ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
Awepol
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 20, 2019 6:24 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Awepol » Τετ Ιούλ 24, 2019 1:43 pm

oki έγραψε:Έχουμε κανένα νεότερο; Έχουν ξεκινήσει ξανά οι διαδικασίες;

Δυστυχώς οι διαδικασίες παραμένουν παγωμένες στο ΓΛΚ, επειδή δεν έχουν δοθεί ακόμα εξουσιοδοτήσεις για υπογραφές...
Οπότε περιμένουμε

oki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ Φεβ 18, 2019 4:58 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό oki » Δευ Αύγ 19, 2019 10:04 am

Awepol έγραψε:
oki έγραψε:Έχουμε κανένα νεότερο; Έχουν ξεκινήσει ξανά οι διαδικασίες;

Δυστυχώς οι διαδικασίες παραμένουν παγωμένες στο ΓΛΚ, επειδή δεν έχουν δοθεί ακόμα εξουσιοδοτήσεις για υπογραφές...
Οπότε περιμένουμε

Οριστηκαν οι υπογράφοντες; Έχει κανείς καμιά πληροφορία;

ssamanti
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Δευ Σεπ 11, 2017 2:43 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό ssamanti » Πέμ Αύγ 29, 2019 9:20 am

oki έγραψε:
Awepol έγραψε:
oki έγραψε:Έχουμε κανένα νεότερο; Έχουν ξεκινήσει ξανά οι διαδικασίες;

Δυστυχώς οι διαδικασίες παραμένουν παγωμένες στο ΓΛΚ, επειδή δεν έχουν δοθεί ακόμα εξουσιοδοτήσεις για υπογραφές...
Οπότε περιμένουμε

Οριστηκαν οι υπογράφοντες; Έχει κανείς καμιά πληροφορία;

Καλημέρα . Γνωρίζει κανείς εάν έχουμε κανένα νεότερο με τις μετατάξεις σε ΑΑΔΕ; Την τελευταία φορά κοντά στον Μάρτιο νομίζω, παρέλαβα το έγγραφο της ΑΑΔΕ οτι έχω επιλεγεί για θεση ΠΕ εφοριακών και αφού άμεσα έστειλα τα ζητούμενα απο εμένα , καθώς και απο την υπηρεσία προέλευσης (Δήμος) απο τότε δεν υπάρχει εξέλιξη (γνωρίζοντας ότι υπάρχει στασιμότητα στους ΟΤΑ εώς και 1/9/2019). Γνωρίζει κάποιος εάν οι υπόλοιποι που δεν προέρχονταν απο Δήμους , απο τον β κύκλο για ΑΑΔΕ έχουν τοποθετηθεί ή ποιος είναι ο χρονικός ορίζοντας ολοκλήρωσης της μετάταξης για εμάς απο τους Δήμους; Ευχαριστώ.

Slayer
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Παρ Μαρ 02, 2018 2:08 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Slayer » Τετ Σεπ 25, 2019 11:31 am

Καλησπέρα σας. Υπάρχει κάποια ενημέρωση για τις μετατάξεις στην ΑΑΔΕ για ειδικότητες όπως εφοριακοί και τελωνειακοί ?

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα και για το κλάδο των τελωνειακών, μου είπαν γύρω στα Χριστούγεννα ( βάλε Ιανουάριο- Φεβρουάριο δηλαδή)

Όποιος έχει κάποια πληροφόρηση, ας τη μοιραστεί.

Sunline
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 10:53 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Sunline » Παρ Σεπ 27, 2019 10:16 am

Slayer έγραψε:Καλησπέρα σας. Υπάρχει κάποια ενημέρωση για τις μετατάξεις στην ΑΑΔΕ για ειδικότητες όπως εφοριακοί και τελωνειακοί ?

Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα και για το κλάδο των τελωνειακών, μου είπαν γύρω στα Χριστούγεννα ( βάλε Ιανουάριο- Φεβρουάριο δηλαδή)

Όποιος έχει κάποια πληροφόρηση, ας τη μοιραστεί.



Καλημέρα ssamanti και Slayer,
Στις 11/09/2019 έλαβε η υπηρεσία μου ένα email από το Υπουργείο που εποπτεύει τον φορέα μου και ζητούσε, εκ μέρους της ΑΑΔΕ, να σταλεί στο Υπουργείο (Τμήμα Μισθοδοσίας) ένα πρόσφατο εκκαθαριστικό μισθοδοσίας, ώστε να προωθηθεί στην ΑΑΔΕ για να προχωρήσει η μεταφορά πιστώσεων και να ολοκληρωθεί η μετάταξη μου.
Τα βήματα (όπως τα έχω αλιεύσει από το forum), για τη διαδικασία που ακολουθήθηκε για τους υποψήφιους του Α κύκλου έχει ως εξής:
1. To Υπουργείο θα στείλει το εκκαθαριστικό μισθοδοσίας που ανέφερα πιο πάνω στην ΑΑΔΕ
2. Η ΑΑΔΕ θα αποστείλει τα απαραίτητα έγγραφα στο ΓΛΚ (Γενικό Λογιστήριο του Κράτους) για τη μεταφορά πίστωσης
3. Το ΓΛΚ θα στείλει τα απαντητικά έγγραφα στη ΓΔΟΥ (Γενική Διεύθυνση Οικονομικών Υπηρεσιών) της ΑΑΔΕ.
4. Έπειτα επιστρέφονται εσωτερικά προς την κ. Νιζάμη η οποία παίρνει τις τελικές υπογραφές από τις υπηρεσίες της ΑΑΔΕ.
5. Αποστέλλονται από την ΑΑΔΕ στο Εθνικό Τυπογραφείο για τη δημοσίευση ΦΕΚ.
Αυτή η διαδικασία θα πάρει 2 με 3 μήνες το αργότερο, δηλαδή προβλέπεται (όπως και στη διαδικασία του Α κύκλου) να έχει ολοκληρωθεί η δημοσίευση της μετάταξης μας πριν τις γιορτές των Χριστουγέννων. Ίσως η διαδικασία να γίνει και πιο γρήγορα, δεδομένου ότι οι υπάλληλοι των υπηρεσιών έχουν την εμπειρία από τον Α κύκλο.
Καλημέρα.

Sunline
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 10:53 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Sunline » Παρ Σεπ 27, 2019 1:39 pm

Καλημέρα ssamanti και Slayer,
Στις 11/09/2019 έλαβε η υπηρεσία μου ένα email από το Υπουργείο που εποπτεύει τον φορέα μου και ζητούσε, εκ μέρους της ΑΑΔΕ, να σταλεί στο Υπουργείο (Τμήμα Μισθοδοσίας) ένα πρόσφατο εκκαθαριστικό μισθοδοσίας, ώστε να προωθηθεί στην ΑΑΔΕ για να προχωρήσει η μεταφορά πιστώσεων και να ολοκληρωθεί η μετάταξη μου.
Τα βήματα (όπως τα έχω αλιεύσει από το forum), για τη διαδικασία που ακολουθήθηκε για τους υποψήφιους του Α κύκλου έχει ως εξής:
1. To Υπουργείο θα στείλει το εκκαθαριστικό μισθοδοσίας που ανέφερα πιο πάνω στην ΑΑΔΕ
2. Η ΑΑΔΕ θα αποστείλει τα απαραίτητα έγγραφα στο ΓΛΚ (Γενικό Λογιστήριο του Κράτους) για τη μεταφορά πίστωσης
3. Το ΓΛΚ θα στείλει τα απαντητικά έγγραφα στη ΓΔΟΥ (Γενική Διεύθυνση Οικονομικών Υπηρεσιών) της ΑΑΔΕ.
4. Έπειτα επιστρέφονται εσωτερικά προς την κ. Νιζάμη η οποία παίρνει τις τελικές υπογραφές από τις υπηρεσίες της ΑΑΔΕ.
5. Αποστέλλονται από την ΑΑΔΕ στο Εθνικό Τυπογραφείο για τη δημοσίευση ΦΕΚ.
Αυτή η διαδικασία θα πάρει 2 με 3 μήνες το αργότερο, δηλαδή προβλέπεται (όπως και στη διαδικασία του Α κύκλου) να έχει ολοκληρωθεί η δημοσίευση της μετάταξης μας πριν τις γιορτές των Χριστουγέννων. Ίσως η διαδικασία να γίνει και πιο γρήγορα, δεδομένου ότι οι υπάλληλοι των υπηρεσιών έχουν την εμπειρία από τον Α κύκλο.
Καλημέρα.

kyr5554
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2013 10:01 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό kyr5554 » Πέμ Οκτ 10, 2019 7:00 pm

Κάτι νεώτερο από ΑΑΔΕ;

Sunline
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 10:53 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Sunline » Παρ Οκτ 11, 2019 9:02 am

Sunline έγραψε:Καλημέρα ssamanti και Slayer,
Στις 11/09/2019 έλαβε η υπηρεσία μου ένα email από το Υπουργείο που εποπτεύει τον φορέα μου και ζητούσε, εκ μέρους της ΑΑΔΕ, να σταλεί στο Υπουργείο (Τμήμα Μισθοδοσίας) ένα πρόσφατο εκκαθαριστικό μισθοδοσίας, ώστε να προωθηθεί στην ΑΑΔΕ για να προχωρήσει η μεταφορά πιστώσεων και να ολοκληρωθεί η μετάταξη μου.
Τα βήματα (όπως τα έχω αλιεύσει από το forum), για τη διαδικασία που ακολουθήθηκε για τους υποψήφιους του Α κύκλου έχει ως εξής:
1. To Υπουργείο θα στείλει το εκκαθαριστικό μισθοδοσίας που ανέφερα πιο πάνω στην ΑΑΔΕ
2. Η ΑΑΔΕ θα αποστείλει τα απαραίτητα έγγραφα στο ΓΛΚ (Γενικό Λογιστήριο του Κράτους) για τη μεταφορά πίστωσης
3. Το ΓΛΚ θα στείλει τα απαντητικά έγγραφα στη ΓΔΟΥ (Γενική Διεύθυνση Οικονομικών Υπηρεσιών) της ΑΑΔΕ.
4. Έπειτα επιστρέφονται εσωτερικά προς την κ. Νιζάμη η οποία παίρνει τις τελικές υπογραφές από τις υπηρεσίες της ΑΑΔΕ.
5. Αποστέλλονται από την ΑΑΔΕ στο Εθνικό Τυπογραφείο για τη δημοσίευση ΦΕΚ.
Αυτή η διαδικασία θα πάρει 2 με 3 μήνες το αργότερο, δηλαδή προβλέπεται να έχει ολοκληρωθεί η δημοσίευση της μετάταξης μας πριν τις γιορτές των Χριστουγέννων. Ίσως η διαδικασία να γίνει και πιο γρήγορα, δεδομένου ότι οι υπάλληλοι των υπηρεσιών έχουν την εμπειρία από τον Α κύκλο.
Καλημέρα.



Μια διόρθωση για το "νούμερο 1. βήμα" που ανέφερα πιο πάνω και είναι λάθος, συμπληρώνοντας το εξής: 1. Το Υπουργείο (στο οποίο υπάγεται ο φορέας μου), έστειλε στην ΑΑΔΕ τις "Αποφάσεις Ανάκλησης Πίστωσης για μετάταξη" (που πραγματοποιήθηκαν με βάση το εκκαθαριστικό μισθοδοσίας που είχαν λάβει από τον φορέα μου) και δεν απέστειλαν στην ΑΑΔΕ απλά "το εκκαθαριστικό μισθοδοσίας μου" όπως το περιγράφω στο ν.1 αλλά όπως είπα τις "Αποφάσεις Ανάκλησης Πίστωσης" που δημοσιεύθηκαν και στη Διαύγεια. Οπότε η ΑΑΔΕ, όσο αφορά τη δική μου περίπτωση βρίσκεται στο βήμα 2 και θα αποστείλει τα απαραίτητα έγγραφα στο ΓΛΚ (Γενικό Λογιστήριο του Κράτους) για τη μεταφορά πίστωσης. Επίσης ο εκτιμώμενος χρόνος δεν έχει αλλάξει...

kyr5554
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2013 10:01 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό kyr5554 » Κυρ Οκτ 13, 2019 10:00 am

Κάτι νεώτερο από ΑΑΔΕ B' κύκλου;

ssamanti
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Δευ Σεπ 11, 2017 2:43 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό ssamanti » Κυρ Οκτ 13, 2019 2:51 pm

kyr5554 έγραψε:Κάτι νεώτερο από ΑΑΔΕ B' κύκλου;

Μου ήρθε έγγραφο μετά το ΦΕΚ για τοποθέτηση. Ήμουν από ΟΤΑ για ΑΑΔΕ ΔΟΥ με β κύκλο.

kyr5554
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2013 10:01 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό kyr5554 » Κυρ Οκτ 13, 2019 6:07 pm

ssamanti έγραψε:
kyr5554 έγραψε:Κάτι νεώτερο από ΑΑΔΕ B' κύκλου;

Μου ήρθε έγγραφο μετά το ΦΕΚ για τοποθέτηση. Ήμουν από ΟΤΑ για ΑΑΔΕ ΔΟΥ με β κύκλο.

Πότε βγήκε το ΦΕΚ;

ssamanti
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Δευ Σεπ 11, 2017 2:43 pm

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό ssamanti » Κυρ Οκτ 13, 2019 10:50 pm

kyr5554 έγραψε:
ssamanti έγραψε:
kyr5554 έγραψε:Κάτι νεώτερο από ΑΑΔΕ B' κύκλου;

Μου ήρθε έγγραφο μετά το ΦΕΚ για τοποθέτηση. Ήμουν από ΟΤΑ για ΑΑΔΕ ΔΟΥ με β κύκλο.

Πότε βγήκε το ΦΕΚ;

Στις 3 Οκτωβρίου .

kyr5554
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2013 10:01 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό kyr5554 » Δευ Οκτ 14, 2019 7:08 pm

Στις 3 Οκτωβρίου .[/quote]
OK. Ευχαριστώ.

kyr5554
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Τρί Μάιος 07, 2013 10:01 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό kyr5554 » Σάβ Οκτ 19, 2019 12:18 am

Για τον Β’ κύκλο του 2018 κλάδου Τελωνειακών έχει κάποιος/οια κάτι νεότερο;
Ευχαριστώ.

Sunline
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Οκτ 09, 2018 10:53 am

Re: ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΑΑΔΕ Β ΚΥΚΛΟΣ

Δημοσίευσηαπό Sunline » Τετ Νοέμ 06, 2019 8:38 am

kyr5554 έγραψε:Για τον Β’ κύκλο του 2018 κλάδου Τελωνειακών έχει κάποιος/οια κάτι νεότερο;
Ευχαριστώ.

kyr5554 από ότι είχα ενημερωθεί (κατά τα τέλη Οκτώβρη), τα ΦΕΚ θα βγουν τον Ιανουάριο και θα έχουμε +1 μήνα για την ολοκλήρωση της τοποθέτησης μετά τη δημοσίευση του ΦΕΚ. Εσύ έχεις τίποτα νεότερο?


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες