ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
konstantiaa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Τρί Φεβ 17, 2009 9:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό konstantiaa » Τετ Αύγ 28, 2019 1:01 am

evi44 έγραψε:
stiliandreas έγραψε:
evi44 έγραψε:
Να σε ρωτήσω τι ακριβώς εννοείς με το δεκαπενθήμερο μετά τις ενστάσεις που σου είπαν από ΕΥΔΑΠ...αφού με τις ενστάσεις για την έκδοση των οριστικών ασχολείται αποκλειστικά ο ΑΣΕΠ και όπως ξέρουμε συνήθως κάνουν πάνω από 4μηνο..... Επίσης μέχρι τέλη Οκτωβρίου για ποιες ακριβώς διαδικασίες σου είπαν ότι θα έχουν ολοκληρωθεί..... ευχαριστώ αν τυχόν το δεις κ απαντήσεις



Ναι λάθος διατύπωση έκανα. Από ευδαπ που γνωρίζω κάποιον μίλησαν με τον ασεπ και τους ενημέρωσαν αυτό. Τώρα κατά πόσο ισχύει δεν ξέρω... Οι διαδικασιες για τα δοκιμαστικά των εργατών επειδή πρέπει να περάσουν πρακτική δοκιμή


Α οκει .....ευχαριστώ για την απάντηση....αρα για να μιλάνε με ασεπ σημαινει ότι οοοοόταν βγουν τα οριστικά και αν δεν έχει αλλάξει κάτι μέχρι τότε, έχουν πρόθεση να πάρουν τα άτομα άμεσα....μήπως ξέρεις αν θα περάσουν πρακτική δοκιμή και οι καταμετρητές? και αν δηλαδή δεν κριθούν κατάλληλοι έχουν το δικαίωμα να μην τους προσλάβουν?[/quote

Για το μισθολόγιο ξέρετε κάτι;

evi44
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Παρ Απρ 25, 2014 8:35 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό evi44 » Τετ Αύγ 28, 2019 10:23 am

konstantiaa έγραψε:
evi44 έγραψε:
stiliandreas έγραψε:

Ναι λάθος διατύπωση έκανα. Από ευδαπ που γνωρίζω κάποιον μίλησαν με τον ασεπ και τους ενημέρωσαν αυτό. Τώρα κατά πόσο ισχύει δεν ξέρω... Οι διαδικασιες για τα δοκιμαστικά των εργατών επειδή πρέπει να περάσουν πρακτική δοκιμή


Α οκει .....ευχαριστώ για την απάντηση....αρα για να μιλάνε με ασεπ σημαινει ότι οοοοόταν βγουν τα οριστικά και αν δεν έχει αλλάξει κάτι μέχρι τότε, έχουν πρόθεση να πάρουν τα άτομα άμεσα....μήπως ξέρεις αν θα περάσουν πρακτική δοκιμή και οι καταμετρητές? και αν δηλαδή δεν κριθούν κατάλληλοι έχουν το δικαίωμα να μην τους προσλάβουν?[/quote

Για το μισθολόγιο ξέρετε κάτι;


Βασικά θεωρώ ότι δεν έχει σχέση με μισθολόγιο δημοσίου και είναι πιο πολύ στα πρότυπα ιδιωτικού τομέα.....όπως περίπου και δεη με ό,τι καλό ή κακό συνεπάγεται αυτό...πχ θα εχουν δώρα και επιδόματα αδείας, αλλά ο πρώτος μισθός θα είναι κατώτερος απο αυτον του δημοσίου.....το τελευταιο είναι καθαρά δικη μου εκτιμηση και το λέω με κάθε
επιφύλαξη.....

konstantiaa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Τρί Φεβ 17, 2009 9:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό konstantiaa » Τετ Αύγ 28, 2019 11:41 pm

evi44 έγραψε:
konstantiaa έγραψε:
evi44 έγραψε:


Α οκει .....ευχαριστώ για την απάντηση....αρα για να μιλάνε με ασεπ σημαινει ότι οοοοόταν βγουν τα οριστικά και αν δεν έχει αλλάξει κάτι μέχρι τότε, έχουν πρόθεση να πάρουν τα άτομα άμεσα....μήπως ξέρεις αν θα περάσουν πρακτική δοκιμή και οι καταμετρητές? και αν δηλαδή δεν κριθούν κατάλληλοι έχουν το δικαίωμα να μην τους προσλάβουν?[/quote

Για το μισθολόγιο ξέρετε κάτι;


Βασικά θεωρώ ότι δεν έχει σχέση με μισθολόγιο δημοσίου και είναι πιο πολύ στα πρότυπα ιδιωτικού τομέα.....όπως περίπου και δεη με ό,τι καλό ή κακό συνεπάγεται αυτό...πχ θα εχουν δώρα και επιδόματα αδείας, αλλά ο πρώτος μισθός θα είναι κατώτερος απο αυτον του δημοσίου.....το τελευταιο είναι καθαρά δικη μου εκτιμηση και το λέω με κάθε
επιφύλαξη.....

Καμία σχέση. Ο μισθός είναι πολύ καλύτερος και έχουν πάρα πολύ καλές παροχές. Εγώ θέλω να ρωτήσω συγκεκριμένα πράγματα.

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό mylw » Κυρ Σεπ 15, 2019 5:02 pm

Υπάρχει κάποιο νεότερο σχετικά με την ανακοίνωση αποτελεσμάτων ΤΕ ή να πω καλό καλό Πάσχα 2020?

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό mylw » Τετ Σεπ 18, 2019 5:27 pm

mylw έγραψε:Υπάρχει κάποιο νεότερο σχετικά με την ανακοίνωση αποτελεσμάτων ΤΕ ή να πω καλό καλό Πάσχα 2020?

ήταν να μη το μιλήσω. βγήκαν....

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Πέμ Σεπ 19, 2019 9:02 am

Καλημέρα...
Επειδή ο συνταξιούχος πλέον πατέρας μου εργαζόταν σε ΔΕΥΑ γνωρίζω ότι τέτοιες υπηρεσίες διέπονται από πολύ καλό μισθολογικό καθεστώς ..Λογικά και στην ΕΥΔΑΠ θα ισχύει κάτι ανάλογο που και σε εκείνη οι εργαζόμενοι είναι ΙΔΑΧ ......

Είχα συμμετάσχει και εγώ και κανονικά θα πετύχαινα αλλά είχα ξεχάσει να πληρώσω το ηλεκτρονικό παράβολο και βρέθηκα έτσι στους απορριπτέους ....Δεν με νοιάζει όμως διότι έχω πετύχει αλλού...

Juraxes
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2019 4:32 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Juraxes » Πέμ Σεπ 19, 2019 9:43 am

Καλημέρα,

Υπάρχει καποιος που μπορεί να βοηθήσει για τα παρακάτω:

1) Ποιο το μισθολογικό καθεστώς στην ΕΥΔΑΠ ? Δηλαδή καποιος πχ. με διδακτορικό συναφές στο γνωστικό αντικείμενο με τι μισθό ξεκινάει
2) Ποιο το καθεστώς για την βαθμολογική εξέλιξη ?

Ψάχνω να βρω online πληροφορίες και για τα 2 αλλα μεχρι τωρα τπτ...

Ευχαριστώ πολύ,

Μάριος

spartakos4
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 28, 2014 5:50 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό spartakos4 » Πέμ Σεπ 19, 2019 4:58 pm

Αυτό υπάρχει online. Αν ξέρει κάποιος ας μας διαφωτίσει και το τι σημαίνει

https://sekes-eydap.gr/wp-content/uploads/2019/01/sybliromatiki_sse2019_01-01.pdf

Juraxes
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2019 4:32 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Juraxes » Παρ Σεπ 20, 2019 10:33 am

@spartakos4: ευχαριστώ, χρησιμο το αρχείο.

Απο οτι καταλαβαίνω το μεταπτυχιακό έχει προσαύξηση στο μισθό κατα 10% ενώ το διδακτορικό 15%.

Αλλα δεν αναφέρονται τα παρακάτω:
1. Σε ποιο κλιμάκιο εισάγετε ενας υπάλληλος πτυχιούχος ΠΕ ή ΤΕ?
2. Προηγούμενη εμπειρία σε ερευνητικό τομέα, λαμβάνεται υπόψιν μισθολογικά και βαθμολογικά ? (έχει προσμετρηθεί στον ΑΣΕΠ)
3. Προηγούμενη εμπειρία σε ιδιωτικό τομέα, λαμβάνεται υπόψιν μισθολογικά και βαθμολογικά ? (έχει προσμετρηθεί στον ΑΣΕΠ)
4. Ξενη γλώσσα έχει επίδομα?

Οποιος εχει μια παραπάνω πληροφορία για τα παραπάνω θα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμη.

Ευχαριστώ!

konstantiaa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: Τρί Φεβ 17, 2009 9:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό konstantiaa » Σάβ Σεπ 21, 2019 8:54 am

Μήπως να τηλεφωνουσαμε στο γραφείο προσωπικού της ΕΥΔΑΠ;

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Σάβ Σεπ 21, 2019 11:59 am

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Καλημέρα...
Επειδή ο συνταξιούχος πλέον πατέρας μου εργαζόταν σε ΔΕΥΑ γνωρίζω ότι τέτοιες υπηρεσίες διέπονται από πολύ καλό μισθολογικό καθεστώς ..Λογικά και στην ΕΥΔΑΠ θα ισχύει κάτι ανάλογο που και σε εκείνη οι εργαζόμενοι είναι ΙΔΑΧ ......

Είχα συμμετάσχει και εγώ και κανονικά θα πετύχαινα αλλά είχα ξεχάσει να πληρώσω το ηλεκτρονικό παράβολο και βρέθηκα έτσι στους απορριπτέους ....Δεν με νοιάζει όμως διότι έχω πετύχει αλλού...


Ιωάννη να σε ρωτήσω επειδή έχω πετύχει με 3κ δευα σε επαρχία κ μακριά από την περιοχή μου και το σκέφτομαι, όταν λες ότι στις δευα είναι πολύ καλό το μισθολογικό καθεστώς εννοείς ότι είναι καλύτερο από των υπολοίπων δημοτικών υπαλλήλων? Επίσης αν ξέρεις, στις δευα όλοι είναι ΙΔΑΧ? Ευχαριστώ πολυ

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Κυρ Σεπ 22, 2019 11:07 am

ersilyk έγραψε:
Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Καλημέρα...
Επειδή ο συνταξιούχος πλέον πατέρας μου εργαζόταν σε ΔΕΥΑ γνωρίζω ότι τέτοιες υπηρεσίες διέπονται από πολύ καλό μισθολογικό καθεστώς ..Λογικά και στην ΕΥΔΑΠ θα ισχύει κάτι ανάλογο που και σε εκείνη οι εργαζόμενοι είναι ΙΔΑΧ ......

Είχα συμμετάσχει και εγώ και κανονικά θα πετύχαινα αλλά είχα ξεχάσει να πληρώσω το ηλεκτρονικό παράβολο και βρέθηκα έτσι στους απορριπτέους ....Δεν με νοιάζει όμως διότι έχω πετύχει αλλού...


Ιωάννη να σε ρωτήσω επειδή έχω πετύχει με 3κ δευα σε επαρχία κ μακριά από την περιοχή μου και το σκέφτομαι, όταν λες ότι στις δευα είναι πολύ καλό το μισθολογικό καθεστώς εννοείς ότι είναι καλύτερο από των υπολοίπων δημοτικών υπαλλήλων? Επίσης αν ξέρεις, στις δευα όλοι είναι ΙΔΑΧ? Ευχαριστώ πολυ

Από ότι γνωρίζω οι ΔΕΥΑ έχουν καλύτερο μισθολογικό καθεστώς από τους δήμους μια και εκεί επιπλέον δεν υφίστανται κρατήσεις νεοδιόριστου διότι οι εργαζόμενοι στις επιχειρήσεις αυτές είναι ΌΛΟΙ ιδαχ .....Και ναι σύμφωνα με προσωπικές πληροφορίες στις ΔΕΥΑ οι αμοιβές είναι γενικά υψηλότερες από τους Δ.Υ. .....

ersilyk
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευ Απρ 02, 2018 10:45 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό ersilyk » Δευ Σεπ 23, 2019 7:59 am

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:
ersilyk έγραψε:
Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Καλημέρα...
Επειδή ο συνταξιούχος πλέον πατέρας μου εργαζόταν σε ΔΕΥΑ γνωρίζω ότι τέτοιες υπηρεσίες διέπονται από πολύ καλό μισθολογικό καθεστώς ..Λογικά και στην ΕΥΔΑΠ θα ισχύει κάτι ανάλογο που και σε εκείνη οι εργαζόμενοι είναι ΙΔΑΧ ......

Είχα συμμετάσχει και εγώ και κανονικά θα πετύχαινα αλλά είχα ξεχάσει να πληρώσω το ηλεκτρονικό παράβολο και βρέθηκα έτσι στους απορριπτέους ....Δεν με νοιάζει όμως διότι έχω πετύχει αλλού...


Ιωάννη να σε ρωτήσω επειδή έχω πετύχει με 3κ δευα σε επαρχία κ μακριά από την περιοχή μου και το σκέφτομαι, όταν λες ότι στις δευα είναι πολύ καλό το μισθολογικό καθεστώς εννοείς ότι είναι καλύτερο από των υπολοίπων δημοτικών υπαλλήλων? Επίσης αν ξέρεις, στις δευα όλοι είναι ΙΔΑΧ? Ευχαριστώ πολυ

Από ότι γνωρίζω οι ΔΕΥΑ έχουν καλύτερο μισθολογικό καθεστώς από τους δήμους μια και εκεί επιπλέον δεν υφίστανται κρατήσεις νεοδιόριστου διότι οι εργαζόμενοι στις επιχειρήσεις αυτές είναι ΌΛΟΙ ιδαχ .....Και ναι σύμφωνα με προσωπικές πληροφορίες στις ΔΕΥΑ οι αμοιβές είναι γενικά υψηλότερες από τους Δ.Υ. .....


Σ' ευχαριστώ για την απάντηση :)

ZOURI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Σεπ 18, 2019 1:00 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό ZOURI » Δευ Σεπ 23, 2019 12:13 pm

Να ρωτήσω και εγώ κάτι ... στην 1κ/2018 βγήκα απορριπτέος για τον λόγο 002 (καλή γνώση αγγλικών) ενώ έστειλα proficiency ! μπορεί να διανοηθεί κάτι κάποιος για ποιό λόγο ? επίσης τώρα θα κάνω ένσταση εφόσον όμως δεν ξέρω την μοριοδότησή μου μπορώ να κάνω ένσταση σε όλα τα δικαιολογητικά μου και να τα ξαναστείλω όλα για να είμαι σίγουρος ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας !

Mktacc
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 502
Εγγραφή: Τρί Οκτ 17, 2017 7:01 pm

Re: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ 1Κ/2018

Δημοσίευσηαπό Mktacc » Δευ Σεπ 23, 2019 1:17 pm

konstantiaa έγραψε:Μήπως να τηλεφωνουσαμε στο γραφείο προσωπικού της ΕΥΔΑΠ;



Νομίζω αυτήν είναι η λύση και μάλιστα γραπτως ιδανικά. Μπορει΄ς να εχεις εμπιστοσύνη τηλεφωνικά για ένα τόσο σοβαρό θέμα (μισθοδοσίας;)

πιθανά να έχουν και ένα έγγραφο που να τα αναφέρει


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες