ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
nectarios
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 05, 2009 2:46 pm

ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Δημοσίευσηαπό nectarios » Τετ Νοέμ 07, 2018 10:18 pm

Παιδιά γνωρίζει κανείς ποτέ θα βγουν τα αποτελέσματα τέλος διοίκησης μονάδων υγείας στην 1 υπε

redodin7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 11, 2018 2:19 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Δημοσίευσηαπό redodin7 » Σάβ Νοέμ 24, 2018 11:27 am

Έχουν βγει μπες στην σελίδα της 1 υπε να δεις

mpoum
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 19, 2018 12:50 am

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Δημοσίευσηαπό mpoum » Δευ Δεκ 17, 2018 11:48 pm

Παιδια να ρωτησω για το λοιπο επικουρικο. Βγηκαν οη πινακες και τωρα απλα περιμενουμε να χρειαζονται προσωπικο για να κανουν προσληψεις; Απο αυτο τον πινακα φαινονται μονο τα μορια σωστα; Δεν βλεπω κατι αλλο ας πουμε τι θεση εχω σε σχεση με αλλους υποψηφιους. Σωστα;

marykit
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 12:38 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Δημοσίευσηαπό marykit » Παρ Δεκ 21, 2018 3:51 pm

mpoum έγραψε:Παιδια να ρωτησω για το λοιπο επικουρικο. Βγηκαν οη πινακες και τωρα απλα περιμενουμε να χρειαζονται προσωπικο για να κανουν προσληψεις; Απο αυτο τον πινακα φαινονται μονο τα μορια σωστα; Δεν βλεπω κατι αλλο ας πουμε τι θεση εχω σε σχεση με αλλους υποψηφιους. Σωστα;

Λάθος, φαίνεται και η σειρά σου σε σχέση με τους άλλους ανά φορέα προτίμησής σου.

kkn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 27, 2015 12:07 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Δημοσίευσηαπό kkn » Δευ Δεκ 24, 2018 6:46 pm

Τί σημαίνει αν έχεις μηδέν μόρια; Έχει γίνει κάποιο λάθος στα χαρτιά ή τι; Και χωρίς μόρια μπορεί να πάρεις κάποια θέση εφόσον έχει πρώτη επιλογή κάποιο μέρος και είστε μόνο δύο υποψήφιοι;

marvi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Απρ 06, 2018 3:55 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Δημοσίευσηαπό marvi » Τετ Δεκ 26, 2018 11:44 am

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Έστω ότι εγώ έχω 0 μόρια και δηλώνω μια θέση πρώτη επιλογή, εσύ 800 μόρια αλλά δηλώνεις την ίδια θέση δεύτερη επιλογή. Εάν ζητήσει ο φορέας δύο άτομα και το έχουμε δηλώσει μόνο εμείς οι δύο μας καλούν και τους δύο. Αν θέλουν όμως ένα άτομο τότε θα ειδοποιήσουν εμένα παρόλο που έχω λιγότερα μόρια γιατί το έχω σαν πρώτη επιλογή. Μηδέν μόρια δεν σημαίνει λάθος. Απλά δεν υπάρχει εμπειρία, ανεργία και κοινωνικά κριτήρια.

kkn
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 27, 2015 12:07 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Δημοσίευσηαπό kkn » Σάβ Δεκ 29, 2018 6:08 am

Ευχαριστώ πολύ!

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Δημοσίευσηαπό thourios » Σάβ Δεκ 29, 2018 10:22 am

marvi έγραψε:Καλημέρα και χρόνια πολλά! Έστω ότι εγώ έχω 0 μόρια και δηλώνω μια θέση πρώτη επιλογή, εσύ 800 μόρια αλλά δηλώνεις την ίδια θέση δεύτερη επιλογή. Εάν ζητήσει ο φορέας δύο άτομα και το έχουμε δηλώσει μόνο εμείς οι δύο μας καλούν και τους δύο. Αν θέλουν όμως ένα άτομο τότε θα ειδοποιήσουν εμένα παρόλο που έχω λιγότερα μόρια γιατί το έχω σαν πρώτη επιλογή. Μηδέν μόρια δεν σημαίνει λάθος. Απλά δεν υπάρχει εμπειρία, ανεργία και κοινωνικά κριτήρια.


Πράγματι έτσι είναι στην συγκεκριμένη προκήρυξη. Στο παρελθόν έχουν κερδηθεί ενστάσεις στο ΑΣΕΠ γιατί με αυτήν την έννοια δεν θα υπήρχε ο λόγος να υπάρχει η σειρά προτίμησης αφού πάντα θα υπάρχει κάποιος που με μηδέν μόρια έχει επιλέξει την 1η επιλογή έστω και τυχαία. Μηδέν μόρια δεν σημαίνει λάθος αλλά ποιος τότε και ο ρόλος των μορίων;
έχω ανοίξει και σχετικό θέμα. Αλλά εδώ δεν υπάρχει ΑΣΕΠ και παίζεται και ολίγον λόττο.
Δείτε το θέμα εδώ: viewtopic.php?f=6&t=18264

redodin7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 11, 2018 2:19 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Δημοσίευσηαπό redodin7 » Παρ Μαρ 15, 2019 6:54 pm

Καλησπέρα παιδιά έμαθα κάτι σήμερα και έχω ψηλό εκνευριστεί και στις δύο προκηρύξεις που κάνανε για επικουρικό προσωπικό ήμουνα πρώτος στις επιλογές μου αλλά οι φορείς που δήλωσα δεν κάνανε πρόσληψης okay αυτό το δέχομαι έμαθα σήμερα όμως από γνωστό ότι κάποιοι παλιοί συμβασιούχοι που τελειώνουν οι συμβάσεις τους κάναν επέκταση αυτό δεν είναι παράνομο δεν υποτίθεται ότι από δω και πέρα μόνο από τον πίνακα παίρνουνε πως κάνανε επέκταση των συμβάσεων.

Mr.Green
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2015 9:22 am

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Δημοσίευσηαπό Mr.Green » Σάβ Σεπ 14, 2019 8:53 pm

Νέο κύκλο προσλήψεων στα νοσοκομεία και τις Μονάδες Υγείας όλης της χώρας προτίθεται να ανοίξει το υπουργείο Υγείας.

Σύμφωνα με ανεπίσημη ενημέρωση, από τις 15 Οκτωβρίου 2019 και μετά αναμένεται να ανοίξει η πλατφόρμα υποβολής ηλεκτρονικών αιτήσεων για την πρόσληψη λοιπού επικουρικού προσωπικού.
Οι αιτήσεις υποβάλλονται σε ειδική περιοχή του ιστότοπου του υπουργείου Υγείας.
Θα προσληφθεί προσωπικό 60 και πλέον διαφορετικών ειδικοτήτων, κυρίως παραϊατρικοί και νοσηλευτές.
Οι νέοι υπάλληλοι θα υπογράψουν συμβάσεις διάρκειας δύο ετών.
Σημαντικό: Δικαίωμα συμμετοχής στη διαδικασία έχουν όλοι οι υποψήφιοι της προκήρυξης 2Κ/2019.
Η κατάταξη των υποψηφίων γίνεται στη βάση δέκα συγκεκριμένων κριτηρίων:
Προϋπηρεσία
Ειδική προϋπηρεσία
Ανεργία
Ανήλικα τέκνα
Τριτεκνική ιδιότητα
Πολυτεκνική ιδιότητα
Μονογονεϊκή ιδιότητα
Ποσοστό αναπηρίας
Επιμέλεια ανήλικου τέκνου με αναπηρία
Εντοπιότητα
Αμέσως μετά την κατάρτιση των πινάκων, με βάση τα δηλωθέντα των υποψηφίων στις ηλεκτρονικές αιτήσεις τους, οι κατά τόπους Υγειονομικές Περιφέρειες προσλαμβάνουν το νέο προσωπικό.
Σημείωση 1: Οι πίνακες αποτελεσμάτων του επικουρικού προσωπικού υστερούν στη μεθοδολογία κατάταξης. Μπορεί κάποιος να είναι πρώτος στη λίστα και να διαθέτει λιγότερα μόρια από τον 2ο ή τον 3ο. Ο ασφαλέστερος τρόπος για να "διαβάζει" κανείς τα αποτελέσματα είναι να εστιάζει στον αριθμό των μορίων.
Σημείωση 2: Οι υποψήφιοι δεν γνωρίζουν εάν είναι ή όχι διοριστέοι, έως ότου κληθούν από την Υγειονομική Περιφέρεια που έχουν δηλώσει. Αλλά ούτε και οι ΥΠΕ γνωρίζουν πόσους, τελικώς, θα προσλάβουν, καθώς οι ανάγκες σε προσωπικό μεταβάλλονται.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τρί Σεπ 24, 2019 1:03 pm

Mr.Green έγραψε:Νέο κύκλο προσλήψεων στα νοσοκομεία και τις Μονάδες Υγείας όλης της χώρας προτίθεται να ανοίξει το υπουργείο Υγείας.

Σύμφωνα με ανεπίσημη ενημέρωση, από τις 15 Οκτωβρίου 2019 και μετά αναμένεται να ανοίξει η πλατφόρμα υποβολής ηλεκτρονικών αιτήσεων για την πρόσληψη λοιπού επικουρικού προσωπικού.
Οι αιτήσεις υποβάλλονται σε ειδική περιοχή του ιστότοπου του υπουργείου Υγείας.
Θα προσληφθεί προσωπικό 60 και πλέον διαφορετικών ειδικοτήτων, κυρίως παραϊατρικοί και νοσηλευτές.
Οι νέοι υπάλληλοι θα υπογράψουν συμβάσεις διάρκειας δύο ετών.
Σημαντικό: Δικαίωμα συμμετοχής στη διαδικασία έχουν όλοι οι υποψήφιοι της προκήρυξης 2Κ/2019.
Η κατάταξη των υποψηφίων γίνεται στη βάση δέκα συγκεκριμένων κριτηρίων:
Προϋπηρεσία
Ειδική προϋπηρεσία
Ανεργία
Ανήλικα τέκνα
Τριτεκνική ιδιότητα
Πολυτεκνική ιδιότητα
Μονογονεϊκή ιδιότητα
Ποσοστό αναπηρίας
Επιμέλεια ανήλικου τέκνου με αναπηρία
Εντοπιότητα
Αμέσως μετά την κατάρτιση των πινάκων, με βάση τα δηλωθέντα των υποψηφίων στις ηλεκτρονικές αιτήσεις τους, οι κατά τόπους Υγειονομικές Περιφέρειες προσλαμβάνουν το νέο προσωπικό.
Σημείωση 1: Οι πίνακες αποτελεσμάτων του επικουρικού προσωπικού υστερούν στη μεθοδολογία κατάταξης. Μπορεί κάποιος να είναι πρώτος στη λίστα και να διαθέτει λιγότερα μόρια από τον 2ο ή τον 3ο. Ο ασφαλέστερος τρόπος για να "διαβάζει" κανείς τα αποτελέσματα είναι να εστιάζει στον αριθμό των μορίων.
Σημείωση 2: Οι υποψήφιοι δεν γνωρίζουν εάν είναι ή όχι διοριστέοι, έως ότου κληθούν από την Υγειονομική Περιφέρεια που έχουν δηλώσει. Αλλά ούτε και οι ΥΠΕ γνωρίζουν πόσους, τελικώς, θα προσλάβουν, καθώς οι ανάγκες σε προσωπικό μεταβάλλονται.

Πώς θα έχουν δικαίωμα συμμετοχής όλοι οι υποψήφιοι της 2Κ/2019?Αφού θα είναι στις θέσεις τους έως την έκδοση του ΦΕΚ των διοριστέων και πέρσι δεν ήταν αποδεκτοί το επικουρικό προσωπικό που ήδη υπηρετούσε καθώς και όσοι υπηρετούσαν σε ΤΟΜΥ.Υπήρχε και σχετική Υ.Δ. ανάμεσα στα απαιτούμενα δικαιολογητικά.

melimeli
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 11:21 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Δημοσίευσηαπό melimeli » Τρί Σεπ 24, 2019 3:05 pm

NSSN έγραψε:
Mr.Green έγραψε:Νέο κύκλο προσλήψεων στα νοσοκομεία και τις Μονάδες Υγείας όλης της χώρας προτίθεται να ανοίξει το υπουργείο Υγείας.

Σύμφωνα με ανεπίσημη ενημέρωση, από τις 15 Οκτωβρίου 2019 και μετά αναμένεται να ανοίξει η πλατφόρμα υποβολής ηλεκτρονικών αιτήσεων για την πρόσληψη λοιπού επικουρικού προσωπικού.
Οι αιτήσεις υποβάλλονται σε ειδική περιοχή του ιστότοπου του υπουργείου Υγείας.
Θα προσληφθεί προσωπικό 60 και πλέον διαφορετικών ειδικοτήτων, κυρίως παραϊατρικοί και νοσηλευτές.
Οι νέοι υπάλληλοι θα υπογράψουν συμβάσεις διάρκειας δύο ετών.
Σημαντικό: Δικαίωμα συμμετοχής στη διαδικασία έχουν όλοι οι υποψήφιοι της προκήρυξης 2Κ/2019.
Η κατάταξη των υποψηφίων γίνεται στη βάση δέκα συγκεκριμένων κριτηρίων:
Προϋπηρεσία
Ειδική προϋπηρεσία
Ανεργία
Ανήλικα τέκνα
Τριτεκνική ιδιότητα
Πολυτεκνική ιδιότητα
Μονογονεϊκή ιδιότητα
Ποσοστό αναπηρίας
Επιμέλεια ανήλικου τέκνου με αναπηρία
Εντοπιότητα
Αμέσως μετά την κατάρτιση των πινάκων, με βάση τα δηλωθέντα των υποψηφίων στις ηλεκτρονικές αιτήσεις τους, οι κατά τόπους Υγειονομικές Περιφέρειες προσλαμβάνουν το νέο προσωπικό.
Σημείωση 1: Οι πίνακες αποτελεσμάτων του επικουρικού προσωπικού υστερούν στη μεθοδολογία κατάταξης. Μπορεί κάποιος να είναι πρώτος στη λίστα και να διαθέτει λιγότερα μόρια από τον 2ο ή τον 3ο. Ο ασφαλέστερος τρόπος για να "διαβάζει" κανείς τα αποτελέσματα είναι να εστιάζει στον αριθμό των μορίων.
Σημείωση 2: Οι υποψήφιοι δεν γνωρίζουν εάν είναι ή όχι διοριστέοι, έως ότου κληθούν από την Υγειονομική Περιφέρεια που έχουν δηλώσει. Αλλά ούτε και οι ΥΠΕ γνωρίζουν πόσους, τελικώς, θα προσλάβουν, καθώς οι ανάγκες σε προσωπικό μεταβάλλονται.

Πώς θα έχουν δικαίωμα συμμετοχής όλοι οι υποψήφιοι της 2Κ/2019?Αφού θα είναι στις θέσεις τους έως την έκδοση του ΦΕΚ των διοριστέων και πέρσι δεν ήταν αποδεκτοί το επικουρικό προσωπικό που ήδη υπηρετούσε καθώς και όσοι υπηρετούσαν σε ΤΟΜΥ.Υπήρχε και σχετική Υ.Δ. ανάμεσα στα απαιτούμενα δικαιολογητικά.



Έχω την εντύπωση ότι δεν διασταυρώνουν τις ειδήσεις που γράφουν... Τι να πω! :roll:

Εγώ έχω μια άλλη απορία. Η νέα φουρνιά επικουρικών, εδώ και λίγους μήνες, έχει υπογράψει συμβάσεις όπου αναφέρεται ότι είναι "χωρίς δυνατότητα ανανέωσης". Οι προηγούμενοι επικουρικοί είχαν διαφορετικούς όρους στη σύμβαση και έχουν ανανεωθεί τόσες φορές? Δεν είχαν αυτόν τον περιορισμό?

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Δημοσίευσηαπό thourios » Τρί Σεπ 24, 2019 3:40 pm

Οι νέες προσλήψεις θα είναι μέχρι 12 μήνες. Οι υπηρεσίες δεν πρέπει να ανανεώνουν τις συμβάσεις αλλά να προχωρούν σε νέες συμβάσεις ορισμένου χρόνου. Οπότε τέλος τα 24μηνα. Δεν απαγορεύεται όμως η ανανέωση παρά μόνον σε εξαιρετικές αποφάσεις.
Αυτές είναι οι οδηγίες που έχουν δοθεί σε γενικές γραμμές.
Θα δούμε τι θα τηρηθεί στην πράξη.

NSSN
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2018 12:07 pm

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Δημοσίευσηαπό NSSN » Τρί Σεπ 24, 2019 5:31 pm

thourios έγραψε:Οι νέες προσλήψεις θα είναι μέχρι 12 μήνες. Οι υπηρεσίες δεν πρέπει να ανανεώνουν τις συμβάσεις αλλά να προχωρούν σε νέες συμβάσεις ορισμένου χρόνου. Οπότε τέλος τα 24μηνα. Δεν απαγορεύεται όμως η ανανέωση παρά μόνον σε εξαιρετικές αποφάσεις.
Αυτές είναι οι οδηγίες που έχουν δοθεί σε γενικές γραμμές.
Θα δούμε τι θα τηρηθεί στην πράξη.

Κανένας δεν ανέφερε για τις νέες συμβάσεις ότι θα είναι 12μήνες, εκτός κι αν αλλάξουν τα πράγματα με τις νέες αιτήσεις.Βάσει του νέου Νόμου του 2018 πάνω στον οποίο πάτησαν οι τελευταίες συμβάσεις, κάθε σύμβαση δύναται να είναι εξαρχής είτε 12 μηνών είτε 24 μηνών, με την πλειοψηφία των προσλήψεων που έγιναν να ανήκει στη δεύτερη κατηγορία.Επίσης, οι συμβάσεις μέχρι 24μηνης διάρκειας είναι καθ' όλα νόμιμες.Ανανεώσεις πέραν του 24μηνου δεν είναι.Όσον αφορά αυτό που ρώτησε ο/η meli meli, εγώ προσωπικά έχω δεί παρατάσεις που έγραφαν ότι με τη λήξη τους αποχωρούν πράγμα που δεν έγινε, όπως και παρατάσεις που δεν έγραφαν τίποτα τέτοιο.Άρα αυτό πιστεύω ότι δεν δείχνει το αν πρόκειται να ανανεωθεί κάποιος ή όχι.Προσωπική μου άποψη ότι οι νέοι δε θα ανανεωθούν.Αλλά τελικά μόνο ο χρόνος θα το δείξει αυτό.Θα το μάθουμε σε ένα χρόνο που θα λήξουν οι συμβάσεις των πρώτων που μπήκαν με το νέο σύστημα.

Mr.Green
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 07, 2015 9:22 am

Re: ΛΟΙΠΟ ΕΠΙΚΟΥΡΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Δημοσίευσηαπό Mr.Green » Τρί Σεπ 24, 2019 7:12 pm

Έψαξα τις είκοσι (20) τελευταίες συμβάσεις επικουρικών στη Διαύγεια (όχι γιατρών, αλλά λοιπού επικουρικού προσωπικού) και δεν βρήκα αυτό το "χωρίς δυνατότητα ανανέωσης". Μπορείτε να μου αναγράψετε ενδεικτικά ένα ΑΔΑ???
Επίσης, βρήκα δύο συμβάσεις επικουρικών στην ίδια ακριβώς θέση στο ίδιο Νοσοκομείο. Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε αυτόν που μπήκε το 2015 και αυτόν που μπήκε το 2019 είναι ο χρόνος απασχόλησης της αρχικής σύμβασης και τίποτε άλλο (στην πρώτη περίπτωση 12 μήνες, στη δεύτερη 24). Ούτε ένα "και" δεν υπάρχει ως διαφορά!
Αυτή είναι η πραγματικότητα κι αυτό που ισχύει τώρα. Το τι θα γίνει το 2021 που θα λήξουν αυτές οι συμβάσεις, θα το δείξει ο χρόνος... Υπομονή... Κάθε δύο-τρεις μήνες βγαίνουν οδηγίες, ανάλογα με τις ανάγκες και τις συμβάσεις που λήγουν εκείνη την περίοδο, όπως Κοινωφελή, ΟΑΕΔ, ΣΟΧ κτλ. Δεν έχει νόημα να ασχολείστε από τόσο νωρίς για το τι θα γίνει μετά από δύο χρόνια.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες