7K 2019 ΚΕΝΤΡΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

7K 2019 ΚΕΝΤΡΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Δευ Δεκ 02, 2019 1:29 pm

Γνωστοποιείται ότι απεστάλη στο Εθνικό Τυπογραφείο για δημοσίευση η 7Κ/2019 Προκήρυξη του ΑΣΕΠ, που αφορά στην πλήρωση με σειρά προτεραιότητας τριακοσίων δεκαεπτά (317) θέσεων τακτικού προσωπικού Πανεπιστημιακής, Τεχνολογικής, Δευτεροβάθμιας και Υποχρεωτικής Εκπαίδευσης στους εποπτευόμενους από το Υπουργείο Εργασίας και Κοινωνικών Υποθέσεων φορείς πρόνοιας: Κέντρα Κοινωνικής Πρόνοιας, Θεραπευτήριο Χρόνιων Παθήσεων Ευρυτανίας, Εθνικό Κέντρο Κοινωνικής Αλληλεγγύης, (ΕΚΚΑ), Κέντρο Εκπαίδευσης και Αποκατάστασης Τυφλών (ΚΕΑΤ) και στο Εθνικό Ίδρυμα Κωφών (ΕΙΚ).


Καμαρώστε άλλη μια εξαιρετικά πρκλητική φωτογραφική προκήρυξη με χρήση ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ για την μονιμοποίηση των επικουρικών των Κέντρων Κοινωνικής Πρόνοιας. Πλέον πρέπει να ξεχάσουμε το δημόσιο οσοι δεν έχουμε σύμβαση επιουρικού ή ΙΔΟΧ στον φορέα.. Είναι που η ΝΔ θα έφερνε την αξιοκρατία στις επιλογές ανθρώπινου δυναμικού... Ντροπή και αίσχος απλά.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: 7K 2019 ΚΕΝΤΡΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Δευ Δεκ 02, 2019 8:21 pm

sotinela έγραψε:Γνωστοποιείται ότι απεστάλη στο Εθνικό Τυπογραφείο για δημοσίευση η 7Κ/2019 Προκήρυξη του ΑΣΕΠ, που αφορά στην πλήρωση με σειρά προτεραιότητας τριακοσίων δεκαεπτά (317) θέσεων τακτικού προσωπικού Πανεπιστημιακής, Τεχνολογικής, Δευτεροβάθμιας και Υποχρεωτικής Εκπαίδευσης στους εποπτευόμενους από το Υπουργείο Εργασίας και Κοινωνικών Υποθέσεων φορείς πρόνοιας: Κέντρα Κοινωνικής Πρόνοιας, Θεραπευτήριο Χρόνιων Παθήσεων Ευρυτανίας, Εθνικό Κέντρο Κοινωνικής Αλληλεγγύης, (ΕΚΚΑ), Κέντρο Εκπαίδευσης και Αποκατάστασης Τυφλών (ΚΕΑΤ) και στο Εθνικό Ίδρυμα Κωφών (ΕΙΚ).


Καμαρώστε άλλη μια εξαιρετικά πρκλητική φωτογραφική προκήρυξη με χρήση ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ για την μονιμοποίηση των επικουρικών των Κέντρων Κοινωνικής Πρόνοιας. Πλέον πρέπει να ξεχάσουμε το δημόσιο οσοι δεν έχουμε σύμβαση επιουρικού ή ΙΔΟΧ στον φορέα.. Είναι που η ΝΔ θα έφερνε την αξιοκρατία στις επιλογές ανθρώπινου δυναμικού... Ντροπή και αίσχος απλά.

Εμένα μου έκανε εντύπωση πώς άφησαν τις ειδικές κατηγορίες, στη 2Κ τις είχαν εξαφανίσει και αυτές.Επίσης, θα ήθελα να δώ αν η ειδική εμπειρία θα μετράει και στις θέσεις 'χωρίς εμπειρία'.Πάντως δε θα μπουν όλοι λόγω των ειδικών κατηγοριών.

titig
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2018 11:51 am

Re: 7K 2019 ΚΕΝΤΡΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό titig » Τρί Δεκ 03, 2019 9:21 am

Eιδικές κατηγορίες μόνο ως ΔΕ και ΥΕ!

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: 7K 2019 ΚΕΝΤΡΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Τρί Δεκ 03, 2019 12:39 pm

Στα Κέντρα Κοινωνικής Πρόνοιας γνωρίζει κανείς υπό ποιο καθεστώς είχαν γίνει οι προσλήψεις; Ήταν απλές ΣΟΧ;

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: 7K 2019 ΚΕΝΤΡΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τρί Δεκ 03, 2019 2:43 pm

Το 2015 γνωστή μου οπως και εγω υποβάλαμε αιτήσεις επικουρικού προσωπικού απευθείας στο κέντρο πρόνοιας κατόπιν δημόσιας ανακοίνωσης προκήρυξης του κέντρου πρόνοιας. Τότε για κάθε κατηγορία δημιουργούσαν 2 πίνακες. Εναν πίνακα με εμπειρία κααι εναν πίνακα με χρόνο ανεργίας και δη οι επιδοτούμενοι άνεργοι είχαν προτεραιότητα έναντι των κοινών ανέργων χωρίς ταμείο ανεργίας. Οι πίνακες πήγαιναν στο ΑΣΕΠ για έλεγχο και έβγαιναν οι επίσημοι πίνακες στο ΑΣΕΠ. Μετά την έκδοση των πινάκων στην ιστοσελίδα του ασεπ το κάθε κέντρο πρόνοιας καλούσε τους επιτυχόντες με επιστολή. Εγω δεν πέρασα. Η γνωστή μου ήταν ΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ και ζήταγαν 3 άτομα οπότε επειδή εκείνο το διάστημα ήταν 1η στον πίνακα επιδοτούμενων ανέργων (ηταν η μόνη με ταμείο ανεργίας) πήρε τη μια θέση. Με ενα σκέτο ΤΕΙ και χωρίς εμπειρία πήρε τη θέση λόγω του ταμείου ανεργίας. Ξεκίνησε το 2015 με 12μηνη και μετά πήραν παράταση μέχρι την άνοιξη-καλοκαίρι του 2019. Μιλάμε για τεράστια παράταση ανάλογη με τους επικουρικούς των νοσοκομείων. Όταν έφυγε της ειπαν μη σκας θα βγει προκήρυξη για την μονιμοποίησή σας με ειδική εμπειρία. όντως ο φορέας που ηταν η γνωστή μου έβαγλε ακριβώς τις ίδιες θέσεις που ειχε βγάλει και για του υπηρετούντες επικουρικούς. Η 7Κ2019 είναι ακριβώς όπως η 2κ2019. Αφορά την μονιμοποίηση των ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ. Δυστυχώς.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: 7K 2019 ΚΕΝΤΡΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τρί Δεκ 03, 2019 9:43 pm

melimeli έγραψε:Στα Κέντρα Κοινωνικής Πρόνοιας γνωρίζει κανείς υπό ποιο καθεστώς είχαν γίνει οι προσλήψεις; Ήταν απλές ΣΟΧ;

Νομίζω επικουρικό προσωπικό κάτι αντίστοιχο αλλά για δομές Πρόνοιας.Έχουν 4-5 χρόνια συνεχόμενα και αυτοί.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: 7K 2019 ΚΕΝΤΡΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τρί Δεκ 03, 2019 9:50 pm

sotinela έγραψε:Το 2015 γνωστή μου οπως και εγω υποβάλαμε αιτήσεις επικουρικού προσωπικού απευθείας στο κέντρο πρόνοιας κατόπιν δημόσιας ανακοίνωσης προκήρυξης του κέντρου πρόνοιας. Τότε για κάθε κατηγορία δημιουργούσαν 2 πίνακες. Εναν πίνακα με εμπειρία κααι εναν πίνακα με χρόνο ανεργίας και δη οι επιδοτούμενοι άνεργοι είχαν προτεραιότητα έναντι των κοινών ανέργων χωρίς ταμείο ανεργίας. Οι πίνακες πήγαιναν στο ΑΣΕΠ για έλεγχο και έβγαιναν οι επίσημοι πίνακες στο ΑΣΕΠ. Μετά την έκδοση των πινάκων στην ιστοσελίδα του ασεπ το κάθε κέντρο πρόνοιας καλούσε τους επιτυχόντες με επιστολή. Εγω δεν πέρασα. Η γνωστή μου ήταν ΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ και ζήταγαν 3 άτομα οπότε επειδή εκείνο το διάστημα ήταν 1η στον πίνακα επιδοτούμενων ανέργων (ηταν η μόνη με ταμείο ανεργίας) πήρε τη μια θέση. Με ενα σκέτο ΤΕΙ και χωρίς εμπειρία πήρε τη θέση λόγω του ταμείου ανεργίας. Ξεκίνησε το 2015 με 12μηνη και μετά πήραν παράταση μέχρι την άνοιξη-καλοκαίρι του 2019. Μιλάμε για τεράστια παράταση ανάλογη με τους επικουρικούς των νοσοκομείων. Όταν έφυγε της ειπαν μη σκας θα βγει προκήρυξη για την μονιμοποίησή σας με ειδική εμπειρία. όντως ο φορέας που ηταν η γνωστή μου έβαγλε ακριβώς τις ίδιες θέσεις που ειχε βγάλει και για του υπηρετούντες επικουρικούς. Η 7Κ2019 είναι ακριβώς όπως η 2κ2019. Αφορά την μονιμοποίηση των ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ. Δυστυχώς.

Ακριβώς αυτό συμβαίνει.Επικουρικοί ήταν κι αυτοί και προσλήφθηκαν με αντίστοιχη διαδικασία και τώρα παίρνουν ειδική εμπειρία για να μονιμοποιηθούν.Μόνο στις θέσεις ειδικών κατηγοριών κάποιοι θα χάσουν το διορισμό τους και απορώ πώς δε τις κατάργησαν ξανά όπως είχαν κάνει και στη 2Κ.

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Re: 7K 2019 ΚΕΝΤΡΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό mylw » Πέμ Δεκ 12, 2019 10:37 pm

Αυτό τώρα με τους ΤΕ διοικητικού λογιστικού που γίνονται αποδεκτά και πτυχία με κωδικό 209, πληροφορικής δηλαδή, είναι νέο κόλπο; όποτε μας βολεύει είναι πληροφορικαριοι και όποτε θέλουμε είναι διοικητικό λογιστικό;
Έλεος

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: 7K 2019 ΚΕΝΤΡΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Παρ Δεκ 13, 2019 3:08 pm

mylw έγραψε:Αυτό τώρα με τους ΤΕ διοικητικού λογιστικού που γίνονται αποδεκτά και πτυχία με κωδικό 209, πληροφορικής δηλαδή, είναι νέο κόλπο; όποτε μας βολεύει είναι πληροφορικαριοι και όποτε θέλουμε είναι διοικητικό λογιστικό;
Έλεος


Όλα για τους επικουρικούς γίνονται μην το ψάχνεις. Πολλοί ΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ εχουν το πτυχίο Εφαρμογών πληροφορικής στη Διοίκηση και Οικονομία και το παίζουν πληροφορικάριοι, ενω δεν έχουν καμία σχέση με αποφοίτους ΤΕΙ Πληροφορικής, Ηλεκτρονικών Υπολογιτικών συστημάτων, Αυτοματισμού κλπ. Εντελώς διαφορετικά προγράμματα σπουδών. Και αυτοι με το ΤΕΙ Εφαρμογών πληροφορικής σε διοίκηση και οικονομία το παίζουν και πληροφορικάριοι και διοικητικοί. Γι αυτούς λοιπόν γίνονται ολα. Σου λέει αν δε μπει ως ΤΕ Πληροφορικής ο επικουρικός ας μπει ως ΤΕ Διοικητικου. Μιλάμε για πλήρη κατάντια. Το ξέρω απο πρώτο χέρι. Δυστυχώς το δημόσιο γύρισε εποχές προσαυξήσεων stage, κλπ κλπ. Άξιοι της μοίρας μας.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: 7K 2019 ΚΕΝΤΡΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Σάβ Δεκ 14, 2019 11:55 am

sotinela έγραψε:
mylw έγραψε:Αυτό τώρα με τους ΤΕ διοικητικού λογιστικού που γίνονται αποδεκτά και πτυχία με κωδικό 209, πληροφορικής δηλαδή, είναι νέο κόλπο; όποτε μας βολεύει είναι πληροφορικαριοι και όποτε θέλουμε είναι διοικητικό λογιστικό;
Έλεος


Όλα για τους επικουρικούς γίνονται μην το ψάχνεις. Πολλοί ΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ εχουν το πτυχίο Εφαρμογών πληροφορικής στη Διοίκηση και Οικονομία και το παίζουν πληροφορικάριοι, ενω δεν έχουν καμία σχέση με αποφοίτους ΤΕΙ Πληροφορικής, Ηλεκτρονικών Υπολογιτικών συστημάτων, Αυτοματισμού κλπ. Εντελώς διαφορετικά προγράμματα σπουδών. Και αυτοι με το ΤΕΙ Εφαρμογών πληροφορικής σε διοίκηση και οικονομία το παίζουν και πληροφορικάριοι και διοικητικοί. Γι αυτούς λοιπόν γίνονται ολα. Σου λέει αν δε μπει ως ΤΕ Πληροφορικής ο επικουρικός ας μπει ως ΤΕ Διοικητικου. Μιλάμε για πλήρη κατάντια. Το ξέρω απο πρώτο χέρι. Δυστυχώς το δημόσιο γύρισε εποχές προσαυξήσεων stage, κλπ κλπ. Άξιοι της μοίρας μας.

Στο σκέλος της ειδικής εμπειρίας έχεις απόλυτο δίκιο συμφωνώ και επαυξάνω.Έχεις όμως άδικο που καταφέρεσαι εναντίον αποφοίτων συγκεκριμένων σχολών.Καταρχάς αυτού του αντικειμένου είναι 4 σχολές όχι μόνο η Εφαρμογών Πληροφορικής στη Διοίκηση και στην Οικονομία.Αυτές οι σχολές λοιπόν, είχαν μεικτό αντικείμενο και Πληροφορική και Διοίκηση-Οικονομία.Το πρόγραμμα σπουδών τους κάλυπτε επαρκώς και τα 2 γνωστικά αντικείμενα ώστε οι απόφοιτοι να έχουν το δικαίωμα να εξασκήσουν επαγγελματικά το συνδυασμό αυτών.Και πίστεψέ με γνωρίζω πολύ περισσότερο από εσένα αυτές τις σχολές.Αυτό που θα έπρεπε να μας ενοχλεί είναι να πηγαίνουν ο θεολόγος, ο μηχανικός, ο δάσκαλος και ο νοσηλευτής σε θέσεις διοικητικού και όχι ο πληροφορικοδιοικητικός.

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: 7K 2019 ΚΕΝΤΡΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Κυρ Δεκ 15, 2019 3:26 pm

NSSN έγραψε:
sotinela έγραψε:
mylw έγραψε:Αυτό τώρα με τους ΤΕ διοικητικού λογιστικού που γίνονται αποδεκτά και πτυχία με κωδικό 209, πληροφορικής δηλαδή, είναι νέο κόλπο; όποτε μας βολεύει είναι πληροφορικαριοι και όποτε θέλουμε είναι διοικητικό λογιστικό;
Έλεος


Όλα για τους επικουρικούς γίνονται μην το ψάχνεις. Πολλοί ΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ εχουν το πτυχίο Εφαρμογών πληροφορικής στη Διοίκηση και Οικονομία και το παίζουν πληροφορικάριοι, ενω δεν έχουν καμία σχέση με αποφοίτους ΤΕΙ Πληροφορικής, Ηλεκτρονικών Υπολογιτικών συστημάτων, Αυτοματισμού κλπ. Εντελώς διαφορετικά προγράμματα σπουδών. Και αυτοι με το ΤΕΙ Εφαρμογών πληροφορικής σε διοίκηση και οικονομία το παίζουν και πληροφορικάριοι και διοικητικοί. Γι αυτούς λοιπόν γίνονται ολα. Σου λέει αν δε μπει ως ΤΕ Πληροφορικής ο επικουρικός ας μπει ως ΤΕ Διοικητικου. Μιλάμε για πλήρη κατάντια. Το ξέρω απο πρώτο χέρι. Δυστυχώς το δημόσιο γύρισε εποχές προσαυξήσεων stage, κλπ κλπ. Άξιοι της μοίρας μας.

Στο σκέλος της ειδικής εμπειρίας έχεις απόλυτο δίκιο συμφωνώ και επαυξάνω.Έχεις όμως άδικο που καταφέρεσαι εναντίον αποφοίτων συγκεκριμένων σχολών.Καταρχάς αυτού του αντικειμένου είναι 4 σχολές όχι μόνο η Εφαρμογών Πληροφορικής στη Διοίκηση και στην Οικονομία.Αυτές οι σχολές λοιπόν, είχαν μεικτό αντικείμενο και Πληροφορική και Διοίκηση-Οικονομία.Το πρόγραμμα σπουδών τους κάλυπτε επαρκώς και τα 2 γνωστικά αντικείμενα ώστε οι απόφοιτοι να έχουν το δικαίωμα να εξασκήσουν επαγγελματικά το συνδυασμό αυτών.Και πίστεψέ με γνωρίζω πολύ περισσότερο από εσένα αυτές τις σχολές.Αυτό που θα έπρεπε να μας ενοχλεί είναι να πηγαίνουν ο θεολόγος, ο μηχανικός, ο δάσκαλος και ο νοσηλευτής σε θέσεις διοικητικού και όχι ο πληροφορικοδιοικητικός.


Επίτρεψέ μου να γνωρίζω 3 περιπτώσεις ΤΕΙ Εφαρμογών πληροφορικής στη διοίκηση και στην οικονομία που υπηρετούσαν στην υπηρεσία μου ως ΤΕ Πληροφορικής και δεν ξέρανε τίποτα ως πληροφορικάριοι. Διοικητική γραμματειακή υποστήριξη προσέφεραν στην υπηρεσία και καμία υποστήριξη πληροφορικής. Αναγκαστήκαμε τότε και φέραμε εξωτερικό συνεργείο πληροφορικής με επιπλέον έξοδα στις πιστώσεις της υπηρεσίας για να μας βάλουν στους υπολογιστές προστασία απο ιους. Ενω είχαμε 3 ΤΕ πληροφορικής της σχολής που σου ανέφερα. Όπως ενας πτυχιούχος ΤΕΙ Διοίκησης επιχειρήσεων δεν είναι λογιστής καθαρός, έτσι και ενας τει εφαρμογών πληροφορικής στη διοίκηση και την οικονομία δεν είναι καθαρός πληροφορικάριος. Και πίστεψέ με στον ιδιωτικό τομέα όταν θέλουν λογιστή παίρνουν καθαρό τμήμα λογιστικής και οταν θέλουν πληροφορικής τει παίρνουν τμήματα πληροφορικής, αυτοματισμού, ηλεκτρονικών υπολογιστικών συστημάτων κλπ..

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: 7K 2019 ΚΕΝΤΡΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Δευ Δεκ 16, 2019 12:46 am

sotinela έγραψε:
NSSN έγραψε:
sotinela έγραψε:
Όλα για τους επικουρικούς γίνονται μην το ψάχνεις. Πολλοί ΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ εχουν το πτυχίο Εφαρμογών πληροφορικής στη Διοίκηση και Οικονομία και το παίζουν πληροφορικάριοι, ενω δεν έχουν καμία σχέση με αποφοίτους ΤΕΙ Πληροφορικής, Ηλεκτρονικών Υπολογιτικών συστημάτων, Αυτοματισμού κλπ. Εντελώς διαφορετικά προγράμματα σπουδών. Και αυτοι με το ΤΕΙ Εφαρμογών πληροφορικής σε διοίκηση και οικονομία το παίζουν και πληροφορικάριοι και διοικητικοί. Γι αυτούς λοιπόν γίνονται ολα. Σου λέει αν δε μπει ως ΤΕ Πληροφορικής ο επικουρικός ας μπει ως ΤΕ Διοικητικου. Μιλάμε για πλήρη κατάντια. Το ξέρω απο πρώτο χέρι. Δυστυχώς το δημόσιο γύρισε εποχές προσαυξήσεων stage, κλπ κλπ. Άξιοι της μοίρας μας.

Στο σκέλος της ειδικής εμπειρίας έχεις απόλυτο δίκιο συμφωνώ και επαυξάνω.Έχεις όμως άδικο που καταφέρεσαι εναντίον αποφοίτων συγκεκριμένων σχολών.Καταρχάς αυτού του αντικειμένου είναι 4 σχολές όχι μόνο η Εφαρμογών Πληροφορικής στη Διοίκηση και στην Οικονομία.Αυτές οι σχολές λοιπόν, είχαν μεικτό αντικείμενο και Πληροφορική και Διοίκηση-Οικονομία.Το πρόγραμμα σπουδών τους κάλυπτε επαρκώς και τα 2 γνωστικά αντικείμενα ώστε οι απόφοιτοι να έχουν το δικαίωμα να εξασκήσουν επαγγελματικά το συνδυασμό αυτών.Και πίστεψέ με γνωρίζω πολύ περισσότερο από εσένα αυτές τις σχολές.Αυτό που θα έπρεπε να μας ενοχλεί είναι να πηγαίνουν ο θεολόγος, ο μηχανικός, ο δάσκαλος και ο νοσηλευτής σε θέσεις διοικητικού και όχι ο πληροφορικοδιοικητικός.


Επίτρεψέ μου να γνωρίζω 3 περιπτώσεις ΤΕΙ Εφαρμογών πληροφορικής στη διοίκηση και στην οικονομία που υπηρετούσαν στην υπηρεσία μου ως ΤΕ Πληροφορικής και δεν ξέρανε τίποτα ως πληροφορικάριοι. Διοικητική γραμματειακή υποστήριξη προσέφεραν στην υπηρεσία και καμία υποστήριξη πληροφορικής. Αναγκαστήκαμε τότε και φέραμε εξωτερικό συνεργείο πληροφορικής με επιπλέον έξοδα στις πιστώσεις της υπηρεσίας για να μας βάλουν στους υπολογιστές προστασία απο ιους. Ενω είχαμε 3 ΤΕ πληροφορικής της σχολής που σου ανέφερα. Όπως ενας πτυχιούχος ΤΕΙ Διοίκησης επιχειρήσεων δεν είναι λογιστής καθαρός, έτσι και ενας τει εφαρμογών πληροφορικής στη διοίκηση και την οικονομία δεν είναι καθαρός πληροφορικάριος. Και πίστεψέ με στον ιδιωτικό τομέα όταν θέλουν λογιστή παίρνουν καθαρό τμήμα λογιστικής και οταν θέλουν πληροφορικής τει παίρνουν τμήματα πληροφορικής, αυτοματισμού, ηλεκτρονικών υπολογιστικών συστημάτων κλπ..

Ώστε δε μπορούσαν να βάλουν προστασία από ιούς ε?Επίσης, κατά τη γνώμη σου αυτοί οι 3 αποτελούν άξιο δείγμα έργου των χιλιάδων αποφοίτων αυτών των 4 -5 σχολών?Εδώ μιλάμε για προγράμματα σπουδών και κατοχυρωμένα επαγγελματικά δικαιώματα, όχι για εικασίες του καθενός που θέλει να βγάλει τη χολή του γιατί ο τίτλος σπουδών ο δικός του δεν μπορεί να ανήκει σε 2 κατηγορίες.Επιπλέον, εσύ που σαν διοικητικός γνωρίζεις τα πάντα για τις σχολές Πληροφορικής που δεν είναι το αντικείμενό σου, για πες μου σε παρακαλώ από πότε η σχολή Αυτοματισμού που συνεχώς αναφέρεις ανήκει στις σχολές του κλάδου Πληροφορικής σε προκηρύξεις του ΑΣΕΠ?Μάλλον ποτέ.Αλλά είπαμε εσύ ξέρεις τα πάντα!Εγώ θα σε προέτρεπα να πας στον ΑΣΕΠ αλλά και στο Υπουργείο Παιδείας να σου εξηγήσουν καλύτερα τί είναι αυτές οι σχολές και γιατί έχουν τα συγκεκριμένα επαγγελματικά δικαιώματα.Επιχειρήματα είχαμε 3 από αυτούς στη δουλειά και δε μας έκαναν τίποτα, είναι επιχειρήματα δημοτικού κι όχι ΤΕΙ και λυπάμαι πολύ γι' αυτό.Τέλος, αυτό στην 7Κ δεν έγινε σαν τέχνασμα για να μπουν οι επικουρικοί της συγκεκριμένης σχολής που αναφέρεις.Αν είχες τη γνώση επ' αυτού, θα ήξερες ότι αυτές οι σχολές αναγνωρίζονται και για τις 2 ειδικότητες και σε πολλές άλλες προκηρύξεις του ΑΣΕΠ και δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό, ούτε και είναι σκηνοθετημένο για την 7Κ όπως γράφεις παραπάνω εσύ που δεν έχεις ιδέα.Να μην λέμε ότι να 'ναι λοιπόν και ο καθένας στη θέση του.

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: 7K 2019 ΚΕΝΤΡΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Δευ Δεκ 16, 2019 9:24 am

sotinela έγραψε:Γνωστοποιείται ότι απεστάλη στο Εθνικό Τυπογραφείο για δημοσίευση η 7Κ/2019 Προκήρυξη του ΑΣΕΠ, που αφορά στην πλήρωση με σειρά προτεραιότητας τριακοσίων δεκαεπτά (317) θέσεων τακτικού προσωπικού Πανεπιστημιακής, Τεχνολογικής, Δευτεροβάθμιας και Υποχρεωτικής Εκπαίδευσης στους εποπτευόμενους από το Υπουργείο Εργασίας και Κοινωνικών Υποθέσεων φορείς πρόνοιας: Κέντρα Κοινωνικής Πρόνοιας, Θεραπευτήριο Χρόνιων Παθήσεων Ευρυτανίας, Εθνικό Κέντρο Κοινωνικής Αλληλεγγύης, (ΕΚΚΑ), Κέντρο Εκπαίδευσης και Αποκατάστασης Τυφλών (ΚΕΑΤ) και στο Εθνικό Ίδρυμα Κωφών (ΕΙΚ).


Καμαρώστε άλλη μια εξαιρετικά πρκλητική φωτογραφική προκήρυξη με χρήση ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ για την μονιμοποίηση των επικουρικών των Κέντρων Κοινωνικής Πρόνοιας. Πλέον πρέπει να ξεχάσουμε το δημόσιο οσοι δεν έχουμε σύμβαση επιουρικού ή ΙΔΟΧ στον φορέα.. Είναι που η ΝΔ θα έφερνε την αξιοκρατία στις επιλογές ανθρώπινου δυναμικού... Ντροπή και αίσχος απλά.


Θα συμφωνήσω απόλυτα...ήμουν μια απ' αυτούς που κατηγορούσα τον Τσίπρα για την ειδική εμπειρία ελπίζοντας σε ίση μεταχείριση από τους καινούριους....τους έχω στείλει κ επιστολές για το θέμα ενόψει ΚΕΠ, βοήθεια για σπίτι και όλες αυτές τις προκηρύξεις που ακουγόταν ότι θα συνεχίσουν την αδικία της ειδικής εμπειρίας...καμία ανοχή και στους καινούριους... δυστυχώς ο μόνος τρόπος ν το δείξουμε είναι οι εκλογές..τραγική κατάσταση, φως δεν προβλέπεται χωρίς ιδοχ ή επικουρικό με τα κυάλια το δημόσιο..αισχος οντως

sotinela
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 341
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 23, 2018 2:37 pm

Re: 7K 2019 ΚΕΝΤΡΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό sotinela » Τετ Ιαν 22, 2020 6:45 pm

ersilyk έγραψε:
sotinela έγραψε:Γνωστοποιείται ότι απεστάλη στο Εθνικό Τυπογραφείο για δημοσίευση η 7Κ/2019 Προκήρυξη του ΑΣΕΠ, που αφορά στην πλήρωση με σειρά προτεραιότητας τριακοσίων δεκαεπτά (317) θέσεων τακτικού προσωπικού Πανεπιστημιακής, Τεχνολογικής, Δευτεροβάθμιας και Υποχρεωτικής Εκπαίδευσης στους εποπτευόμενους από το Υπουργείο Εργασίας και Κοινωνικών Υποθέσεων φορείς πρόνοιας: Κέντρα Κοινωνικής Πρόνοιας, Θεραπευτήριο Χρόνιων Παθήσεων Ευρυτανίας, Εθνικό Κέντρο Κοινωνικής Αλληλεγγύης, (ΕΚΚΑ), Κέντρο Εκπαίδευσης και Αποκατάστασης Τυφλών (ΚΕΑΤ) και στο Εθνικό Ίδρυμα Κωφών (ΕΙΚ).


Καμαρώστε άλλη μια εξαιρετικά πρκλητική φωτογραφική προκήρυξη με χρήση ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ για την μονιμοποίηση των επικουρικών των Κέντρων Κοινωνικής Πρόνοιας. Πλέον πρέπει να ξεχάσουμε το δημόσιο οσοι δεν έχουμε σύμβαση επιουρικού ή ΙΔΟΧ στον φορέα.. Είναι που η ΝΔ θα έφερνε την αξιοκρατία στις επιλογές ανθρώπινου δυναμικού... Ντροπή και αίσχος απλά.


Θα συμφωνήσω απόλυτα...ήμουν μια απ' αυτούς που κατηγορούσα τον Τσίπρα για την ειδική εμπειρία ελπίζοντας σε ίση μεταχείριση από τους καινούριους....τους έχω στείλει κ επιστολές για το θέμα ενόψει ΚΕΠ, βοήθεια για σπίτι και όλες αυτές τις προκηρύξεις που ακουγόταν ότι θα συνεχίσουν την αδικία της ειδικής εμπειρίας...καμία ανοχή και στους καινούριους... δυστυχώς ο μόνος τρόπος ν το δείξουμε είναι οι εκλογές..τραγική κατάσταση, φως δεν προβλέπεται χωρίς ιδοχ ή επικουρικό με τα κυάλια το δημόσιο..αισχος οντως


όσο τα δεχόμαστε ολα αυτά τα αίσχη με την 3κ2018, 2κ2019 και 7κ2019 καλά μας κάνουν.
γυρίσαμε σε μαύρες εποχές που μόνον οι υπηρετούντες ΙΔΟΧ στο δημόσιο θα έχουν δικαίωμα διορισμού.

karelen
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 14, 2020 7:52 pm

Re: 7K 2019 ΚΕΝΤΡΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ

Δημοσίευσηαπό karelen » Παρ Μάιος 29, 2020 11:05 am

sotinela έγραψε:
ersilyk έγραψε:
sotinela έγραψε:Γνωστοποιείται ότι απεστάλη στο Εθνικό Τυπογραφείο για δημοσίευση η 7Κ/2019 Προκήρυξη του ΑΣΕΠ, που αφορά στην πλήρωση με σειρά προτεραιότητας τριακοσίων δεκαεπτά (317) θέσεων τακτικού προσωπικού Πανεπιστημιακής, Τεχνολογικής, Δευτεροβάθμιας και Υποχρεωτικής Εκπαίδευσης στους εποπτευόμενους από το Υπουργείο Εργασίας και Κοινωνικών Υποθέσεων φορείς πρόνοιας: Κέντρα Κοινωνικής Πρόνοιας, Θεραπευτήριο Χρόνιων Παθήσεων Ευρυτανίας, Εθνικό Κέντρο Κοινωνικής Αλληλεγγύης, (ΕΚΚΑ), Κέντρο Εκπαίδευσης και Αποκατάστασης Τυφλών (ΚΕΑΤ) και στο Εθνικό Ίδρυμα Κωφών (ΕΙΚ).


Καμαρώστε άλλη μια εξαιρετικά πρκλητική φωτογραφική προκήρυξη με χρήση ΕΙΔΙΚΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ για την μονιμοποίηση των επικουρικών των Κέντρων Κοινωνικής Πρόνοιας. Πλέον πρέπει να ξεχάσουμε το δημόσιο οσοι δεν έχουμε σύμβαση επιουρικού ή ΙΔΟΧ στον φορέα.. Είναι που η ΝΔ θα έφερνε την αξιοκρατία στις επιλογές ανθρώπινου δυναμικού... Ντροπή και αίσχος απλά.


Θα συμφωνήσω απόλυτα...ήμουν μια απ' αυτούς που κατηγορούσα τον Τσίπρα για την ειδική εμπειρία ελπίζοντας σε ίση μεταχείριση από τους καινούριους....τους έχω στείλει κ επιστολές για το θέμα ενόψει ΚΕΠ, βοήθεια για σπίτι και όλες αυτές τις προκηρύξεις που ακουγόταν ότι θα συνεχίσουν την αδικία της ειδικής εμπειρίας...καμία ανοχή και στους καινούριους... δυστυχώς ο μόνος τρόπος ν το δείξουμε είναι οι εκλογές..τραγική κατάσταση, φως δεν προβλέπεται χωρίς ιδοχ ή επικουρικό με τα κυάλια το δημόσιο..αισχος οντως


όσο τα δεχόμαστε ολα αυτά τα αίσχη με την 3κ2018, 2κ2019 και 7κ2019 καλά μας κάνουν.
γυρίσαμε σε μαύρες εποχές που μόνον οι υπηρετούντες ΙΔΟΧ στο δημόσιο θα έχουν δικαίωμα διορισμού.

Ποτέ λέτε να έχουμε τα προσωρινά ;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες