ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
Pandelis
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 06, 2019 10:12 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Pandelis » Τετ Νοέμ 06, 2019 12:16 pm

Καλησπέρα, σε όλους και όλιες.
Διάβασα ότι λόγω επερχόμενου brexit, η ααδε θα ζητήσει την μετάταξη 150 υπαλλήλων στην τελωνειακή υπηρεσία. Θα ήθελα να ρωτήσω, εάν κάποιος έχει εικόνα πως είναι μισθολογικά η συγκεκριμένη υπηρεσία και εάν έχει κάποια έξτρα αμοιβή / επίδομα ή κάτι τέτοιου τύπου.
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

kyr5554
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2013 10:01 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό kyr5554 » Τετ Νοέμ 06, 2019 3:14 pm

Sunline έγραψε:
kyr5554 έγραψε:Για τον Β’ κύκλο του 2018 κλάδου Τελωνειακών έχει κάποιος/οια κάτι νεότερο;
Ευχαριστώ.

kyr5554 από ότι είχα ενημερωθεί (κατά τα τέλη Οκτώβρη), τα ΦΕΚ θα βγουν τον Ιανουάριο και θα έχουμε +1 μήνα για την ολοκλήρωση της τοποθέτησης μετά τη δημοσίευση του ΦΕΚ. Εσύ έχεις τίποτα νεότερο?

Όχι. Δεν έχω καμία πληροφόρηση. Ούτε για το αποτέλεσμα, ούτε για τον χρόνο. Απλά περιμένω.

Sunline
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 10:53 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Sunline » Πέμ Νοέμ 07, 2019 1:59 pm

kyr5554 έγραψε:
Sunline έγραψε:
kyr5554 έγραψε:Για τον Β’ κύκλο του 2018 κλάδου Τελωνειακών έχει κάποιος/οια κάτι νεότερο;
Ευχαριστώ.

kyr5554 από ότι είχα ενημερωθεί (κατά τα τέλη Οκτώβρη), τα ΦΕΚ θα βγουν τον Ιανουάριο και θα έχουμε +1 μήνα για την ολοκλήρωση της τοποθέτησης μετά τη δημοσίευση του ΦΕΚ. Εσύ έχεις τίποτα νεότερο?

Όχι. Δεν έχω καμία πληροφόρηση. Ούτε για το αποτέλεσμα, ούτε για τον χρόνο. Απλά περιμένω.


Κάνε τον κόπο να πάρεις ένα τηλέφωνο να μάθεις, η κ. Μηζάμη είναι πολύ εξυπηρετική και θα σε ενημερώσει (τηλ 2103375447)

kyr5554
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2013 10:01 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό kyr5554 » Πέμ Νοέμ 07, 2019 3:12 pm

Κάνε τον κόπο να πάρεις ένα τηλέφωνο να μάθεις, η κ. Μηζάμη είναι πολύ εξυπηρετική και θα σε ενημερώσει (τηλ 2103375447)[/quote]
Ok. Ευχαριστώ.

Slayer
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ Μαρ 02, 2018 2:08 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Slayer » Τετ Νοέμ 20, 2019 4:14 pm

καλησπέρα συνάδελφοι...

Υπάρχει καμία ενημέρωση για τις μετατάξεις ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΩΝ με το β κύκλο του 2018 ;
Γενικά με το νέο προσχέδιο της κινητικότητας, που απειλεί με ακύρωση τις εκκρεμείς μετατάξεις, υπάρχει μια περιρρέουσα ατμόσφαιρα.

Προσπάθησα σήμερα να τηλεφωνήσω στην κ. Νιζάμη, αλλά το τηλέφωνο ήταν κατεβασμένο όλη την ημέρα...Δύσκολα τα πράγματα θαρρώ...

Όποιος ξέρει κάτι ας πει....

ilias1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 15, 2019 4:51 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό ilias1986 » Τετ Νοέμ 20, 2019 6:32 pm

Slayer έγραψε:καλησπέρα συνάδελφοι...

Υπάρχει καμία ενημέρωση για τις μετατάξεις ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΩΝ με το β κύκλο του 2018 ;
Γενικά με το νέο προσχέδιο της κινητικότητας, που απειλεί με ακύρωση τις εκκρεμείς μετατάξεις, υπάρχει μια περιρρέουσα ατμόσφαιρα.

Προσπάθησα σήμερα να τηλεφωνήσω στην κ. Νιζάμη, αλλά το τηλέφωνο ήταν κατεβασμένο όλη την ημέρα...Δύσκολα τα πράγματα θαρρώ...

Όποιος ξέρει κάτι ας πει....


Μίλησα χτες με την Κα Νιζάμη. Μου είπε ότι η διαδικασία για τις μετατάξεις των Τελωνειακών, βρίσκεται στο στάδιο της μεταφοράς των πιστώσεων στο ΓΛΚ.

Slayer
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ Μαρ 02, 2018 2:08 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Slayer » Τετ Νοέμ 20, 2019 7:59 pm

ευχαριστώ ilias1986.....

άραγε μπορούμε να βρούμε το τηλέφωνο κάποιου υπαλλήλου από το γλκ και να μάθουμε εάν είναι τα ονόματα μας μέσα ;

όποιος μπορεί ας βοηθήσει...ας ελπίσουμε να τελειώσουμε σύντομα.

ilias1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 15, 2019 4:51 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό ilias1986 » Τετ Νοέμ 20, 2019 10:02 pm

Slayer έγραψε:ευχαριστώ ilias1986.....

άραγε μπορούμε να βρούμε το τηλέφωνο κάποιου υπαλλήλου από το γλκ και να μάθουμε εάν είναι τα ονόματα μας μέσα ;

όποιος μπορεί ας βοηθήσει...ας ελπίσουμε να τελειώσουμε σύντομα.


Από την Κα Ζουραράκη (2131624210) της ΑΑΔΕ, έμαθα τον αρ. πρωτ. του εγγράφου της ΑΑΔΕ προς το ΓΛΚ. Μετά πήρα τον Κο Κόκκινο (2103338399) στο ΓΛΚ που συνήθως χειρίζεται αυτά τα έγγραφα και το δικό μου (που στάλθηκε 8/11) δεν το είχε ακόμα. Μου είπε όμως να καλέσω από Δευτέρα, γιατί είναι πολλά στο πρωτόκολλο, που δεν έχουν χρεωθέι ακόμα. Πιέστε όσο μπορείτε και όποιος έχει και καμία άκρη παραπάνω, να το σπρωξουμε... Είναι κρίμα εδώ που φτάσαμε...

Slayer
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ Μαρ 02, 2018 2:08 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Slayer » Τετ Νοέμ 20, 2019 11:03 pm

ilias1986 είσαι και εσύ για τελωνείο?
Θα πάρω και εγώ αύριο τηλ να μάθω αν έχουν σταλεί και τα δικά μου.
Πρέπει να οργανωθούμε διότι στους παλαιότερους κύκλους τα χαρτιά στο γλκ έμεναν αχρεωτα για εβδομάδες!!!

ilias1986
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Παρ Μαρ 15, 2019 4:51 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό ilias1986 » Πέμ Νοέμ 21, 2019 8:56 am

Slayer έγραψε:ilias1986 είσαι και εσύ για τελωνείο?
Θα πάρω και εγώ αύριο τηλ να μάθω αν έχουν σταλεί και τα δικά μου.
Πρέπει να οργανωθούμε διότι στους παλαιότερους κύκλους τα χαρτιά στο γλκ έμεναν αχρεωτα για εβδομάδες!!!


Ναι και εγώ για τελωνείο είμαι. Σήμερα θα πάρω και ένα τηλ στο πρωτόκολλο του γλκ, αν βρω το νούμερο, να δω αν έχει φτάσει τουλάχιστον

Slayer
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ Μαρ 02, 2018 2:08 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Slayer » Πέμ Νοέμ 21, 2019 12:20 pm

Τα έγγραφα προς γλκ πήραν πρωτόκολλο στις 14/11, αλλά ψηφιακή υπογραφή (αν κατάλαβα καλά) προς αποστολή πήραν σήμερα 21/11.
Μεχρι να φτάσουν εκεί, να πάρουν πρωτόκολλο, να χρεωθουν σε υπάλληλο και να επιστρέψουν στην ΑΑΔΕ.... Καλά κρασιά.
Οριακά προλαβαίνουμε το Φεβρουάριο που πιθανόν να ισχύσει η ακύρωση όλων των εκκρεμών μετά τάξεων, σύμφωνα με το νέο νομοσχέδιο που είναι στη διαβούλευση.

Sunline
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 10:53 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Sunline » Πέμ Νοέμ 21, 2019 12:49 pm

ilias1986 έγραψε:
Slayer έγραψε:ευχαριστώ ilias1986.....

άραγε μπορούμε να βρούμε το τηλέφωνο κάποιου υπαλλήλου από το γλκ και να μάθουμε εάν είναι τα ονόματα μας μέσα ;

όποιος μπορεί ας βοηθήσει...ας ελπίσουμε να τελειώσουμε σύντομα.


Από την Κα Ζουραράκη (2131624210) της ΑΑΔΕ, έμαθα τον αρ. πρωτ. του εγγράφου της ΑΑΔΕ προς το ΓΛΚ. Μετά πήρα τον Κο Κόκκινο (2103338399) στο ΓΛΚ που συνήθως χειρίζεται αυτά τα έγγραφα και το δικό μου (που στάλθηκε 8/11) δεν το είχε ακόμα. Μου είπε όμως να καλέσω από Δευτέρα, γιατί είναι πολλά στο πρωτόκολλο, που δεν έχουν χρεωθέι ακόμα. Πιέστε όσο μπορείτε και όποιος έχει και καμία άκρη παραπάνω, να το σπρωξουμε... Είναι κρίμα εδώ που φτάσαμε...


Παιδια καλησπέρα. Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες (και εγώ για τελωνείο είμαι). Πήρα τα τηλέφωνα που μου δώσατε και έμαθα ότι η διαδικασία για τη δική μου μετάταξη έχει ολοκληρωθεί και στο στάδιο του ΓΛΚ, και ο φάκελός μου έχει επιστραφεί στην ΑΑΔΕ στην κ. Νιζάμη (δεν κατάφερα να την βρω στο τηλέφωνο προς το παρόν). Αυτό που μου είχε πει τον Οκτώβριο ήταν ότι η διαδικασία για τις μετατάξεις Β' Κύκλου 2018 Τελωνειακών προβλέπεται να ολοκληρωθεί τον Ιανουάριο με Φεβρουάριο 2020

Slayer
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ Μαρ 02, 2018 2:08 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Slayer » Πέμ Νοέμ 21, 2019 2:15 pm

Sunline... Μπορείς να δώσεις τα χρονικά όρια από την αποστολή των εγγράφων προς γλκ και πίσω στην ΑΑΔΕ;
Πόσο περίπου διαρκεί;
Περίπου 2 μήνες λένε κάποιοι, κατά περίπτωση.

Sunline
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 10:53 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Sunline » Πέμ Νοέμ 21, 2019 10:20 pm

Slayer έγραψε:Sunline... Μπορείς να δώσεις τα χρονικά όρια από την αποστολή των εγγράφων προς γλκ και πίσω στην ΑΑΔΕ;
Πόσο περίπου διαρκεί;
Περίπου 2 μήνες λένε κάποιοι, κατά περίπτωση.


Slayer η αποστολή και επιστροφή του φακέλου μου από ΑΑΔΕ προς ΓΛΚ και πίσω στην ΑΑΔΕ (με βάση τις ημερομηνίες αποστολών) έκανε 20 ημερολογιακές ημέρες περίπου, χωρίς καμία πίεση από τη δική μου μεριά (τηλεφωνήματα κλπ). Η διαδικασία προχωράει αργά, αλλά προχωράει. Το επόμενο βήμα είναι να πάρουν τα έγγραφά ότι υπογραφές χρειάζονται για να αποσταλούν στο Εθνικό Τυπογραφείο για να βγει το ΦΕΚ. Μετά θα έχουμε και ένα διάστημα (από τη δημοσίευση του ΦΕΚ) ίσως ένα μήνα (ίσως να λέω πολύ) για να πάμε στις υπηρεσίες μας. Η προηγούμενη φουρνιά είχε δημοσιευμένο ΦΕΚ των μετατάξεων στους 11 μήνες περίπου. Εμείς μάλλον (δεν είμαι σίγουρος γι αυτό που λέω) πέσαμε και στην αλλαγή του προϋπολογισμού από 2019 σε 2020.

Sunline
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 10:53 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Sunline » Παρ Νοέμ 22, 2019 11:53 am

Slayer έγραψε:Τα έγγραφα προς γλκ πήραν πρωτόκολλο στις 14/11, αλλά ψηφιακή υπογραφή (αν κατάλαβα καλά) προς αποστολή πήραν σήμερα 21/11.
Μεχρι να φτάσουν εκεί, να πάρουν πρωτόκολλο, να χρεωθουν σε υπάλληλο και να επιστρέψουν στην ΑΑΔΕ.... Καλά κρασιά.
Οριακά προλαβαίνουμε το Φεβρουάριο που πιθανόν να ισχύσει η ακύρωση όλων των εκκρεμών μετά τάξεων, σύμφωνα με το νέο νομοσχέδιο που είναι στη διαβούλευση.



Slayer: όσο για την ανησυχία μην τυχόν ακυρωθεί η διαδικασία των μετατάξεων για ΑΑΔΕ, το αποκλείω 1.000.000%. Εαν μιλούσαμε για διαδικασίες μετάταξης σε κάποιο άλλο μικρό φορέα ή κάποιο δήμο εκεί θα το συζητούσα ότι μπορεί να υπάρχει μία μικρή ανησυχία αλλά και πάλι. Αλλά για την ΑΑΔΕ το αποκλείω σαν σκέψη. Η αίσθησή μου είναι ότι τα ΦΕΚ θα βγουν για όλους εμάς των τελωνείων στις αρχές/μέσα Ιανουαρίου...


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες