ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
titig
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2018 11:51 am

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό titig » Δευ Σεπ 02, 2019 2:53 pm

Μάλλον γιατί κοστίζουν λιγότερο και οι θέσεις που πρόκειται να απασχοληθούν δεν χρήζουν κάποιας εξειδίκευσης....όχι ότι δεν θα προτιμούσα να είναι η επιλογή αυτών από τους επιλαχόντες της συγκεκριμένης προκήρυξης.

ioulial
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 04, 2018 12:20 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό ioulial » Τρί Οκτ 15, 2019 11:47 am

Έλαβα σήμερα email από τον ΑΣΕΠ ότι ξεκινά η διαδικασία αναπληρώσεων, όπου ζητούν υπεύθυνη δήλωση σε περίπτωση που δεν ενδιαφέρομαι πλέον για τον διαγωνισμό.
Άραγε το έστειλαν σε όλους τους επιτυχόντες ή μόνο σε αυτούς που έχουν πιθανότητες διορισμού;

titig
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2018 11:51 am

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό titig » Τρί Οκτ 15, 2019 2:41 pm

Όχι δεν στάλθηκε σε όλους, μόνο σε όσους έχουν πιθανότητες, συγχαρητήρια!!! :D

neuromancer
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Σεπ 06, 2019 3:06 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό neuromancer » Τρί Οκτ 15, 2019 3:29 pm

Καλησπέρα, δεν έχω λάβει κάποιο email. Υπάρχει ενημέρωση σχετικά με την πρόθεση να χρησιμοποιηθούμε σε επόμενους διαγωνισμούς είτε με τη μορφή αυξημένης μοριοδότησης είτε με απευθείας πλήρωση θέσεων από τους επιτυχόντες; Σε ερώτηση μου απαντήσανε οτι θα βοηθούσε αν μπορούσε να γίνει κάποια κίνηση από όλους τους επιτυχόντες μαζί ή τέλος πάντων από ένα μεγάλο αριθμό με τη μορφή υπογεγραμμένου εγγράφου ώστε να ακουστεί τόσο από την υπηρεσία όσο και σε πολιτικό επίπεδο.

nautilos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 16, 2019 4:25 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό nautilos » Παρ Οκτ 18, 2019 11:49 am

Συμφωνώ να κάνουμε κάτι οργανωμένο για να διεκδικήσουμε – πιέσουμε όσο μπορούμε. Πως μπορεί να γίνει αυτό;

markip
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Τετ Δεκ 19, 2018 8:10 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό markip » Παρ Οκτ 18, 2019 4:23 pm

Καλησπέρα σας,
αν διαβάσετε τις προηγούμενες σελίδες θα βρείτε απαντήσεις στα ερωτήματα σας..
Επίσης στο φορουμ΄ Γραπτός διαγωνισμός εφοριακών ΄αναφέρεται ότι πρόκειται να βγεί προκήρυξη για 150 τελωνειακούς ..που λογικά θα είναι από τον δικό μας πίνακα.Οπότε αναμένουμε νεότερα..

tel1s
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Οκτ 22, 2019 3:28 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό tel1s » Πέμ Οκτ 24, 2019 9:44 am

Καλημέρα σε όλους,

συμφωνώ ότι πρέπει να οργανωθούμε και να πιέσουμε αρμόδιους φορείς, προσωπικά βρίσκομαι στη Θεσσαλονίκη και όσοι επιθυμούν μπορούμε να συναντηθούμε και να κανονίσουμε κάποια συνάντηση με τοπικούς φορείς από τον πολιτικό χώρο αλλά και σχετικούς όπως κάποιο παράρτημα της ΑΑΔΕ, έχω ενημερωθεί φυσικά από εδώ ότι έγιναν συναντήσεις στην Αθήνα σε ανώτερο επίπεδο το οποίο είναι κάτι το θετικό αλλά ίσως δεν έχουμε εξαντλήσει όλους τους αρμόδιους φορείς ειδικά σε πόλεις εκτός της Αθήνας. Είναι κρίμα να μη ληφθεί υπόψη ο πίνακάς μας, η νέα προκύρυξη της Δευτέρας αφορά τελωνειακούς ΤΕ κ ΔΕ αλλά δεν αποκλείεται να ανακοινωθεί και νέος διαγωνισμός με μοριοδότηση για ΠΕ προσπερνώντας τον πίνακά μας. Πάντως το θέμα των αναπληρώσεων θα ξεκαθαρίσει αφού καλέσουν και το δεύετερο γκρουπ στην Αθήνα στα μέσα Νοεμβρίου. ioulial μπορείς να αναφέρεις από ποιον κλάδο προέρχεσαι και τη βαθμολογία σου ώστε να δούμε περίπου τι πιθανότητες αναπληρώσεων υπάρχουν και για τους υπόλοιπους;

ioulial
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 04, 2018 12:20 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό ioulial » Πέμ Οκτ 24, 2019 1:57 pm

tel1s έγραψε:Πάντως το θέμα των αναπληρώσεων θα ξεκαθαρίσει αφού καλέσουν και το δεύετερο γκρουπ στην Αθήνα στα μέσα Νοεμβρίου. ioulial μπορείς να αναφέρεις από ποιον κλάδο προέρχεσαι και τη βαθμολογία σου ώστε να δούμε περίπου τι πιθανότητες αναπληρώσεων υπάρχουν και για τους υπόλοιπους;


Να σας ενημερώσω σχετικά με τις αναπληρώσεις μιας και έχω μιλήσει και με ΑΣΕΠ και με ΑΑΔΕ παλαιότερα.
Καταρχάς η ΑΑΔΕ έστειλε αίτημα αναπληρώσεων πριν παρουσιαστεί η πρώτη σειρά, με βάση τις αρχικές μη αποδοχές, το οποίο σημαίνει ότι αν υπάρχουν άτομα που τελικά δεν εμφανίστηκαν για την ορκομωσία/εκπαίδευση, λογικά θα υπάρξει και δεύτερος γύρος αναπληρώσεων.
Ο ΑΣΕΠ μου είπε ότι επικοινώνησε για τις αναπληρώσεις με όσους φαίνεται να καλύπτουν με βάση τη βαθμολογία και τις προτιμήσεις τους τις κενές θέσεις, αλλά δεν αποκλείεται να υπάρχουν αλλαγές, αν υπάρχουν αρνήσεις ή κάποιων τα δικαιολογητικά δεν είχαν ελεγχθεί στην φάση των οριστικών αποτελεσμάτων. Πάντως απ' ότι μου είπαν, η απόφαση δεν θα αργήσει να βγει.
Εγώ είμαι στους οικονομολόγους, βαθμολογία 68. Δεν πρόκειται όμως να βγάλετε άκρη για τις πιθανότητες σας, αφού παίζουν σημαντικό ρόλο οι προτιμήσεις του καθενός.

tel1s
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Οκτ 22, 2019 3:28 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό tel1s » Παρ Οκτ 25, 2019 8:02 am

Καλημέρα σας,

ioulial σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση. Εύχομαι συγχαρητήρια και καλή αρχή. Καλή υπομονή στους υπόλοιπους που αναμένουμε.

ioulial
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 04, 2018 12:20 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό ioulial » Παρ Νοέμ 08, 2019 10:14 pm

Να ενημερώσω ότι δημοσιεύτηκε σήμερα η απόφαση αναπληρώσεων στη διαύγεια.

tel1s
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Οκτ 22, 2019 3:28 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό tel1s » Τρί Νοέμ 12, 2019 11:40 am

Καλημέρα σε όλους,

ioulial στη Διαύγεια την Παρασκευη αναρτήθηκε η απόφαση αναπλήρωσης εκπαιδευτικών παράλληλης στήριξης. Ωστόσο θεωρώ πως από την επόμενη εβδομάδα θα υπάρχουν νεότερα και για τη δική μας προκύρυξη.

ioulial
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 04, 2018 12:20 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό ioulial » Τρί Νοέμ 12, 2019 3:02 pm

tel1s έγραψε:Καλημέρα σε όλους,

ioulial στη Διαύγεια την Παρασκευη αναρτήθηκε η απόφαση αναπλήρωσης εκπαιδευτικών παράλληλης στήριξης. Ωστόσο θεωρώ πως από την επόμενη εβδομάδα θα υπάρχουν νεότερα και για τη δική μας προκύρυξη.


Κάτι δεν έψαξες καλά.
Αυτή είναι η απόφαση για τους νομικούς:
ΑΔΑ: Ω9ΝΚ6Η6-ΜΚΨ - Αποστολή απόφασης αναπληρώσεων.
Και αυτή για τους οικονομολόγους:
ΑΔΑ: 6ΣΛ26Η6-ΕΘΧ - ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΠΟΦΑΣΗΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΕΩΝ

tel1s
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Οκτ 22, 2019 3:28 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό tel1s » Τετ Νοέμ 13, 2019 12:18 pm

Έχεις δίκιο ioulial. Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Φαντάζομαι πως αντίστοιχη ενημέρωση θα υπάρξει και για τις αναπληρώσεις του δεύτερου γκρουπ εκπαίδευσης.

plipi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Δευ Ιαν 21, 2019 8:22 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό plipi » Πέμ Ιαν 09, 2020 8:55 am

ρίξτε μια ματιά στην σελίδα 8 , γίνεται μνεία για +150 προσλήψεις απο την 1γ/2017 https://www.hellenicparliament.gr/UserF ... vozY_Kw2bY

melina9
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 4:46 pm

Re: ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ 1Γ/2017

Δημοσίευσηαπό melina9 » Σάβ Ιαν 11, 2020 11:17 am

plipi έγραψε:ρίξτε μια ματιά στην σελίδα 8 , γίνεται μνεία για +150 προσλήψεις απο την 1γ/2017 https://www.hellenicparliament.gr/UserF ... vozY_Kw2bY

Σε ευχαριστούμε plipi για την πολύτιμη πληροφορία! Απλώς κάτι που με προβληματίζει: βάσει των μέχρι τώρα υπολογισμών μου, στον πίνακα των τελωνειακών μόνο 65 άτομα, από αυτούς που έπιασαν τη βάση, μένουν εκτός διορισμού, ενώ το κείμενο αναφέρει πρόσληψη 150 ατόμων...Μήπως εγώ έχω κάνει λάθος στους υπολογισμούς μου;;; (έχω συνυπολογίσει και 14 άτομα που διορίζονται λόγω μη αποδοχής διορισμού από προσληπτέους)


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες