Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
xrysa18
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Μάιος 29, 2018 6:26 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό xrysa18 » Τρί Οκτ 08, 2019 11:18 pm

Καλησπέρα, και το δικό μου παράβολο στην κατηγορία Π.Ε. δεσμεύτηκε οπότε άρχισε η επεξεργασία των αιτήσεων..

Joi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Σεπ 03, 2019 9:34 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Joi » Τετ Οκτ 09, 2019 11:24 am

Καλημέρα! Και το δικό μου δεσμεύτηκε επίσης στους Π.Ε.
Άντε να δούμε πόσο καιρό θα πάρει η έκδοση των προσωρινών..

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Παρ Νοέμ 08, 2019 11:52 am

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει με αυτή την προκήρυξη... Υποτίθεται ότι η ανάγκη για κάλυψη θέσεων στους δήμους είναι επιτακτική, γι' αυτό και παραγκώνισαν όλες τις άλλες προκηρύξεις για να ασχοληθούν με την 3κ/2018. Τα ίδια έλεγαν όταν εκδόθηκε και η 10κ/2018 για τους νησιωτικούς δήμους, αλλά έχει περάσει ένας χρόνος κι ακόμα προσωρινά δεν είδαμε.

Joi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Σεπ 03, 2019 9:34 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Joi » Δευ Νοέμ 11, 2019 10:41 am

Έχεις απόλυτο δίκιο!
Αν παρακολουθήσεις όλα τα σχετικά με τις προκηρύξεις site, βλέπεις σχεδόν από την έκδοσή της, πως αυτή η προκήρυξη αντιμετωπίζεται ως μη γενόμενη! :? Καμία ή ελάχιστη πληροφόρηση συγκριτικά με άλλες προκηρύξεις, πράγμα που για μένα τουλάχιστον δείχνει πως η 10Κ έχει μπει πίσω από πολλές.
Από την άλλη, το να επικοινωνήσει κανείς με το ΑΣΕΠ είναι ανέφικτο δυστυχώς, οπότε.. υπομονή (?!).
Αν πάλι κάποιος έχει πληροφόρηση ας τη μοιραστεί. Μπορεί να μην είμαστε οι άπειροι που ανέμεναν την 3Κ αλλά η αγωνία είναι ίδια.

Joi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Σεπ 03, 2019 9:34 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Joi » Δευ Δεκ 02, 2019 2:19 pm

29/11 ανακοινώθηκαν τα οριστικά αποτελέσματα της κατηγορίας ΤΕ.
Για τις άλλες 2 κατηγορίες ακόμη σιγή ιχθύος.. :? :x

kristabella
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Παρ Ιουν 01, 2018 11:38 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό kristabella » Τρί Δεκ 10, 2019 1:46 pm

Joi έγραψε:29/11 ανακοινώθηκαν τα οριστικά αποτελέσματα της κατηγορίας ΤΕ.
Για τις άλλες 2 κατηγορίες ακόμη σιγή ιχθύος.. :? :x


Είναι πραγματικά αξιοπερίεργο αυτό που συμβαίνει. Έχουν παρέλθει 15 μήνες από την έκδοση της προκήρυξης και ακόμη δεν έχουν αναρτηθεί οι προσωρινοί πίνακες. Μοιάζει λες και η προκήρυξη των θέσεων ΠΕ και ΔΕ έχει περάσει πια στα αζήτητα. Έχουμε δει πολλές φορές να μην εκδίδονται συγχρόνως τα αποτελέσματα για τις διαφορετικές κατηγορίες θέσεων μιας προκήρυξης, αλλά εν προκειμένω η χρονική απόκλιση νομίζω πως παραπάει.

mixalis80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2008 11:32 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό mixalis80 » Τετ Δεκ 18, 2019 10:03 am

Kαλημέρα κ συγχαρητήρια στους επιτυχόντες.

Η ερώτηση μου αφορά την υποβολή ή μη ένστασης (με email). Η διαφωνία αφορά τη μη προσμέτρηση μηνών εμπειρίας λόγω της πολλαπλής καταχώρησης στην αίτησή μου,ενώ το δικαιολογικό (βεβαίωση ΕΦΚΑ) είναι σωστό κι έχει σταλεί. Η καταχώρηση έγινε λανθασμένα, πχ 2 φορές η ίδια προυπ/σία. Είχα επικοινωνήσει με ΑΣΕΠ, μυ είχαν πει, δυστυχώς τηλεφωνικά (δεν εχω mail), ότι όυτως ή άλλως, ακόμα κι αν έχουμε καταχωρήσει λιγ/ρη ή περισσ/ρη προυπ/σία, το ΑΣΕΠ μετράει την πραγματική βάσει δικαιολ/κού.

Υπάρχει περίπτωση να δικαιωθεί η ένσταση; Κάποιος με πρότερη εμπειρία περί ενστάσεων;

ευχαριστώ

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τετ Δεκ 18, 2019 5:10 pm

mixalis80 έγραψε:Kαλημέρα κ συγχαρητήρια στους επιτυχόντες.

Η ερώτηση μου αφορά την υποβολή ή μη ένστασης (με email). Η διαφωνία αφορά τη μη προσμέτρηση μηνών εμπειρίας λόγω της πολλαπλής καταχώρησης στην αίτησή μου,ενώ το δικαιολογικό (βεβαίωση ΕΦΚΑ) είναι σωστό κι έχει σταλεί. Η καταχώρηση έγινε λανθασμένα, πχ 2 φορές η ίδια προυπ/σία. Είχα επικοινωνήσει με ΑΣΕΠ, μυ είχαν πει, δυστυχώς τηλεφωνικά (δεν εχω mail), ότι όυτως ή άλλως, ακόμα κι αν έχουμε καταχωρήσει λιγ/ρη ή περισσ/ρη προυπ/σία, το ΑΣΕΠ μετράει την πραγματική βάσει δικαιολ/κού.

Υπάρχει περίπτωση να δικαιωθεί η ένσταση; Κάποιος με πρότερη εμπειρία περί ενστάσεων;

ευχαριστώ

Τί εννοείς 2 φορές η ίδια προυπηρεσία?Δε δήλωνες την προυπηρεσία δίπλα από κάθε θέση προτίμησης?

mixalis80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2008 11:32 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό mixalis80 » Τετ Δεκ 18, 2019 7:31 pm

NSSN έγραψε:
mixalis80 έγραψε:Kαλημέρα κ συγχαρητήρια στους επιτυχόντες.

Η ερώτηση μου αφορά την υποβολή ή μη ένστασης (με email). Η διαφωνία αφορά τη μη προσμέτρηση μηνών εμπειρίας λόγω της πολλαπλής καταχώρησης στην αίτησή μου,ενώ το δικαιολογικό (βεβαίωση ΕΦΚΑ) είναι σωστό κι έχει σταλεί. Η καταχώρηση έγινε λανθασμένα, πχ 2 φορές η ίδια προυπ/σία. Είχα επικοινωνήσει με ΑΣΕΠ, μυ είχαν πει, δυστυχώς τηλεφωνικά (δεν εχω mail), ότι όυτως ή άλλως, ακόμα κι αν έχουμε καταχωρήσει λιγ/ρη ή περισσ/ρη προυπ/σία, το ΑΣΕΠ μετράει την πραγματική βάσει δικαιολ/κού.

Υπάρχει περίπτωση να δικαιωθεί η ένσταση; Κάποιος με πρότερη εμπειρία περί ενστάσεων;

ευχαριστώ

Τί εννοείς 2 φορές η ίδια προυπηρεσία?Δε δήλωνες την προυπηρεσία δίπλα από κάθε θέση προτίμησης?


Την προϋπηρεσία τη δήλωναν κανονικά δίπλα στον κάθε κωδικό θεσης. Τι πρόβλημα,απ' ότι καταλαβαίνω,δημιουργήθηκε καθώς όταν ανακτουσα τους μήνες μιας προϋπηρεσίας,αυτή έμπαινε 2 φορές. Οπότε είχα 3 προϋπηρεσίες ,αλλά ανακτήθηκαν 6 (=2 *3).
Όπως κ να χει είχα πάρει τηλ,κ με πήραν πίσω λέγοντας ότι ΟΚ αν είναι συστημικό λάθος θα αγνοηθεί.
όπως κ να χει θα προβώ σε ένσταση για το γαμωτο της υποθεσης.καθως βγαίνω 1ος και 2ος σε δύο θέσεις προσμετρώντας την προϋπηρεσία.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό NSSN » Πέμ Δεκ 19, 2019 9:35 am

mixalis80 έγραψε:
NSSN έγραψε:
mixalis80 έγραψε:Kαλημέρα κ συγχαρητήρια στους επιτυχόντες.

Η ερώτηση μου αφορά την υποβολή ή μη ένστασης (με email). Η διαφωνία αφορά τη μη προσμέτρηση μηνών εμπειρίας λόγω της πολλαπλής καταχώρησης στην αίτησή μου,ενώ το δικαιολογικό (βεβαίωση ΕΦΚΑ) είναι σωστό κι έχει σταλεί. Η καταχώρηση έγινε λανθασμένα, πχ 2 φορές η ίδια προυπ/σία. Είχα επικοινωνήσει με ΑΣΕΠ, μυ είχαν πει, δυστυχώς τηλεφωνικά (δεν εχω mail), ότι όυτως ή άλλως, ακόμα κι αν έχουμε καταχωρήσει λιγ/ρη ή περισσ/ρη προυπ/σία, το ΑΣΕΠ μετράει την πραγματική βάσει δικαιολ/κού.

Υπάρχει περίπτωση να δικαιωθεί η ένσταση; Κάποιος με πρότερη εμπειρία περί ενστάσεων;

ευχαριστώ

Τί εννοείς 2 φορές η ίδια προυπηρεσία?Δε δήλωνες την προυπηρεσία δίπλα από κάθε θέση προτίμησης?


Την προϋπηρεσία τη δήλωναν κανονικά δίπλα στον κάθε κωδικό θεσης. Τι πρόβλημα,απ' ότι καταλαβαίνω,δημιουργήθηκε καθώς όταν ανακτουσα τους μήνες μιας προϋπηρεσίας,αυτή έμπαινε 2 φορές. Οπότε είχα 3 προϋπηρεσίες ,αλλά ανακτήθηκαν 6 (=2 *3).
Όπως κ να χει είχα πάρει τηλ,κ με πήραν πίσω λέγοντας ότι ΟΚ αν είναι συστημικό λάθος θα αγνοηθεί.
όπως κ να χει θα προβώ σε ένσταση για το γαμωτο της υποθεσης.καθως βγαίνω 1ος και 2ος σε δύο θέσεις προσμετρώντας την προϋπηρεσία.

Προσπάθησέ το γιατί είναι κρίμα να έχεις πρόβλημα με κάτι τέτοιο.Αλλά γιατί δε σου μέτρησαν την προυπηρεσία?Να αφαιρούσαν τα έξτρα μόρια των διπλών εγγραφών.Αυτοί σου αφαίρεσαν όλη την προυπηρεσία?

mixalis80
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2008 11:32 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό mixalis80 » Πέμ Δεκ 19, 2019 1:14 pm

NSSN έγραψε:
mixalis80 έγραψε:
NSSN έγραψε:Τί εννοείς 2 φορές η ίδια προυπηρεσία?Δε δήλωνες την προυπηρεσία δίπλα από κάθε θέση προτίμησης?


Την προϋπηρεσία τη δήλωναν κανονικά δίπλα στον κάθε κωδικό θεσης. Τι πρόβλημα,απ' ότι καταλαβαίνω,δημιουργήθηκε καθώς όταν ανακτουσα τους μήνες μιας προϋπηρεσίας,αυτή έμπαινε 2 φορές. Οπότε είχα 3 προϋπηρεσίες ,αλλά ανακτήθηκαν 6 (=2 *3).
Όπως κ να χει είχα πάρει τηλ,κ με πήραν πίσω λέγοντας ότι ΟΚ αν είναι συστημικό λάθος θα αγνοηθεί.
όπως κ να χει θα προβώ σε ένσταση για το γαμωτο της υποθεσης.καθως βγαίνω 1ος και 2ος σε δύο θέσεις προσμετρώντας την προϋπηρεσία.

Προσπάθησέ το γιατί είναι κρίμα να έχεις πρόβλημα με κάτι τέτοιο.Αλλά γιατί δε σου μέτρησαν την προυπηρεσία?Να αφαιρούσαν τα έξτρα μόρια των διπλών εγγραφών.Αυτοί σου αφαίρεσαν όλη την προυπηρεσία?


Δν μπορώ να καταλα΄βω το γιατί αφαίρεσαν ΟΛΗ την προυπ/σία, πολύ περίεργο. Αν δεν είχα στείλε το δικαιολογητικό, ναι θα το καταλάβαινα. Αλλά δεν συνέβη κάτι τέτοιο, το έστειλα κανονικά. Οψόμεθα.

Londgi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 23, 2019 4:05 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Londgi » Δευ Ιαν 27, 2020 5:43 pm

Καλησπέρα
Πότε να αναμένουμε τα οριστικά αποτελέσματα για την κατηγορία πε; αν έχετε επικοινωνήσει με τον ασεπ κ γνωρίζετε το τηλ υπαλλήλου που ασχολείται με την προκήρυξη παρακαλώ στείλτε μνμ. Δε μπορώ να επικοινωνήσω με τον ασεπ η γραμμή μπαίνει σε αναμονή :? εχω στείλει μνμ θα ενημερώσω αν απαντήσουν

Joi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Σεπ 03, 2019 9:34 am

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Joi » Τρί Ιαν 28, 2020 12:58 pm

Londgi έγραψε:Καλησπέρα
Πότε να αναμένουμε τα οριστικά αποτελέσματα για την κατηγορία πε; αν έχετε επικοινωνήσει με τον ασεπ κ γνωρίζετε το τηλ υπαλλήλου που ασχολείται με την προκήρυξη παρακαλώ στείλτε μνμ. Δε μπορώ να επικοινωνήσω με τον ασεπ η γραμμή μπαίνει σε αναμονή :? εχω στείλει μνμ θα ενημερώσω αν απαντήσουν


Καλησπέρα!
Κι εγώ δεν μπόρεσα να επικοινωνήσω με κάποιον, η γραμμή μόνιμα δηλώνεται απασχολημένη. Αν έχεις κάποιο νέο, ενημέρωσέ μας.
Ενδεικτικά πάντως, τα οριστικά των ΤΕ βγήκαν 2 μήνες μετά την έκδοση των προσωρινών.
Ας ελπίσουμε λοιπόν σε κάτι τόσο άμεσο.

giourpan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Οκτ 18, 2017 1:14 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό giourpan » Τρί Φεβ 11, 2020 1:21 pm

Έστειλα email στο ΑΣΕΠ και μου είπαν ότι είναι στον έλεγχο των ενστάσεων, έχει δημιουργηθεί ομάδα εργασίας που ασχολείται με την προκήρυξη αλλά δεν έχουν κάποιο χρονοδιάγραμμα για το πότε θα βγουν τα οριστικά αποτελέσματα.

Londgi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 23, 2019 4:05 pm

Re: Προκήρυξη ΑΣΕΠ 10Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Londgi » Τρί Φεβ 11, 2020 7:05 pm

Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση :D


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες