς άλλος, ας το επιβεβαιώσει...

maderios
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 13, 2016 1:43 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό maderios » Τετ Φεβ 05, 2020 8:05 am

Καλημέρα!

Υπάρχει κανένα νεότερο σχετικά με τα οριστικά αποτελέσματα των ΠΕ.
Για τις υπόλοιπες κατηγορίες (ΔΕ, ΤΕ) που έχουν βγει τα οριστικά έχει προχωρήσει η διαδικασία;
Έχει μάθει κάποιος κάτι σχετικά με το αν θα προχωρήσουν οι διορισμοί;

Depy81
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Φεβ 05, 2020 1:24 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Depy81 » Τετ Φεβ 05, 2020 10:48 pm

Για τους ΤΕ ξερω οτι περιμενουν την κατανομη απο το Υπουργειο Εσωτερικών. Κανεις απο τους ΔΕ ξερει κατι σας ηρθε χαρτι διορισμου? Γιατι τα δικα τους αποτέλεσματα βγηκαν νωριτερα.

gery
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 375
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2017 9:35 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό gery » Τετ Φεβ 19, 2020 11:04 pm

Depy81 έγραψε:Για τους ΤΕ ξερω οτι περιμενουν την κατανομη απο το Υπουργειο Εσωτερικών. Κανεις απο τους ΔΕ ξερει κατι σας ηρθε χαρτι διορισμου? Γιατι τα δικα τους αποτέλεσματα βγηκαν νωριτερα.



Μάθατε αν βγήκε η κατανομή ; Δηλαδή αυτοί τώρα έχουν ορκιστεί και απλά περιμένουν την κατανομή ;
Τι νόημα έχει αυτή η κατανομή, αφού η προκήρυξη νομίζω έλεγε , κεντρική υπηρεσία, άρα τι κατανομή να γίνει ;

peolinio
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Παρ Ιουν 20, 2008 3:44 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό peolinio » Πέμ Φεβ 20, 2020 6:20 pm

Το ερώτημα που έθεσε πιο πάνω φίλος παραμένει αναπάντητη και εμένα προσωπικά θα με ενδιέφερε να μάθω αναλυτικά στοιχεία μισθοδοσίας για την κατηγορία ΤΕ, μισθό,οδοιπορικά,μπόνους, βάρδιες, εξέλιξη, έξτρα παροχές κτλ δηλαδή ανάλυση μισθολογικού κ μη κόστους.

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό sotinela » Πέμ Φεβ 20, 2020 10:17 pm

peolinio έγραψε:Το ερώτημα που έθεσε πιο πάνω φίλος παραμένει αναπάντητη και εμένα προσωπικά θα με ενδιέφερε να μάθω αναλυτικά στοιχεία μισθοδοσίας για την κατηγορία ΤΕ, μισθό,οδοιπορικά,μπόνους, βάρδιες, εξέλιξη, έξτρα παροχές κτλ δηλαδή ανάλυση μισθολογικού κ μη κόστους.


μπόνους και έξτρα παροχές στο δημόσιο ως νεοδιόριστος υπάλληλος κεντρικής υπηρεσίας;;;;;; :shock: :shock: :shock: :shock:
στο ενιαίο μισθολόγιο υπάγεστε με χονδρικά χρήματα +- πάνω κάτω:
ΔΕ: 680+-
ΤΕ:750+-
ΠΕ:850+-

αυτά τα ποσά είναι με μικρές αποκλίσεις +- για τα 2 πρώτα έτη που υπάρχουν μεγάλες κρατήσεις. μετά την παρέλευση 2ετιας μειώνονται οι εισφορές αλλά γενικά δεν ανεβαίνει πολύ ο μισθός. τα 900-1000 για ανύπαντρο ΠΕ νομίζω είναι πολύ δύσκολο να πιαστούν.

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Πέμ Μαρ 05, 2020 9:35 pm

Εν τω μεταξύ, λαμβανομένης υπόψη της κατάστασης στο προσφυγικό-μεταναστευτικό, θα περίμενε κανείς η έκδοση των αποτελεσμάτων της συγκεκριμένης προκήρυξης να είναι ψηλά στις προτεραιότητες του ΑΣΕΠ, λέω εγώ τώρα... Ωστόσο, ακόμα τα περιμένουμε για μόλις λίγες θέσεις ΠΕ... Πόσο δύσκολο είναι πια να τα εκδώσουν;

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό sotinela » Παρ Μαρ 06, 2020 1:07 am

Οι υπηρεσιακές ανάγκες της κεντρικής υπηρεσίας του υπουργείου Καλύπτονται μια χαρά και με το παραπάνω μπορώ να πω απο τις αλλεπάλληλες ανανεώσεις των ΙΔΟΧ συμβάσεων απο το 2016 μέχρι και σήμερα (που σίγουρα θα μονιμοποιηθούν με το κριτήριο ειδικής εμπειρίας_, καθώς επίσης και από 30 άτομα ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ Διοικητικού Οικονομικού και Πληροφορικής που προσελήφθησαν με την ΣΟΧ1/2019 ΕΕΤΑΑ Α.Ε. με δυνατότητα μεγάλης παράτασης της σύμβασης λόγω ευρωπαικης επιχορήγησης. Το δε παράλογο και οξύμωρο είναι οτι μόλις παρουσιάστηκαν οι 30 εποχικοί της ΕΕΤΑΑ, ήταν συνολικά τοσοι πολλοί οι υπάλληλοι στην κεντρική υπηρεσία στην Ευαγγελιστρίας 2, που δεν είχαν γραφείο να καθίσουν. Μάλιστα γνωστή μου κάθεται στις σκάλες ανευ αντικειμένου ή μου είπε πάνε για καφέ στο Μοναστηράκι. Αυτή είναι η ωμή πραγματικότητα και την έμαθα εκ των εσω.

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Παρ Μαρ 06, 2020 7:49 am

sotinela έγραψε:Οι υπηρεσιακές ανάγκες της κεντρικής υπηρεσίας του υπουργείου Καλύπτονται μια χαρά και με το παραπάνω μπορώ να πω απο τις αλλεπάλληλες ανανεώσεις των ΙΔΟΧ συμβάσεων απο το 2016 μέχρι και σήμερα (που σίγουρα θα μονιμοποιηθούν με το κριτήριο ειδικής εμπειρίας_, καθώς επίσης και από 30 άτομα ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ Διοικητικού Οικονομικού και Πληροφορικής που προσελήφθησαν με την ΣΟΧ1/2019 ΕΕΤΑΑ Α.Ε. με δυνατότητα μεγάλης παράτασης της σύμβασης λόγω ευρωπαικης επιχορήγησης. Το δε παράλογο και οξύμωρο είναι οτι μόλις παρουσιάστηκαν οι 30 εποχικοί της ΕΕΤΑΑ, ήταν συνολικά τοσοι πολλοί οι υπάλληλοι στην κεντρική υπηρεσία στην Ευαγγελιστρίας 2, που δεν είχαν γραφείο να καθίσουν. Μάλιστα γνωστή μου κάθεται στις σκάλες ανευ αντικειμένου ή μου είπε πάνε για καφέ στο Μοναστηράκι. Αυτή είναι η ωμή πραγματικότητα και την έμαθα εκ των εσω.


Αθάνατο ελληνικό Δημόσιο. Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Συνεπώς και εφόσον δεν υφίσταται και καμία επιτακτική ανάγκη... όποτε βρει λίγο χρόνο το ΑΣΕΠ ανάμεσα στις προκηρύξεις εκπαιδευτικών για να ασχοληθεί λιγάκι και μ' αυτήν...

tarel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Δευ Φεβ 26, 2018 8:21 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό tarel » Παρ Μαρ 06, 2020 11:14 am

sotinela έγραψε:Οι υπηρεσιακές ανάγκες της κεντρικής υπηρεσίας του υπουργείου Καλύπτονται μια χαρά και με το παραπάνω μπορώ να πω απο τις αλλεπάλληλες ανανεώσεις των ΙΔΟΧ συμβάσεων απο το 2016 μέχρι και σήμερα (που σίγουρα θα μονιμοποιηθούν με το κριτήριο ειδικής εμπειρίας_, καθώς επίσης και από 30 άτομα ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ Διοικητικού Οικονομικού και Πληροφορικής που προσελήφθησαν με την ΣΟΧ1/2019 ΕΕΤΑΑ Α.Ε. με δυνατότητα μεγάλης παράτασης της σύμβασης λόγω ευρωπαικης επιχορήγησης. Το δε παράλογο και οξύμωρο είναι οτι μόλις παρουσιάστηκαν οι 30 εποχικοί της ΕΕΤΑΑ, ήταν συνολικά τοσοι πολλοί οι υπάλληλοι στην κεντρική υπηρεσία στην Ευαγγελιστρίας 2, που δεν είχαν γραφείο να καθίσουν. Μάλιστα γνωστή μου κάθεται στις σκάλες ανευ αντικειμένου ή μου είπε πάνε για καφέ στο Μοναστηράκι. Αυτή είναι η ωμή πραγματικότητα και την έμαθα εκ των εσω.


Δεν μεταφέρθηκαν όλες οιι υπηρεσίες στο κτήριο Κεράνη επί της Θηβών πριν καμμιά 10αριά μέρες ?

anthie
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 226
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 3:54 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό anthie » Σάβ Μαρ 07, 2020 11:01 am

tarel έγραψε:
sotinela έγραψε:Οι υπηρεσιακές ανάγκες της κεντρικής υπηρεσίας του υπουργείου Καλύπτονται μια χαρά και με το παραπάνω μπορώ να πω απο τις αλλεπάλληλες ανανεώσεις των ΙΔΟΧ συμβάσεων απο το 2016 μέχρι και σήμερα (που σίγουρα θα μονιμοποιηθούν με το κριτήριο ειδικής εμπειρίας_, καθώς επίσης και από 30 άτομα ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ Διοικητικού Οικονομικού και Πληροφορικής που προσελήφθησαν με την ΣΟΧ1/2019 ΕΕΤΑΑ Α.Ε. με δυνατότητα μεγάλης παράτασης της σύμβασης λόγω ευρωπαικης επιχορήγησης. Το δε παράλογο και οξύμωρο είναι οτι μόλις παρουσιάστηκαν οι 30 εποχικοί της ΕΕΤΑΑ, ήταν συνολικά τοσοι πολλοί οι υπάλληλοι στην κεντρική υπηρεσία στην Ευαγγελιστρίας 2, που δεν είχαν γραφείο να καθίσουν. Μάλιστα γνωστή μου κάθεται στις σκάλες ανευ αντικειμένου ή μου είπε πάνε για καφέ στο Μοναστηράκι. Αυτή είναι η ωμή πραγματικότητα και την έμαθα εκ των εσω.


Δεν μεταφέρθηκαν όλες οιι υπηρεσίες στο κτήριο Κεράνη επί της Θηβών πριν καμμιά 10αριά μέρες ?
Άλλη η δυναμική της συγκεκριμένης υπηρεσίας στην Ευαγγελιστρίας 2 και άλλη στο νεοσυσταθέν υπουργείο στο κτήριο Κεράνη από άποψη οργανογράμματος και επιμέρους τμημάτων. Όσο για τους συμβασιούχους ΣΟΧ κάποια στιγμή δεν θα λήξει η σύμβασή τους; Μπορούν να μετατραπούν σε ιδαχ άνευ θετικής δικαστικής απόφασης; Όσο για ειδική εμπειρία για προσμέτρηση σε προκήρυξη ΑΣΕΠ από πού προκύπτει η εξειδίκευση; Για θέση ΠΕ Διοικητικού ή και Οικονομικού δεν πρόκειται;

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό sotinela » Σάβ Μαρ 07, 2020 2:09 pm

anthie έγραψε:
tarel έγραψε:
sotinela έγραψε:Οι υπηρεσιακές ανάγκες της κεντρικής υπηρεσίας του υπουργείου Καλύπτονται μια χαρά και με το παραπάνω μπορώ να πω απο τις αλλεπάλληλες ανανεώσεις των ΙΔΟΧ συμβάσεων απο το 2016 μέχρι και σήμερα (που σίγουρα θα μονιμοποιηθούν με το κριτήριο ειδικής εμπειρίας_, καθώς επίσης και από 30 άτομα ΠΕ-ΤΕ-ΔΕ Διοικητικού Οικονομικού και Πληροφορικής που προσελήφθησαν με την ΣΟΧ1/2019 ΕΕΤΑΑ Α.Ε. με δυνατότητα μεγάλης παράτασης της σύμβασης λόγω ευρωπαικης επιχορήγησης. Το δε παράλογο και οξύμωρο είναι οτι μόλις παρουσιάστηκαν οι 30 εποχικοί της ΕΕΤΑΑ, ήταν συνολικά τοσοι πολλοί οι υπάλληλοι στην κεντρική υπηρεσία στην Ευαγγελιστρίας 2, που δεν είχαν γραφείο να καθίσουν. Μάλιστα γνωστή μου κάθεται στις σκάλες ανευ αντικειμένου ή μου είπε πάνε για καφέ στο Μοναστηράκι. Αυτή είναι η ωμή πραγματικότητα και την έμαθα εκ των εσω.


Δεν μεταφέρθηκαν όλες οιι υπηρεσίες στο κτήριο Κεράνη επί της Θηβών πριν καμμιά 10αριά μέρες ?
Άλλη η δυναμική της συγκεκριμένης υπηρεσίας στην Ευαγγελιστρίας 2 και άλλη στο νεοσυσταθέν υπουργείο στο κτήριο Κεράνη από άποψη οργανογράμματος και επιμέρους τμημάτων. Όσο για τους συμβασιούχους ΣΟΧ κάποια στιγμή δεν θα λήξει η σύμβασή τους; Μπορούν να μετατραπούν σε ιδαχ άνευ θετικής δικαστικής απόφασης; Όσο για ειδική εμπειρία για προσμέτρηση σε προκήρυξη ΑΣΕΠ από πού προκύπτει η εξειδίκευση; Για θέση ΠΕ Διοικητικού ή και Οικονομικού δεν πρόκειται;


Τι εννοείτε δυναμικη; Στην Ευαγγελιστριας 2 είναι ήταν η κεντρική υπηρεσία του υπουργείου μεταναστευτικής. Μονο το γραφείο υπουργού είχε παει στον Κεράνη και σιγά σιγά θα πήγαινε ολο το υπουργείο. Σας εξηγώ οτι πλέον το προσωπικό για κεντρική υπηρεσία είναι υπεράριθμο ανευ αντικειμένου και μάλιστα στην σκάλα στην Ευαγγελιστρίας 2 διάβαζαν μέχρι και βιβλίο. Εχει μαζευτεί πολύ προσωπικό στο μεταναστευτικής και οχι οι ΙΔΟΧ δε θα φύγουν έυκολα γιατί είναι κάτι σαν τους επικουρικούς στα νοσοκομεία. Ειδική εμπειρία δόθηκε και σε Διοικητικούς, Πληροφορικής, Καθαριστές κλπ σε δήμους και επικουρικό νοσοκομείων και κέντρα πρόνοιας. Με την ίδια τακτική λοιπόν και το Μεταναστευτικής θα ζητήσει ειδική εμπειρία αποκλειστικά στο υπουργείο μεταναστευτικής ως ΙΔΟΧ. Συμβάσεις απο το 2016 ανανεώνουν, εταιρείες και ΜΚΟ κάνουν προσλήψεις και διαθέτουν το προσωπικό στην κεντρική υπηρεσία όπως η ΕΕΤΑΑ κλπ. Λόγω μεταναστευτικού αυτοί οι ΙΔΟΧ είναι σαν μόνιμοι, οπότε δεν βιάζεται το ΑΣΕΠ να βγάλει τις 40 θέσεις της 9κ.. Εδω στα χοτ σποτ δουλεύουν ΚΟΧ ΟΑΕΔ απο το 2016 και παίρνουν απανωτές παρατάσεις..

xana
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 717
Εγγραφή: Τετ Απρ 05, 2017 4:45 am

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 9Κ/2018

Δημοσίευσηαπό xana » Κυρ Μαρ 08, 2020 4:01 pm

sotinela έγραψε:
anthie έγραψε:
tarel έγραψε:
Δεν μεταφέρθηκαν όλες οιι υπηρεσίες στο κτήριο Κεράνη επί της Θηβών πριν καμμιά 10αριά μέρες ?
Άλλη η δυναμική της συγκεκριμένης υπηρεσίας στην Ευαγγελιστρίας 2 και άλλη στο νεοσυσταθέν υπουργείο στο κτήριο Κεράνη από άποψη οργανογράμματος και επιμέρους τμημάτων. Όσο για τους συμβασιούχους ΣΟΧ κάποια στιγμή δεν θα λήξει η σύμβασή τους; Μπορούν να μετατραπούν σε ιδαχ άνευ θετικής δικαστικής απόφασης; Όσο για ειδική εμπειρία για προσμέτρηση σε προκήρυξη ΑΣΕΠ από πού προκύπτει η εξειδίκευση; Για θέση ΠΕ Διοικητικού ή και Οικονομικού δεν πρόκειται;


Τι εννοείτε δυναμικη; Στην Ευαγγελιστριας 2 είναι ήταν η κεντρική υπηρεσία του υπουργείου μεταναστευτικής. Μονο το γραφείο υπουργού είχε παει στον Κεράνη και σιγά σιγά θα πήγαινε ολο το υπουργείο. Σας εξηγώ οτι πλέον το προσωπικό για κεντρική υπηρεσία είναι υπεράριθμο ανευ αντικειμένου και μάλιστα στην σκάλα στην Ευαγγελιστρίας 2 διάβαζαν μέχρι και βιβλίο. Εχει μαζευτεί πολύ προσωπικό στο μεταναστευτικής και οχι οι ΙΔΟΧ δε θα φύγουν έυκολα γιατί είναι κάτι σαν τους επικουρικούς στα νοσοκομεία. Ειδική εμπειρία δόθηκε και σε Διοικητικούς, Πληροφορικής, Καθαριστές κλπ σε δήμους και επικουρικό νοσοκομείων και κέντρα πρόνοιας. Με την ίδια τακτική λοιπόν και το Μεταναστευτικής θα ζητήσει ειδική εμπειρία αποκλειστικά στο υπουργείο μεταναστευτικής ως ΙΔΟΧ. Συμβάσεις απο το 2016 ανανεώνουν, εταιρείες και ΜΚΟ κάνουν προσλήψεις και διαθέτουν το προσωπικό στην κεντρική υπηρεσία όπως η ΕΕΤΑΑ κλπ. Λόγω μεταναστευτικού αυτοί οι ΙΔΟΧ είναι σαν μόνιμοι, οπότε δεν βιάζεται το ΑΣΕΠ να βγάλει τις 40 θέσεις της 9κ.. Εδω στα χοτ σποτ δουλεύουν ΚΟΧ ΟΑΕΔ απο το 2016 και παίρνουν απανωτές παρατάσεις..


Έχω την εντύπωση ότι μπερδεύεις την Υπηρεσία Ασύλου, που ανήκει στο πρώην Υπουργείο Μεταναστευτικής Πολιτικής (νυν Μετανάστευσης και Ασύλου) και έχει αυτοτελή Κεντρική Υπηρεσία, με την Κεντρική Υπηρεσία του Υπουργείου. Ορθώς λες ότι η Κεντρική του Υπουργείου είναι στην Ευαγγελιστριας αλλά η πλειοψηφία των συμβασιούχων (που είναι από τέλη 2016) είναι στην Υπηρεσία Ασύλου η οποία εδρεύει στην Κατεχάκη. Για αυτούς, οι συμβάσεις ανανεώθηκαν άλλη μια φορά μέχρι τέλη 2020, αλλά ο Υπουργός έχει διαμηνύσει ότι ήταν και η τελευταία και ότι δεν πρόκειται να τους μονιμοποιήσει γιατί θα ήταν σα να παραδέχεται ότι το προσφυγικό είναι κάτι μόνιμο. Επίσης, οι ανάγκες τουλάχιστον για την Υπηρεσία Ασύλου είναι πολύ μεγάλες κ εκεί παίζουν κ οι ΜΚΟ. Τώρα το τι θα γίνει πραγματικά είναι άγνωστο αλλά αν θες τη γνώμη μου αποκλείω να κρατήσει όλο αυτό το προσωπικό. Νομίζω ότι το ΑΣΕΠ δε βγάζει αποτελέσματα απλά επειδή δε δέχεται σχετική πίεση κ σε αυτό ναι, παίζει ρόλο το ότι έχουν κόσμο γενικά.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες