Υπηρεσία Ασύλου

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
KorinaM
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 09, 2019 1:20 pm

Υπηρεσία Ασύλου

Δημοσίευσηαπό KorinaM » Κυρ Νοέμ 10, 2019 9:08 pm

Καλησπέρα, είμαι νέα στο φόρουμ. Εν οψει της επικείμενης προκήρυξης για ΠΕ διοικητικούς στην υπηρεσία ασύλου, μηπως εργάζεται κανείς ήδη στην υπηρεσία και μπορεί να μου απαντήσει σε κάποιες απορίες. Ποιο είναι το ωράριο? Δίνεται το επίδομα ανθυγιεινής εργασίας? Ποιος είναι ο μισθός ιδοχ ΠΕ διοικητικού? Πληρωνεται το μεταπτυχιακό - διδακτορικό? Και σχετικά με τις συνθήκες εργασίας, υπάρχει κάποια δυσκολία ή επικινδυνότητα. Οποιαδήποτε λεπτομέρεια και βοήθεια θα μου ήταν χρήσιμη. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

g1979
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 08, 2019 11:01 pm

Re: Υπηρεσία Ασύλου

Δημοσίευσηαπό g1979 » Τρί Νοέμ 12, 2019 1:41 am

Μισθος ΠΕ διοικητικου 1072 μεικτα καταθετεις προυπηρεσια κ μεταπτυχιακο και αυξανεται.το επιδομα ανθυγιεινης παιρνεις μονο εαν η θεση που θα τοποθετηθεις το απαιτει λογω συνθηκων.το ωραριο 7-3 η 8-4 η 9-5επιλεγεις αρκει να εχεις κ την συμφωνη γνωμη του προισταμενου σου.περισσοτερα δεν ξερω γιατι πηγα μονο την πρωτη μερα που θα υπογραφαμε την συμβαση

nastos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 16, 2019 5:54 am

Re: Υπηρεσία Ασύλου

Δημοσίευσηαπό nastos » Κυρ Νοέμ 17, 2019 12:23 am

Καλησπέρα σας
Θα ήθελα την βοήθεια και την γνώση σας διότι σκεφτομαι να κάνω τα χαρτιά μου για την προκήρυξη για την υπηρεσία ασύλου.
Πρώτη φορά θα καταθέσω φάκελο και έχω κάποιες ερωτήσεις
1.την αίτηση την κάνουμε ηλεκτρονικά και την εκτυπώνουμε η χειρόγραφα;
2.το πτυχίο ΑΕΙ αρκεί φωτό αντίγραφο;
Η θέλει επικυρωμένο;κι χρειάζεται επικύρωση αρκεί το ΚΕΠ η χρειάζεται δικηγόρος;
Το πτυχίο είναι από το ΕΚΠΑ όχι εξωτερικού πανεπιστήμιου
3.η πιστοποίηση γνώσεων η/Υ από πιστοποιημένους φορείς(πχ ecdl,unicert ktl)αρκεί φωτοτυπία η θέλει επικυρωμένο;


Από κει κι πέρα κάθε ενημέρωση θα ήταν καλοδεχούμενη σχετικά με μισθό, ωράριο, συνθήκες εργασίας,τυχόν επιδόματα που ενισχύουν το μισθό και πιθανότητα ανανέωσης σύμβασης;

Εκ των προτέρων ζητώ συγνώμη για το καταιγισμό ερωτήσεων απλά στην εποχή που ζούμε υπάρχει ανάγκη για εργασία πόσω δε όταν μπορεις να αξιοποιήσεις το πτυχίο σου,επειδή όμως οι θέσεις αφορούν κατά κύριο λόγω έπαρχια άρα κάποιοι θα χρειαστεί να μετεγκατασταθούν συνεπως καθετι που θα μπορούσε να μας πειτε θεωρώ ότι είναι καλοδεχούμενο αρκεί να ναι έγκυρο διότι η παραπληροφόρηση δυστυχώς ακμάζει.

nastos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 16, 2019 5:54 am

Re: Υπηρεσία Ασύλου

Δημοσίευσηαπό nastos » Δευ Νοέμ 18, 2019 2:49 am

Επίσης μια ακόμη ερώτηση για την συμμετοχή θα πρέπει να έχουμε απαραίτητα πτυχίο ξένης γλώσσας;
Ευχαριστώ

KorinaM
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 09, 2019 1:20 pm

Re: Υπηρεσία Ασύλου

Δημοσίευσηαπό KorinaM » Τετ Ιαν 15, 2020 4:21 pm

g1979 έγραψε:Μισθος ΠΕ διοικητικου 1072 μεικτα καταθετεις προυπηρεσια κ μεταπτυχιακο και αυξανεται.το επιδομα ανθυγιεινης παιρνεις μονο εαν η θεση που θα τοποθετηθεις το απαιτει λογω συνθηκων.το ωραριο 7-3 η 8-4 η 9-5επιλεγεις αρκει να εχεις κ την συμφωνη γνωμη του προισταμενου σου.περισσοτερα δεν ξερω γιατι πηγα μονο την πρωτη μερα που θα υπογραφαμε την συμβαση

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Να είσαι καλά!


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες